Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
WarningDead
Wysłany: 2022-04-15, 22:02   Pistolet dla amatora
0
UP DOWN

Witam,
jak w temacie poszukuję pistoletu lakierniczego do bazy/klaru. Miałem i malowałem jakimś najtańszym chińczykiem który był dołączony do kompresora o którym wiadomo że dyszę miał 1,5 a przynajmniej tak pisze. Postanowiłem że czas przerzucić się na coś lepszego bo i efekty które były ok może będą lepsze przy lepszym sprzęcie.

Kompresor posiadam 50l o wydajności około 200/240 l/min

Jestem samoukiem i amatorem więc i o pistoletach wiem tylko tyle ile znalazłem w internecie. Rozumiem że najbardziej powszechną i polecaną metodą jest HVLP jak i do bazy/klaru dysza 1,2 lub 1,3.

Nie będę nikogo oszukiwał pistolet lepiej jeśli byłby tańszy niż droższy (rzadko używany) aczkolwiek dobrze wiem i rozumiem że lepiej raz zapłacić więcej i mieć coś lepszego niż kupować tanie kilka razy. Nie wiem czy okolice 200zł wystarczą aby kupić coś rozsądnego?

Tworzę nowy temat mimo tego że wiele takich już było ponieważ może coś się zmieniło przez te kilka lat.

Robertlodz09 
Wysłany: 2022-05-03, 15:17   
0
UP DOWN

WarningDead napisał/a:
czy okolice 200zł wystarczą aby kupić coś rozsądnego?

Tak szczerze to w tym przedziale cenowym to raczej nic dobrego nie kupisz ...
widziałem w tej cenie chińską kopię czy też pistolet wzorowany na modelu Sata jet 5000 ... nie wiem jak to się sprawdza ale za te pieniądze nie masz dużo do stracenia ;)

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu