Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
bluewolv
Wysłany: 2021-06-03, 14:00   Pytanie o poradę dotyczącą sposobu naprawy lakieru.
0
UP DOWN

Cześć wszystkim.
Proszę o poradę dotyczącą możliwych opcji naprawy miejscowych ubytków lakieru bezbarwnego na masce.
Uszkodzenie najprawdopodobniej rozpoczęło uderzenie kamyczkiem (mały ślad w centralnym punkcie).
Jakie mam opcje w tym przypadku?

MichuMachu
Wysłany: 2021-06-03, 23:09   
0
UP DOWN

Najbezpieczniej byłoby zeszlifować cały bezbarwny potem zagruntować to podkładem i położyć lakier na nowo. :spoko:
Przypuszczam że i tak masz sporo odprysków od kamieni więc byś ich odrazu zlikwidował... Ewentualnie rozszlifowac to miejsce nałożyć podkład w to miejsce i przelecieć całość baza i klarem...
Ja osobiście wybrałbym pierwszą opcję :cool:

Robertlodz09 
Wysłany: 2021-06-04, 00:16   
0
UP DOWN

Ta maska jest cała do lakierowania niestety ale ten bezbarwny będzie Ci schodził z całej maski i kamień nie jest przyczyną od której odpada (odchodzi) bezbarwny od bazy ...

bluewolv
Wysłany: 2021-06-04, 09:46   
0
UP DOWN

Rozumiem, czeka mnie wizyta u profesjonalisty w takim razie.
A jak wygląda sytuacja z dobieraniem koloru, robi się pomiar barwy bezpośrednio na samochodzie czy może z palety kolorów Fordowskich (w moim przypadku Sea Grey Metalik, wg naklejki S9)?

MichuMachu
Wysłany: 2021-06-04, 10:27   
0
UP DOWN

Na podstawie nr lakieru z samochodu robi się ,,podstawowy" kolor później kolorysta dopigmentowuje go do odpowiedniej barwy i odcieniu który jest na samochodzie.
Ale to już jak zostawisz samochód w warsztacie to już nie twoja w tym głowa tylko warsztatu.

bluewolv
Wysłany: 2021-06-04, 14:35   
0
UP DOWN

Jasne, dziękuję.

Czereśniak
Wysłany: 2021-06-09, 10:40   
+2
UP DOWN

Panie weż se jakom nakleje walnon se na te mache i bedzie jak nufka sztuka a i lakier nie bedzie widoc ze ci odpoda :spoko: :cool:

MichuMachu
Wysłany: 2021-06-10, 12:55   
+1
UP DOWN

Czereśniak napisał/a:
Panie weż se jakom nakleje walnon se na te mache i bedzie jak nufka sztuka a i lakier nie bedzie widoc ze ci odpoda :spoko: :cool:

:jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jachce: :jachce: :jachce: :jachce:

To jest baaaardzooo dobra podpowiedź i z tego wyjdzie później baaardzooo dobra robota panie👍👍👍 :spoko:
Jakbyśmy mieli samych takich fachowców jak pan czereśniak to refinisch samochodowy byłby kopalnia złota :D :D :D

bluewolv
Wysłany: 2021-06-14, 10:46   
0
UP DOWN

Albo zeskrobać z całej maski bezbarwny może panie Czereśniak? Szkoda mnie piniążków na jakieś naklejki trocha...

Czereśniak
Wysłany: 2021-07-08, 09:54   
0
UP DOWN

bluewolv napisał/a:
Szkoda mnie piniążków na jakieś naklejki trocha...

To se machnonc waleckiem mache na czarno i bedzie taki ala-sport tyn Ford :cool:
czarna macha ... to je to :spoko:

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu