Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
n_dominik 
Wys³any: 2008-07-18, 10:17   Lakiernia w policach
0
UP DOWN

Posty: 2
Sk±d: Szczecin
Heh no to ja powiem co¶ na temat cen bo mnie ta sprawa irytuje strasznie.


mieszkam w szczecinie, samochód to civic 5 gen. Z autem wcze¶niej nic siê nie dzia³o.

Dok³adnie 31.12.2006 roku mia³em st³uczkê. Pan na skrzy¿owaniu siê na mnie zatrzyma³.
Z zewn±trz w sumie lekko odgiête nadkole z prawej strony i lekko porysowany zderzak. W ¶rodku pognieciony baga¿nik reszty nie wiem bo nie rozbiera³em.

Wiec poszuka³em najlepszego lakiernika w pobli¿u i znalaz³em niby najlepszy zak³ad w policach.
Odda³em auto do naprawy.... fajnie ....... dosta³em zastêpcze.
Teraz.... po 2 tyg dzwoni do mnie jaki¶ pan X ze z tylu trzeba wstawiæ repraturke czy jak to siê tam zwie :mrgreen: z prawej strony bo nie bêdzie siê trzymaæ koszt 150 zl
No dobra zap³acê....

Dalej...
Co siê okaza³o to wymieniali pas przedni na nowy 700 z³. oryginalny bo stary by³ tak pogiêty ze nie da³o siê go wyprostowaæ.

pomalowane:
prawe i lewe nadkole , zderzak , klapa.

Faktora by³a na oko³o 4200 +150 za kasê, która da³em na repraturke.
Widaæ ze ch³opcy siê bardzo mocno ceni±, a ze by³a to naprawa bezgotówkowa to tez nie¼le przyciêli.

Final

Po pól roku czasu mia³em rdze na obu nadkolach. sama z siebie zaczê³a rdzewieæ tylna klapa chocia¿ nie by³a porysowana .... bardzo ciekawe...... ogólnie popelina w najlepszym wydaniu za nie ma³e pieni±dze....

Niech mi teraz kros powie, ¿e nie warto spróbowaæ samemu. Takie warsztaty powinny dawaæ co najmniej 2 lata gwarancji na robotê.

Obecnie jestem po wyciêciu 10 cm z prawego nadkola (w sumie to ju¿ nawet pospawane i pomalowane) i nigdzie siê tej repraturki nie dopatrzy³em i nied³ugo bêdê robi³ 2 stronê.

Dla zainteresowanych podam namiar na fuszerlandie. :lol:

ps.: za 4200 to ja jestem w stanie zrobiæ to sam w taki sposób ze na pewno wytrzyma wiêcej ni¿ pól roku.

Czy mo¿ne mi daæ kto¶ namiar na naprawdê dobra firmê w okolicach szczecina ??
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-18, 13:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
n_dominik napisa³/a:
ps.: za 4200 to ja jestem w stanie zrobiæ to sam w taki sposób ze na pewno wytrzyma wiêcej ni¿ pól roku.


za 4200 to ja bym kupil drugi taki wozek a nie pudrowal syfa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

a co do fuszerlandii to tak dziala 99% warsztatow. nie chwalac sie - jestem chlubnym wyjatkiem :P bo u mnie szpachla nie idzie na goly metal :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

n_dominik 
Wys³any: 2008-07-18, 21:04   
0
UP DOWN

Posty: 2
Sk±d: Szczecin
W rozliczeniu bezgotówkowym zawsze zap³ac± wiêcej, a z decyzji dosta³ bym max 2000. Wiec jak dla mnie siê nie op³aca³o.
Auto jest zadbane i nie ma z nim ¿adnych problemów. Prócz maski nie by³o nigdzie malowane. Tylko ze to by³o robione wodnym g....nem w niemczech i teraz maska jest w ciapki :D .
Na ni± te¿ przyjdzie kolej.

Jeden b³otnik ju¿ naprawi³em i ca³kiem nie¼le wyszed³. Jednak pojecha³em z klapk± i lipa z kolorem wysz³a. Cieniowaæ jeszcze nie umiem ale siê nauczê :)

A tak to zrobi³em:
wspawana blacha, podk³ad reaktywny, podk³ad akrylowy, szpachla tylko alu, podk³ad akrylowy, baza, klar. Chyba dobrze co? rdze usun±³em fleksem wiec nie by³o co szlifowaæ ;P A teraz naj¶mieszniejsze i pewnie zaraz bêdziecie mnie krytykowaæ wszystko pomalowa³em aerografem za 38 z³ z castoramy + reduktor z filtrem za 60 (bêdzie na przysz³o¶æ) kompresor po¿yczy³em od kolegi :mrgreen:

Jak bêdzie ladniejsza pogoda to wrzucê jakie¶ fotki ;)

rbfm ja wiem, ¿e ty by¶ by³ w stanie za t± kasê kupiæ nawet dwa ;) ale niestety na 16 letnie auta nie ma ju¿ gwarancji i jak siê popsuje to nie dostaniesz nowego :lol:
Ja te¿ wyznaje zasadê taniego sprzêtu :roll: bo lepiej mieæ zapas ni¿ biegaæ i po¿yczaæ.

Forum jest bardzo przydatne i chwa³a wam za to, ¿e dzielicie siê swoj± wiedz±.

Pozdrawiam.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » POZOSTA£E » Off Topic

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group