Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Miki
Wys³any: 2011-10-20, 11:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Sw.Piotrek, Powiem Ci szczerze ¿e mnie zadziwiasz. Piszesz o zwyk³ym lodzie ze mo¿na go zast±piæ suchym. A zapomnia³e¶ poczytaæ jak± temperaturê ma zwyk³y lud a suchy lud. Nie masz pojêcia o tym co piszesz a tym bardziej o usuwaniu wgnieceñ. Lud jest dobry do przechowywania ¿ywno¶ci szybko psuj±cej siê a nie do blacharki. Podwa¿yæ wgniecenia zaokr±glon± rurk±. To jest hit. Dobry sposób ale jak chcesz to pó¼niej malowaæ bo bez tego by siê nie obesz³o. Najlepszym sposobem którego u¿ywam to jest klêczenie przed wgnieceniem i kiwanie siê jak JUDKI w meczecie, po 15 minutach s± takie efekty



Proszê Ciê ¿eby¶ ugryz³ siê czasami w jêzyk i nie pisa³ g³upot.
_________________
Mart-Dent
 

gugun 
Wys³any: 2011-10-21, 11:06   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Miki, co do szkolenia to idzie jakas wielka wiedze z tego wyniesc???sam mam zamiar urozmaicic swoja prace do napraw typu smart...glownie tapicerka bo w moim rejonie zdalo by to egzamin ale czasem wgniote tez by sie przydalo wyciagnac bez koniecznosci lakierowania.ile trwa taki kurs??sa to zajecia praktyczne czy tylko teoria i radz se sam???przyznam ze wiedze na ten temat mam dosc duza"nie taka jak kolega piotrek"no ale nie jestem w stanie zagwarantowac nikomu ze sie uda,lakier nie odpeknie czy tez nie zostanie slad wiec biore do lakierowania a jak wyjdzie ladnie to mniej roboty:)
 
 

car
Wys³any: 2012-02-09, 17:29   
0
UP DOWN

Posty: 5
Nie k±zdy ma w domu gara¿ odpowiedni sprzêt i umiejetno¶ci, oraz cierpliwo¶æ, ¿eby bawiæ sie w fachowca maj±c nadzieje, ze za którym¶ razem w koñcu sie uda ³adnie usunac i wyploerowac w gniecenie. Ja tej cierpliwo¶ci nie mi±³em dlatego zdecydowa³em siê oddaæ samochód w rece wspomnianych ju¿ tu http://www.puller.com.pl/ . Dowiedzia³em siê o nich przypadkiem i musze przyznaæ,¿e potrafi± robic to czym siê zajmuj±. Szybko usuneli defekt, oszczedzaj±c mi wielu godzin zgrzytania zêbami :)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-02-09, 18:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
car,
Jak siê juz musisz reklamowaæ to zrób to z g³owa i tyle.
Nikt od ciebie zaraz kasy nie bêdzie chcia³ za reklamê.

A tak to robisz... antyreklamê.

Zreszt± reklama dent na forum lakierników raczej sza³u nie zrobi.
A my zarabiamy lakieruj±c, wiêc tym bardziej kierunek nietrafiony.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

car
Wys³any: 2012-02-10, 14:55   
0
UP DOWN

Posty: 5
oj przy±³pa³e¶ mnie:) Akurat z tych wszystkich, którzy mowili o tym wcze¶niej pad³o nam mnie. Tak na arginesie my¶le, ze sam niechccacy robisz reklame rozdmuchuj±c wpis. Antyreklama jest form± reklamy :) A ja sie zgadzam z tymi co mieli do¶wiadczenia z t± firma
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-02-10, 15:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
car napisa³/a:
Antyreklama jest form± reklamy


Nie robie przecie¿ antyreklamy.
Jak masz co¶ pisac to poprostu pisz a nie udawaj zadowolonego klienta.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

car
Wys³any: 2012-02-10, 15:20   
0
UP DOWN

Posty: 5
rozdmuchujesz temat, to wystarczy
 

Benos77
Wys³any: 2012-02-10, 15:33   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
Cytat:
car,
Jak siê juz musisz reklamowaæ to zrób to z g³owa i tyle.

To jest reklama ale negatywna w³a¶nie. Przeczytaj swój wpis jeszcze raz. Sorry ale od razu widaæ ¿e z nas wa³± robisz...
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-02-10, 15:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Benos77 napisa³/a:
Sorry ale od razu widaæ ¿e z nas wa³± robisz...


Ja??? :nie: :nie: :nie:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Benos77
Wys³any: 2012-02-10, 15:48   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
nie Ty...tylko Car ^^
 

gugun 
Wys³any: 2012-02-10, 18:21   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
Lackdoctor napisa³/a:
Jak masz co¶ pisac to poprostu pisz a nie udawaj zadowolonego klienta.
dokladnie!!nie tu to wal do mnie na gg :D a nie tam sie czaisz jak je¿ do yebania :D
 
 

JAROGTS
Wys³any: 2012-02-11, 11:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 169
Sk±d: Bia³ystok
Jeszcze tu siê reklamuje auto-ksiê¿yno jakby im pieniêdzy ma³o by³o...
 

kalbi 
Wys³any: 2012-02-11, 13:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
JAROGTS napisa³/a:
jakby im pieniêdzy ma³o by³o...
jak to mówi± pinindzy nigdy za wiela
_________________

 
 

thomas2603 
Wys³any: 2012-04-07, 09:25   
0
UP DOWN
thomas2603

Posty: 17
Sk±d: Kraków
mebArth napisa³/a:
Panowie uciekamy od tematu... Czekam na spray, dojdzie to zrobie test, jak nie wyjdzie to bedzie deko z³omu wiecej.

pzdr
No i jak wysz³y te testy?
 
 

alucard333
Wys³any: 2012-04-07, 11:21   
0
UP DOWN

Posty: 32
taka naprawa rozgrzewaj±c ma tylko sens gdy nie chce na sie rozbieraæ tapicerki bo takie wgniecenia które da sie naprawiæ t± metod± mo¿emy spokojnie usun±æ od wewn±trz delikatnie rêk± ..
 

caci 
Wys³any: 2012-04-12, 19:17   
0
UP DOWN


Posty: 156
Ja te¿ kilka razy oddawa³em auto do speca ktory wyci±ga do³ki po gradobiciu. Ogólnie potrafi wyci±gn±æ prawie wszystko ale z tego co wiem jest najlepszy w PL, szkoli³ sie ponoæ wiele miesiecy za zachodni± granic± i robi w tym interesie juz z 10 lat.
Oczywi¶cie s± granice wgniecenia które sie da zrobiæ i zanim zacznie wyci±gaæ sam mówi czy wszystkie do³ki s± do usuniêcia i ewentualnie których mu sie nie uda. Ogolnie z tych kilku aut ktore mi robi³ to 95% wgnieceñ usuwa bez ¶ladu, niektore nawet powyzej 5-7cm srednicy. Wa¿ne ¿eby nie byl za g³eboki i nie by³o ostrych za³amañ.
Tani nie jest, za dach (srednio ko³o 20-30 dolków) bierze ok 600z³. No ale po robocie mamy oryginlany element a nie szpachlowany i malowany dach z którego za kilka lat zacznie sie podnosiæ i pêkaæ szpachla.
Oczywi¶cie widzia³em jak to robi i u¿ywa przynajmniej kilku technik, wiêkszo¶æ usuwa sie tzw pogrzebaczami czyli wygiêtymi prêtami na równowa¿ni, cze¶æ wyci±ga na klej, cze¶æ wyciskaj±c rêcznie lub przez specjalne przyrz±dy. Nie widzia³em za to ¿eby kiedykolwiek uzywa³ lodu czy sprê¿onego gazu. To raczej metody dla marzycieli.
Ogólnie go¶æ jest dla mnie mistrzem bo czasem potrafi³ mi wyklepaæ totalnie pogiêty b³otnik czy drzwi tak ¿e praktycznie niewiele by³o widaæ. Jedno poci±gniêcie szpachl±, tak¿e nie tylko do³ki robi ale tak¿e mocno pogiête elementy.
Nie jest to reklama bo jego namiarów i tak nie podam bo za du¿o roboty ma, glownie poza krajem teraz. Opowiada³ te¿ ¿e przez parê miesiêcy wyci±ga³ do³ki z kilkuset aut na przyfabrycznym parkingu w totalnych nówkach które dopiero mia³y jechaæ do dilerów.
Z tego co mówi³ w PL tylko trzy osoby potrafi± to na porównywalnym poziomie, dwie ze sl±ska, jedna zdaje sie z pomorskiego. A te wszystkie szkolenia za pareset z³otych czêsto reklamowane w prasie i internecie s± dla niego smiechu warte. On sie uczy³ pare miesiecy podstaw a ludzie chc± tego nauczyæ w kilkana¶cie godzin i to czêsto ludzie którzy sami niewiele potrafi±.
 

ja¶ 1
Wys³any: 2012-04-25, 13:11   
0
UP DOWN

Posty: 1
Kolego czy mo¿esz podaæ namiar na tego go¶cia :) ??? Potrzebuje takiego fachowca !!!
 

water 
Wys³any: 2012-08-26, 20:36   
0
UP DOWN


Posty: 12
Sk±d: Wawa
ja¶ 1 napisa³/a:
Kolego czy mo¿esz podaæ namiar na tego go¶cia :) ??? Potrzebuje takiego fachowca !!!


Tu masz nr: tel. (22) 675 11 08, (22) 77 33 884 i mail: wgniecenia@puller.com.pl a wiêcej info, jak ciê interesuje to poszukaj na stronie puller. W ka¿dym razie jest to metoda skuteczna i du¿o, du¿o tañsza ni¿ z lakierowaniem.
_________________

 

acidl
Wys³any: 2012-08-29, 12:18   
0
UP DOWN

Posty: 2
:x:
ka¿dy magik bêdzie mówi³ ¿e jest najlepszy a inni to s³abeusze.

Ja znam czarodzieja, i w przeciwieñstwie do magików on naprawdê potrafi czarowaæ. PDR, SMART itd ma w 1 palcu. Wraz z Marcinem poryli mi beret tym w jaki sposób czaruj±. Odsy³am do nich ka¿dego wymagaj±cego serfera lub pingwina którzy to przy odbiorze auta bujaj± siê jak na fali w poszukiwaniu niedoskona³o¶ci. U Czarodzieja nie ma lipy.

Polecam www.garazczarodzieja.pl Pier robi to co lubi a to ma spore znaczenie.
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-08-29, 13:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Fajnie ¿e siê reklamujesz na tym forum :>
Nazwê swojego gara¿u te¿ masz ca³kiem fajn± :spoko:
_________________
http://niezalezna.pl/
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-08-29, 15:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Sw.Piotrek napisa³/a:
Fajnie ¿e siê reklamujesz na tym forum

Ty siê Piotrek ocknij.

Przecie¿ ten kole¶ nie musi siê nigdzie reklamowaæ a napewno nie na forum dla amatorów itd.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-08-29, 16:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Dla tego napisa³em ¿e fajnie ¿e siê reklamuje na tym forum :tak:
_________________
http://niezalezna.pl/
 

acidl
Wys³any: 2012-09-18, 14:08   
-1
UP DOWN

Posty: 2
Panie Piotrze ja niestety nie mam firmy i nie pracuje u Piera. Znam go , jego robotê i za to podziwiam. Mogê usun±æ dane z adresem jak panu przeszkadzaj±. S±dzi³em ¿e forum jest w sporym procencie INFORMACYJNE, no chyba ¿e o dupie maryny i to nie koniecznie z u¿yciem IMIENIA siê gada bo to reklamowanie DUPSKA KONKRETNEJ OSOBY :D
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-09-18, 16:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
acidl, Przecie¿ napisa³em ¿e fajne ¿e siê reklamujesz na tym forum.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

rafa³23
Wys³any: 2013-12-05, 15:30   
0
UP DOWN

Posty: 1
Mnie w http://airconstruction.pl/ usunêli wgniecenie bez lakierowania. Nie wierzy³em, ¿e tak siê da, ale zosta³em pozytywnie zaskoczony. ¦ladów po wgnieceniu nie widaæ. Karoseria wygl±da naprawdê ³adnie.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2013-12-05, 16:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Uwaga, post zawiera lokowanie produktu............. ^^ ^^ ^^ ^^
I nikt za to nie p³aci.
Komu¶ tu sie op³aci....
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

hamir 
Wys³any: 2013-12-05, 17:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 754
Sk±d: Astana
mnie przekonalo zdjêcie tylnej klapy.kupuje :tancze:

reklama niczym MANGO :shock:
 

Nyguss 
Wys³any: 2014-11-26, 00:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 80
Witam Panowie. Troche rozgrzebuje stary temat, ale ktos moze w praktyce robil wgnioty bez malowania? Nie mowie o zamrazaniu, jakis dent shit mini, bo jakos mi to nie wyglada nawet, ale ogolnie o naprawach przy uzyciu dobrego kleju i wycigania, pracy lancami i mlotkami bezwladnosciowymi. Znalazlem taki zestaw:http://allegro.pl/usuwanie-wgniecen-bez-lakierowania-pdr-zestaw-duzy-i4791656811.html coo tym myslicie? Jakies sugestie doswiadczenia? Jakies instrukcje mozna gdzies znalezc co i jak?
_________________

 
 

trze¼wy inaczej
Wys³any: 2014-11-26, 08:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 950
Ja byt to kupi³ chocia¿by ze wzglêdu na oryginalny niemiecki zmywacz.
_________________
¯ycie jest zbyt krótkie ¿eby je¼dziæ Dieslem...
 

Dementor
Wys³any: 2014-11-26, 09:05   
0
UP DOWN


Posty: 364
"Oferujê wysokiej jako¶ci zestaw PDR do usuwania wgnieceñ bez lakierowania których jestem producentem. Zestaw ten widoczny na zdjêciach zawiera:"

Nie bardzo rozumiem to zdanie. Go¶æ produkuje narzêdzia czy wgniotki :x:
 

Miki
Wys³any: 2014-11-26, 14:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
A takie pytanie. Umiesz to robiæ? Bo jak umiesz to i ¶rubokrêtem zrobisz, ale je¶li nie masz o tym pojêcia to i sprzêt za milion z³otych Ci w tym nie pomo¿e.
_________________
Mart-Dent
 

Nyguss 
Wys³any: 2014-11-26, 16:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 80
Ktos juz tu wrzucal lnk do takiego zestawu, albo baardzo zblizonego w zblizonej cenie. Pytam o doswiadczenia. A co do umiejetnosci to kiedys chodzic nie potrafilem, a teraz biegam skacze, plywam! No chce sie nauczyc. Myslalem, ze przez te dwa lata od zalozenia tematu ktos probowal jakis metod wyciagania bez malowania. Widzialem zestaw samych lanc za 16tys zl... aaale to przegiecie i to nie male. Konkrety prosze. Doswiadczenia, sugestie, propozycje.
_________________

 
 

Miki
Wys³any: 2014-11-26, 19:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
To powodzenia ¿yczê.
_________________
Mart-Dent
 

KK 
Wys³any: 2014-11-26, 20:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Ka¿dy siê zaczyna³ kiedy¶ uczyæ i ten który po¶wiêci temu mnóstwo czasu i pasji siê nauczy.
Chyba, ¿e nie ma predyspozycji, to wyjdzie po kilku tygodniach, miesi±cach.
Jak siê domy¶lam Miki jeste¶ w tym specjalist±. Tylko, ¿e nie jeste¶ jedyny, tak¿e nie broñ komu¶ siê uczyæ.

Nikt nie bêdzie kupowa³ sprzêtu za 16 ko³a, po to, aby tylko potrenowaæ w norze.
_________________

 
 

Miki
Wys³any: 2014-11-26, 21:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
Ja nikomu nie broniê broñ bo¿e. Ale tak jak napisa³em po co kupowaæ cokolwiek je¶li nie ma siê o tym pojêcia. I nie wa¿ne czy to kosztuje 16k czy 2k. Tak jak napisa³e¶ trzeba mieæ predyspozycjê, z niektórych ludzi nie zrobisz tancerzy choæ nogi maj± i chodziæ czy biegaæ umiej±, ale brak im rytmu. Tak samo jest z wgniotami, jeden za³apie w momencie, a inny nie nauczy siê tego nigdy.

Jak cz³owiek siê upiera to niech kupuje, tylko niech pamiêta ze markowe druty mo¿e mu siê uda odsprzedaæ(podkre¶lam mo¿e), ale za z³om za 2k nikt mu nie da z³amanego grosza.
_________________
Mart-Dent
 

KK 
Wys³any: 2014-11-26, 21:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
No z tymi drutami to prawda, ale zawsze mo¿e lekko podoginaæ i mieæ do pogrzebania w piecu. Ile razy jest taka sytuacja, ¿e drzewo siê nie tak u³o¿y i trzeba przewróciæ.
:D
_________________

 
 

Nyguss 
Wys³any: 2014-11-26, 21:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 80
Tak zacz±³em malowaæ. Sprzeda³em auto, kupi³em kompresor i pistolet. Pó¼niej inwestycje w wyci±gi ogrzewanie, pierwsze od³o¿one pieni±dze migomat. Duuuu¿o miejsc wyci±ga³em w³a¶nie przys³owiowym ¶rubokrêtem i wygl±da³o to ca³kiem dobrze, dlatego sam zacz±³em szukaæ info o wyci±ganiu bez malowania(chyba przez ten temat trafi³em w ogóle na to forum). Kupi³em teraz golfa III kombi, gruza roboczego i chce siê na nim nauczyæ. Z reszt±, bez ryzyka nie ma zabawy. Rozwijaæ siê trzeba i próbowaæ. Stanie w miejscu jest równoznaczne z uwstecznianiem. Podej¶cie do blachy jakie¶ mam, du¿o elementów do aut, do których ciê¿ko by³o co¶ kupiæ dorabia³em sam. Najbli¿sze inwestycje spotter i w³a¶nie zestaw do wyci±gania. decyzja pad³a na telwin 5500 (w scanii mi siê nim bardzo dobrze robi³o), ale o zestawach do wyci±gania niewiele info mo¿na znale¼æ... Albo siê uda, albo nie. Je¶li nie znajdê nic ciekawszego w podobnych pieni±dzach zostaje przy tym zestawie.

No pain no gain! Postêpy z nauki w styczniu w temacie.
_________________

 
 

KK 
Wys³any: 2014-11-27, 00:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Bardzo dobre podej¶cie. Identycznie jak ja.
Tylko, ¿e jak mam lenia to ju¿ moje podej¶cie siê zmienia :D
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group