Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
aeroarte 
Wysłany: 2008-07-13, 14:26   AVP na VOLVO FH 480
0
UP DOWN

Zakończyłem 300 i od 16 lipca maluję kabinę najwiekszego Volvo . Po jednej stronie ma byc Obcy ,a po drugiej Predator. Na przodzie jeszcze nie wiem co dokładnie ,ale myslę nad oślinionymi kokonami ,ale zobaczę jak z czasem, bo kabina jest ogromna. I tu mam pytanie ,czy ktos z Was stosuje do matowienia Grunt transparent sealer RM -a ,lub inny srodek matujący i jakie macie doswiadczenia w związku z tym . Było by to szybkie rozwiązanie na zmatowienie tak dużej płaszczyzny.
PS; Dawid ,co do żółtego to samochody pomocy drogowej muszą mieć tonacje żółtą i dlatego jest takie. http://aeroarte.com/nowosci.htm

acidhouse
Wysłany: 2008-07-13, 22:30   
0
UP DOWN
Kustom Kulture

Bardzo mi sie podoba kabina 300 jest konkretna. Co do Alien vs. predator to ten obcy jest taki nieobcy jakby podróbka - mało przerażający, proponuje bardziej mrocznego aliena z którejś z 3 części lub aliena mistrza Gigera - mają moc. Przód w kokony to dobry pomysł, hmm nie mam pojęcia o tym gruncie - może wszechspec rbfm by coś wiedział.

macioo74
Wysłany: 2008-07-14, 21:58   
0
UP DOWN

Obcy i predator są OK ale zrób jakieś inne tło, coś bardziej mrocznego np jakby byli w statku kosmicznym itp

aeroarte 
Wysłany: 2008-07-14, 22:30   
0
UP DOWN

Cały problem w tym właśnie ,że to musi byc w żółtej tonacji i nie da sie żywcem wziać kolorystyki ze scen filmowych , bo tam właśnie są mroczne.

Wysłany: 2008-07-14, 23:02   
0
UP DOWN
MTGarage.

ja jestem pod wrazeniem GOŚCiu Twych prac, naprawdę :wink: trzeba mieć zjebisty warsztat, zeby tak operować powietrznym pyndzlem :shock:

co do matowania, to najtanszy koszt- wloknina matująca + matpasta np. firmy boll :wink:

zycze powodzenia !

Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/

dawid
Wysłany: 2008-07-15, 12:33   
0
UP DOWN

Ok sorki nie wiedzialem ze taki wymog klijet nasz pan:)) ta 300 fajna jestes coraz lepszy:)) jedna uwaga to nie uzywaj na koniec bialego na tony skory, proboj naksymalnie chronic najasniejsze obszary do konca pracy i na koniec uzyj minimalnie bialego a dokladniej bialego z domieszka zoltego (minimalna)

aeroarte 
Wysłany: 2008-08-03, 10:24   
0
UP DOWN

Zakończyłem prace nad grafiką ,ale zostało ,dla mnie najtrudniejsze - polakierowanie takiego kolosa w warunkach hali przemysłowej .

Wysłany: 2008-08-03, 11:07   
0
UP DOWN
MTGarage.

jakim lakierem lakierujesz? wszystko robisz na raz? jaki masz pistolet i kompresor?

Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/

aeroarte 
Wysłany: 2008-08-03, 11:42   
0
UP DOWN

Lakier Diamontop MS -RM. powietrze z sieci ,pistolet tani za 140 zeta ''Blue Star 1,4, ale ładniej rozkłada niż ten za 700 . Myśle pochylic kabinę i polakieować najpierw dach ,do załamania przy dżwiach , a drugim razem resztę . Nigdy tego nie robiłem/kabiny ciągnika/ i nie bardzo wiem jak to ugryść.

adams90-90 
Wysłany: 2008-08-03, 21:22   
0
UP DOWN

aeroarte, Mozesz podac mi link na Twojego guna?? Bo kiedys przemknol mi na allegro ale teraz nie moge go znalesc

karolinor
Wysłany: 2008-08-04, 22:15   
0
UP DOWN

super ten obcy:) porządny kawał roboty, naprawde podziwiam za ten ogrom pracy...
mam jednak małe zastrzeżenie, dobór kolorów, niewiem dlaczego, wszyscy którzy maluja świetnie aerografem uparli się na jak nawiększa ilośc kolorów. Gigier używa tylko szerokiej gamy szarości, i za to jest doceniony.. a reszta to uprawia jakies fajerwerki, jarmarki wesole miasteczka... od przybytku głowa boli i to bardzo!!! no ale to moje zdanie, każdy lubi to co lubi :) pozdrawiam

[ Dodano: 2008-08-04, 22:21 ]
aeroarte, czy Ty kończyłeś plastyka w Katowicach??

aeroarte 
Wysłany: 2008-08-04, 22:46   
0
UP DOWN

Fakt -jest kolorowe ,a wynika to z paru powodów. Głównie przy malowaniu używam czterech kolorów -triadowych -jak w druku . Oznacza to w praktyce ,że wszystkie inne otrzymuję poprzez wypadkowe kolorów podstawowych. Utrudnia to malowanie ,ale obniża znacznie koszty i jest moim zdaniem trudniejsze i jednocześnie ciekawsze ,bo w czerwonym nie ma czerwonego ,w zielonym zielonego itd. Malowanie w jednej skali kolorystycznej nie jest wielkim wyczynem i trudnością , utrzymanie sie w tonacji używając wielu kolorów jest zdecydowanie trudniejsze. Przyjrzyj sie kiedyś oryginałom portretów Jacka Malczewskiego ,w niby białym bliku na nosie nie ma wogóle białego i to jest wyczyn malarski.
Grafika na samochodzie ,zwłaszcze takim wielkim, jest zawsze jakimś uproszczeniem /w sensie malarskim/,bo gdyby był to obraz ,to było by co robic przez co najmniej trzy misiące ,a nie trzy tygodnie ,ale ludzie nie chcą kupować moich obrazów......

[ Dodano: 2008-08-04, 22:50 ]
nie kończyłem plastyka ,z zawodu jestem poligrafem.

karolinor
Wysłany: 2008-08-04, 23:52   
0
UP DOWN

aeroarte, jak dla mnie Twoja grafika samochodowa, nie jest żadnym uproszczeniem. Napewno nie można jej porównywać z Jackiem Malczewskim. W malarstwie olejnym, zwykle sie kolorów poszukuje, żadko który artysta użuwa czysystych farb prosto z tuby. Oczywiście sztuka nie ma nic wspolnego z grafiką samochodową może dla tego z tymi kolorami taki problem. Może rozwiązaniem byłoby poszukiwanie kolorów, czyli używanie jak najwiekszej liczby barw przy zachowaniu jednolitej tonacji (myśle tu o aerografice).
Przyjrzałam się Twoim obrazom, może nie są aż tak dobre bo nie przekazują prawie żadnych treści (nie mowie o tych podobnych do ikon). Obrazy rzeczywiście bardzo cięzko sprzedać (znam ten ból), ludzie nie lubia sztuki tylko kicz :P Życze Ci powodzenia w dalszej pracy.
Pozdrawiam

aeroarte 
Wysłany: 2008-08-07, 19:42   
0
UP DOWN

Tak wygląda po zakończeniu - http://pl.youtube.com/watch?v=rVWRY_aOuHQ

mebArth 
Wysłany: 2008-08-09, 15:27   
0
UP DOWN

aeroarte napisał/a:
Tak wygląda po zakończeniu - http://pl.youtube.com/watch?v=rVWRY_aOuHQ

Piekne...zazdroszcze Ci "wizji" i ręki.

PrimoOne 
Wysłany: 2009-01-17, 14:19   
0
UP DOWN

widziałem go na monster truck w opolu...ładna pracka.

domi.nika
Wysłany: 2022-05-17, 08:43   Re: AVP na VOLVO FH 480
0
UP DOWN

aeroarte napisał/a:
Zakończyłem 300 i od 16 lipca maluję kabinę najwiekszego Volvo . Po jednej stronie ma byc Obcy ,a po drugiej Predator. Na przodzie jeszcze nie wiem co dokładnie ,ale myslę nad oślinionymi kokonami ,ale zobaczę jak z czasem, bo kabina jest ogromna. I tu mam pytanie ,czy ktos z Was stosuje do matowienia Grunt transparent sealer RM -a ,lub inny srodek matujący i jakie macie doswiadczenia w związku z tym . Było by to szybkie rozwiązanie na zmatowienie tak dużej płaszczyzny.
PS; Dawid ,co do żółtego to samochody pomocy drogowej muszą mieć tonacje żółtą i dlatego jest takie. http://aeroarte.com/nowosci.htm

no jesli takie są wymogi to muszą być żółte samochody pomocy drogowej ale kiedys widziałam w czerwonym kolorze? i nie wiem w sumie czy to stare, czy o co chodzi?

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu