Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
NodiT
Wys³any: 2008-12-03, 01:52   Kompresor i pistolet czyli rada dla pocz±tkuj±cego
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam

Nied³ugo chcia³ bym rozpocz±æ swoj± przygodê z lakierowaniem, teraz jestem na etapie wyboru odpowiednich narzêdzi. Przeczyta³em chyba 90% tematów na tym forum i jakie¶ ju¿ tam pojêcie co bêdzie mi potrzebne do amatorskich zastosowañ mam.

1) Wstêpnie my¶lê o zakupie takiego kompresora:
http://www.allegro.pl/ite...ji.html#kontakt
-olejowy
-3 t³okowy
-3 KW
-ssanie 525 l/min
-wydech 340 l/min
-ci¶nienie 8 bar
-zbiornik 110 l

Co my¶licie o tym sprzêcie? Mo¿e kto¶ z takiego korzysta i mo¿e co¶ wiêcej o nim powiedzieæ? To jakach chiñszczyzna czy co¶ w tym stylu?

2) Ten kompresor chcia³ bym po³±czyæ z pistoletem STAR EVO-T V2 LVLP
http://www.allegro.pl/ite...tolet_lvlp.html
- dysza 1,3 lub 1,4 (tu pytanie która lepsza na pocz±tek do malowania baz± i clarem)
- zapotrzepowanie na powietrze 241 l/min
- ci¶nienie 1,7 bar

Dobrze to sobie policzy³em ¿e przy kompresorze o kórym pisa³em wy¿ej nie oka¿e siê ze w pewnym momencie brakuje powietrza?

3) Odwadniacz i odolejacz
http://www.allegro.pl/ite..._odolejacz.html

Ten bêdzie oki czy polecacie co¶ innego? Oczywi¶cie dodatkowe bêdzie pewnie odwadniach przed pistoletem



Z góry dziêki za opinie.

Pozdrawiam.
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-03, 09:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
bêdzie sprzêcik :spoko: o tym pistolecie kto¶ siê chyba ju¿ wypowiada³ na forum :?: reduktor te¿ testowany. a kompresor??? nowy :) ³adny :fiu: na pewno poci±gnie takiego guna .
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-03, 09:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Mo jak na pocz±tek to sprzêcik niczego sobie :) ten pistolet we¿ sobie z dyszk± 1,3 a ten odwadniacz odolejacz jest na prawdê dobry..sprê¿arka nóweczka wydajno¶æ nie z³a.. pójdzie az mi³o ;)
 
 

jony1991 
Wys³any: 2008-12-03, 21:26   
0
UP DOWN
jony


Posty: 62
Sk±d: wiskonsin
ale przy baczku ci kleknie bo wiatru zbraknie tak mi sie wydaje ja mam waltera 850/250/5.5 i jest ok :spoko: ale przytym sprzecie to niejestem pewien :D
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-03, 22:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
jony1991 napisa³/a:
ale przy baczku ci kleknie bo wiatru zbraknie tak mi sie wydaje ja mam waltera 850/250/5.5 i jest ok :spoko: ale przytym sprzecie to niejestem pewien :D


Na pewno mu wiatru nie zabraknie a jeszcze mu siê ten kompresor wy³±czy przy lakierowaniu

@NodiT jak wspomnia³ dopiero zaczyna przygodê z lakierowaniem i na pewno nie lakieruje tak szybko jak lakiernik z du¿ym sta¿em..a jak ju¿ nabierze wprawy to na pewno sobie kupi du¿o wiêkszy kompresor..to normalna kolej rzeczy
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-03, 22:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Dysza 1.3, butla 150l wydajnosc 450l cisnienie 8bar = sta³e 4bar i pociagnie HVLP. HP i RP spokojnie z palcem w d...
Przy butli 110 mozesz miec problem z d³ugsci± malowania w sensie ze sprezarka ne na³aduje tyle wiatru zebys utrzyma³ sta³e duze cisnienie na HVLP na duzej powierzchni w d³ugim czasie. Im wieksza butla tym lepiej. Na wartosc producenta co do wydajnosci nigdy nie patrz bo kazdy k³amie a te wartosci z kartki to sa MAXYMALNE i przewaznie nierealne do uzyskania.
to tak jak z bateriami do komórek na allegro...milion mAh a trzyma dzien ...no ale duzo zer jest :D i ludzie biora...bo tanie i ma 3 zera na koncu.
Jesli planujesz duz± przygode to butla minimum 200l, sprezarka 3,4 t³okowa, pistol hvlp (zaleznie od kieszeni jaki tam chcesz) + odstojniki wêze...i inne badziewia. :rotfl:
_________________
Bart
 
 

jony1991 
Wys³any: 2008-12-03, 22:26   
0
UP DOWN
jony


Posty: 62
Sk±d: wiskonsin
no je¶li tak jak ja i wy robimy auta klientom to sie bez tego sie nie obejdzie ale jesli on zaczyna to macie racie ze da na tym rade ja zaczyna³em na sprê¿arce z jelcza i na pocz±tek by³o ok :spoko:
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-04, 17:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Tak. @jony ale jak kupi badziew 100l i zapnie do tego hvlp to bedzie marudzi³ ze my mu poleciclismy HVLP a pistol pluje a nie maluje albo ze wiatru ne starcza. Dlatego mówie o optymalnych narzedziach i wydajnosciach zeby cz³owiek by³ zadowolony. Ja tez malowa³em na butli tlenowej pistoletem warszawa ale nie moge tego uznac za poczatki tyko za hardcorowe ratowanie sie z opresji.
_________________
Bart
 
 

wastag
Wys³any: 2009-02-08, 10:15   
0
UP DOWN

Posty: 27
a mo¿e mi kto¶ kto¶ wyt³umaczyc czym sie ró¿nia te hvlp lvlp hp bo szukam po ca³ym forum i nic znale¶æ nie mogê.
 

baqo 
Wys³any: 2009-02-08, 10:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
wastag napisa³/a:
czym sie ró¿nia te hvlp lvlp hp
ci¶nieniem pracy,poborem powietrza,tempem aplikacji,zu¿yciem materia³u(oszczêdno¶ci±).
 
 

berag1 
Wys³any: 2009-02-08, 18:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
Wastag, na swoje pytanie odno¶nie pistoletów lakierniczych znajdziesz odpowiedz w temacie z dnia 11,01,2009 o tytule ,, POCZ¡TKI Z LAKIEROWANIEM POTRZEBNA POMOC,, www.lakierowanko.info/viewtopic.php?p=16067#16067
 
 

jurek 
Wys³any: 2009-02-08, 19:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 182
siemanko jonny 1991 ty te¿ zasuwa³e¶ z butelki z jelcza ,a taki by³e¶ przeciwny takim wynalazk± zwanych przez ciebie papaj !!!!!!ha ha.
 
 

bluegold
Wys³any: 2011-03-04, 23:14   
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam

Ma³y odkop. Chcê skompletowaæ sobie sprzêt do typowo w³asnych hobbystycznych potrzeb. Sporo w±tków przejrza³em na ten temat lecz wszêdzie s± podawane bezpo¶rednie linki do aukcji, które ju¿ dawno siê pokoñczy³y, przez co temat toczy siê nie wiadomo o czym.
Muszê pomalowaæ kilka elementów i po d³u¿szej analizie doszed³em do wniosku, ¿e lepiej bêdzie zainwestowaæ we w³asny sprzêt.
Najwiêkszy dylemat mam przy wyborze kompresora
Absolutne minimum jakie musi spe³niaæ to pojemno¶æ min 50l, 2-t³okowy oraz wydajno¶æ na wyj¶ciu minimum 250l/min.
Po d³ugich przemy¶leniach zostawi³em tylko dwa typy które mnie interesuj± (chyba ¿e znacie co¶ lepszego z tej pó³ki cenowej)

1. Straus Austria
2 t³oki
moc 2,2kw/3km
obroty 2850/min
wydajno¶æ 356l/min
zabezpieczenie termiczne silnika (wy³±cza siê przy przegrzaniu?)

http://moto.allegro.pl/ko...1472501195.html

2.EuroTec
2tloki
moc 3,3kw/4,5km
obroty 2850/min
wydajno¶æ 450l/min

http://moto.allegro.pl/ko...1473630659.html

Który by¶cie wybrali? Dodam tylko ¿e bêdzie on zasila³ pistolet Star evo t v2. tylko cena 400 z³otych mnie przera¿a. Do podk³adu planuje kupiæ jaki¶ tani shit. W podane wydajno¶ci oczywi¶cie nie wierze ale nie chcê aby po zakupie siê okaza³o, ¿e z 450l zrobi siê 200 albo z 356 bêdzie raptem 180l.
A fajnie by by³o jakby kto¶ od¶wie¿y³ linka lub poda³ nazwê tego sprawdzonego odwadniacza z pierwszego postu.

Pozdrawiam :spoko:
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2011-03-05, 08:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego ,te dwa kompresory s± "made in china" :tak: ich wydajno¶æ oscyluje w granicach
+-240 lit. "wiatru" na wydechu. Miêdzy nimi jest tylko taka "ró¿nica" ¿e jeden jest sprowadzany z Chin przez importera pod nazw± Sraus ;) a ten drugi sprowadza importer jako Esrotec. Wizualnie ró¿nice masz w "troche" innych ko³ach i tylnej "stopce" itd. :tak:
Jak chcesz ,to proponuje do takiej sprê¿arki zakup zamiast tego "chiñsko-taywañskiego cudu" pod nazw± "Evo-co¶ tam co¶ tam" ,do³o¿enie 50z³ i kupno Air Gunsy AZ3 HTE2 :tak:
Bedziesz mia³ ju¿ nie "chiñskie cudo" tylko "¶redniaka firmowego" który to pos³u¿y tobie kilka ³adnych lat :tak: Air Gunsa potrzebuje tylko 200 lit. wiatru :tak: I to s± "dane" podane przez "prawdziwego" producenta aparatów natryskowych jakim jest firma Walcom :tak: A to "Srevo" to mozesz kupiæ jak potrzebujesz jaki¶ "³adny pistolecik" aby "robi³ wra¿enie wygl±dem" ;) Ten kszta³t ,kolor korpusu ,"poz³acane" pokrêt³a -robi± wra¿enie :rotfl: A jego dane techniczne czyli :pobór powietrza ,sprawno¶æ w nanoszeniu materia³u (procenty) ,itd. to nikt nie zna :rotfl: Sprzedawcy na Alle... pisz± co chc± ;)
Ostatnio jaki¶ "sprzedawca-ala sklep Net" napisa³ ¿e Srauritia to cyt. "wiod±cy producent na ¶wiecie aparatów natryskowych" :rotfl: Pozdrawiam! :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group