Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
michallodz
Wysłany: 2021-09-08, 00:10   Novol Protect 360 vs Novol for Classic Car
0
UP DOWN

Hej
Jest tu ktoś kto używał obu tych podkładów? Robię Scirocco z 84r i mam już prawie gotową blachę i stoję przed wyborem epoksydu.
Zasadnicze pytanie brzmi czy ten classic car jest warty tych pieniędzy? Cena jest zauważalnie wyższa a przy skali całe auto ze wszystkich stron robi się kwota :D
A może jakiś inny produkt polecacie?

MichuMachu
Wysłany: 2021-09-08, 07:58   
0
UP DOWN

Godny polecenia jest jeszcze master bond :spoko:
Ja osobiście używam 360-tki ale prawdopodobnie jakbym robił samochód na którym by mi zależało wziął bym mimo wszystko linie classic car. Nie bez powodu jest droższa. ;)

Robertlodz09 
Wysłany: 2021-09-08, 09:06   
0
UP DOWN

michallodz napisał/a:
Zasadnicze pytanie brzmi czy ten classic car jest warty tych pieniędzy?

Tak jest wart tych pieniędy także nie masz nawet co porównywać jakości tego podkładu do innych produktów jakie tutaj padają ....
Z linią produktów Novol for Classic Car mam już do czynienia od chwili się jej pojawienia (od 2013r) także
nie masz co żałować finansów na ich zakup są warte tej ceny
tak samo polecam szpachlówkę oraz podkład akrylowy z tej linni
Po nicku widzę że możesz być z Łodzi także na miejscu masz do kupienia w sklepie u chłopaków
z Castom Factory
Wysyłkowo możesz je kupić w Anglocars Warszawa
Na materiałach z tej linii pracuje wiele dużych firm zajmujących sie profesjonalnie renowacją aut zabytkowych a auta odnowione z zastosowaniem tej linii często spotykam na wystawach klasyki motoryzacyjnej np. Auto Nostalgia w Warszawie czy na halach targowych Ptak w Nadarzynie :spoko:

Robertlodz09 
Wysłany: 2021-09-08, 09:20   
0
UP DOWN

michallodz napisał/a:
Robię Scirocco z 84r

michallodz napisał/a:
Cena jest zauważalnie wyższa a przy skali całe auto ze wszystkich stron robi się kwota

Tak patrząc na te Twoje auto to w sumie nie jest to znów jakiś cenny okaz zabytkowej motoryzacji
także możesz jeśli jest dla Ciebie za duży wydatek na te materiały lakiernicze które potrzebujesz do renowacji tego auta kupić coś tańszego
Za 500 zł to obkupisz się materiałami z jakieś firmy no-name tak że Ci jeszcze zostanie na jakieś drugie auto ;)

Teraz tak poważnie .... auto masz o nie wielkiej wartości także musisz sam wybrać czy kupujesz materiały
droższe czy może te tanie gdzie jaka cena taka jakość ...
To Twój wybór ... Novol 360 też się sprawdzi na takim aucie i da Ci jakieś zabezpieczenie
ale jakościowo do Classica to nawet nie ma co go porównywać ...
To tak jak wiekszość firm ma produkty premium ale też produkty economi
różnica w cenie z czegoś wynika ... nie tylko z nazwy ;)
Gdybyś miał do renowacji jakiegoś zabytkowego Mercedesa za 100 200 czy też 300 tys zł to bym
tylko ten podkład Ci polecał ale przy takim VW to już sam musisz zdecydować co chcesz i też możesz kupić za określoną kwotę przeznaczoną na renowację swojego auta :spoko:
Polecam się zorientować ile kosztuje renowacja lakiernicza takiego classica od podstaw w dobrym specjalizującym się w takich renowacjach warsztacie
Ta cena nie bierze się z kosmosu .... materiały lakiernicze na takie auto trochę kosztują
poza tym takie auto zostaje ze swoim właścicielem na lata jak nie do końca jego (właściciela) życia ...

michallodz
Wysłany: 2021-09-08, 23:51   
0
UP DOWN

wiem, że sciro nie jest i pewnie nigdy nie będzie jakimś wartym setki tysięcy modelem ale to nie o to chodzi, nie zamierzam go nigdy sprzedawać zdechnie razem ze mną więc nie zamierzam oszczędzać na materiałach.
Już nawet podczas czyszczenia budy zauważyłem różnicę między epoksydami jak zaczynałem ten "projekt" parę lat temu to kilka miejsc zabezpieczałem epoksydami bo wiedziałem, że wzejdzie się na to dłużej i tam gdzie był w miarę dobry epoksyd z resztą chyba novola trzymał się solidnie a tam gdzie prysnąłem czymś za 30zł/l to od samego patrzenia odłaziło :P nie ma żalu bo swoje zadanie na czas stania pod dachem spełnił.
W każdym razie potrzebowałem od kogoś potwierdzenia żeby brać classic car ;p

Robertlodz09 
Wysłany: 2021-09-11, 23:47   
0
UP DOWN

michallodz napisał/a:
nie zamierzam go nigdy sprzedawać zdechnie razem ze mną więc nie zamierzam oszczędzać na materiałach.

A jaki masz przeznaczony budżet na materiały ?

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu