Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
mixer
Wys³any: 2008-08-07, 09:30   firanka
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam.
Jestem nowy na tym forum. Dzieki niemu pozyska³em duzo wiedzy teoretycznej na temat lakiernictwa. Zabra³em siê za pierwsze malowanie wysz³o ca³kiem fajnie jak na pierwszy raz, natomiast za drugim razem wysz³a mi firana pewnie przez s³oñce. Malowa³em czarn± baz± i clarem, bezbarwny za szybko wysycha³ i siê nie rozla³.
Przeszlifowa³em to papierami wodnymi zaczynaj±c od 600 koñcz±æ na 2000. Po polerce zosta³y niestety rysy z grubego papieru, oraz kropki z firany. Zastanawim siê co z tym teraz zrobiæ ¿eby znowu nie poprawiaæ. czy wystarczy prysn±æ bezbarwnym czy trzeba wszystko od pocz±tku podk³ad baza bezbarwny?
 

kalbi 
Wys³any: 2008-08-07, 14:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
pewnie sie poprzeciera³e¶ wiêc wszystko od pocz±tku.

600 na mokro do polerki!!! kurde trochê za grubo!!!
_________________

 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-08-07, 15:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Mixer, chodzi Ci o firanke (zaciek) czy o morke (baranek)? Jak lakier Ci sie nie rozla³ to zapewne masz sporego baranka a nie firanke. Przelecia³e¶ to papierkiem ale zosta³y kropki, te¿ tak mia³em za pierwszym razem. Musisz to mocniej przytrzeæ 1000 a¿ kropki znikn±, ale jest spore ryzyko ze mo¿esz dotrzeæ siê do bazy, albo po³o¿yæ jeszcze raz bezbarwny.
 

mixer
Wys³any: 2008-08-07, 17:34   
0
UP DOWN

Posty: 2
W³±sciwie to wyszed³ baranek jak pisze ZIEMBA tylko nie wiedzia³em jak to nazwaæ.
Zastanawiam siê nad tym, ¿e jak po³o¿e jescze raz bezbarwny to bêdzie pod nim widaæ te kropki i rysy, czy zakryje mi to wszystko i bêdzie lux. Na jednym elemencie siê przetar³em tak¿e zrobie wszystko od pocz±tku, ale na reszcie nie jest tak ¼le.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-08-07, 21:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Jak sie przedar³es to lec wsyztsko jescze raz i sie nie spiesz. Ja robie tak: Lepiej niedolac niz ZLAÆ. Jak ci sie lakier nie uk³ada to go zrób na 3 razy to bedzie z czego polerowac. z 2 razy klaru raczej blado to widze a z 3 to przynjamniej nigdze nie przedrzesz.
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group