Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
therl
Wys³any: 2008-07-29, 16:38   Prosze o pomoc z wyborem sprzêtu
0
UP DOWN

Posty: 14
Witaj, interesuje sie malowaniem za pomoc± aerografu ju¿ od d³u¿szego czasu, mam troszkê pieniêdzy ale nie wiem jak je wykorzystaæ. Dok³adnie chodzi mi o wybór aerografu i kompresora. Pisa³em ju¿ na innym forum aby mi pomogli w wyborze kompresora, to napisali ¿ebym wybra³ obojêtnie jaki za kwotê powy¿ej 250z³ (bo wed³ug nich ju¿ s± dobre) wiec poda³em im linka z aukcj± na allegro to mnie wy¶miali... proszê aby¶cie powklejali linki z propozycjami gdy¿ nie mam o sprzêcie ¿adnego pojêcia. Co do aerografu to wiem ze Iwata s± dobre (chce malowaæ ró¿nego rodzaju portrety z du¿± ilo¶ci± detali) ale s± trochê drogie, i tu w³a¶nie chodzi o to, ¿e nie chcê od razu zepsuæ dobrego aerografu.

bardzo proszê o pomoc gdy¿ tylko wy mi zostali¶cie
pozdrawiam
 

karolinor
Wys³any: 2008-07-29, 20:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 32
cze¶æ, nie jestem specjalist± od sprzetu :) dzisiaj kupilam procon boy platinum, i z tego co widze mysle ze to swietny sprzet, pan w sklepie mi mowil ze budowa taka sama jak Iwacie :)

http://www.m-zone.pl/go/_...ow=long&lang=pl
 

acidhouse
Wys³any: 2008-07-30, 00:10   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
Hmm no tak zastanawiam siê czasami po co napisa³em te 2artyku³y na krzy¿, otó¿ 90% sprzêtów ma podobn± budowê wiêc pan w sklepie nie k³ama³ - co do jako¶ci i marki - hmm napisane jest ¿e sprzêt jest japoñski - mo¿liwe ¿e jest bardzo dobrej jako¶ci - posiadam równie¿ sprzêt z Japonii i jestem z niego zadowolony choæ nie jest to Iwata.
Przegl±dn±³em wyszukiwarkê i faktycznie jest to aerograf japoñski choæ nic nie mogê o nim powiedzieæ bli¿ej. Podszed³em do ego tematu trochê inaczej i do³o¿y³em kilka stówek na Infinity 2 in 1 naszych zachodnich s±siadów i wiele k³opotów mi znik³o.

Nie wiem Therl czy zagl±da³e¶ na www.airbrush.fora.pl - tam mo¿e znajdziesz pocieszaj±c± odpowied¼, forum gdzie nikt z nikogo nie drwi. Nie musisz niczego psuæ wystarczy ¿e poczytasz troszeczkê artyku³ów i bêdziesz szanowa³ airbrush jak szanuje siê samurajskie miecze :shock: a wszystko bêdzie ok.
_________________
Training all life
 
 

therl
Wys³any: 2008-07-30, 15:52   
0
UP DOWN

Posty: 14
Z aerografem jest o wiele mniejszy problem z wyborem, najgorzej jest z tym kompresorem... mo¿e macie jakie¶ propozycje ? ludzie mi mówi± o jaki¶ zbiornikach wyrównawczych i ró¿nych podobnych funkcjach o których nie mam ani trochê pojêcia dlatego tu kieruje do was pro¶bê o znalezienie jakiego¶ przyzwoitego kompresora, oczywi¶cie jak macie czas i chêci :roll:

pozdrawiam
 

malarz
Wys³any: 2008-07-30, 20:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 206
Sk±d: Bieszczady
Pewnie ciê moja odpowied¼ nie zadowoli ale powiem ci ¿e ja tam wolê sprzêty które mo¿na serwisowaæ, do których s± czê¶ci zamienne dlatego od sprzêtów azjatyckich trzymam siê z daleka.
Zdecydowanie wola³bym nawet u¿ywany kompresor np. sprê¿arkach ze stara czy c-360 z baniakiem 60l ni¿ nowy tani z marketu gdzie wk³adaj± plastikowe pier¶cienie.

Jak przemyslisz sprawê to poszukaj u siebie w gazetach z darmowymi og³oszeniami lub na najbli¿szej gie³dzie samochodowej. Naprawdê mo¿na znale¼æ pere³ki w ¶miesznych cenach.
 

acidhouse
Wys³any: 2008-07-31, 08:32   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
Therl je¶li masz du¿y problem z kompresorem to wejd¼ na stronê www.createx.de tam wybierz kompresor z parametrami, który Ci odpowiada, s± to typowe kompresory do aeorgrau, pomogê Ci go sprowadziæ po przystêpnej cenie, poniewa¿ prowadzê sprzeda¿ na Polskê produktów CREATEX poprzez g³ównego dealera europejskiego.
_________________
Training all life
 
 

therl
Wys³any: 2008-08-08, 07:01   
0
UP DOWN

Posty: 14
no w³a¶nie ... chodzi w³a¶nie o to ze nie znam sie na tych parametrach i funkcjach kompresora. Na pocz±tku chce u¿ywaæ samego airbrusha na mniejszych obiektach,a pó¼niej jak wszystko bêdzie ok to zacz±æ pistoletem malowaæ cale autko + oczywi¶cie jaka¶ grafikê na nim. Mo¿e masz jaka¶ propozycje co do tych 2 kompresorów.

Pozdrawiam
 

acidhouse
Wys³any: 2008-08-08, 14:31   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
Do wiêkszych powierzchni pod pistolet u¿ywam zwyk³ego 24l nonejma - bez rewelacji, rewelacje s± potrzebne przy konkretnych naprawach lakierniczych, do arografu u¿ywam malutkiego kompresorka przeno¶nego ze zbiorniczkiem 2,5l jest ma³y cichy i porêczny i znakomicie nadaje siê do dysz od 0,15 do 0,4 zapo³aci³em za niego 2 razy wiecej niz za 24l nonejma le sie oplaca³o
_________________
Training all life
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group