Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
dooku 
Wys³any: 2008-07-18, 21:22   adaptacja pomieszczenia
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 117
Sk±d: £ód¼
czesc wszystkim
jestem ciekawy jak wedlug was powinno sie prawidlowo zaadoptowac pomieszczenie przeznaczone tylko do lakierowania?
pomieszczenie ma 5.5m/6m .
sciany sufit podloga do remontu, co proponujecie jak to wykonczyc w miare za rozsadne pieniadze a zeby nie bylo tyle syfu po lakierowaniu.
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-18, 21:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
pokryj sciany farba do malowania pasow na jezdni
 

dooku 
Wys³any: 2008-07-18, 21:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 117
Sk±d: £ód¼
ale chyba przed tym trzeba bedzie jakas gladz dac to wyjdzie jak lamperia gladkie i nic tam nie bedzie sie gromadzilo. a podloga wylewka wystarczy czy raczej plytki?
o i jeszcze jedno jak dac wyciag ? mam dwie opcje albo w srodku podlogi przykryty krata i rurami wyprowadzony ,albo po prostu w scianie przy podlodze?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-18, 21:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
plytki to raczej nie zbyt tania zabawa ale tak by bylo najlepiej.
a wyciag staral bym sie zrobic tak jak w fabrycznych kabinach. ale w twoim przypadku lepiej chyba dac w scianie przy podlodze, bo domyslam sie ze nie masz nadmuchu z gory czyli nie uzyskasz zadowalajacej predkosci opadania ? czyli wywiez z podklodgi ograniczy ci prawie calkowicie samochod ktory bedzie nad nia stal. chyba ze cos zle zrozumialem z ta krata ?
 

dooku 
Wys³any: 2008-07-18, 21:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 117
Sk±d: £ód¼
plytki na podloge to nawet mozna przerzyc bo jakis tam gres mozna po 15zl juz kupic , a co do nadmuchu z gory to chyba nie dam rady bo i tak trzeba bylo by dac jakas nagrzewnice czy cos .a wlasnie czym wyjdzie najlepiej ogrzewac takie pomieszczenie?jaki rodzaj ogrzewania zastosowac?
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-18, 21:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
jesli masz mozliwosc polozyc plytki to chyba najlepsze rozwiazanie. a co do ogrzewania, to w czasach garazowych uzywalem takiego palnika na gaz z butli(nie wiem jak to sie nazywa). tak wiem, bhp to podstawa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale nigdy nic nie wybuchlo.
 

adams90-90 
Wys³any: 2008-07-18, 21:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Sloneczko w naszych stronach na to mowia takie do butli przykrecacne
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-18, 21:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
adams90-90 napisa³/a:
Sloneczko w naszych stronach na to mowia takie do butli przykrecacne


u nas tak sie mowilo na farelke w czasach prl-u i renolaków
 

Dawid1989 
Wys³any: 2008-07-18, 21:52   adaptacja pomieszczenia
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
Na pod³ogê polecam p³ytki(mo¿na kupiæ za grosze gorszego gatunku).Ewentualnie zrób cienk± wylewke i na koniec zrób zacierkê i pomaluj farba do cementu.¦ciany dobrze jakby by³y g³adkie(ja ca³y gara¿ wy³o¿y³em p³yt± pod³ogow± i pomalowa³em na bia³o)Na gara¿owe warunki najlepszym rozwi±zaniem bêd± wyci±gi przy samej pod³odze.W tej chwili nie mam ¿adnego pieca ale mam ju¿ 2 butle do gazu i mam zamiar grzaæ tzw. s³oneczkiem.
 

dooku 
Wys³any: 2008-07-18, 21:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 117
Sk±d: £ód¼
a nie ma strachu ze cos wybuchnie czy cos?
jak pryskam bezbarwnym to jest takie zapylenie ze nic nie wicac a szczegulnie przy calych autach
 

baqo 
Wys³any: 2008-07-18, 22:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
rbfm napisa³/a:
palnika na gaz z butli(
efekrem spalania siê prop-but. jest para wodna :!: :!: :!: wysoka wilgotno¶æ gwarantowana :cry:

[ Dodano: 2008-07-18, 23:09 ]
dooku napisa³/a:
a nie ma strachu ze cos wybuchnie czy cos?
jak wybuchnie to prawie nie zauwa¿ysz :lol:
 
 

rbfm 
Wys³any: 2008-07-18, 22:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 21 razy
Posty: 1890
Sk±d: Kraków
Cytat:
efekrem spalania siê prop-but. jest para wodna :!: :!: :!: wysoka wilgotno¶æ gwarantowana :cry:


ale ona szla w komin. zreszta wtedy nie przejmowalem sie pier dolami :mrgreen:

baqo napisa³/a:
jak wybuchnie to prawie nie zauwa¿ysz :lol:


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

zapylenie tez mialem ogromne ze prawie nic nie bylo widac, bo zima izimno na polu to nie wietrzylismy ale nic nie wybuchlo. stezenie rozcienczalnika musi byc naprawde duze, a przy lakierowaniu jest znikome (w sensie do wybuchu). zreszta takie sloneczko wystarczy wlaczyc na 10 min przed lakierowaniem i w zimie przy -20 na polu, garaz 30m2 ogrzewalo w kilkanascie minut do takich temp ze mozna bylo tam przebywac w samych majtach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

krzysztof66
Wys³any: 2008-07-19, 07:52   
0
UP DOWN

Posty: 19
Ja stosujê do ogrzewania piec na olej przepracowany.Piec stoi w pomieszczeniu obok,a przez jego podwójne ¶ciany t³oczone jest dmuchaw± gor±ce powietrze do "lakierni".Zim± nawet przy mrozach szybko robi siê ciepe³ko :grin: Ogrzewanie tanie a przy tym bezpieczne.
 

Dawid1989 
Wys³any: 2008-07-19, 14:42   adaptacja pomieszczenia
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
Te¿ mia³em tak zrobiæ jak krzysztof66 tylko z piecem na wêgiel/drzewo.w planie mia³em jeszcze zamontowanie filtra który wy³apywa³by sadze i inny syf. Przy ogrzewaniu s³oneczkiem na pewno nic nie wybuchnie .Tej zimy mia³em w gara¿u piec (tzw. troæiok :smile: ) pali³em w nim tak ze ca³y by³ czerwony a miejscami bia³y :mrgreen: i gara¿ jeszcze stoi.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group