Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
Zaczek
Wysłany: 2022-01-29, 19:25   Lakiernia - pomoc
0
UP DOWN

Witam! Chciałbym zadać kilka pytań dotyczących lakierni meblowej. Zanim jednak zadam, opiszę sytuację w której jestem.

W rejonach w których zamieszkuje ciężko o lakiernika (fronty mdf), a jeśli się znajdzie to z długimi terminami. Dlatego razem ze
Szwagrem postanowiliśmy wspomóc tę branże i spróbować działać na własną kieszeń :) JA (zerowe pojęcie na temat lakierowania), SZWAGIER (+/- 8 lat jako lakiernik w jednej firmie bez jakiejś specjalnej wiedzy dotyczącej urządzeń czy ich parametrów). Nie możemy się pochwalić jakąs mini halą w której będziemy DZIAŁAĆ. Jedynym możliwym dla nas miejscem jest budynek gospodarczy na wiosce. Ciężko mi określić stan budynku. Zawalić się nie zawali, ale widać że ma już swoje lata. Co do wnętrza, możemy "zabrać" sobie jego część, a mianowicie mamy do zagospodarowania powierzchnię o wymiarach około 4x7. Widać dziurki oraz nierówności w nawierzchni. Pozwólcie teraz, że zadam kilka pytań:

Czy na ściany i sufit możemy dać sam regips + folia?

Wiem, że posadzka musi być równa. Czy można ją inaczej zrobić, bez wylewania cementu? Nie chciałbym czekać +/- miesiąc czasu do pełnego wyschnięcia. (się dowiedziałem że tyle potrzeba czasu, poprawcie mnie jeśli się mylę)

Jeżeli chodzi o wentylację to zaczyna się u nas problem, ponieważ nie wiemy co, gdzie, jak i dlaczego. Najchętniej to wzięlibyśmy ścianę lakierniczą :) ale z powodu funduszy, musimy się z nią wstrzymać. Dlatego jeżeli to nie problem, chciałbym żebyście pomogli w wyborze tego sprzętu. Dodam, że ogrzewać będziemy nagrzewnicą olejową 20kw (powietrze - 600m3/h).

Jeżeli ktoś ma dobre rady, pomysły co dokupić czy zmienić to chętnie wysłucham. Dziękuję.

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu