Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 04:28
Autor Wiadomo¶æ
jacklack 
Wys³any: 2008-09-20, 00:39   Cena za element od klieta
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Jakie s± ceny lakierowania elementu w ró¿nych stronach polski ?

Czy jest mo¿liwe aby w warsztatach w ca³ej Polsce by³y mniej wiêcej jednakowe ceny za element??

Czy jest mo¿liwe porozumienia siê warsztatów z ca³ej Polski i uzgodnienia cen minimalnych?
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-09-20, 21:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ceny od oko³o 250 z³ do 1.500 z³ za element z tego co siê orientujê, raczej nie jest moi¿liwe ustalenie ceny minimalnej
_________________

 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-09-21, 11:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
My bierzemy po 300z³ za samo malowanie z materia³em
Znam bude gdzie biora 400z³
w serwisie Forda biora 900z³

Kraków
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-09-21, 20:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
my¶lê ¿e ten dolny i najczê¶ciej stosowany pu³ap to trzysta.
 
 

lukas
Wys³any: 2008-09-22, 08:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
300 to ju¿ jest ma³o.
Te warsztaty które maj± u siebie mieszalnik to jeszcze na materiale na razie nie dok³adaj± bo cena zakupu zupe³nie inna ale za to koszty prowadzenia dzia³alno¶ci lec± w górê i bêd± dalej lecia³y, wiêc 300 z³ to oznacza zastój a za chwilê cofanie siê. Cena powinna w ci±gu kolejnego roku wzrosn±æ do min 350 u tych co nie wiedz± co bêd± dalej robili w przysz³o¶ci a do 400 z³ u tych którzy chc± inwestowaæ. W innym przypadku mo¿na powoli my¶leæ o emeryturze lub pewnie szybciej o rencie bo zdrowego cz³owieka w naszej bran¿y to ze ¶wiec± szukaæ.

Ci co kupuj± towar w mieszalniach za chwilê odczuj± podwy¿ki cen materia³ów. Z kilku powodów.
- ceny surowców id± w górê
- koszty pracy id± w górê
- ceny opakowañ i transportu id± w górê
- producenci ju¿ d³u¿ej czekaæ nie mog± na zwrot zainwestowanej kasy w wodê a ta siê dalej nie sprzedaje
- mieszalnie przestaj± zarabiaæ i zaczynaj± podnosiæ ceny, na razie lakierów bo tu ³atwiej ukryæ podwy¿kê ale za chwilê bêd± musieli podnie¶æ ceny towarów z pó³ki


Tak na prawdê ceny na obecnym poziomie trzyma jeszcze tylko mocna z³otówka ale wystarczy delikatna korekta choæby z 5% i producenci dostan± pretekst do podwy¿ek a wtedy wszystko min 10-15% idzie w górê.

Teraz tego zrobiæ nie mog± bo jeszcze sezon "niby" trwa, no i trzymaj± ich importerzy gotowych wyrobów maj± jeszcze niskie ceny zakupu i sprzeda¿y co zamiast wykorzystaæ na gromadzenie ¶rodków na pewnie s³aby okres zimowy rozdaj± teraz na lewo i prawo towar z a pó³ darmo. Oczywi¶cie na pó³kach tego specjalnie nie widaæ bo sklepy w ten sposób dora¼nie ratuj± swoj± sytuacjê finansow±.

Moim zdaniem, nawet jak euro nie zdro¿eje to i tak po zakoñczeniu sezonu ceny pójd± w górê, dlatego cena za element poni¿ej 300 z³ to juz w ogóle jest bez sensu, no chyba, ¿e kto¶ robi na lewym towarze.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-09-22, 15:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
lukas - swego czasu przyjecha³ gosc VW Polo bo mia³ rysniety zderzak. Najnowsze POLO wiec i wielki zderzak i kupa rozbierania. Stary krzykn±³ 400z³...gosc wsaid³ do auta...wykona³ telefon i juz go nie widzielismy. Obrazi³ sie na 400z³. A ³±dne Polo by³o..igie³ka. To juz nie licze kosztów blacharza (montaz demontaz) tylko na siebie bym to wzia³ w cenie. A jakby jescze doliczyc te koszta to tzraby 500 krzykn±c. I co powiesz?
NIe da sie. Ludzie jada tam gdzie TANIO ale nie wiedz± ¿e co tanie to drogie. Wiec tzreba isc na kompromis...liczyc pomiêdzy i niestety :sciana: kupowac tanszy materia³ bo niewyróbka bedzie.
_________________
Bart
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-09-22, 22:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
u mnie jest minimum 450 zl netto i nie wazne czy to nowy czy stary samochód - czesto przy starym jest wiêcej roboty jak przy nowym! Za 300-350 zl nie op³aca³o by siê prowadziæ u nas warsztatu - materia³y drogie strasznie i dro¿ej± nadal wiêc podwy¿ka te¿ pewnie niebawem bêdzie
_________________

 
 

lukas
Wys³any: 2008-09-23, 08:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
mebArth, jak Ty, który robisz w du¿ym mie¶cie masz problemy z krzykniêciem 400 z³ to co maj± powiedzieæ ci co robi± w biedniejszych rejonach? Co¶ tam u was ludziska dusz± te z³otówki :D
 

mebArth 
Wys³any: 2008-09-23, 16:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
lukas przecie to Kraków...a tu same centusie :D Znam bude gdzie krzycza 400, znam serwis gdzie krzycza 900 i maj± WCH...roboty to ja nie wiem dlaczego ludzie sie obrazaj± na 300z³.
_________________
Bart
 
 

domagalka 
Wys³any: 2008-09-23, 20:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Witam. U mnie jest mechanik co ponoæ bierze 150z³ od elementu. Ja ostatnio mia³em robiæ Sprintera troszke mia³ bok ry¶niêty i ty³ z jednej strony wgnieciony w miejscu gdzie lampa i powiedzia³em 250z³ za elemnt i wpy³kê mia³em zrobiæ i kole¶ mi podziêkowa³ i juz nie wróci³. jak tu zarabiaæ???????????????/
 

mebArth 
Wys³any: 2008-09-23, 22:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
DOMA gratisy trza strzelac :) promocje itp:) Nie ma sie z czego smiac...mam s±sisada co za 70 z³ zmienia szczeki w Partnerze a uwierz mi ze [...] robota bo sprezyny s± od srodka, nie tak jak w fordzie czy malauchu na zewnatrz.
_________________
Bart
 
 

kalbi 
Wys³any: 2008-09-23, 22:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
domagalka napisa³/a:
Witam. U mnie jest mechanik co ponoæ bierze 150z³ od elementu. Ja ostatnio mia³em robiæ Sprintera troszke mia³ bok ry¶niêty i ty³ z jednej strony wgnieciony w miejscu gdzie lampa i powiedzia³em 250z³ za elemnt i wpy³kê mia³em zrobiæ i kole¶ mi podziêkowa³ i juz nie wróci³. jak tu zarabiaæ???????????????/


¶miech na sali... bok w sprinterze to jak w osobówce x2 element! i dobrze niech klient sobie szuka frajera za free... mam nadzieje, ¿e nie znajdzie ale niestety s± tacy co psuj± rynek i jad± na najgorszych materia³ach na nitrze itd... trzeba najpierw klientowi wyt³umaczyæ co siê sk³ada na t± naprawê i ile materia³u i pracy na to idzie i cz³owiek zrozumie, ¿e za 150 z³ to on mo¿e sobie 2 lusterka polakierowaæ, a nie bok!!!!
_________________

 
 

zed
Wys³any: 2008-09-23, 22:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
kalbi napisa³/a:
ale niestety s± tacy co psuj± rynek i jad± na najgorszych materia³ach na nitrze itd...
ostatnio rozmawialem z gosciem w sklepie z materialami i kolo mowi ze mu schodzi tylko economy i temu pochodne ,a jak wezmie cos lepszego to mu zalega.co do nitra to znam goscia ktory uzywa do podkladow nitra tego co mu zostaje po myciu sprzetu :D to dopiero oszczednosc :rotfl:
 

kamilbusko
Wys³any: 2008-09-24, 10:45   
0
UP DOWN

Posty: 349
zed to jest nic. ja znam kolesia który rozcieñcza klar nitrem ze wzglêdu na oszczêdno¶æ tak twierdzi. potem siê kretyn dziwi ze lakier nie ma po³ysku jak nale¿y
 

kalbi 
Wys³any: 2008-09-24, 16:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
no widzicie ch³opaki. Trzeba robiæ swoje i za odpowiedni± cenê. Drogie materia³y-wysoka cena, tanie materia³y-niska, a i efekt ch...
_________________

 
 

kamilbusko
Wys³any: 2008-09-24, 19:32   
0
UP DOWN

Posty: 349
najgorsze jest to ¿e kole¶ ma klijentów. nie przeszkadza im nawet to ze obok tej jego "lakierni" stoj± krowy. a jak on cieniuje. jest boski . kto z was robi³ by zaprawkê na przednim b³otniku od polo 6N. niedo¶æ ¿e lakier siê odró¿nia to jeszcze spedzi pó³ dnia na polerce bo wyszed³ mu straszny próg
 

mebArth 
Wys³any: 2008-09-24, 20:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Krowy s± fajne...nie znasz sie :D Miel± pap± jak niezadowolony klient
_________________
Bart
 
 

glover
Wys³any: 2008-09-24, 21:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
OT. ostatnio s³ysza³em gdzie¶ w radiu ¿e krowy jak sraj± na pastwisku to siê ustawiaj± dup± na po³udnie :D :D :D
 

scooter1978 
Wys³any: 2008-09-26, 19:40   WITAM
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 37
Jestem ze ¦l±ska okolice Chorzowa i jest u mnie go¶æ który kasuje 250 z³ za element i do koñca pa¼dziernika ma zaklepany termin na malowanie ale nie wygl±da to malowanie tak jak powinno to tak jak z polakami za granic± najpierw robi± jak±¶ robotê np. za 15funtów ale znajdzie siê polak który zrobi to samo za 10 i potem nastêpny itd. a¿ w koñcu sami siê wykoñczymy a Anglicy , Niemcy itp z nas polewaj± nie znamy swojej warto¶ci
_________________

 

Joker_Paint
Wys³any: 2008-09-28, 10:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 64
Ja te¿ jestem ze ¶l±ska, z D±browy Górniczej i ceny jakie niektórzy wo³aj± za element s± lekko mówi±c ¶mieszne i niedorzeczne. W pierwszej pracy (PKM S-ec) robie z go¶ciem który za ca³o¶ciówke bierze 1500 pln :!: Tylko ¿e ten z³amas nie ma dzia³alno¶ci, a co za tym idzie kosztów zwi±zanych z jej prowadzeniem itd. Taki typowy gara¿owiec. Ja biore od 3500 w góre za ca³o¶ciówke, a za element od 300 pln w legalnie dzia³aj±cym warsztacie. I ka¿dy pisze ¿e 350 - 400 to minimum... U nas w takim razie s± jakie¶ poj...ane ceny skoro ja w legalnym warsztacie robie robote warta 400 za 300, bo jakbym nie zszed³ z cena to wogóle nie mia³bym co malowaæ, lub poprostu ten kraj jest tak posrany ¿e nie pozwala na legalne uczciwe wynagrodzenie. A z drugiej strony nie brakuje te¿ centusiów którzy uwa¿aj± ¿e 300 pln od elementu to du¿o za du¿o.
Ehhh... tylko siê cz³owiek wkur...
 

kamilbusko
Wys³any: 2008-09-28, 11:00   
0
UP DOWN

Posty: 349
musia³a by panowaæ jaka¶ solidarno¶æ w¶ród lakierników i nie powinno siê schodziæ poni¿ej jakiej¶ umówionej kwoty. ale zawsze znajdzie siê jaki¶ czarodziej który bêdzie robi³ za psie gówno i potem komu¶ zdaje siê ¿e 300 (¶rednio) z³ za element to du¿o. tylko klient nie wie ile trzeba w³o¿yæ pracy i czasu aby jego praca wyg³±da³a przyzwoicie i cieszy³a oko.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-09-28, 11:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
kamilbusko napisa³/a:
musia³a by panowaæ jaka¶ solidarno¶æ w¶ród lakierników i nie powinno siê schodziæ poni¿ej jakiej¶ umówionej kwoty. ale zawsze znajdzie siê jaki¶ czarodziej który bêdzie robi³ za psie gówno i potem komu¶ zdaje siê ¿e 300 (¶rednio) z³ za element to du¿o. tylko klient nie wie ile trzeba w³o¿yæ pracy i czasu aby jego praca wyg³±da³a przyzwoicie i cieszy³a oko.



Zeby by³a solidarnosc to musieli by byc TYLKO lakiernicy a nie paproki, blacharze-z³ota raczka itp. Wszedzie tam gdzie pracowa³em cene dyktowa³ SZEF i przewaznie nie mia³ on nic wspólnego z lakiernictwem. Jesli ktos nie ugnoi³ sie w tej smiesznej pracy, nie porobi³ np 16 lat jak ja to nie wie czym to "smierdzi". Juz pisa³em ze stary raz krzykn±³ 400z³ a element i sie gosc obrazi³...pojecha³ gdzie indziej. WIdzia³em Calibre przód OBIELONY za 600z³...klientowi sie podoba...ale ja bym to chyb a³adniej wa³kiem z MAKRO omalowa³.

Nie ma rady na niskie ceny za us³ugi...nikt tego nie zmieni. Jedynie trzeba liczyc na szczêscie ze przyjedzie klient co mu zalezy na jakosci, a nie na ilo¶ci. A tym bardziej dziwne bo jest coraz wiecej nowych aut i jakos nie wyobrazam sobie A8 w "gara¿u" a siedze na forum Audi i widze posty w stylu ILE TO PALI...? To juz wiadomo ze taki w³asciciel A8 nie pojedzie do serwisu FORDa gdzie bior± 900z³ za element i daj± gwarancje iles tam lat tylko do garazu za 300z³. Kupic auto ³atwo i tanio mozna ale juz go serwisowac to gorzej. Dlatego jezdze struclem gdzie klocki ty³ kosztuj± 45 z³ :D :D:D
_________________
Bart
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-09-28, 13:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Z tego co mogê wywnioskowaæ z powy¿szych i jeszcze innych postów ¿e jednak taka minimalna cena to 300z³ Na temat tej kwoty wypowiedzia³y warsztaty z dobrym wyposa¿eniem z olbrzymi± wiedz± fachow± i sta¿em jak i te które dopiero zaczynaj± raczkowaæ wiedz±ce ¿e dzwoni tylko nie wiedz± w którym ko¶ciele Serce mi krwawi jak czytam ¿e ci pierwsi jak i ci drudzy maj± podobn± cene minimaln± za el.

meb wie¿ mi znam takich ci próbuj± malowaæ auta powy¿ej warto¶ci 100000 w gara¿ach:) a potem bujaj± siê z ich sprzeda¿± 2 lata :D :D i pó¿niej p³acz± ¿e na aucie plecy ^^
 
 

kpopis
Wys³any: 2008-09-28, 18:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 291
Kolejna sprawa to fakt ze ceny materialow ida szybciej niz ceny naszych uslug. Trzeba przy kazdej okazji tlumaczyc ze ceny materialow poszly w gore o 20% i dzis juz ponizej 350zl nie mozna zejsc.
 

przemo1972 
Wys³any: 2008-10-03, 13:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Bylem teraz na hollyday,u w Polandii, ide do mieszalni, patrze na ceny i k..wa szok! :shock: :shock: Materialy drozsze o conajmniej 30% niz na Wyspach.P....ole taki dobrobyt, ceny za element na wyspach 2 razy wieksze a materialy tansze.Bedziesz zdrow :?: Np . kolka na maszyne fi 150 w przeliczeniu na zl. to 68gr.za sztuke :tak:
 

acidhouse
Wys³any: 2008-10-03, 15:04   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
zachodnia pl - w serwisach po których je¿dze ceny za element to 400 - 700 z³ - ostatnio za b³otnik od corvetty trochê poszpachlowany poszed³ za 3000 z³
_________________
Training all life
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group