Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
aeroarte 
Wys³any: 2008-07-13, 14:26   AVP na VOLVO FH 480
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Zakoñczy³em 300 i od 16 lipca malujê kabinê najwiekszego Volvo . Po jednej stronie ma byc Obcy ,a po drugiej Predator. Na przodzie jeszcze nie wiem co dok³adnie ,ale myslê nad o¶linionymi kokonami ,ale zobaczê jak z czasem, bo kabina jest ogromna. I tu mam pytanie ,czy ktos z Was stosuje do matowienia Grunt transparent sealer RM -a ,lub inny srodek matuj±cy i jakie macie doswiadczenia w zwi±zku z tym . By³o by to szybkie rozwi±zanie na zmatowienie tak du¿ej p³aszczyzny.
PS; Dawid ,co do ¿ó³tego to samochody pomocy drogowej musz± mieæ tonacje ¿ó³t± i dlatego jest takie. http://aeroarte.com/nowosci.htm
 

acidhouse
Wys³any: 2008-07-13, 22:30   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
Bardzo mi sie podoba kabina 300 jest konkretna. Co do Alien vs. predator to ten obcy jest taki nieobcy jakby podróbka - ma³o przera¿aj±cy, proponuje bardziej mrocznego aliena z której¶ z 3 czê¶ci lub aliena mistrza Gigera - maj± moc. Przód w kokony to dobry pomys³, hmm nie mam pojêcia o tym gruncie - mo¿e wszechspec rbfm by co¶ wiedzia³.
_________________
Training all life
 
 

macioo74
Wys³any: 2008-07-14, 21:58   
0
UP DOWN

Posty: 54
Obcy i predator s± OK ale zrób jakie¶ inne t³o, co¶ bardziej mrocznego np jakby byli w statku kosmicznym itp
 

aeroarte 
Wys³any: 2008-07-14, 22:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Ca³y problem w tym w³a¶nie ,¿e to musi byc w ¿ó³tej tonacji i nie da sie ¿ywcem wziaæ kolorystyki ze scen filmowych , bo tam w³a¶nie s± mroczne.
 

online 
Wys³any: 2008-07-14, 23:02   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
ja jestem pod wrazeniem GO¦Ciu Twych prac, naprawdê :wink: trzeba mieæ zjebisty warsztat, zeby tak operowaæ powietrznym pyndzlem :shock:

co do matowania, to najtanszy koszt- wloknina matuj±ca + matpasta np. firmy boll :wink:

zycze powodzenia !
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

dawid
Wys³any: 2008-07-15, 12:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Ok sorki nie wiedzialem ze taki wymog klijet nasz pan:)) ta 300 fajna jestes coraz lepszy:)) jedna uwaga to nie uzywaj na koniec bialego na tony skory, proboj naksymalnie chronic najasniejsze obszary do konca pracy i na koniec uzyj minimalnie bialego a dokladniej bialego z domieszka zoltego (minimalna)
_________________
hmmm
 

aeroarte 
Wys³any: 2008-08-03, 10:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Zakoñczy³em prace nad grafik± ,ale zosta³o ,dla mnie najtrudniejsze - polakierowanie takiego kolosa w warunkach hali przemys³owej .
 

online 
Wys³any: 2008-08-03, 11:07   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
jakim lakierem lakierujesz? wszystko robisz na raz? jaki masz pistolet i kompresor?
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

aeroarte 
Wys³any: 2008-08-03, 11:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Lakier Diamontop MS -RM. powietrze z sieci ,pistolet tani za 140 zeta ''Blue Star 1,4, ale ³adniej rozk³ada ni¿ ten za 700 . My¶le pochylic kabinê i polakieowaæ najpierw dach ,do za³amania przy d¿wiach , a drugim razem resztê . Nigdy tego nie robi³em/kabiny ci±gnika/ i nie bardzo wiem jak to ugry¶æ.
 

adams90-90 
Wys³any: 2008-08-03, 21:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
aeroarte, Mozesz podac mi link na Twojego guna?? Bo kiedys przemknol mi na allegro ale teraz nie moge go znalesc
 
 

karolinor
Wys³any: 2008-08-04, 22:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 32
super ten obcy:) porz±dny kawa³ roboty, naprawde podziwiam za ten ogrom pracy...
mam jednak ma³e zastrze¿enie, dobór kolorów, niewiem dlaczego, wszyscy którzy maluja ¶wietnie aerografem uparli siê na jak nawiêksza ilo¶c kolorów. Gigier u¿ywa tylko szerokiej gamy szaro¶ci, i za to jest doceniony.. a reszta to uprawia jakies fajerwerki, jarmarki wesole miasteczka... od przybytku g³owa boli i to bardzo!!! no ale to moje zdanie, ka¿dy lubi to co lubi :) pozdrawiam

[ Dodano: 2008-08-04, 22:21 ]
aeroarte, czy Ty koñczy³e¶ plastyka w Katowicach??
 

aeroarte 
Wys³any: 2008-08-04, 22:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Fakt -jest kolorowe ,a wynika to z paru powodów. G³ównie przy malowaniu u¿ywam czterech kolorów -triadowych -jak w druku . Oznacza to w praktyce ,¿e wszystkie inne otrzymujê poprzez wypadkowe kolorów podstawowych. Utrudnia to malowanie ,ale obni¿a znacznie koszty i jest moim zdaniem trudniejsze i jednocze¶nie ciekawsze ,bo w czerwonym nie ma czerwonego ,w zielonym zielonego itd. Malowanie w jednej skali kolorystycznej nie jest wielkim wyczynem i trudno¶ci± , utrzymanie sie w tonacji u¿ywaj±c wielu kolorów jest zdecydowanie trudniejsze. Przyjrzyj sie kiedy¶ orygina³om portretów Jacka Malczewskiego ,w niby bia³ym bliku na nosie nie ma wogóle bia³ego i to jest wyczyn malarski.
Grafika na samochodzie ,zw³aszcze takim wielkim, jest zawsze jakim¶ uproszczeniem /w sensie malarskim/,bo gdyby by³ to obraz ,to by³o by co robic przez co najmniej trzy misi±ce ,a nie trzy tygodnie ,ale ludzie nie chc± kupowaæ moich obrazów......

[ Dodano: 2008-08-04, 22:50 ]
nie koñczy³em plastyka ,z zawodu jestem poligrafem.
 

karolinor
Wys³any: 2008-08-04, 23:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 32
aeroarte, jak dla mnie Twoja grafika samochodowa, nie jest ¿adnym uproszczeniem. Napewno nie mo¿na jej porównywaæ z Jackiem Malczewskim. W malarstwie olejnym, zwykle sie kolorów poszukuje, ¿adko który artysta u¿uwa czysystych farb prosto z tuby. Oczywi¶cie sztuka nie ma nic wspolnego z grafik± samochodow± mo¿e dla tego z tymi kolorami taki problem. Mo¿e rozwi±zaniem by³oby poszukiwanie kolorów, czyli u¿ywanie jak najwiekszej liczby barw przy zachowaniu jednolitej tonacji (my¶le tu o aerografice).
Przyjrza³am siê Twoim obrazom, mo¿e nie s± a¿ tak dobre bo nie przekazuj± prawie ¿adnych tre¶ci (nie mowie o tych podobnych do ikon). Obrazy rzeczywi¶cie bardzo ciêzko sprzedaæ (znam ten ból), ludzie nie lubia sztuki tylko kicz :P ¯ycze Ci powodzenia w dalszej pracy.
Pozdrawiam
 

aeroarte 
Wys³any: 2008-08-07, 19:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Tak wygl±da po zakoñczeniu - http://pl.youtube.com/watch?v=rVWRY_aOuHQ
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-09, 15:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
aeroarte napisa³/a:
Tak wygl±da po zakoñczeniu - http://pl.youtube.com/watch?v=rVWRY_aOuHQ

Piekne...zazdroszcze Ci "wizji" i rêki.
_________________
Bart
 
 

PrimoOne 
Wys³any: 2009-01-17, 14:19   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
widzia³em go na monster truck w opolu...³adna pracka.
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

domi.nika
Wys³any: 2022-05-17, 08:43   Re: AVP na VOLVO FH 480
0
UP DOWN

Posty: 18
aeroarte napisa³/a:
Zakoñczy³em 300 i od 16 lipca malujê kabinê najwiekszego Volvo . Po jednej stronie ma byc Obcy ,a po drugiej Predator. Na przodzie jeszcze nie wiem co dok³adnie ,ale myslê nad o¶linionymi kokonami ,ale zobaczê jak z czasem, bo kabina jest ogromna. I tu mam pytanie ,czy ktos z Was stosuje do matowienia Grunt transparent sealer RM -a ,lub inny srodek matuj±cy i jakie macie doswiadczenia w zwi±zku z tym . By³o by to szybkie rozwi±zanie na zmatowienie tak du¿ej p³aszczyzny.
PS; Dawid ,co do ¿ó³tego to samochody pomocy drogowej musz± mieæ tonacje ¿ó³t± i dlatego jest takie. http://aeroarte.com/nowosci.htm



no jesli takie s± wymogi to musz± byæ ¿ó³te samochody pomocy drogowej ale kiedys widzia³am w czerwonym kolorze? i nie wiem w sumie czy to stare, czy o co chodzi?



___________________
https://www.zba.com.pl/auto-pomoc-warszawa/
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga