Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Bubbyp
Wysłany: 2020-04-18, 18:14   Naprawa podłogi i progi bmw e36
0
UP DOWN

Witam,chciałbym zadać kilka pytań dotyczących napraw blacharskich w samochodzie. Nie znalazłem wszystkiego co chciałem.
Na początku powiem że posiadam bmw e36 w touringu. Zewnętrznie auto na prawdę ładne,pod spodem.. I tu zaczyna się problem. Zdjalem nakładki drogowe i okazało się że progi zewnętrzne,A raczej ich brak. Wycialem kawałek żeby zobaczyć co dalej i stwierdziłem że zamówię nowe progi. Blachę na podłogę mam. Spawac będę sam migomatem.
I teraz moje pytanie, jak spawac blachę podłogi? Doczolowo? Czy robić zakładkę? Spawac punktowo i później poprawić spawem ciągłym? Druga sprawa,jak zabezpieczyć później spawy? Jakieś zalecane środki? Oczywiście chodzi o podłogę. Progi będę spawac punktowo,później spaw ciągły,szlif spawow. Progi wewnętrzne są w miarę okey.

hematol 
Wysłany: 2020-04-18, 23:39   
0
UP DOWN

Siema!Jak nie masz jeszcze kupionych progów to zamów sobie te grubsze 1mm-czarne w bmw jest taka możliwość.
Powiem Ci,że lekko nie będzie zwłaszcza jak tego nigdy nie robiłeś.
Jak będziesz wstawiał blache na podłoge to zrób na początek możliwie malą zakładkę,powiedzmy 3mm,lekko ją zagnij,pospawaj ,tą zakładkę potem zeszlifuj,będziesz mieć jakdyby doczołowo i unikniesz przepalania blachy no ale sam do tego dojdziesz,potrenuj na jakimś kawałku blachy.Wstawiaj na podłoge blache 1mm,po zeszlifowaniu bedzie 0.8mm,dużo by pisać.....
Nie spiesz sie,2 razy mierz 1raz tnij!Co do materiałow kup sobie jakieś markowe,nie bierz najtańszych.
To tak z grubsza.Pozdrawiam :spoko:

Bubbyp
Wysłany: 2020-04-21, 23:34   
0
UP DOWN

Siema,już zacząłem powoli robić sobie podłogę,czyścić i wycinać mocno skorodowane miejsca,na wstępie wyszło całkiem nieźle,około 5/7 cm musiałem wyciac blachy. Zacząłem również wycinać progi,okazało się że góra część progów pod drzwiami jest w stanie idealnym,postanowiłem wyciąć progi od takiego jakby wypuklenia. . Teraz moje pytanie brzmi. Progi spawac do podłogi? Bo podobno w bmw się tak robi.. Czy do progi wewnętrznego? Niestety nie jest to jak w golfie..

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu