Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-22, 20:56
Autor Wiadomo¶æ
mezotr 
Wys³any: 2008-07-06, 21:27   sico
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 172
czy ktos posiada i lakieruje takim pistoletem

http://moto.allegro.pl/it...it_allegro.html

chcia³bym poznac opinie bo zamierzam kupic ten LVMP
bedzie sie nim malowa³o jak hp
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-06, 21:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Optycznie to podróba saty, w kazdej chwili sie moze rozleciec jak kazda podróba made in china. Szukaj uzywki markowej Sata Devilbiss Iwata i zainwestuj z zestaw naprawczy i masz 5 lat zg³owy minimum.
_________________
Bart
 
 

mezotr 
Wys³any: 2008-07-06, 22:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 172
jak juz mia³bym kupowac uzywke za kilka stówek to wola³bym wydac troche wiecej i kupic nowa sate ze sklepu
ale ta cena
 
 

Johny Bravo
Wys³any: 2008-07-06, 22:21   
0
UP DOWN

Posty: 41
Równie¿ siê zastanawia³em nad nim, ale czy wie kto¶ na jakim ci¶nieniu on pracuje??
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-06, 22:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
By³o og³oszenie ze ktos ma sate za 800z³ uzywke.. pewnie juz posz³a, poszukaj w og³szeniach.

[ Dodano: 2008-07-06, 22:37 ]
Bravo...jak tylko masz kompresor co trzyma 6 barów caly czas to smia³o bierz.
Kupujecie podróby a potem sa tematy CZEMU MAM CIENIE I CHMURY. .....Malujesz profi to zainwestuj RAZ w profi sprzet...zwróci ci sie. jak amatorsko to nie p³acz potem ze ci sie cos spieprzy³o.
Zreszt apatrzac na sam kluczyk z foto to widac ze to gwno. Rób jak chcesz. Itak sie rozleci. Moze pare aut obielisz.
_________________
Bart
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-06, 22:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
po co kupowac za 800 uzywke jak za 799 jest nowy ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tyle ze model 2000
 

Johny Bravo
Wys³any: 2008-07-07, 02:03   
0
UP DOWN

Posty: 41
mebarth

Hmm. 95%efektu koñcowego to zas³uga cz³owieka, jego umiejêtno¶ci, rêki i wiedzy reszta to sprzêt. Wiadomo ¿e na pompce do kó³ siê nie polakieruje ale jak siê ma kompresor nawet 24l. trochê pojêcia i pistolet nawet za 70z³ to ju¿ mo¿na zaczynaæ zabawê z tym.


Osobi¶cie mam komp. 100l. i pistolet jakiego¶ professionala, pistolet ma 3 lata, prze¿y³ podk³ady, renolaki, karbamidowe itd. nadal dzia³a lecz teraz zacz±³ ju¿ nie równo nak³adaæ. Je¿eli nie wierzysz to mogê zrobiæ zdjêcia ostatnio malowanego b³otnika.

Dlatego te¿ szukam teraz pistolet który ma ma³e zapotrzebowanie, bo kompresor trzyma mi tylko 3bary. Nie maluje 10 aut miesiêcznie, wiêc nie bêdê kupowaæ pistoletu za 1500z³ . Szukam co¶ do 300z³.

Nie p³acze bo ma³o kiedy siê pieprzy :grin: A przesta³o siê pieprzyæ jak znalaz³em to forum i siê zacz±³em stosowaæ do wskazówek np. RBFM i twoich te¿
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-07, 14:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Bravo to zacznij od kompresora. 3 bary to wiesz...ko³a pompowac...STANOWCZO za ma³o na malowanie czy HP czy HVLP. HVLP ma duze zapotzrebowanie na wiater ale na wylocie ma³o tego widac. HP to jakie masz na wejsciu cisnienie takie masz na wyjsciu.
Nie da sie pomalowac auta z 3ma barami na wylocie. NIE DA SIE. Mozna to zdupcyc ale pomalowac sie nie da.

pzdr.

[ Dodano: 2008-07-07, 14:58 ]
rbfm napisa³/a:
po co kupowac za 800 uzywke jak za 799 jest nowy ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tyle ze model 2000


gdzie masz nowke? prosze o linka. Orygina³?
_________________
Bart
 
 

Johny Bravo
Wys³any: 2008-07-07, 15:16   
0
UP DOWN

Posty: 41
Uwierz mi ¿e siê da, mam 3 bary na manometrze pod pistoletem, a nie na komp :wink:

Ja ju¿ zamówi³em http://allegro.pl/item394...inal_f_vat.html

Mo¿e w ¶rodê ju¿ bêdê go mia³.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-07, 19:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
no to co ze masz pod pistoletem 3 bary? o 3 zama³o. RBFM popraw mnie jak sie myle? Idea jest taka ze wêza ma ci wyrywac z rak - to jest dobre cisnienie a jak ty juz sobie to ustawisz to Twoja brocha.
Co do zakupu sie nie wypowiadam bo dla mnie to CHINA a juz sie wypowiedzia³em w jednym temacie co CHINA warta wiec....tylko czekam na linka od RB gdzie ma te saty po 799z³ :lol:
_________________
Bart
 
 

peter
Wys³any: 2008-07-07, 20:38   
0
UP DOWN

Posty: 133
mebArth napisa³/a:
....tylko czekam na linka od RB gdzie ma te saty po 799z³ :lol:


ma saty po 799 :wink:

tak sie akurat sklada ze to ja mam do sprzedania s3000.

wiec skoro byly po 799zl S2000 to dlaczego kupil s3000 ?
zostalo by mu ok 500zl w kieszeni.

pozatym sata ktora mam do sprzedania byla uzywana przy dwoch calosciowkach wiec nie mozna powiedziec nawet ze to uzywka,bo sladow uzywania na niej nie ma,co najwyzej na miekkim zbiorniczku na farbe.

Mysle ze nie ma co porownywac S2000 do S3000.
 

Johny Bravo
Wys³any: 2008-07-07, 20:43   
0
UP DOWN

Posty: 41
To nie china, Air Gunsa jest produkowana przez IWATÊ :wink:

Je¿eli pistolet pracuje na 2barach a ja mam 3 bary to chyba wystarcza co :?:
 

peter
Wys³any: 2008-07-07, 20:47   
0
UP DOWN

Posty: 133
Johny Bravo napisa³/a:
To nie china, Air Gunsa jest produkowana przez IWATÊ :wink:

Je¿eli pistolet pracuje na 2barach a ja mam 3 bary to chyba wystarcza co :?:


raczej jest to wloska podrobka anest iwata.

air gunsa potrzebuje od 2-4 bar


tutaj
 

Johny Bravo
Wys³any: 2008-07-07, 20:51   
0
UP DOWN

Posty: 41
Ró¿nie ludzie pisz±, niektórzy ¿e podróbka iwaty, inni ¿e produkowany przez iwatê. Jedno wiem, ¿e ludzie bardzo sobie chwal± te pistolety i w tej cenie jest to najrozs±dniejszy zakup.
Po co mam kupowaæ satê albo devilbissa za ogromne pieni±dze je¿eli taki pistolet u mnie nie zarobi nigdy na siebie??
 

peter
Wys³any: 2008-07-07, 20:53   
0
UP DOWN

Posty: 133
zrob nim calosciowke a gwarantuje ci ze przy ostatniej warstwie reka ci odpadnie :wink:

jest potwornie ciezka mozna powiedziec.Jezeli masz na korpusie made in italy a nie made in japan to nie masz iwaty tylko podrobke.

zgodze sie ze jezeli chodzi o prace tym pistoletem to nie jest najgorzej.
Rozlewa rowno i daje szeroki strumien.

air gunsa nalezy do grupy anest iwata ale jakosc ich produktow nie ma nic wspolnego z japonczykami.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-07, 21:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
No to skoro LUDZIE PISZA i S£YSZYCIE ze dobre i ZE SE CHWALA to po kiego ch.... zadajecie TUTAJ pytanie co warty pistolet jak lepiej wiecie?
Iwata to piekny pistolecik...duza miot³a i lekki jak piórko. Najlzejszy jakim pracowa³em. Ale iwata kosztuje 1200z³ w komplecie z pistoletem do podk³adu w jednej walizeczce. Kiedys przedstawiciel APP by³ u nas w³asnie z takim czyms 2 w 1.
_________________
Bart
 
 

Johny Bravo
Wys³any: 2008-07-07, 22:03   
0
UP DOWN

Posty: 41
Pewnie dlatego, ¿e du¿o ludzi ma tutaj do¶wiadczenie z paroma pistoletami i jak±¶ wiedzê na ten temat. Widzisz dla ciebie mo¿e 500z³ to nie s± du¿e pieni±dze, lecz dla mnie ogromne, bo w wieku 16 lat ciê¿ko tak± sumê od tak zebraæ. :wink: Nie chce siê wpakowaæ w mamro wiêc siê pytam, napisa³em tylko ¿e ludzie sobie je chwal±.... No a chyba lepiej kupiæ pistolet z grupy IWATY ni¿ jej podróbkê.


Co do sico to po 3 ca³o¶ciówkach ju¿ nie równo nak³ada... wiêc chyba lepiej nie inwestowaæ w to.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-07, 22:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Janie mowie ze mnie stac, ja mówie ze takimi pistoletami pracujê. Mam u siebie w racy 3 saty - dwie 2000 i jedna 3000. Wczesniej w innej pracy mia³em DeVilbissa GTI HP To nie moje zabawki..ja swoja to mam jedynie stalke standoxa za 1z³ :razz: tylko ze za kazdym,razem jak zmieniam robote to pierwsze co robie to puszka scansolu i odkazam pistolety bo gnoje nie dbaj±. A ja dbam o to jak o swoje i dlatego kazda maszyna,pistolet tam gdzie oracuje, dzia³a idealnie. To jest podstawa miec narzedzia czyste. Tak samo z kluczami...naprawde przyjemnie jest wzi±c do reki czysty klucz niz umyziany w oleju czy innym syfie. Ilez to roboty wytrzec szmatka klucz? Czy rozebrac pistolet i przemyc pêdzelkiem? 5 minut.
Kiedys pracowa³em na podróbie saty - pisa³o SATA jet i by³a czerwona ale...nie mia³ regulacji cisnienia (zaslepiony gwint),trza by³o dokupic reduktor pod pistolet. 3 lata wytrzyma³. 300z³ cos kosztowa³...nie pamietam juz dok³adnie.
_________________
Bart
 
 

Johny Bravo
Wys³any: 2008-07-07, 23:45   
0
UP DOWN

Posty: 41
Ok, a mo¿esz mi jeszcze powiedzieæ czy mo¿na zostawiaæ pistolet zalany nitrem?? Jedni twierdz± ¿e nie, ja zostawiam i nie widzê ¿eby co¶ sie z tym dzia³o z³ego. Co do czyszczenia to mam równie¿ pêdzelek i zawsze jakie¶ nitro w s³oiczku, nie zawsze rozbieram po u¿yciu, czasami tylko przeleje 3-4x nitrem i jest ok. Scansolem tylko raz czy¶ci³em i nie podchodzi mi to.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-08, 08:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
no to co ze masz pod pistoletem 3 bary? o 3 zama³o. RBFM popraw mnie jak sie myle?


no jesli robocze to wystarczy. atego czy robocze czy spoczynkowe to nie napisal wiec sie nie wypowiem.

peter napisa³/a:
wiec skoro byly po 799zl S2000 to dlaczego kupil s3000 ?
zostalo by mu ok 500zl w kieszeni.



a po co? moglem kupic za 50 w hiper, zostalo by mi 1750 w kieszeni ???
kupilem sobie najlepszy gun jaki jest w tej chwili bo ja nie oszczedzam na tym co lubie

a co do saty 2000 to normalna cena 8 stow. przeciez tego juz nie produkuja. widze ze jestescie troche nie w temacie :)

Johny Bravo napisa³/a:
Ok, a mo¿esz mi jeszcze powiedzieæ czy mo¿na zostawiaæ pistolet zalany nitrem??


nie, bo ci uzczelki rozpieprzy

Johny Bravo napisa³/a:
nie zawsze rozbieram po u¿yciu, czasami tylko przeleje 3-4x nitrem i jest ok


tak ci sie tylko wydaje
 

peter
Wys³any: 2008-07-08, 09:17   
0
UP DOWN

Posty: 133
rbfm napisa³/a:

kupilem sobie najlepszy gun jaki jest w tej chwili bo ja nie oszczedzam na tym co lubie

a co do saty 2000 to normalna cena 8 stow. przeciez tego juz nie produkuja. widze ze jestescie troche nie w temacie :)


no z tym ze sata 3000 jest aktualnie najlepszym pistoletem to bym sie raczej nie zgodzil.Moze wedlug ciebie,kilku innych uzytkownikow tego forum.
Ja w nim nic specjalnego nie odkrylem,wedlug mnie nie wart jest swojej ceny.
 

Johny Bravo
Wys³any: 2008-07-08, 11:26   
0
UP DOWN

Posty: 41
Tak, mam 3bary robocze, czyli przy wci¶niêtym cynglu. Po bazie moim zdaniem nie trzeba rozbieraæ, Po przelaniu 3-4x nitrem (zawsze ¶wie¿ym) po rozkrêceniu praktycznie nie by³o ¿adnych pozosta³o¶ci bazy.
 

arti
Wys³any: 2008-07-08, 22:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 98
No i pewnego dnia na jasnym kolorku pistolecik wypluje Ci czarne centki :lol: Zawsze rozbieram i myjê dok³adnie choæbym przed chwil± zu¿y³ 20 gram farby.
 

Bodzio 
Wys³any: 2008-07-08, 22:24   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
Na dniach powinienem zamówiæ ten wynalazek z wy¶wietlaczem na "testy". Jak wytrzyma chocia¿ kilka ca³o¶ciówek to bêdê szczê¶liwy hehe Oczywi¶cie napisze co nieco na temat krycia itp.
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

acidhouse
Wys³any: 2008-07-08, 23:54   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
Dok³adnie jak mówi arti pewnego piêknego dnia, a bêdzie to wtedy gdy bêdziesz k³ad³ klar pistolecik strzeli razem z klarem resztk± "naro¶li" która wytwarza³a siê z ka¿dym malowaniem gdzie¶ w g³êbi najciemniejszego zakamarka, a wtedy Johny Be zap³aczesz i wezwiesz bóstwo na K i pomy¶lisz dlaczego ja ich nie s³ucha³em, ale to bêdzie pewnego dnia, a tak poza tym, ¿e prawie jak ¿ywiec stanowi wielk± ró¿nicê - Bodzio czekamy na test - foty mile widziane.
_________________
Training all life
 
 

Johny Bravo
Wys³any: 2008-07-09, 00:05   
0
UP DOWN

Posty: 41
Raczej nie... chodzi³o mi o to ¿e nie rozbieram jak k³adê np. jedn± bazê przez jaki¶ czas ale w odstêpach. Sam jestem ciekaw tego testu. Jak chcecie to ma³y test airgunsa te¿ mogê zrobiæ. Ja niestety porównanie mam tylko do pistoletu za 70z³.
 

acidhouse
Wys³any: 2008-07-09, 07:55   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
No mo¿e tez by³o by warto
_________________
Training all life
 
 

Johny Bravo
Wys³any: 2008-07-09, 15:32   
0
UP DOWN

Posty: 41
Jeszcze ma³e pytanko, lakieruje ca³e auto bez zmiany koloru, miejscami by³o szpachlowane, szpachla ju¿ pokryta podk³adem. Czy muszê ca³o¶æ podk³adowaæ ?? Czy tylko zmatowaæ?? Jest to metalik.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-09, 16:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Johny Bravo napisa³/a:
Jeszcze ma³e pytanko, lakieruje ca³e auto bez zmiany koloru, miejscami by³o szpachlowane, szpachla ju¿ pokryta podk³adem. Czy muszê ca³o¶æ podk³adowaæ ?? Czy tylko zmatowaæ?? Jest to metalik.


Jesli okolice niepodk³adowane masz zdrowe g³adkie bez dziurek, bez rys, bez przedarcia do bazy to nie musisz podk³adowac. Ja unikam czarów takich...lepiej 100gram podk³adu na element wiecej a mam pewnosc ze nic sie zgryzie ze stara baza czy lakierem, nic nie wydzie, dziurki,ryski zaleje itp.
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group