Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
bluewolv
Wys³any: 2021-06-03, 13:00   Pytanie o poradê dotycz±c± sposobu naprawy lakieru.
0
UP DOWN

Posty: 4
Cze¶æ wszystkim.
Proszê o poradê dotycz±c± mo¿liwych opcji naprawy miejscowych ubytków lakieru bezbarwnego na masce.
Uszkodzenie najprawdopodobniej rozpoczê³o uderzenie kamyczkiem (ma³y ¶lad w centralnym punkcie).
Jakie mam opcje w tym przypadku?

 

MichuMachu
Wys³any: 2021-06-03, 22:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Najbezpieczniej by³oby zeszlifowaæ ca³y bezbarwny potem zagruntowaæ to podk³adem i po³o¿yæ lakier na nowo. :spoko:
Przypuszczam ¿e i tak masz sporo odprysków od kamieni wiêc by¶ ich odrazu zlikwidowa³... Ewentualnie rozszlifowac to miejsce na³o¿yæ podk³ad w to miejsce i przelecieæ ca³o¶æ baza i klarem...
Ja osobi¶cie wybra³bym pierwsz± opcjê :cool:
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2021-06-03, 23:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Ta maska jest ca³a do lakierowania niestety ale ten bezbarwny bêdzie Ci schodzi³ z ca³ej maski i kamieñ nie jest przyczyn± od której odpada (odchodzi) bezbarwny od bazy ...
 

bluewolv
Wys³any: 2021-06-04, 08:46   
0
UP DOWN

Posty: 4
Rozumiem, czeka mnie wizyta u profesjonalisty w takim razie.
A jak wygl±da sytuacja z dobieraniem koloru, robi siê pomiar barwy bezpo¶rednio na samochodzie czy mo¿e z palety kolorów Fordowskich (w moim przypadku Sea Grey Metalik, wg naklejki S9)?
 

MichuMachu
Wys³any: 2021-06-04, 09:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Na podstawie nr lakieru z samochodu robi siê ,,podstawowy" kolor pó¼niej kolorysta dopigmentowuje go do odpowiedniej barwy i odcieniu który jest na samochodzie.
Ale to ju¿ jak zostawisz samochód w warsztacie to ju¿ nie twoja w tym g³owa tylko warsztatu.
 

bluewolv
Wys³any: 2021-06-04, 13:35   
0
UP DOWN

Posty: 4
Jasne, dziêkujê.
 

Czere¶niak
Wys³any: 2021-06-09, 09:40   
+2
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
Panie we¿ se jakom nakleje walnon se na te mache i bedzie jak nufka sztuka a i lakier nie bedzie widoc ze ci odpoda :spoko: :cool:
 

MichuMachu
Wys³any: 2021-06-10, 11:55   
+1
UP DOWN


Pomóg³: 14 razy
Posty: 347
Czere¶niak napisa³/a:
Panie we¿ se jakom nakleje walnon se na te mache i bedzie jak nufka sztuka a i lakier nie bedzie widoc ze ci odpoda :spoko: :cool:


:jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jachce: :jachce: :jachce: :jachce:

To jest baaaardzooo dobra podpowied¼ i z tego wyjdzie pó¼niej baaardzooo dobra robota panie👍👍👍 :spoko:
Jakby¶my mieli samych takich fachowców jak pan czere¶niak to refinisch samochodowy by³by kopalnia z³ota :D :D :D
 

bluewolv
Wys³any: 2021-06-14, 09:46   
0
UP DOWN

Posty: 4
Albo zeskrobaæ z ca³ej maski bezbarwny mo¿e panie Czere¶niak? Szkoda mnie pini±¿ków na jakie¶ naklejki trocha...
 

Czere¶niak
Wys³any: 2021-07-08, 08:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 14 razy
Posty: 200
bluewolv napisa³/a:
Szkoda mnie pini±¿ków na jakie¶ naklejki trocha...

To se machnonc waleckiem mache na czarno i bedzie taki ala-sport tyn Ford :cool:
czarna macha ... to je to :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime