Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
thcleniu
Wysłany: 2021-03-18, 16:47   Lakierowanie całego auta - pytania o metodologie
0
UP DOWN

Witam,
Za oknem słońce więc powoli zaczynam przygotowanie mojego mini do lakierowania.
Robię to ponieważ prawa strona jest w ciapki a lewa strona jest przerysowana.
Doświadczenie jakieś małe mam ale ekspertem nie jestem, więc wole zapytać dwa razy niż później szlifować nocami ;)

1. Wiem ze moge zmatowić lakier i dać na to nowy ale...gdzie nie gdzie mam jakieś małe odpryski, na drzwiach małe ogniska korozii i mikro wgniotki, więc idealnie nie jest.
Gdyby było idealnie to rozumiem że matuje i na to daje nowy lakier?

2. Co w przypadku tych defektów? zdzierać wszystko do podkładu...dać epoksyd-szpachla-epoksyd na defekty i akryl po całości? Czy może wystarczy zmatować cały element i bawić się w zaprawki punktowe?

3. Jeśli będe dawał akryl po całości to warto zerwać starą powłoke do podkładu? czy może nie przejmować się grubością lakieru i położyć akryl na istniejący zmatowany lakier?

To chyba tyle ...z góry dziękuję za pomoc

1616080095391.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 2,5 MB

1616080095385.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 2,56 MB

1616080095377.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 2,31 MB

1616081713430.jpg
mini
Plik ściągnięto 5 raz(y) 1,42 MB

MichuMachu
Wysłany: 2021-03-18, 22:19   
0
UP DOWN

Odpryski musisz rozszlifowac do blachy bo pod spodem jest pewnie korozją i zabezpieczyć je epoksydem następnie wyrównać szpachla i nałożyć podkład akrylowy później trzesz podkład i oklejasz i lakierujesz. Co do wgniotek to matujesz miejsce uszkodzenia nakładasz szpachle później podkład i dalej tak samo jak wyżej. Nie musisz zdzierać warstwy wierzchniej do podkładu jeśli warstwa wierzchnia nie jest popękana lub uszkodzona. ;)

thcleniu
Wysłany: 2021-03-20, 21:23   
0
UP DOWN

Dzięki za pomoc.
Zawsze jak malowałem to cały element miałem w podkładzie i problemów nie było...jeśli teraz zrobię jakieś takie np 2 zaprawami to czy nie będzie później problemów z jakimiś plamami? innymi odcieniami? Kolor jest solidowy jeśli ma to znaczenie.

Czy na rozszlifowana rdzę dawać rstop przed epoksydem czy może reaktywny będzie lepszy?
Dzieki

MichuMachu
Wysłany: 2021-03-21, 00:02   
0
UP DOWN

Nie będzie problemów jak umiejętnie to wyrownasz... Ewentualnie możesz podkładowac do najbliższego Kanta...
Raczej rdzy się nie przymalowuje tylko ja usuwa :spoko:
Jak już musisz to daj epoksyd bo na reaktywny nie zaleca się dawać szpachli a przypuszczam że są to miejsca gdzieś na widoku ;)

thcleniu
Wysłany: 2021-03-26, 10:11   
0
UP DOWN

Nie mam zamiaru przemalowywać rdzy :)
Miałem na myśli że po wyszlifowaniu do blachy zawsze może zostać jakiś kraterek z rudą który później przyśpieszy korozje.
Wczoraj próbowałem malować tylny zderzak którego specjalnie zrobiłem w białe aktylowe ciapki i pokryło bardzo fajnie...pokryło.

Gorzej z klarem...dużo syfu mi poleciało i temperatura była taka sobie.
Zacząłem szukać klaru HS/VHS najlepszego na warunki "garażowe" ale widze że to temat rzeka i szybko sobie z tym nie poradze.
W swojej historii używałem tylko dwóch ...sparlac HS i teraz dostałem Radpaint RX900 - bo tylko taki mieli z szybkim utwardzaczem. Redpaint jest na 2 warstwy i tego potrzebuje przy mojej ilości syfów ale nie wiem co to za lakier bo mało opini o nim. Jak na razie użyłem do na drzwi i felgi...no i teraz na zderzak...ciekawe co bedzie za rok, dwa.

Z tego co wyczytałem to chyba kupie mipe CS90 lub CC9, polecany też jest do garażu PPG Deltron D800 ale to MS :( ...z novolem to już nie wiem co robić...tyle skrajnych opini

dobra...wyżaliłem się
Dziękuję za wskazówki i pozdrawiam

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu