Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
szymszy007
Wysłany: 2020-09-04, 08:12   Prośba o opinię co się zadziało na lakierze
0
UP DOWN

Witam, jaki czas temu kupiłem auto, ale dopiero teraz odkryłem pewne mankamenty lakiernicze i pojawia się pytanie czy dany element był lakierowany, czy może coś się na nim zadziało. Oglądało to już kilku lakierników i nie byli w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

IMG_20200904_091021.jpg
Plik ściągnięto 21 raz(y) 625,71 KB

Robston
Wysłany: 2020-09-06, 21:49   
0
UP DOWN

Kolego powierzchnia jest gładka czy na klaze są pęcherzyki?

KK 
Wysłany: 2020-09-06, 22:43   
0
UP DOWN

Lakiernicy to oglądali i żaden z nich nie potrafił odpowiedzieć czy ten element jest powtórnie lakierowany?

szymszy007
Wysłany: 2020-09-07, 15:45   
0
UP DOWN

Na klarze te pęcherze tzn czuć pod palcem jak się przejedzie. Oceniało to kilku lakierników i większość powiedziała że to wżery po jakiejś substancji. Miernik pokazuje lakier w grubości fabrycznej i ocynkowaną blachę pod lakierem. Obok na plastiku ozdobnym też są podobne dziurki. Załamka tym większa że auto kupowane z rzeczoznawcą i sprawdzane w aso i dopiero sam pod lampą led to zobaczyłem kilka dni po. Z resztą w drugim aso typowo blacharsko lakierniczym też raczej obstawiają że to lakier fabryczny, nie widac bowiem przejść lakieru a skaza występuje tylko na fragmencie błotnika i drzwiach.

szymszy007
Wysłany: 2020-09-07, 19:14   
0
UP DOWN

Bardziej bym powiedział że to kratery a nie pęcherze. Od takich dużych po malutkie jak po igle, tylko tych to wyczuc się nie da. Jestem z Warszawy więc jeśli ktoś chciałby zobaczyć na żywo to mogę podjechać

Robston
Wysłany: 2020-09-09, 06:43   
0
UP DOWN

Mi takie coś się zrobiło jak przykryłem sprintera folia lakiernicza i pod folie wpłynęła woda, po deszczu wyszło słońce 30stp.i tam gdzie była folia przyklejona na wodę takie coś się stało. Druga sytuacja płyn hamulcowy też poszły pęcherzyki na świeży lakier.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu