Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Damianos1
Wysłany: 2021-07-03, 22:00   Porządne zabezpieczenie lekko skorodowanych progów w aucie
0
UP DOWN

Witam, mam Peugeota 206 i na progach i nadkolach mam lekki nalot rudej i chciałbym się jej pozbyć. Mój plan na naprawę jest taki, oczyszczenie wszystkiego do gołego metalu, nałożenie Forch Korroplex L237, na to podkład epoksydowy Novol Protect 360, następnie podkład akrylowy Novol Ultra Fuller 100 i na to baza a następnie bezbarwny. Czy dobrze sobie obmyśliłem plan działania? Liczę na wasze rady i pozdrawiam!

MichuMachu
Wysłany: 2021-07-04, 10:06   
0
UP DOWN

Jeżeli jest to tylko nalot i uda ci siego usunąć że zostanie gola blacha to tego forcha możesz pominąć :spoko:
Reszta jak najbardziej ok :spoko:

Damianos1
Wysłany: 2021-07-04, 12:01   
0
UP DOWN

Tak się jeszcze zastanawiam czy nie można by było na epoksyd nałożyć bazy? Są jakieś przeciwskazania, czy koniecznie trzeba pokryć akrylem przed bazą?

Robertlodz09 
Wysłany: 2021-07-05, 00:21   
0
UP DOWN

Damianos1 napisał/a:
zastanawiam czy nie można by było na epoksyd nałożyć bazy? Są jakieś przeciwskazania,

Możesz iść na skróty i położyć bezpośrednio bazę na podkład epoksydowy nic się nie stanie i w taki sposób możesz zakończyć naprawę tak samo możesz na oczyszczoną powierzchnię nałożyć podkład akrylowy i na niego bazę też się będzie trzymało ... Baaa w większości warsztatów tak lakierują bez zabawy w jakieś epoksydy czy podkłady reaktywne ... to są auta użytkowe także dzisiaj takie auto porusza się po drodze ... a jutro na skutek wypadku może zniknąć ponieważ ulegnie kasacji ...
sam w swojej karierze zawodowej już widziałem sporo takich przypadków gdzie auto po dokonanej naprawie blacharsko-lakierniczej na następny dzień czy tam w ciągu tygodnia miało takiego "dzwona" że tylko do kasacji ...
nawet buty zakrwawione widziałem po kierowcach w takich wrakach ... życie i ciężka noga
Także możesz na progi kłaść sam epoksyd i na niego bazę i lakier to tylko Peugeot 206 ;)

Robertlodz09 
Wysłany: 2021-07-05, 00:25   
0
UP DOWN

MichuMachu napisał/a:

Jeżeli jest to tylko nalot

Wierzysz w "cuda" w 206 ... ;)
Przecież tam jak się zacznie czyścić to Ci sie druszlak pokaże ...

MichuMachu
Wysłany: 2021-07-05, 00:54   
0
UP DOWN

Robertlodz09 napisał/a:
MichuMachu napisał/a:

Jeżeli jest to tylko nalot

Wierzysz w "cuda" w 206 ... ;)
Przecież tam jak się zacznie czyścić to Ci sie druszlak pokaże ...

Aj tam Robert przesadzasz przecież to jest pożądany francuski wóz :D na dodatek ma lwa na przodzie ;)

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu