Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
pietka81
Wys³any: 2008-11-01, 21:49   KUPNO RAMY BLACHARSKIEJ
0
UP DOWN

Posty: 25
Mam zamiar kupiæ ma³± ramê blacharsk±, najlepij now±, max 8000 z³.proszê o porady!
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-01, 21:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ma³a tylko na matizy tico i golfy...jest sens? W pracy mam 4.z tego 3 wiecznie zajete a 4ta ma³a nadaje sie tylko na wystawê bo jak sie zapnie konia to ja wyrywa. Konia masz ze szukasz p³yty? Nie kazdy kon pasuje pod kazda p³yte. Najazdy? Lub podnosnik elektryczny?

A tak ogólnie Twoje pytanie sie nadaje do innego dzia³u. Niech MOD to przeniesie.
_________________
Bart
 
 

Homer S. 
Wys³any: 2008-11-02, 08:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
No to tu siê nie zgodzê ja mam ma³± ramê Autorobot d³ugo¶æ 2m15cm :tak: a autko wrzuca siê na ni± za pomoc± ¿aby.Obs³uguje pojazdy do 3500kg.Proszê sobie zerkn±æ http://www.sobanski.com.pl/autorobot/index.html Tylko te 8000ty¶ to ma³o.A ja mam L+ i zawsze mo¿na ja rozbudowaæ.Na allegro jest jedna w trakcie licytacji (numer 466404574)
To tylko taka propozycja mo¿e s± inne ma³e ramy .Temat ram ¶ledzi³em d³ugo i jeszcze rozwa¿a³em kupno takiej co j± siê ,,wbetonowuje,, na równo pod³ogê warsztatu tylko taka w oryginale kosztuje 3500euro bez osprzêtu ale jak siê ma czas to mo¿na j± zrobiæ samemu.
_________________

 

anowi
Wys³any: 2008-11-02, 11:04   
0
UP DOWN

Posty: 39
Homer, a do ilu warto daæ za tê ramê na Allegro? Sorry za zawracanie g³owy, ale nie znam siê na ramach, a te¿ chcê kupiæ ramê.
 

Homer S. 
Wys³any: 2008-11-02, 11:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Najlepiej zadzwoniæ ale ja da³em z jednym koniem 15ty¶(te¿ przez Allegro) tylko moja jest nowsza ró¿ni siê drobnymi szczegó³ami i udzwigiem .To nie jest ¿e namawiam ale t± jak siê nie u¿ywa to mo¿na postawiæ w pionie o ¶cianê i mamy wolne pomieszczenie a rama nie stoi na dworze :spoko:
_________________

 

anowi
Wys³any: 2008-11-02, 11:59   
0
UP DOWN

Posty: 39
A te 15 tys licytowa³e¶ czy by³o 'kup teraz' ? Hmm na razie licytacja trwa w najlepsze wiêc chyba nie mam co dzwoniæ tylko ewentualnie co¶ zalicytowaæ. Jak my¶lisz do ilu warto? Porad¼ co¶ please :)
 

Homer S. 
Wys³any: 2008-11-02, 12:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Ja poprosi³em o wcze¶niejsze zakoñczenie aukcji :spoko: .Jak by posz³a za 15ty¶ to by by³a dobra cena.Tych ram nie ma w podróbkach bo wszystko jest opatentowane a szczêki progowe to mistrzostwo ¶wiata do ramy i progu blokuje siê jedn± ¶rub±
_________________

 

anowi
Wys³any: 2008-11-02, 12:17   
0
UP DOWN

Posty: 39
Dziêki Homer:) Bêdê siê czaiæ na tê ramê
 

zed
Wys³any: 2008-11-05, 00:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
ja mam rame herkules http://www.herkules-sc.pl/her1200.htm
jutro wrzucamy na ni± sprintera mikrobusa 318 jak sie uda to foto wrzuce.
mala rama nie wiem czy dalaby rade.prostowalismy juz na niej vw t4 long
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-11-05, 17:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
U nas ramy u¿ywa siê baaaardzo r¿adko. 4 s³upy stalowe i pare chaków, wszystko wbetonowane w odpowiednie miejsce w pod³oge i mozna prostowac samochód jak sie chce :)
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-05, 21:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
ZIEMBA napisa³/a:
U nas ramy u¿ywa siê baaaardzo r¿adko. 4 s³upy stalowe i pare chaków, wszystko wbetonowane w odpowiednie miejsce w pod³oge i mozna prostowac samochód jak sie chce :)


Druciarstwo. Jak jest przód przekoszony to jak to na szynach zrobisz? To tak samo jak rocienczanie bazy nitrem - TEZ SIE DA... eh ..brak s³ow.
_________________
Bart
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-11-06, 17:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
mebArth napisa³/a:
Druciarstwo. Jak jest przód przekoszony to jak to na szynach zrobisz? To tak samo jak rocienczanie bazy nitrem - TEZ SIE DA... eh ..brak s³ow.


Nie prawda mebArth, rama uzywam tylko do naprawde rozbitych wózków. Jak samochód jest lekko przekoszony to bez problemu da siê go wyprostowa bez ramy, tylko trzeba umiec.
 

zed
Wys³any: 2008-11-17, 23:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
dopiero teraz udalo mi sie wrzucic zdjecia
 

baqo 
Wys³any: 2008-11-18, 08:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
zed, daj foto jak to wytniesz :grin:
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-11-18, 18:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
U nas takie uderzenia robimy bez ramy, mamy pare takich fajnych wynalazków i na takie delikatne pukniecia nie chcia³o by mi siê wyci±gac konia i reszty ¿elaztwa :) Ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia, moj znajomy nawet najdelikatniej uderzony samochód wrzuca na rame bo mówi ¿e tak siê ju¿ przyzwyczai³. Ale ogólnie w kazdym warsztacie rama jest potrzebna, tak¿e Iwona, jak bêdziesz kupowa³a to wez tak± 4-5metrowa, mniejszej nie ma sensu.
 

baqo 
Wys³any: 2008-11-18, 19:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ZIEMBA napisa³/a:
U nas takie uderzenia robimy bez ramy
to nie chcia³bym tym je¿dziæ po takiej naprawie :shock: :shock: :shock:
ZIEMBA napisa³/a:
moj znajomy nawet najdelikatniej uderzony samochód wrzuca na rame
wystarczy ¿e przód ma zepsut± przek±tn± i co bêdziesz wywija³ nim z jakimi¶ ko³kami.albo bêd± szpary sekretary :fiu: :fiu:
 
 

zed
Wys³any: 2008-11-18, 20:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
ZIEMBA napisa³/a:
U nas takie uderzenia robimy bez ramy, mamy pare takich fajnych wynalazków i na takie delikatne pukniecia nie chcia³o by mi siê wyci±gac konia i reszty ¿elaztwa

foty moze nie pokazuja wszystkiego, jak masz takie wynalazki to wyciagnij bez ramy np. saaba 9-3 albo volvo (blacharz jak robil to stwierdzil ze kosy z tego towaru co sa te auta moznaby robic taki twardy )no ale nic ja niestety nie mam fajnych wynalazkow i musze na ramie ;)
baqo jak bedzie wyciete to zpodam foty
 

kalbi 
Wys³any: 2008-11-19, 14:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
zed napisa³/a:
dopiero teraz udalo mi sie wrzucic zdjecia


dobrze, ze ja nie robie takich dostawczaków... tu niezle uderzenie nawet, troche roboty jest...
_________________

 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-11-19, 17:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Bez przesady panowie, to nie jest jakie¶ wielkie uderzenie ten bus. Wiadomo ¿e jak jest jakie¶ dobre przy³o¿enie to bez ramy siê nie obejdzie, ale nie bêde wrzuca³ na rame ka¿dego wózka który jest lekko pukniêty. Baqo, uwierz mi, ¿e bez ramy ustawie Ci samochód tak jak Ty z ram±, oczywi¶cie nie mówie tu o jakis zmasakrowanych samochodach. Zed, powiem Ci ¿e troche by¶ popatrzy³ jak mo¿na prostowac samochód bez ramy, nauczy³ by¶ sie i te¿ nie chcia³o by Ci sie puzniej wrzucac ka¿dego na rame. No ale kazdy robi jak uwarza, ¿eby tylko efekt koñcowy by³ git :spoko:
 

zed
Wys³any: 2008-11-19, 17:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
ZIEMBA napisa³/a:
Bez przesady panowie, to nie jest jakie¶ wielkie uderzenie ten bus. Wiadomo ¿e jak jest jakie¶ dobre przy³o¿enie to bez ramy siê nie obejdzie,

to prawda ze czasem bez ramy sie obejdzie.rozmowa byla o kupnie ramy dlatego wrzucilem to foto z busem zeby pokazac ze na taka rame ledwo co taki samochod wejdzie i mala rama do tego by sie nie nadawala.
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-11-19, 17:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Zed, a powiedz mi jakiej wielko¶ci jest ta rama? Tak z ciekawo¶ci pytam.
 

zed
Wys³any: 2008-11-19, 17:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
http://www.herkules-sc.pl/her1200.htm
tu sa wymiary.
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-11-19, 18:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Fajna, i uwarzam ¿e mniejszej nie ma sensu kupowac.
Zed, a robi³e¶ mo¿e albo widzia³e¶ jak prostuje siê samochód na takiej elektronicznej ramie? Tam podobno wpisuje siê dane samochodu i komputer sam naci±ga auto i mierzy za pomoca czujników laserowych.
 

zed
Wys³any: 2008-11-19, 18:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
:nie:
ale niewydaje mnie sie zeby tak dalo rade wszystko idealnie wyciagnac .blacharz jak prostuje to czsem musi j...nac mlotem podprostowac cos wyciac itp .z drugiej strony swiat idze z postepem wiec kto wie :)
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-11-19, 19:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Ciekawe ile jest w tym prawdy, ale nie chce mi sie wierzyc zeby to by³o takie piêkne i proste. Nic nie zast±pi porz±dnego m³ota i si³y miê¶ni nas, blacharzy :D
 

baqo 
Wys³any: 2008-11-19, 21:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ZIEMBA napisa³/a:
Baqo, uwierz mi, ¿e bez ramy ustawie Ci samochód tak jak Ty z ram±
to co abra-kadabra robisz :?: :?: bo ³apami tego nie poprzeci±gasz :nie:
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-11-20, 17:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
baqo napisa³/a:
to co abra-kadabra robisz bo ³apami tego nie poprzeci±gasz

Nie ³apami, s± inne narzêdzia którymi to mo¿na zrobic. A rama to taki mit, ¿e bez niej siê nic nie zrobi. Pewnie ze do jakiegos [...] to bez ramy nie podchodz, ale do lekkiego pukniêcia nie jest potrzebna. Ale nie ma sensu dalej o tym pisac bo zaczniemy sie pewnie zaraz k³ocic. Niech ka¿dy robi jak chce, byle dobrze by³o :spoko:
 

anowi
Wys³any: 2008-11-23, 18:56   
0
UP DOWN

Posty: 39
A co s±dzicie o tych ramach?
http://moto.allegro.pl/it..._x_uzywana.html
http://moto.allegro.pl/it..._najtaniej.html
Któr± bardziej warto by³oby kupiæ? :help:
 

mebArth 
Wys³any: 2008-11-23, 19:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ciekawa ta wersja z pionowym koniem. Nie spotka³em sie jescze z tak± pamietam ze nieraz by sie przyda³o.
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-11-23, 21:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
ta z frezem w ko³o jest najprostsz± jak dla mnie. sam mam tak±, tylko inna firma. rama na posadzkê,auto naje¿d¿a i winda do góry,³atwy monta¿ ³ap ze szczêkami,rama trzy poprzeczki,dozer wygl±da do¶æ porz±dnie,szczeny na 4 sruby .cena ni¿sza,celette firmowa :?: lepsza stal,mocniejsza.
 
 

anowi
Wys³any: 2008-11-23, 22:14   
0
UP DOWN

Posty: 39
Dziêki ch³opaki :) . Czyli radziliby¶ciê tê tañsza?
Bago, a czy ta mocniejsza stal w Celette do czego¶ siê mo¿e przydaæ? No i zastanawiaj± mnie (tylko siê nie ¶miaæ proszê, bo jestem lama w temacie) te niebieskie 'cosie' , których jest pe³no do Celette? Co to jest?
W sumie mam ograniczony bud¿et i chcia³abym kupiæ dobrze i tanio ^^
 

Homer S. 
Wys³any: 2008-11-24, 17:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
http://pl.youtube.com/watch?v=zJN24_KHK5s te cosie to do podpierania lub mocowania w innych punktach jak progi.Np ci±gniesz pod³u¿nice w dó³ ale chcesz tylko pierwsze 20cm to resztê podpierasz niebieskimi cosiami ¿eby ca³a pod³u¿nica nie ci±gnê³a siê w dó³.To samo robisz jak ci±gniesz w prawo lub lewo a chcesz tylko kawa³ek pod³u¿nicy a reszte blokujesz cosiami.Do celette z czasem zawsze mo¿na dokupiæ du¿o ró¿nych dodatków na Ebay.de jest tego mnustwo i czasami w cenie z³omu a do naszej krajowej ramy te dodatki masz jak se sam zrobisz. :tak:
_________________

 

domagalka 
Wys³any: 2008-12-01, 10:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Witam. Ile trzeba daæ za tak± rame ¿eby by³a taka w miare mo¿liwo¶ci, nie najlepsza ani nie najgorsza. taka zeby sie przyda³a.
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-12-01, 18:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
10tys. Ale trzeba miec troche pojêcia o robocie, bo to nie jest tak jak mówi± niektórzy ¿e jakby mieli rame i pistolet to te¿ mogli by robic samochody. Na rame wrzuca siê juz konkretne wyjeby i jak nigdy takiego nie robi³e¶ to szkoda Twojej kasy na rame bo nie uda Ci siê tego wyprostowac.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-01, 18:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
N ap³yte sie wrzuca to czego nie pociagnie na szynie w betonie. Sama p³yta nie zrobi blacharki - trza jescze speca co wie gdzie co jak pociagn±c i ile...a czasem na noc zostawic przeciagniete. P³yta to narzêdzie takie jak mlotek - ¼le uderzysz to palce poubijasz.
_________________
Bart
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-12-01, 18:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
mebArth napisa³/a:
N ap³yte sie wrzuca to czego nie pociagnie na szynie w betonie. Sama p³yta nie zrobi blacharki - trza jescze speca co wie gdzie co jak pociagn±c i ile...a czasem na noc zostawic przeciagniete. P³yta to narzêdzie takie jak mlotek - ¼le uderzysz to palce poubijasz.

Dok³adnie :spoko:
 

domagalka 
Wys³any: 2008-12-01, 21:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Niektórych rzeczy mo¿na sie nauczyæ. G³ównie to swoje auta robie, ludziom te¿ bardzo czesto ale na cudzych nie wypada eksperymentowaæ i tego nie robie ale gdybym swój zje... to za wielka krzywda sie nie dzieje.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » POZOSTA£E » Off Topic

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group