Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Ari29
Wys³any: 2008-12-06, 14:40   prosze o pomoc
0
UP DOWN

Posty: 81
Witam
mam gotowy element juz do malowania a chodzi mi dokladnie czym najlepiej odt³uscic czyli jakiego rozpuszczalniku mam uzyc
 

adamok 
Wys³any: 2008-12-06, 14:57   
0
UP DOWN

Posty: 8
Najlepiej kup zmywacz silikonowy :)
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-06, 15:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
adamok napisa³/a:
Najlepiej kup zmywacz silikonowy :)


Zmywacz SILIKONU a nie "....onowy"
http://allegro.pl/item497...oll_1_litr.html
_________________
Bart
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-06, 15:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Ari29 napisa³/a:
jakiego rozpuszczalniku mam uzyc


Rozpuszczalników ,rozcieñczalników nie wolno u¿ywaæ do przemywania .a szczególnie pod now± pow³oke ..od tego s± w³a¶nie specjalne zmywacze
 
 

Ari29
Wys³any: 2008-12-06, 15:19   
0
UP DOWN

Posty: 81
Wielkie dzieki za podpowiedz :)

[ Dodano: 2008-12-06, 15:36 ]
a mam jeszcze takie pytanie bede malowal baza potem musze poczekac az dobrze wyschnie poniewaz musze nakleic naklejke (owiewka motocyklowa) i dopiero wtedy calosc przykryæ bezbarwnym,czy moge przemyc tym zmywaczem baze bo napewna przy klejeniu naklejki cos sie odbije i potem moze z bebarwnym bedzie problem
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-06, 15:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Ari29 napisa³/a:
czy moge przemyc tym zmywaczem baze bo napewna przy klejeniu naklejki cos sie odbije
nic nie przemywaj. a co masz pobrudziæ. zrób to starannie i równo z obu stron
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-06, 16:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Naklejanie na baze:

Podstawa czarna baza, na to czerwone paski baza, pauza do wyschiecia i panowie w rekawiczkach lekarskich nakleili napisy. Przetarcie szmatk± antystatyczna i mala bezbarwnym. Do dzis stoi w galerii. Zero szlifu zero kombinacji czy przemywania. Tylko palce musza byc suche wiec polecam rekawiczki lekarskie.
_________________
Bart
 
 

wastag
Wys³any: 2008-12-11, 18:19   
0
UP DOWN

Posty: 27
witam jestem nowy na forum, przeczyta³em ju¿ tu chyba sporo ale informacji jest tak wiele ¿e postanowi³em je zebraæ w kupe i poprosiæ o ocene /¿eby nie robiæ bajzlu sie tu podepne/
a wiec tak.: mam czerwona honde civic 94 hb( jajko, ¿aba) chcia³bym przemalowaæ maske i klape tylnia ( bardzo ma³a) na czarna/ taki jdm style/ na tylnej klapie pojawi³y sie oznaki niewielkiej powierzchownej chyba korozji. malowaæ chce akryl + klar
1. ile materia³u, podk³ad, baza, klar na to wejdzie?
2.. uzupe³niam niewielkie ubytki na masce od kamyczków szpachl± wykoñczeniow±
3. lakier matuje papierem 800 / tam gdzie rdza to do blachy i na to podk³ad , szpachla i znowu 800
4. zmatowany lakier maluje podk³adem / musi byæ specjalny pod akryl czy mo¿e byæ taki zwyk³y olejowy?/
5.jak wyschnie to jedziemy to papierem 1200 na sucho do uzyskania efektu "pupci niemowlaka"
6. na to jedziemy z baz± kilka cienkich warstw /anie rozlewanie/ co 10-15 min, czyli ma wyj¶æ taka matowa pó³barankowa powierzchnia?
7.po 30 min / gdy lakier juz zaschnie/ dajemy klar tak samo jak wczesniej baze czyli kilka cienkich warstw. czyli znów nam wychodzi efekt baranka?
8. na drugi dzien zak³adamy cieszymy sie nowym kolorkiem i po tygodniu polerka która ma usun±c efekt tego niby baranka.
9. na jakim ci¶nieniu /tym na zegarze kompresora/ malowaæ poszczególnie podklad, baza, klar?
10. najpierw malujemy krawêdzie a pó¼niej ca³a powierzchniê paskami zachodz±cymi na siebie troszkê?
11. do odt³uszczenia u¿ywam zmywacza silikonu

proszê o ocenêmoich zamierzeñ. dodam i¿ jestem kompletnym amatorem . wcze¶niej malowa³em tylko farbami olejnymi, a ostanio lotke f. renowacyjn±. nawet nie¿le wysz³o.
z góry dziêkuje za wszelk± pomoc
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-11, 22:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
ad1. 0,4 bazy + 0.5 klaru. lub 0.5 akrylu
ad2 - tak
ad3 NIE MATUJESZ tylko szlifujesz ca³osc i ca³osc zapodk³adowujesz, Pod podk³±d wystarczy 240 na sucho.
ad4 Podk³ad ma byc akrylowy 2K
ad5 nie musisz 1200. Jelsi malujesz akrylem czrnym to wystarcz 800 a jak baz± wodn± to niestety 1000,1200
ad5 Lakier bazowy jest MATOWy to tylko kolorbez po³ysku. Na tok³±dzieszlakier bezbarwny akrylowy zeby nadacpo³ysk. W zaleznsci od producenta i koloru jest wiele metod apllikacji BAZY. Np czerwona Lesonala konwencja wykrywa na 8 raz a wodny DP zelony na 2gi raz. Zalezy :)
ad8 Baranka mozesz unikn±c... powiedz jaki masz pistol i jaki kompresor.
ad9 jak wyzej powiedz co masz bo kazdy sprzet inacej pracuje.
ad10 prawie dobrze...zachodzisz pasek w 1/3 wysokosci.
ad11 prawid³owo.

Ja tez dziekuje i melduj co masz ;) to sie cos podpowie.
_________________
Bart
 
 

wastag
Wys³any: 2008-12-11, 22:47   
0
UP DOWN

Posty: 27
/////NIE MATUJESZ tylko szlifujesz ca³osc i ca³osc zapodk³adowujesz, Pod podk³±d wystarczy 240 na sucho. /////
czyli co zdzieram ca³y lakier? /klar/ czy tylko rysuje powierzchnie

////nie musisz 1200. Jelsi malujesz akrylem czrnym to wystarcz 800 a jak baz± wodn± to niestety 1000,1200 /////

chcê malowaæ baza +klar czyli 1000, 1200?

////Baranka mozesz unikn±c... powiedz jaki masz pistol i jaki kompresor. ///

maluj±c do tej pory farbami olejowymi zauwa¿y³em ¿e mo¿na farb± tylko lekko pruszyæ mgielk± /baranek wg mnie/ albo mo¿na j± wylaæ i robi sie lsni±ca g³adaka powierzchnia. na forum wyczyta³em ¿eby unikaæ takiego rozlewania bo sie mog± zlewki zrobiæ. i lepszy ju¿ ten niby baranek. na bazie on nie ma znaczenia a na klarze go mo¿na spolerowaæ???


mam pistolet od lakiernika meblowego. nie moge znale¶æ nazwy nigdzie na nim. znak CE (chyba jako¶ci) a natym nakrêcanym z przodu jest 1.5 /dysza?/. kompresor to samoróba /od jelcza/ ale daje radê. najpierw zamierzam pomalowaæ tyln± klape /ma³y element/ i zobaczê jak to wyjdzie


aha i czy w tych miejscach gdzie by³a rdza i dotre sie do blachy to trzeba jakis specjalny pod³ad czy zwyk³y akrylowy lub olejowy i na to szpachla?
  
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-11, 22:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
No to przesrane masz z tym 1.5 :D
Lakieru bazowego nie zlejesz.
trza byc niez³ym magikiem zeby zlac choc i mi sie zdazy³o
Baza ma byc mokra na koniec bo inaczej wychodza chmury, cienie i blaski.

Kompresor masz cienki wiec polece ci byle jaki do 400z³ pistol STAR EVOlub WALCOM - o tych jest epopeja napisana. Takich za 1500 Ci nie polece bo twój sprzet tego nie wytrzyma. Kazdy pistol HP lub RP zda egzamin na tym powietrzu co masz.
Co do warstw - ja robie 1wsza pól wylana a druga na dolewke.
Farbami olejowymi si einaczej maluje wiec to jest z³e porównanie.
Co do zlewek - Jesli zrobisz warstwe na mokro to musisz uwazac z 2ga
Jelsi zrobisz pierwsza warstwe na poprusz to musisz dolac 2g±
wyjscie = Wylewasz 1 i poprawaisz 2g± :) Tylko na duzym cisnieniu bo na ma³ym sie robi baran i element p³acze
Powodzonka :D
_________________
Bart
 
 

wastag
Wys³any: 2008-12-11, 23:02   
0
UP DOWN

Posty: 27
////Co do warstw - ja robie 1wsza pól wylana a druga na dolewke////

to piszesz o klarze czy bazie? czyli zle kmini³em z tym barankiem? no to szkoda bo by nieco u³atwi³o prace...

///Baza ma byc mokra na koniec bo inaczej wychodza chmury, cienie i blaski////

czyli musi byæ "rozlana". to czy gdy bêdê jecha³ po tym klarem to nie porobi± mi siê jakie¶ fale.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-11, 23:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
hm...cienie blaski na bazie zwa³szcza na srebrnym wygl±da tak jak placki czarne na srebrym elimencie. Jesli wylejesz baze ³adnie to nie ma prawa wyjsc chmur. DO tego musisz miec szeroki strumien materia³u.
Co do warstw pisze o klarze.
Jesli masz chjowy pistol to musisz zadbac o bliskie ³±czenie linii.
Dobry pistol ma szeroki strumien wiec nie ma z tym problemów. JAelsi masz 1.5 to skrec dysze na pó³ mocy. Bo za bardzo wylejesz materia³.
a tak w ogóle jaki to kolor?

EDIT:
Jak zrobisz barana to sam sie potniesz ku*wuj±c na strukture ;) Do³ozysz tylko pracy sobie
_________________
Bart
 
 

wastag
Wys³any: 2008-12-11, 23:18   
0
UP DOWN

Posty: 27
kolor czarny.
//JAelsi masz 1.5 to skrec dysze na pó³ mocy//
tylko którym tam s± ze cztery pokrêt³a. ten lakiernik mówi³ ¿e pistolet "to z tych lepszych". a nie ma tu znaczenia jak bardzo wciskam spust?


czyli jesli mogê podsumawwaæ ¿eyb ci nie zawracaæ g³owy.

obie warstwy bazê i klar musze rozlaæ a nie mogê robic tego baranka!
bo gdzie tu wyczyta³em ¿e na bazie mo¿e byæ bo przykrywam go klarem. a na klarze mo¿na z powodzeniem spolerowaæ. dziêki wielkie
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-11, 23:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Jak± baza malujesz? zwyk³± konwencja czy wodnym? bo to bardzo wazne.
A co do pokrete³ to materai³ idzie tym pokret³em gdzie sie chowa cyngiel ;) jak odkrecasz pokret³o to cyngiel bardziej sie wciska.
_________________
Bart
 
 

wastag
Wys³any: 2008-12-11, 23:26   
0
UP DOWN

Posty: 27
jeszcze niewiem . nie kupi³em , to mo¿e gdyby¶ móg³ mi poradziæ co¶ dobrego/ ³atwego i w miarê taniego.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-11, 23:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
chodz na GG 2386599
_________________
Bart
 
 

wastag
Wys³any: 2009-03-15, 16:22   
0
UP DOWN

Posty: 27
pisze znów z pytaniami
otóz pomalowa³m kilka elementów ka¿dy wychodzi coraz lepiej
ostatnio klape i lusterko bez polerki :cool: :cool: :cool:
na rogu tylko nie troche nie dola³em i w jednym miejscu pojawi³o sie kilka mikroskopijnyxh dziurek. z forum wcyta³em ze to woda. przed pistolet mam tyko ma³y filtr devilbissa wiec che kupiæ odwadniacz ckd za 59 z³ http://moto.allegro.pl/it...g_1_4_cala.html
1.dobry bêdzie?
nastepnie maluje maske jest w dobrym stanie na rogu tylko ostro podrapana
2. czy moge tylko na rogu daæ podk³ad a reszte p800 i na to baza i klar?
3.i wreszcie u¿ywam lakieru profix w mieszalni mówi± ¿e klar z utwardzaczem mieszaæ 2:1 a do bazy mówi± ¿e moge daæ tyle rozp do wyrobw akrylowych ile chce. daje ok 30-40 % czy to dobrze nie chce ¿e po rku mito odlaz³o?
z góry dziekuje za odp. To forum juz mi b. duzo pomog³o w 2miesiace z laika zrobi³o "prawie" lakiernia :blee: :blee:
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-03-15, 16:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
1. Dobry, proponuje do niego jeszcze odolejecz z tej firmy
2. Mo¿esz. A reszte proponuje zmatowic troche drobniejszym papierem np.1000
3. Te barany z mieszalni powinni Ci powiedziec ile procentowo masz dodac rozp. A tak wogóle to proponuje sprubowac baze wodn±. Du¿o lepsza od konwencji.
 

stek
Wys³any: 2009-03-15, 16:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
witam, mam pytanie, czy do podk³adu akrylowego firmy novol 5+1 mogê uzyæ innego utwardzacza hs innej firmy? nie w¶cieknie siê?
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-03-15, 16:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Nie jestem zwolennikiem mieszania produktów róznych firm i nigdy tego nie robie. Poczekaj az wypowie sie kto¶ m±drzejszy :D
 

stek
Wys³any: 2009-03-15, 17:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
ZIEMBA napisa³/a:
Nie jestem zwolennikiem mieszania produktów róznych firm i nigdy tego nie robie. Poczekaj az wypowie sie kto¶ m±drzejszy :D


Te¿ nie mieszam ale szkoda wywaliæ dwie puchy, bo utwardzacz posia³o.
 

gola 
Wys³any: 2009-03-15, 17:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
dokup sobie sam utwardzacz i po klopocie ;)
 

stek
Wys³any: 2009-03-15, 17:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
gola napisa³/a:
dokup sobie sam utwardzacz i po klopocie ;)

dzieki gola, my¶la³em ¿e wykorzystam inne. Lepiej kupiæ ni¿ co¶ zepsuæ, Pozdrawiam
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-17, 20:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Nie mozna mieszac utwardzaczy. Moze wyjsc mina w kubku przy mieszaniu, musi byc jedna firma od poczatku
_________________
Bart
  
 
 

gola 
Wys³any: 2009-03-17, 20:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
Nie mozna mieszac utwardzaczy. Moze wyjsc mina w kubku przy mieszaniu, musi byc jedna forma od poczatku

a kto chcial mieszac utwardzacz?,kolo pytal czy moze do podkladu novola dodac jakis inny utwardzacz.
Bijesz posty? ^^ ^^
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-17, 20:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
nie bije, nie mam potrzeby. Mówie jedynie ze nie mozna mieszac kilku firm naraz. Tak to Cie¿ko Ci zrozumieæ ?
_________________
Bart
 
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-03-17, 20:17   
0
UP DOWN

Posty: 99
mebArth napisa³/a:
Mówie jedynie ze nie mozna mieszac kilku firm naraz.


To sobie przypomnij co pisa³e¶ o utwardzaczach HAYA (mieszaj± siê z wszystkim)

Teraz zmieniasz zdanie
 

gola 
Wys³any: 2009-03-17, 20:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
nie bije, nie mam potrzeby. Mówie jedynie ze nie mozna mieszac kilku firm naraz. Tak to Cie¿ko Ci zrozumieæ ?

mnie nie,ale tak jak przedmowca wspomnial-Haya miesza sie ze wszystkim.
To sa twoje slowa.Gubisz sie gosciu :mrgreen: :mrgreen:
A mix-y cromax - u-pol mozna robic?
Sam tak robisz a kogos pouczasz.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group