Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
f_maciej
Wys³any: 2008-11-17, 20:38   Stalowe felgi
0
UP DOWN

Posty: 174
Siema. Mam do pomalowania stalowe felgi i chcê poprosiæ o opiniê na sposób w jaki chcê to zrobiæ. Felgi bêd± wyczyszczone do go³ego metalu, na to chcê na³o¿yæ Neokor, albo Corizon, wiem,¿e nie s± to rarytasy,ale to mam na stanie. Na t± pow³okê chcê na³o¿yæ podk³ad ftalowy i na koniec chcê to pomalowaæ emali± specjaln± do felg, która wygl±da prawie jak metalik. Czy moja konfiguracja ma racjê bytu?? Bêdzie to siê trzymaæ??
Pozdrawiam serdecznie
 

online 
Wys³any: 2008-11-17, 21:46   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
ftalowiec zgryzie siê z Twoim produktem 'specjalnym na felgi'. bo te produkty to zazwyczaj epoksydy z tego co pamietam, ale moge sie mylic. takie ala metaliki jakby wraz z bezbarwnym mowi±c po laickiemu. tzn lkaier z efektem jednowarstwowy.
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

f_maciej
Wys³any: 2008-11-17, 22:02   
0
UP DOWN

Posty: 174
online napisa³/a:
ftalowiec zgryzie siê z Twoim produktem 'specjalnym na felgi'

Masz na my¶li ten Neokor albo Corizon?? Czyli muszê kupiæ zwyk³y podk³ad epoksydowy??
 

online 
Wys³any: 2008-11-17, 22:14   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
f_maciej napisa³/a:
online napisa³/a:
ftalowiec zgryzie siê z Twoim produktem 'specjalnym na felgi'

Masz na my¶li ten Neokor albo Corizon?? Czyli muszê kupiæ zwyk³y podk³ad epoksydowy??


jedyny dobry DOMOWY sposób to;
-dok³adne wypiaskowanie
-zagruntowanie przeciw korodowaniu epoxydem lub wash primerem + akrylowy.
-nak³adasz se co chcesz.

Ale najlepiej to i tak piaskowanie + proszek. w tej samej cenie i lepiej. nic sie nie babrasz :)
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

f_maciej
Wys³any: 2008-11-17, 22:17   
0
UP DOWN

Posty: 174
No to nie pozostaje mi nic innego jak kupiæ epoksyd jutro, dziêki serdeczne za pomoc.
 

Joker_Paint
Wys³any: 2008-11-18, 08:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 64
Cytat:
ftalowiec zgryzie siê z Twoim produktem 'specjalnym na felgi'. bo te produkty to zazwyczaj epoksydy z tego co pamietam, ale moge sie mylic. takie ala metaliki jakby wraz z bezbarwnym mowi±c po laickiemu. tzn lkaier z efektem jednowarstwowy.


Online ale je¶li piszesz o warstwie wierzchniej to przecie¿ istnieje co¶ takiego jak "Felgmal" czyli emalia ftalowo- karbamidowa i po³o¿ona na podk³ad ftalowy (np. Gruntokor) nie powinna w ¿aden sposób z nim reagowaæ. Z Gruntokorem nie reaguje te¿ tzw. przemys³ówka.

Tak¿e jak mia³bym to zrobiæ tanio to: Gruntokor i Felgmal (choæ pó¼niej wygl±da to jak zanurzone w srebrzance do kaloryferów)

A jak dro¿ej to: epoksyd, wype³niaj±cy akrylowy, baza , klar. Ostatnio tak odnawia³em felgi koledze- te¿ stalówki i wysz³o gitara.
 

f_maciej
Wys³any: 2008-11-18, 13:32   
0
UP DOWN

Posty: 174
Mam w³a¶nie Felgmal i podk³ad Nobikor, ale g³ównie chodzi mi o to,¿e chcê na³o¿yæ podk³ad na go³y metal, a dopiero pó¼niej Nobikor i na koniec ten Felgmal.
 

online 
Wys³any: 2008-11-18, 16:19   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Joker_Paint napisa³/a:
Cytat:
ftalowiec zgryzie siê z Twoim produktem 'specjalnym na felgi'. bo te produkty to zazwyczaj epoksydy z tego co pamietam, ale moge sie mylic. takie ala metaliki jakby wraz z bezbarwnym mowi±c po laickiemu. tzn lkaier z efektem jednowarstwowy.


Online ale je¶li piszesz o warstwie wierzchniej to przecie¿ istnieje co¶ takiego jak "Felgmal" czyli emalia ftalowo- karbamidowa i po³o¿ona na podk³ad ftalowy (np. Gruntokor) nie powinna w ¿aden sposób z nim reagowaæ. Z Gruntokorem nie reaguje te¿ tzw. przemys³ówka.

Tak¿e jak mia³bym to zrobiæ tanio to: Gruntokor i Felgmal (choæ pó¼niej wygl±da to jak zanurzone w srebrzance do kaloryferów)

A jak dro¿ej to: epoksyd, wype³niaj±cy akrylowy, baza , klar. Ostatnio tak odnawia³em felgi koledze- te¿ stalówki i wysz³o gitara.


o to mi w³asnie chodzi :tak:
_________________


Lakierowanie motocykli i skuterów!

www.bikepics.com/members/online/
 
 

kazzik_yo 
Wys³any: 2008-11-18, 22:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 49
Sk±d: Minsk Mazowiecki
a dlaczego piszecie o nakladaniu felgmalu czy lakieru na felgi z efektem metalu (RAL 9006) :?: :?:
moim zdaniem racje bytu na felgach stalowych ma tylko czarny mat ew. polmat.
 

gola 
Wys³any: 2008-11-20, 12:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
a to juz jest kwestia gustu a o gustach sie nie dyskutuje ;)
 

Ryba 
Wys³any: 2008-11-22, 12:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Je¶li ma byæ naprawdê tanio, to polecam patent, który zastsowa³em do krzywych i pordzewia³ych felg w moim maluchu; mia³em je wymieniaæ na lepsze, ale ostatecznie sprzeda³em ca³e auto i problem mam z g³owy.
Zdj±³em opony, z grubsza wyczy¶ci³em rdzê szczotk± drucian±, stary lakier (nak³adany pêdzlem ;P ) wyszlifowa³em , tak ¿eby by³ w miarê równy.
Na to podk³ad ftalowy "antykoryzyjny" ;) UNIKOR a na wierz emalia ftalowa "felga" z Nobilesu.
Wygl±da³o to tak - wydaje mi siê, ¿e nie¼le:


Napiszê jeszcze, ¿e maluch nie by³ malowany z zewn±trz (prócz przedneigo pasa), a to 2 zdjêcie to fotka przed polerk± tego co na min by³o :x:

Prawdopodobnie rdza wyjdzie po 1 zimie, ale to ju¿ nie mój problem. Ca³a operacja zamknê³a siê w jaki¶ 50 z³ (ze zdjêciem i za³o¿eniem opon)
 
 

f_maciej
Wys³any: 2008-11-23, 19:31   
0
UP DOWN

Posty: 174
Joker_Paint napisa³/a:
Tak¿e jak mia³bym to zrobiæ tanio to: Gruntokor i Felgmal (choæ pó¼niej wygl±da to jak zanurzone w srebrzance do kaloryferów
No i niestety tak wygl±da, gdy pow³oka by³a jeszcze mokra to ³adnie siê b³yszcza³o, a po wyschniêciu srebrzanka :/ ale lepsze to ni¿ rdza :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group