Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Kristov92
Wysłany: 2021-12-04, 21:23   Lakierowanie zderzaka
0
UP DOWN

Witam. Chciałbym odnowić plastiki w busie poniewaz juz wyplowialy tak wiec poszedlem do sklepu lakierniczego i pan mi polecił farbe "Car repair system quick rally black 1L" i rozcienczalnik do wyrobow akrylowych firmy Mg Line. I wydawalo mi sie wszystko fajnie do czasu gdy sie zaczalem zastanawiac jak i po ile mam to razem zmieszac aby bylo dobrze dlatego tez pisze i zwracam sie do was o pomoc w tej sprawie.         

MichuMachu
Wysłany: 2021-12-05, 13:20   
0
UP DOWN

A na puszkach nie ma proporcji? Powinny być napisane np 1:5 lub procentowo :)

Kristov92
Wysłany: 2021-12-05, 17:11   
0
UP DOWN

Nie widze nic takiego niestety na puszce...ogólnie to zmieszałem na próbę bo odzewu nie bylo a ja juz chcialem cos dzialac :) zmieszałem 100ml farby z 50ml rozcienczacz i jest ok ladnie kryje nie zlewa sie. Odnośnie procentów to mozna to jakos sobie wyliczyć? Czy trzeba miec ten kubek lakierniczy ?

Kristov92
Wysłany: 2021-12-05, 17:15   
0
UP DOWN

Bo ogolnie w tym kubku miesza sie 3 rzeczy ? Farba,utwierdzacz i rozcienczac...i wtedy poprawnie porcent rozcienczacza wyjdzie ? Zastanawialem sie.... kurde i co teraz facet mi dal tylko farbe i rozcienczac i jak ja mialbym to w kubku wymieszać :shock:

kzychu
Wysłany: 2021-12-10, 17:05   
0
UP DOWN

Dostałeś pewnie lakier 1k czyli taki do którego się nie daje utwardzacza, a rozcieńczalnika dajesz
tyle żeby materiał był dobrze rozbity czyli szło lakierować, ale im mniej to lepiej bo nie pogarszasz właściwości lakieru. Sprawdź jak się zachowuje lakier na tych miejscach co robiłeś,
jeśli się trzyma to możesz tak dorabiać jak napisałem, a jak złazi to jedź dopytać do tej mieszalni
co brałeś, powierzchnie przygotowałeś odpowiednio?

Kristov92
Wysłany: 2021-12-27, 23:52   
0
UP DOWN

No ogólnie pomalowałem juz dlugo minelo fura na zewnątrz stoi i lakier jak narazie nie złazi wiec raczej dobrze wyszło. Jesli chodzi o powierzchnię no to ten facet mowil ze benzyna ekstrakcyjna przeczysci i mozna malowac wiec tak tez zrobilem...a to sie jeszcze robi cos innego?

Robertlodz09 
Wysłany: 2021-12-28, 08:18   
0
UP DOWN

Kristov92 napisał/a:
ten facet mowil ze benzyna ekstrakcyjna przeczysci i mozna malowac

Jak masz takiego speca "pod ręką" to trzymaj się go "rękoma i nogami" ...
tutaj na forum takich nie znajdziesz .... ;)

Czereśniak
Wysłany: 2021-12-28, 19:18   
0
UP DOWN

Kristov92 napisał/a:
.a to sie jeszcze robi cos innego?

Trza se niby takom scierom potrzec po tym co se masz malować ale ja tam se normalnym galganem od podłogi przecieram i maluje :cool: :spoko:

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu