Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
bmwe36
Wys³any: 2007-02-06, 16:16   G£ÊBOKA RYSA
0
UP DOWN

Posty: 6
Witam.Mam taki problem.Dzisiaj moja kochana mam cofa³a i niestety zachaczy³a ty³em o rurke,powsta³a do¶æ g³êboka rysa,anpewno nie do spolerowania.Mam jako takie pojêcie odno¶nie lakierowania i bêde chcia³ to zrobiæ sam(prosze nie pisaæ ¿eby odda³ do lakiernika,¿e szkoda mojego czasu itd-robie to sam i koniec kropka)Mam kompresor,ca³e oprzyrz±dowanie(nie stety pistolet zwy³ky z dysz± 1,4 a nie zaprawkowy-nie wiem czy to jest problem).Zaznaczam jeszcze raz ¿e chce to zrobiæ sam i mam dwa wyj¶cia,albo wezme to pêdzelkiem(zaprawka)albo pistoletem-wydaje mi sie ¿e pistoletem wyjdzie lepiej.Jest to do¶æ widoczne miejsce i napewno bêdzie widaæ amatorsk± robote ale mam nadzieje,¿e nie bêdzie a¿ tak ¼le.By³bym wdziêczny gdyby kto¶ opisa³ mi jak najdok³adniej jak sie do tego zabraæ(malowa³em juz zderzaki,lusterka itp ale nie bawi³em sie nigdy z czym¶ takim)Link do zdjêcia:
http://www.fotoplik.pl/2ugfodc.jpg
Pozdrawiam i z góry dziêkuje za pomoc
 

darXo 
Wys³any: 2007-02-07, 10:44   
0
UP DOWN
darXo

Pomóg³: 1 raz
Posty: 29
Sk±d: Wlkp.
Z tego co widze to jest to metalik, wiêc masz problem ;-) Z akrylem by³oby du¿o ³atwiej.
1. Doprowad¼ wgniecenie do porz±dku tzn. wyklep i wyszpachluj, wyszlifuj
2. Po³ó¿ podk³ad 2K
3. Zmatuj na mokro 600-800
4. Po³ó¿ baze
5. Po³ó¿ lakier bezbarwny 2K
6. Wypoleruj (1500-2500 na wode ) i pasta np. G3

Stosuj cieniowanie
£atwo napisaæ du¿o trudniej zrobiæ ;-)
Masz 100% pewno¶ci , ¿e bedzie widaæ naprawiane miejsce. Fachowiec z do¶wiadczeniem potrafi to zrobiæ nie maluj±c ca³ego elementu, w±tpie czy tobie siê uda.
Powodzenia i zrób zdjêcia po naprawie
 

malarz
Wys³any: 2007-02-08, 11:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 206
Sk±d: Bieszczady
moim zdaniem to jak ju¿ zdecydowa³e¶ ¿e bêdziesz robi³ sam (oszczêdzasz na robocie) to dorzuæ trochê kasy na materia³ i zrób ca³y element, nawet bez cieniowania na s±siednie elementy, masz wtedy 95% pewno¶ci ¿e laik nie wychwyci ró¿nicy i nie bêdziesz mia³ plamy po zaprawce.

Jak siê zdecydujesz to:
1. Zrób tak jak napisa³ darXo od punktu 1 do 3
2. Ponownie zmatuj ale ca³y element P800
3. Po³ó¿ na ca³y element jaki¶ podk³ad tzw "morko na mokro" w mieszalni dostaniesz 200 ml np. novolowski Spectral tylko musisz go rozrobiæ z rozcieñczalnikiem tak jak podaje producent to wtedy rozleje ci siê jak lakier i jak wyschnie to delikatnie go zmatuj jeszcze raz P800. Ten dodatkowy podk³ad to po to aby zakryæ plamê po podk³adzie na zaprawce. Na takim jednolitym tle nie musisz dawaæ du¿o bazy aby zakryæ plamê i kolor bazy lepiej siê dopasuje do s±siednich elementów.
4. dalej robisz jak w punktach 4 -6 darXo

nooo i pochwal siê :D
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime