Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Karl
Wys³any: 2008-07-17, 16:46   Sprzêt do polerowania
0
UP DOWN

Posty: 13
Mam w planie zakup czego¶, czym bym wypolerowa³ auto.

Do konkursu przedstawiam Wam 2 ró¿ne kategorie:
http://www.narzedziak.pl/go/_info/?id=1763
http://www.narzedziak.pl/go/_info/?id=419

Co bêdzie lepsze ?
Szlifierka wydaje siê byæ bardziej uniwersalna i ma regulacjê prêdko¶ci obrotowej.
Polerka za¶ daje wra¿enie bardziej wyspecjalizowanego sprzêtu, aczkolwiek ta jest jaka¶ taka niekonieczna - nie ma regulacji prêdko¶ci i ogólnie nieciekawa :???:

Co radzicie ?
 

adams90-90 
Wys³any: 2008-07-17, 16:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Zadnej:p slifierka ma za duze obroty typowa polerka musi miec 600-3000obr/min a tej 2 nie polecal mi nikt to ja tez nie polecam
  
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-07-17, 16:53   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Szlifierka k±towa nie s³u¿y do polerowania- za du¿a prêdko¶æ obrotowa . Do polerowania potrzebne s± obroty do 3000 na minute, szlifierka ma 10000tys. Poza tym k±tówka ma inne mocowanie.
Te¿ teraz szukam jakiej¶ chiñskiej polerki ( jak na razie na w³asny u¿ytek :wink: )

Kto¶ mnie uprzedzi³
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-17, 16:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
akurat szlifierka ma taki sam gwint jak polerka. niestety sie nie nadaje do polerowania
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-07-17, 17:03   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
a no faktycznie taki sam. ( Chyba na szeroki gwint)
 
 

adams90-90 
Wys³any: 2008-07-17, 17:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
http://www.allegro.pl/ite...m_6_reg_fv.html taka mam i jest ok
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-17, 17:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Na g±bce jest napisane jak byk! MAX 200RPM. Wiec i polerka musi byc takaw podobie. Ja za³ozy³em tylko RAZ g±bke na katówke :) W³aczam maszynke i sruuuu 1234 czesci gabki w powietrzu. Osta³ sie sam plastik z gwintem.
_________________
Bart
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-07-17, 18:58   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Ja mam 1800obr. min ( nie wa¿ne, ale podobnie [farecla czarna])
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-07-17, 21:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ogolnie tendencja jest taka, ze nie warto oszczedzac na polerkach. Jedynie wiodace firmy. Fakt jest drogo 900-1400 z³ ale taka polerke to masz na 10 lat minimum jak nie lepiej, wymienisz szczotki i jazda. Kupisz badziew za 150 zl (oczywi¶cie przy u¿ytkowaniu powiedzmy oko³o 4x w tyg) i po oko³o 1-1,5 roku sprzet pada ze zmeczenia...
_________________

 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-17, 21:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
ogolnie tendencja jest taka, ze nie warto oszczedzac na polerkach. Jedynie wiodace firmy. Fakt jest drogo 900-1400 z³ ale taka polerke to masz na 10 lat minimum jak nie lepiej, wymienisz szczotki i jazda. Kupisz badziew za 150 zl (oczywi¶cie przy u¿ytkowaniu powiedzmy oko³o 4x w tyg) i po oko³o 1-1,5 roku sprzet pada ze zmeczenia...


gdzie tu logika?
kupujac raz na rok za 100, po 10 latach wydaje 1000zl. a raz na 1,5 roku wydaje 600. to jakim cudem wyjdzie taniej niz 900-1400 plus szczotki i pieprzenie z wymiana ?

[ Dodano: 2008-07-17, 22:37 ]
moje zdanie jest dokladnie odwrotne. na polerkach, szlifierkach, opalarkach i pistoletach marketowych nalezy oszczedzac. po 1 jak sie spieprzy to wymieniasz na gwarancji (ja to robie nawet jesli jes sprawny sprzet), po 2 warto miec 2 sztuki, jedna zawsze nowa i gotowa do uzycia. prosty przyklad: flex pegazus(czy jak mu tam) za 23zl. mam 3. co 3 miesiace jeden oddaje, i dostaje od razu nowy. 2 pozostale w rezerwie jesli ten sie akurat zepsuje a jest noc :P i tak oto za 7 dych mam 3 sprawne flexy z gwarancja do usranej smierci poniewaz gdy oddaje na gwaracji ten zuzyty, dostaje nowy i gwara idzie od nowa :P
 

kalbi 
Wys³any: 2008-07-17, 21:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ja akurat sie z tym nie zgodze. Mam jedna tania polerke to kurz zbiera, fakt, ¿e dzia³a itd. ale jako¶ tak niemrawo siê ni± poleruje, druga to raz dwa i po krzyku, a tamt± to musze sie najeb... a co do tych 10 lat to mam akurat polerke, ktora ma chyba ze 12 lat i smiga, szczotki wymieniane jakos w zeszlym roku drugi raz (ze zmiana to nie ma problemu, sam sobie poradzisz).

[ Dodano: 2008-07-17, 22:48 ]
rbfm napisa³/a:
poniewaz gdy oddaje na gwaracji ten zuzyty, dostaje nowy i gwara idzie od nowa


znajomi lakiernicy tez tak robia slyszalem... ale ja przynajmniej nie martwie sie (powidzmy co rok, ¿e mi to padnie w nieoczekiwanym momencie:P) ale pewnie ju¿ czas kresu bliski he he
_________________

 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-17, 21:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
tanie sprzety maja tez inne zalety. nie raz zdazylo mi sie upuscic np do kanalu, czy tez najechac kolem na jakies narzedzie. nie musze dbac i szanowac go. lepiej stracic 100 zl niz 1500.

wracajac do tematu: polerki a'la szlifierka katowa sa do dupy ze wzgledu na swoja wage.
 

kalbi 
Wys³any: 2008-07-17, 21:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ogolnie polerki to mam pyt. bo uzywam g3 na mokro jak pewnie wiekszosc, chce sprobowac 3M na sucho, czy to sie oplaca jakos? 3M: po 1 drogo, 2 czysto, 3 czy duzo bardziej wydajna niz G3?? i chyba inna gabka potrzebna?
_________________

 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-07-17, 22:13   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
Co do tanich sprzêtów..... Ja robi±c swoje autko mia³em do dyspozycji jedynie szlifierkê oscylacyjn± (oczywi¶cie ze sprzêtów do szlifowania....pomijaj±c klocuszki rêczne na papierek :razz: ) Szlifierka z "biedronki" lub innego marketu za 30-40z³. To co siê napracowa³a to: parê listewek z drewna no i pomoc przy remoncie autka. Mia³em do wyboru albo t± oscylacyjn± albo rêcznie... Oczywi¶cie ¿e wybra³em szlifierkê, bo rêcznie przy blacharce to bym siê zajecha³ po 1 dniu. Samo zdzieranie sprey'a z b³otników zajê³o mi szlifierk± kupa czasu.....nawet nie my¶lê ile by to zajê³o gdybym jecha³ rêcznie..... Nie wspominaj±c ju¿ o szlifowaniu szpachli...... Jaka ocena??? Na pocz±tku dzia³a³a ok. potem nawali³ prze³±cznik ( omin±³em i zrobi³em na ostro, od razu z kontaktu siê w³±cza) W po³owie roboty zaczyna³a zdychaæ tz. kompletny brak mocy... tak siê mêczy³em a przy drugim boku zaczê³a trzeszczeæ, jeszcze wiêkszy brak mocy, ale jako¶ musia³a sobie poradziæ..... pod koniec roboty drugiego boku, na poprawkach dosta³a powera i przez chwile mia³em du¿ego banana na twarzy :mrgreen: , a po robocie kompletnie zdech³a..... :sad:
Co prawda, oscylacyjn± to gówn.o nie robota, ale i tak tanie i chiñskie= do dup.y
Oj przyda³ by siê hebelek pneumatyczny, przyda³......

Co do polerek.... Czy raz na 1,5 roku wydaæ 100z³ na now± polerkê to du¿o? Po za tym mo¿na zrobiæ jak rbfm pój¶æ i wymieniæ przed koñcem gwarancji na now± choæ jest dobra.
 
 

online 
Wys³any: 2008-07-17, 22:21   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Bisiak, szpreja trza se bylo zmyc rozpuchem :wink:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

Bisuside14 
Wys³any: 2008-07-17, 22:38   
0
UP DOWN
Mów mi Bisu:D


Pomóg³: 9 razy
Posty: 348
No nie sz³o tak ³atwo nitrem, trochê by tego posz³o, a mia³em kupione do wymycia guna. Ale za to fajnie sie reperaturki czy¶ci³o nitrem po tym ala "podk³adzie" :wink:
 
 

zed
Wys³any: 2008-07-18, 20:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
kalbi napisa³/a:
chce sprobowac 3M na sucho, czy to sie oplaca jakos? 3M: po 1 drogo, 2 czysto, 3 czy duzo bardziej wydajna niz G3?? i chyba inna gabka potrzebna?

dzis dla sprawdzenia zrobilem pasta 3m [finese-it bialy korek] i gabka biala farecla wszystko wyszlo git .pasty malo prawie zero wody
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-19, 15:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
dopasty na sucho NIE UZYWA sie wody! Idzie mniej niz G3 farecli i lepiej wyciaga po³ysk i nie ma smug przy chwej gabce. Owszem 3M jest drozsza ale to sie wraca bo bety masz suche i sciany czyste.
od 3M na sucho jest lepsza pasta MIRKA. Mniej t³usta i w obróbce fajna. MIRKA jest w tubach po 200gram wiec dla ma³ego przerobu w sam raz.
_________________
Bart
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-07-19, 16:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
dzieki za odp o pastach, moze przetestuje t± mirkê, przerób srednio 60-75e/miesiac wiec troche jest tego polerowania

[ Dodano: 2008-07-19, 18:03 ]
czy o to biega kolego: ? http://www.allegro.pl/ite...c20_gratis.html
_________________

 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-07-19, 19:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Tak.
_________________
Bart
 
 

ari
Wys³any: 2008-07-25, 21:20   
0
UP DOWN

Posty: 32
witam wszystkich u¿ytkownikow tego forum -nigdzie nie znalazlem miejsca na forum gdzie mo¿na siê przywitaæ .Mia³em okazjê przeczytaæ kilka waszych postow i uwa¿am ,¿e mo¿na od was siê panowie sporo nauczyæ .Ogólnie jestem pocz±tkuj±cy ,choæ pistoletem malowa³em ,ale to by³y ma³e robótki -np .podk³adowanie zaprawek itp.
Wracaj±c do tematu -my¶lê o polerce -czy waszym zdaniem warto zainwestowaæ w ten sprzêt ?
http://www.allegro.pl/ite..._oryginal_.html

chyba ,¿e mo¿ecie polecic co¶ innego ? :shock:
 

f_maciej
Wys³any: 2008-08-05, 10:14   
0
UP DOWN

Posty: 174
http://allegro.pl/item408...ka_einhell.html

Czy taka polerka da radê?? Mo¿e kto¶ z Was takiej u¿ywa??
 

peter
Wys³any: 2008-08-05, 12:38   
0
UP DOWN

Posty: 133
kiedys narabialem czyms takim,einhell w sumie jest dobra firma.Robia sprzet w miare tani i wytrzymaly.Da rade tylko nie na skale przemyslowa ;) .Jezeli robisz cos tylko z pasji lub hobby to wystarczajaco.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group