Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 16:41
Autor Wiadomo¶æ
Kamil
Wys³any: 2007-02-01, 16:39   Zacieki
Go¶æ
Witam wszystkich!
Jestem tu nowy i na lakiernictwie to siê s³abo znam. Mam pytanie da³em felgi z skutera do malowania znajomemu, kupi³em farbê, lakier i podk³ad akrylowy, wyczy¶ci³em felgi do prawie go³ej blachy, no i siê okaza³o ¿e ta farba by³a lipna bo mia³a grutki i trzeba by³o j± przecedzaæ. Po malowaniu okaza³o siê ¿e s± drobne zacieki no i w tym problem jak je usun±æ bez niszczenia lakieru i ponownego malowania.

z góry dziêkuje.
 

Kamil
Wys³any: 2007-02-02, 09:32   
Go¶æ
czy na tym forum nikt siê na tym nie zna :?:
 

darXo 
Wys³any: 2007-02-02, 11:23   
0
UP DOWN
darXo

Pomóg³: 1 raz
Posty: 29
Sk±d: Wlkp.
Troche za ma³o napisa³e¶ jak± kupi³e¶ farbe i lakier. Podejrzewam, ¿e kupi³e¶ baze i lakier akrylowy bezbarwny. Je¶li wysz³y zacieki , to wina lakiernika ;-)
Zacieki usuwasz wodnymi papierami ¶ciernymi o granulacjach 1000-2500; trzeba to zobaczyæ ¿eby powiedzeæ. W/g mnie zacznij od 1500, potem 2000, a skoñcz na polerowaniu na mokro past± G3.

PS. Jak±kolwiek masz farbe , przecedzaj j± zawsze.
 

Go¶æ
Wys³any: 2007-02-02, 11:58   

farbe przecedza³em bo pistolet siê przez ni± zapycha³, farba ta to by³a srebny metalki z firmy chyba DEBER, zacieki s± minimalne i w niektórych miejscach te grutki z farby s± przyklejone, a jak u¿yje tego papieru to nie bêdzie rys na lakierze?
 

darXo 
Wys³any: 2007-02-02, 19:29   
0
UP DOWN
darXo

Pomóg³: 1 raz
Posty: 29
Sk±d: Wlkp.
Mieszasz, oj mieszasz.
Ju¿ wiem ¿e to baza metaliczna debeera. Nie wiem sk±d sie grudki wzie³y w bazie, ale to chyba nie wina mieszalni ;-)

Teraz mówisz o przyklejonych grudkach, wcze¶niej tylko o zaciekach. Jak masz poprzyklejane grudki bazy i to pomalowa³e¶ bezbarwnym, to bierz papier i szoruj do podk³adu.
Jak porobi³e¶ zacieki na bazie (nie wiem jakim cudem) - szoruj do podk³adu.

Zacieki na bezbarwnym - mia³e¶ wyja¶nione.
Papiery które ci poda³em stosuje siê do usuwania zacieków -oczywi¶cie ¿e robi± rysy- to w koñcu papier ¶cierny - ale ryski te s± na tyle drobne ¿e niewidoczne.

A w ogóle to zrób zdjêcia
Pozdrawiam
 

kamil
Wys³any: 2007-02-02, 21:15   
Go¶æ
grutków nie widaæ tak bardzo bo s± tylko na rantach felgi i to jest ma³y problem, spróbuje z tym papierem i past±, a co do fotek to odpada bo niemam aparatu, dziêki za wszystko
 

kamil
Wys³any: 2007-02-02, 21:18   
Go¶æ
a ta farba napewno by³a wadliwa bo znajomy malowa³ mi ca³y motorek inn± farb± i jest wszystko ok. jedynie ta srebna by³a lipna, jeszcze raz dziêki
 

darXo 
Wys³any: 2007-02-03, 12:39   
0
UP DOWN
darXo

Pomóg³: 1 raz
Posty: 29
Sk±d: Wlkp.
Móg³by¶ jeszcze spróbowaæ same zacieki usun±æ past± AUTO-MAX, lub ULTRA CUT firmy K2, s± to do¶æ ostre pasty s³u¿±ce do usuwania rys i zmatowieñ. Radz± sobie te¿ z niewielkimi zaciekami. S± bardziej przyjazne od papieru dla nowicjusza. Stosuje siê je rêcznie na sucho.
Pozdrawiam
 

kamil
Wys³any: 2007-02-03, 12:46   
Go¶æ
mam paste auto max jest lekko ¶cierna tyle ¿e ona zmatowi³a by lakier, mam te¿ paste tempo te¿ lekko ¶cierna ale z po³yskiem i ona nie zmatowieje lakieru.
 

darXo 
Wys³any: 2007-02-03, 14:25   
0
UP DOWN
darXo

Pomóg³: 1 raz
Posty: 29
Sk±d: Wlkp.
TEMPO jest ³agodniejsz± wersj± ULTRA CUT i ma dodatek wosku, jest stanowczo za s³aba do ¶cierania zacieków. AUTOMAXEM nie zmatujesz powierzchni (od tego s± inne pasty), co ci szkodzi spróbowaæ w niewidocznym miejscu?
 

kamil
Wys³any: 2007-02-03, 17:41   
Go¶æ
spróbuje w miejscu gdzie przychodzi opona jak to bêdzie wygl±da³o, a ten papier u¿yæ czy sam± past±
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga