Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
verbatus 
Wysłany: 2022-03-28, 00:05   Popękany lakier na alufelgach
0
UP DOWN

Witam wszystkich.
Zeszłego lata odnowiłem z kolegą porysowaną felgę. Wszystko było robione sprayem (srebrny akryl z Allegro do felg i na to klar). Wcześniej wszystko zostało porządnie zmatowane, odtłuszczone itp. Wyszło na prawdę dobrze i cieszyło oko aż do zimy. W zimę auta nie myłem (poza opłukiwaniem z soli), dopiero teraz je porządnie wymyłem razem z felgami i zauważyłem efekt jest jak na zdj. w załączniku. Lakier popękał. Klar z zewnątrz jest cały (przynajmniej jak dotykam palcem nie wyczuwam pęknięć).

Czy po zdjęciu w załączniku da sie stwierdzić co tu sie stało i dlaczego? w czym tkwił błąd? jak tego uniknąć?

Zdaje sobie sprawę że najlepiej byłoby takie felgi pomalować proszkowo ale auto w zasadzie jest już prawie pełnoletnie, felgi są niewiele młodsze wiec takie chałupnictwo to jedyny kalkulujący sie sposób odnowienia w nim czegoś :|

dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

20220327_205404s.jpg
popękany lakier na feldze
Plik ściągnięto 17 raz(y) 740,84 KB

Czereśniak
Wysłany: 2022-04-05, 07:06   
0
UP DOWN

Trza panie jesce raz opsikac i bedzie :spoko:

verbatus 
Wysłany: 2022-04-11, 22:39   
0
UP DOWN

a z czego może wynikać takie wewnętrzne spękanie lakieru? kolega z którym to robiłem (i miał sie znac na rzeczy) mówi że to pewnie wina lakierów... mi wydaje sie ze to jest raczej bląd w sztuce (za grubo lakieru? niezachowane należyte odstępy pomiędzy warstwami, brak właściwego podkładu... itd itp). Da sie w ogóle wskazać przyczynę? No bo jeśli to wina lakieru to po ponownym pryśnięciu znowu spęka :(

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu