Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
adamek747
Wysłany: 2021-12-20, 22:50   Lakierowanie 3 dni po lakierowaniu
0
UP DOWN

Witam, szybkie pytanie.
Malowałem maskę 3 dni temu lecz niestety kawałek foli spadło na maskę na świeży klar i tera zoyatnie czy czy czekać aż utwarszi się do dobrze czy mogę od razu matować i malować od nowa?

Robertlodz09 
Wysłany: 2021-12-21, 03:06   
0
UP DOWN

adamek747 napisał/a:
czy mogę od razu matować i malować od nowa?

Po 3 dniach to mozesz spokojnie ją przematowić i ponownie przelakierować

adamek747
Wysłany: 2021-12-21, 08:42   
0
UP DOWN

Dzięki wielkie 😁

Mitko
Wysłany: 2021-12-22, 19:12   
0
UP DOWN

Kupiłem przez internet nowy zderzak w kolorze nadwozia (GOZ) i jest on zdecydowanie ciemniejszy niż karoseria. Stary zderzak wcześniej miejscowo naprawiałem sprayem GOZ kupionym nie z porównania z klapką, ot. tak z marszu w napotkanym sklepie. Przed malowaniem tylko zmatowałem stary lakier i prysnąłem bazą, potem klar. I nie było żadnej różnicy ani w kolorze ani na przejściu i nic nie odpadało. Ten nowy zderzak w oczy kole na połączeniu z błotnikami. Zastanawiam się czy w tym obszarze nie zmatować i nie prysnąć bazą ? Co sadzicie o czymś takim ? Oczywiście nie wiem co z tego może wyjść bo jak robiłem tak wcześniej to nie było różnicy między zderzakiem a błotnikiem ale na pewno gdybym dał auto do warsztatu to nie zgodziłbym się na cieniowanie na błotnikach, a po drugie nie odebrałbym auta z tak widoczną różnicą koloru.

MichuMachu
Wysłany: 2021-12-26, 07:59   
0
UP DOWN

Jak prysniesz sama baza to ci wyjdzie matowy kolor musisz nałożyć na to jeszcze bezbarwny.
Spray nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem jeśli chodzi o takie rzeczy ;)
Co to za samochód??? :)

Mitko
Wysłany: 2021-12-27, 14:01   
0
UP DOWN

Oczywiście, że po pryśnięciu bazą będzie klar, a auto to Chevrolet Cruze kolor GOZ.

MichuMachu
Wysłany: 2021-12-27, 18:30   
0
UP DOWN

To jest już twój wybór jeśli uważasz że zrobisz to na tyle dobrze sprayem że nie będzie widać przejść to rób 🙂ja osobiście bym to robił na pewno pistoletem plus rozcieńczalnik do cieniowania :spoko: lub cały zderzak przelakierowac. ;)

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu