Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
FRANCO
Wys³any: 2008-12-06, 17:42   DLA KOGO KABINKA ?

Posty: 3
Witam-.Mam dojscie do Nowych i UZYWANYCH kabin lakierniczych.Dzialam na terenie Wloch i po dokladnym sfotografowaniu maszyny rozbieramy (na spoko ) a nastepnie ladujemy na PL. Skromna ale w pelni sprawna kabina to kasa kolo 3-4 tys eur.Koszt transportu to 800 max 1000 eur.W razie potrzeby mam ludzi co zloza i odpala -tel BEZPOSREDNI 0039 3483300492
_________________

 

Homer S. 
Wys³any: 2008-12-07, 12:42   


Posty: 861
Zainteresowany i ciekawy tym co móg³bym dostaæ w cenie 3-4ty¶.euro.Proszê o foto tatohomer@o2.pl
_________________

 

kamilbusko
Wys³any: 2008-12-09, 21:04   

Posty: 349
daj foty tych kabin za te 4 tys euro jestem zaineresowany
 

Homer S. 
Wys³any: 2008-12-20, 16:36   


Posty: 861
Otrzyma³em foty dwóch kabin oto ta ciekawsza cenka 4300Euro +transport. :spoko:Ciekawa oferta a mi trochê kasy brakuje.Jest jeszcze tañsza kabina za 3000Euro (tyle bym mia³ ale kabina ma³o przysz³o¶ciowa dla mnie) .Fotki s± kolegi FRANKO wystawiam tak dla uzupe³nienia Jego oferty.Pozdrawiam
_________________

 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-20, 18:09   

Posty: 1797
Sk±d: Kraków
@HOMER ale to jest piedrolnik. Robie na takiej i jak wjedzie laguna kombi to sie przyklejam do zderzaków. Tez na SAICO. Jak mam duzo roboty to na 2x rozdzielam robote bo sie nie miescze. Ta kabina smiechu jest dobra na micre...uno...takie szmelce a nie na ca³osciówki z wózkami po bokach
To co HOMER da³es to ja nie polecam...bo ciasno jak w D.
_________________
Bart
 
 

Homer S. 
Wys³any: 2008-12-20, 18:22   


Posty: 861
Nie znam siê nie mam jeszcze kabiny.Dziêki za info.
_________________

 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-20, 18:30   

Posty: 1797
Sk±d: Kraków
A jescze dodam...syf i ciemno na tych fotach.
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-20, 20:53   

Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mebArth napisa³/a:
@HOMER ale to jest piedrolnik
@mebArth, mo¿e zacznijmy od tego ¿e im wiêksza kabina tym dro¿sza,a tej wymiary nawet nie s± znane,chocia¿ my¶lê ¿e to 6/4. wygl±da ca³kiem przyzwoicie,widzê sprzê¿ony nadmuch z wyci±giem,panele wyczy¶ciæ czy odmalowaæ i jest git.pod³oga w pe³nej kracie,
mebArth napisa³/a:
A jescze dodam...syf i ciemno na tych fotach.
co ty krytykujesz!!! zdjêcie nigdy nie oddaje tego samego. jak ci taka nie odpowiada to wywal 15 ty¶ euro i sobie kup now±. zaczyna³em od takiej kabiny CMC,bardzo podobna,trochê remontu na dzieñ dobry i jest dobrze.mia³a sze¶æ metrów d³ugo¶ci i sobie lakierowa³em. teraz mam kabinê 6,6 d³ugo¶ci i te¿ siê posówa. a i mebi wyt³umacz mi sk±d ty masz w takiej lakierni syfy?? ja mia³em tak± kabi¶kê i ka¿d± nastêpn±, i nigdy nie ¶cina³em lakieru p 2000?owszem trafiaj± siê pojedyncze wtr±cenia.ale to nie powód do ciêcia klaru na mokro :idea:

[ Dodano: 2008-12-20, 21:25 ]
mebArth napisa³/a:
Robie na takiej i jak wjedzie laguna kombi to sie przyklejam do zderzaków
a w czym problem wymieniæ na wiêksz±?zmieñ sobie ,a nie mów ¿e ta ze wzglêdu na wielko¶æ jest do niczego!
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-20, 22:00   

Posty: 855
za te pieniadze i po malym remoncie scian,zmianie filtrow,jezeli palnik jest oki to warta jest swojej ceny.
Chodzi wlasnie tylko o ten palnik ;) ,u mnie w pracy w zeszlym tygodniu wymieniano palnik bo stary przestal dzialac,bagatela 9 tys zl w przeliczeniu na zlotowki :x:
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-20, 22:14   

Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
a z rekawa i lupiez z glowy ;)
@gola, a jak u ciebie z wtr±ceniami?w kabinie lakierujesz :/

[ Dodano: 2008-12-20, 22:18 ]
gola napisa³/a:
u mnie w pracy w zeszlym tygodniu wymieniano palnik bo stary przestal dzialac,bagatela 9 tys zl w przeliczeniu na zlotowki
na opa³ palnior do tekiej kabinki to max 4 ko³a. ta nie wiem jaki ma? s³abo widaæ.
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-20, 22:29   

Posty: 855
baqo napisa³/a:
gola, a jak u ciebie z wtr±ceniami?w kabinie lakierujesz :/ .

Juz pisalem tutaj na tym forum.Ja nienawidze polerki,moj pracodawca dostaje dreszczy jak ja wyciagam.Nie mam raz czasu,dwa pozwolenia na polerowanie tego co lakierowalem.
Tylko wtracenia pojedyncze ale nigdy calosc.Niekiedy jest tak ze przy calosciowce lacznie z dachem mam 5-7 wtracen na calym samochodzie,niekiedy jeszcze mniej,to wszystko.
Po to wymieniam filtry podlogowe co 3 miechy,sufitowa raz w roku i przygotowuje samochod do lakierowania jak nalezy zeby go pozniej nie czochrac p2000 po lakierowaniu ;) ,pozatym sprawia mi to wiele wiecej przyjemnosci a nizeli polerka.

baqo napisa³/a:
na opa³ palnior do tekiej kabinki to max 4 ko³a. ta nie wiem jaki ma? s³abo widaæ.

kabina jest u mnie juz stara,chciaz nazwe ma nova verta ;) ale zmiana bedzie niedlugo na nowa bo cromaxa ladujemy na mieszalnik.
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-21, 00:27   


Posty: 352
Moim zdaniem ka¿da kabina jest fajna czy to 6x3 .czy to 7x3,70 czy 8x4 ..bo to jednak jest urz±dzenie które ma nawiew powietrza..przep³w.. palnik które je nagrzewa i jednocze¶nie obni¿a wilgotno¶æ powietrza (szczególnie potrzebny przy lakierach wodnych) filtry wstêpne i g³owne(górne).. wyci±g ..gabaryty kabiny ka¿dy musi sobie dobraæ do swoich potrzeb ..czyli musi wiedzieæ ile chce polakierowaæ el.na raz ..ile dziennie i ile ma na to czasu..kabina mo¿e byæ u¿ywana czyli starsza.. ma³a czy du¿a ..ale jak nie dba siê o czysto¶æ to chodz by by³a nie wiem jaka ³adna to efekt pracy zawsze bêdzie nie zadawalaj±cy

A wiêc kabina u¿ywana dobrze wyremontowana i odmalowana ,utrzymana w czysto¶ci da na pewno zadowalaj±cy efekt

Robi³em 10 lat ma kabinie ju¿ u¿ywanej 7x3,70 i mia³em ciasno ..teraz robiê na kabinie 8x4 i te¿ mam ciasno ale jednak polakieruje du¿o wiêcej na raz przy jednym cyklu ;)
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-21, 08:57   

Posty: 1797
Sk±d: Kraków
BaQ nie gor±czkuj sie... Mówie co widze bo na takiej samej pracujê. krytykowac tez trzeba bo lizanie dupy jest dobre na krótki okres czasu. Co mam pochwaic? czarn± kabine smiechu? Ja odmalowa³em swoj± filterki itp zaje³o mi to 2 dni. In ie t³umacz sie zdjêciami bo doskonale widac ze jest ciemno.
A co do zmiany - nawet jakbym chcia³ to nie mam gdzie wiêkszej upchac.
_________________
Bart
 
 

Homer S. 
Wys³any: 2008-12-21, 09:05   


Posty: 861
Kabina Saiko ma wymiary 6x4 i wrota wys 2,55. Plan mia³em taki ¿e bez pozwoleñ i innych takich wsunê kabine do pomieszczenia w którym obecnie lakieruje 6x6m i wys 3,20.
_________________

 

baqo 
Wys³any: 2008-12-21, 10:09   

Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mebi, mówiê ¿e zdjêcia nie poka¿± takiego ¶wiat³a jakie jest w rzeczywisto¶ci [img][/img] nawet jak jest czy¶ciutko i bielutko :)


mebArth napisa³/a:
Mówie co widze bo na takiej samej pracujê.
to powiniene¶ siê cieszyæ ¿e jest i taka,bo inaczej dosz³o by ci w pracy jeszcze dodatkowe dotruwanie :help:
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-21, 11:43   

Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Wcale sie nie ciesze bo robi³em na wiekszej i mog³em tañczyc w srodku ko³o auta i mia³em jasniej a cug taki ¿e drzwiczki wyrywa³o.
Teraz w drugiej pracy nie mam WCALE kabiny smiechu i tez sie maluje :)
Komora nie jest wyznacznikiem jakosci wykonanej roboty. Ale u³atwia ¿ycie.

pzdr.
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-21, 12:10   

Posty: 855
mebArth napisa³/a:
...Komora nie jest wyznacznikiem jakosci wykonanej roboty. Ale u³atwia ¿ycie. .


Wyznacznikiem tego wlasnie jest polerka po lakierowaniu.W kabinie lakierowany samochod jezeli go dobrze przygotujesz oczywiscie to nie polerujesz pozniej,bez kabiny jest to praktycznie niemozliwe bo ci smieci nawali.
Przy lakierowaniach calosciowych,jezeli caly samochod obracasz w podklad,mozesz go wysuszyc porzadnie,co w pozniejszym czasie da swoje odzwierciedlenie wlasnie na jakosci powloki lakierniczej.
Nie powiesz mi chyba ze lakier nie ruszany papierem sciernym jest tak samo trwaly (polysk) jak lakier ktory darles p2000 i polerowales.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-21, 13:02   

Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Co do polerki @gola...to zalezy od jakosci bezbarwnego. Jeden po szlifie 2000 i polerce traci po³ysk (tzn ma 80%)
Druga rzecz zalezy od pasty - Farecla G3 nei nada tak po³ysku jak 3M na sucho + mleczko 3M na czarna g±bke.
Ale 3M'k± mozna przypalic lakier :D

Co do shcniecia podk³adu - jesli na puszcze jest NAPISANE JAK BYK, ¿e schnie w 24h w temp 20 stopni to po co mi odpaac komore? No chyba ze sie spieszy. Tak to normalnie schnie sobie jak na puszce napisane.

Co do polerki - Pracowa³em w budzie bez komory ale zajebiscie czystej i by³o mniej smietków niz teraz mam na kabinie smiechu.

A jescze jedno - jesli szlifujesz 2000 np za 2,3 dni to farba jest na tyle twarda ze wyciagne po³ysk idealny. Lakier musi byc doschniety do polerki. Z tym sie chyba zgodzisz? Bo wiadomo ze jak drzemy pó³ twardy klar to sie robi± wa³ki pod papierem a jak wyschnie po polerce to za tydzien jest pó³mat.
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2008-12-21, 13:23   

Posty: 855
mebArth napisa³/a:
Co do polerki @gola...to zalezy od jakosci bezbarwnego. Jeden po szlifie 2000 i polerce traci po³ysk (tzn ma 80%).

nie mowie bezposrednio po polerce tylko z uplywem czasu,myjkach automatycznych,soli na drodze i innej chemii,ktora wytrawia politure nadana maszyna.

mebArth napisa³/a:
Co do shcniecia podk³adu - jesli na puszcze jest NAPISANE JAK BYK, ¿e schnie w 24h w temp 20 stopni to po co mi odpaac komore? No chyba ze sie spieszy. Tak to normalnie schnie sobie jak na puszce napisane..


bo ci przyschnie z wierzchu a w srodku jest jeszcze mul,zamkniesz to potem baza i bezbarwnym i po kilku miesiacach podklad zaczyna pracowac na laczeniach,przetarciach itd.Pozatym wedlug kart technicznych DP zaleca aplikowanie lakieru bezbarwnego na baze nawet 3 dni po zaaplikowaniu tej ostatniej,zrob tak i zobaczysz jak bedzie.

mebArth napisa³/a:
Co do polerki - Pracowa³em w budzie bez komory ale zajebiscie czystej i by³o mniej smietków niz teraz mam na kabinie smiechu. .

twoj cyrk,twoje malpy,jak sobie poscielisz...
Zmien filtry,odmaluj kabine w srodku,oklej sciany,wyczysc kratownice,wyciag i nie ma problemu.

mebArth napisa³/a:
A jescze jedno - jesli szlifujesz 2000 np za 2,3 dni to farba jest na tyle twarda ze wyciagne po³ysk idealny. Lakier musi byc doschniety do polerki. Z tym sie chyba zgodzisz? Bo wiadomo ze jak drzemy pó³ twardy klar to sie robi± wa³ki pod papierem a jak wyschnie po polerce to za tydzien jest pó³mat.


nie wiem,nie znam sie ,nie poleruje,polerka to gowno i mnie nie przekonasz.
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-21, 14:16   

Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Cytat:
nie wiem,nie znam sie ,nie poleruje,polerka to gowno i mnie nie przekonasz.


Zaezy czym sie maluje, gdzie sie mauje i czym poleruje i KIEDY. I Ty tez mnie nie przekonasz. Raz sie uda a raz NIE. I co...wydasz smiecia klientowi bo ty nie trawisz polerki? Mi tez sie nie chce bo czas schodzi ale musze.
Zawsze wylejesz idealn± strukturke na sasiedni eliment? Polerka potrafi poprawic b³edy lakiernika i syfu w otoczeniu.
A zreszt±.... :x:
_________________
Bart
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-12-21, 17:14   

Posty: 380
Gola, przeciez jak cieniujesz bezbarwny bo robi³e¶ wej¶cie na powiedzmy drzwi, to na koñcu cieniowania zawsze jest morka z rozp. do cieniowania. I jak sie jej pozbywasz jak nie polerujesz?
 

gola 
Wys³any: 2008-12-21, 17:44   

Posty: 855
ZIEMBA napisa³/a:
Gola, przeciez jak cieniujesz bezbarwny bo robi³e¶ wej¶cie na powiedzmy drzwi, to na koñcu cieniowania zawsze jest morka z rozp. do cieniowania. I jak sie jej pozbywasz jak nie polerujesz?


cieniowanie bezbarwnego?wytlumacz mi najpierw o co ci chodzi bo jak cieniuje drzwi np to bezbarwny wale na calosc drzwi a nie kombinuje z jakimis rozcienczlnikami do cieniowania.

mebArth napisa³/a:
Zawsze wylejesz idealn± strukturke na sasiedni eliment? Polerka potrafi poprawic b³edy lakiernika i syfu w otoczeniu.

jak chce miec strukture lakieru zachowana na elemencie cieniowanym przyleglym do elementu ktorego juz nie ruszam (np cieniujesz drzwi przod i chcesz aby morka lakieru na nich byla taka sama jak na tylnych) to przy koncu cieniowanego elementu matuje tylko pasta na wlokninie szarej i stara struktura pozostaje.
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-12-21, 18:06   

Posty: 380
gola napisa³/a:
jak cieniuje drzwi np to bezbarwny wale na calosc drzwi a nie kombinuje z jakimis rozcienczlnikami do cieniowania.

Aaaa, no chyba ¿e tak.
 

gola 
Wys³any: 2008-12-21, 20:45   

Posty: 855
rozcienczlnik do cieniowania uzywam tylko na zaprawki na zderzakach,tego nie poleruje bo raz ze nie ma takiej potrzeby,dwa i tak jest gratis zazwyczaj :)
 

kalbi 
Wys³any: 2008-12-21, 23:09   

Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ZIEMBA napisa³/a:
gola napisa³/a:
jak cieniuje drzwi np to bezbarwny wale na calosc drzwi a nie kombinuje z jakimis rozcienczlnikami do cieniowania.

Aaaa, no chyba ¿e tak.


a Ty cieniujesz drzwi do po³owy bezbarwnym i potem rozcieñczalnik do cieniowania?? wg mnie troszkê g³upota!
_________________

 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-21, 23:20   

Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Bo pewnie ma klar zó³ty :D albo nie umie wylac strukturki s±siedniego elimentu i sie leczy rozpuchem do cieniowania
_________________
Bart
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-12-24, 16:32   

Posty: 380
Szczerze mówi±c to nie wiem czemu tak robie :) W robocie tak robi± i tak jako¶ siê nauczy³em. To Wy wszyscy jak wchodzicie baz± na s±siedni element to nie cieniujecie bezbarwnego tylko lecicie nim ca³y element?
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-24, 17:38   

Posty: 1797
Sk±d: Kraków
ZIEMBA napisa³/a:
Szczerze mówi±c to nie wiem czemu tak robie :) W robocie tak robi± i tak jako¶ siê nauczy³em. To Wy wszyscy jak wchodzicie baz± na s±siedni element to nie cieniujecie bezbarwnego tylko lecicie nim ca³y element?

Ja tak.
_________________
Bart
 
 

FRANCO
Wys³any: 2009-01-06, 18:51   COS NOWEGO W OFERCIE

Posty: 3
KABINA Z PROMIENNIKIEM
_________________

 

baqo 
Wys³any: 2009-01-06, 18:56   

Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
FRANCO napisa³/a:
KABINA Z PROMIENNIKIEM
ty!@mebArth, a co powiesz o takiej? :grin:
 
 

kalbi 
Wys³any: 2009-01-06, 20:34   

Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
o fajna sprawa z tym promiennikiem... Franco - co¶ wiêcej o tej kabinie?
_________________

 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-01-06, 20:43   

Posty: 1797
Sk±d: Kraków
baqo napisa³/a:
FRANCO napisa³/a:
KABINA Z PROMIENNIKIEM
ty!@mebArth, a co powiesz o takiej? :grin:

Có¿...chcia³bym :) Ale promiennik mi tworzywa nie zagrzeje tyko temperatura.
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-06, 21:01   

Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
np. taki nagrzeje :tak:
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-01-06, 21:05   

Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Z tego co wiem, to promiennik grzeje blache od spodu. Zderzak nie ma blachy.... A to na Twoim foto to zwyk³a grza³ka co pali lakier jak przesadzisz z czasem grzania.
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-06, 21:19   

Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
jak to jest zwyk³a grza³ka ??? :D :D mo¿e i masz teorie ¿e grzeje od spodu ,ale nigdy chyba w rêku nie mia³e¶ takiego urz±dzenia.
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-06, 21:23   

Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mebArth napisa³/a:
zwyk³a grza³ka
hi hi zwyk³a grza³ka :D tak samo jak i twój osuszacz co piwo do niego pakujesz :D
 
 

gola 
Wys³any: 2009-01-06, 22:14   

Posty: 855
baqo napisa³/a:
mebArth napisa³/a:
zwyk³a grza³ka
hi hi zwyk³a grza³ka :D tak samo jak i twój osuszacz co piwo do niego pakujesz :D


czepiasz sie @baqo,jak juz to on nazywal to lodowka ;)

widziales baqo taka kabine lakiernicza kiedys,cala z lustra i suszenie na podczerwien?
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-21, 06:32   


Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
no i w efekcie wymiany uwag FRANCO nie sprzeda³ nikomu kabiny !
Do dupy takie interesy ... no powiedz FRANCO sam ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-21, 19:00   

Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
PROJEKTER napisa³/a:
Do dupy takie interesy
mo¿e wyja¶nisz sk±d siê urwa³e¶??? akurat siê mylisz ,bo ja mam od niego kabinê i to now± saime :)
 
 

domagalka 
Wys³any: 2009-05-21, 21:10   

Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Te¿ siê zastanawiam sk±d ten cz³owiek siê urwa³ ^^
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-05-21, 23:54   


Posty: 551
Sk±d: SC
baqo napisa³/a:
np. taki nagrzeje :tak:

albo taki dryer jak na 2 zdjeciu:
http://www.symach.com/newsite/en/home.asp
_________________
Wyrywanie chwastow
 

lukas
Wys³any: 2009-05-22, 17:07   


Posty: 339
Mam chêtnego na u¿ywan± kabinkê o wymiarach min. 3,5 m wysoka, ok. 6 m d³uga. Gdyby co¶ by³o w tych wymiarach to mo¿na do mnie na PW.
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-23, 09:18   

Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
lukas napisa³/a:
kabinkê o wymiarach min. 3,5 m wysoka, ok. 6 m d³uga.
trochê ciê¿ki ten wymiar. wewnêtrzna 3,5 metra ?do czego mu ta lakiernia?z kolei 6 metrów to krótka :roll: :?: autobus siê nie zmie¶ci :nie:
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-23, 16:01   


Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
przepraszam ¿e trochê nie w temacie ale OG£OSZENIA to ten dzia³ ! Jak to siê powinna znale¼æ gdzie indziej to podpowiedzcie gdzie ?

Zajrza³em do konkursu AIR BRASH sam nie umiem, ale przypomnia³em sobie, ¿e mam nieu¿ywany aerograf SATA z pojemnikami, taki w pomarañczowej walizce. Ma ju¿ z 5 albo 6 lat. Kiedy¶ kupi³em w komplecie promocyjnym SATA z mini JETem i mnóstwem innych rzeczy. Ten mini JET to te¿ chyba jest nieu¿ywany ? ... jak kto¶ jest zainteresowany to proszê o sygna³, a sprawdzê co to za model, jakby co¶ trzeba by³o do³o¿yæ to tego zestawu to proszê o nazwê - dystrybutor SATA w Polsce to mój przyjaciel my¶lê ¿e mi pomorze !

a z u¿ywanych kabin to chyba ( bo ju¿ paru osobom o tym mówi³em ) jest jeszcze LAGOS z samym nadmuchem 6,5 x 4 x 2,8 podstawa betonowa bez wentylacji bo zosta³a na budynku, z palnikiem olejowym. ko³o Piotrkowa Trybunalskiego taniutko, ale strasznie ordynarnie rozebrany ! Facet pok³óci³ siê ze wspólnikiem ze trzy lata temu i tak sta³a, a teraz sprzedali budynek i na biegu wyniós³ kabinê !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-23, 19:00   

Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
PROJEKTER napisa³/a:
Facet pok³óci³ siê ze wspólnikiem ze trzy lata temu i tak sta³a, a teraz sprzedali budynek i na biegu wyniós³ kabinê !
tak siê koñcz± spó³ki na warsztat. mówi³e¶ jeden piêæ dych i jeszcze ze dwóch, i jest lakiernia. potem tak to siê mo¿e skoñczyæ. ja sam zaczyna³em w³a¶nie od takiej kabinki za dwie dychy i czy mia³a CE czy nie ,chodzi³a,sprzeda³em j± i wiele zdrowia zaoszczêdzi³em.
spó³ki ,kredyty ??? jeden po¶lizg i po biznesmenach , ale to nie s± lakiernicy :nie:
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-23, 20:56   


Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
bogo ! nie chcia³em o tym pisaæ bo jak kto¶ skorzysta z tej oferty to g³upio tak wpieprz------- siê w nie swoje sprawy ale to by³ ojciec z synem ... Z SYNEM JEDYNAKIEM ! To dopiero jazda co ?

JA TE¯ MIA£EM WSPÓLNIKA I TO W SPÓ£CE Z O.O. do dzi¶ siê to za mn± ci±gnie kilka problemów ... ale nie ma zasady. Bardzo wa¿ne jest ¿eby na pocz±tku wszystko podzieliæ, co kto wnosi i co kto wynosi, jakby co ?

Pisa³em te¿ o tych ch³opakach ze ¶l±ska .... co za³o¿yli spó³kê... te¿ siê rozstali, ale swoje zarobili. Dwóch z nich nadal w bran¿y ... ka¿dy ma warsztat - ma³y ale w³asny ... jednemu z nich siê nie uda³o ... ale z vód± nie ma biznesu ! a o tym ostatnim nic nie wiem podobno wróci³ do pracy najemnej !

Spó³ka ma tyle samo wad co i zalet ... ja narzekam ale po wspólniku warsztat te¿ mi zosta³, a sam pewnie bym siê w to nie pakowa³ !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-23, 23:08   

Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
PROJEKTER napisa³/a:
ma³y ale w³asny
a co dla ciebie znaczy ma³y warsztat?
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-23, 23:31   


Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Taki rozs±dny to ok. 200 m/ kw powierzchni u¿ytkowej. do tego jeszcze z 50 - 70 m/kw zaplecza. np 18 metrów x 9 metrów. W po³owie tych 18 brama wjazdowa. po jednej stronie lakiernia po drugiej blacharnia. Na lakierni kabina ( mo¿e byæ u¿ywana to bez znaczenia bo i tak po pierwszym malowaniu ka¿da jest u¿ywana ) i obok stanowisko lakiernicze przygotowawcze z kanalizacj± ¿eby¶ móg³ myæ samochody i polerowaæ. Na przeciwko blacharnia. Idealnie jak rama chowana jest w posadzkê wtedy masz p³askie stanowisko jak jej nie potrzebujesz. Obok ramy stanowisko monta¿ demonta¿ z podno¶nikiem najlepiej no¿ycowym to wtedy kolumny nie przeszkadzaj± w monta¿u progu drzwi ... mo¿e byæ pod posadzkowy taki co siê chowaj± s³upy ale ten to kosztuje z 30 000 to ju¿ lepiej no¿ycowy !

18 metrów szer. Zobacz jak odejmiesz 7 na kabinê i stanowisko a z drugiej strony 7 na blacharniê to po ¶rodku zostaje ci 4 na szeroki wjazd i wyjazd z kabiny i na ramê. Otwarta przestrzeñ i wszystko wygl±da profesjonalnie jak obok frontu kabiny powiesisz kotarê to ca³a jedna strona hali wygl±da .... piêknie !

Ma³e, a wewn±trz standard ASO !

Pewnie chcesz spytaæ ile ? pomijaj±c to co dotyczy dzia³ki to sama hala powinna siê zmie¶ciæ w 100 000 z osprzêtem tj kanalizacja fundamenty ogrzewanie - jakie¶ proste oczywi¶cie. Wyposa¿enie to oczywi¶cie otwarty temat ale rozs±dnie to ok 150 000.

To jest ma³y warsztat za który w³a¶ciciel nie musi siê wstydziæ ! i mo¿e jeszcze ... szacunkowa zdolno¶c przerobowa to 0,5 cyklu dziennie, czyli jeden samochód co dwa dni przy czteroosobowej za³odze. Blacharz + lakiernik + 2 pomocnicy.
cykl to samochód z lekkim uszkodzeniem ok. 5 elementów do lakierowania tak próba standaryzacji do obliczeñ !

Mam kilka koncepcji ale ... no wstyd nie wiem jak tu wkleiæ zdjêcie. Jak mi pomo¿esz to zobaczysz rysunek o o czym piszê !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-05-24, 00:10   


Posty: 551
Sk±d: SC
PROJEKTER napisa³/a:
Na przeciwko blacharnia. Idealnie jak rama chowana jest w posadzkê wtedy masz p³askie stanowisko jak jej nie potrzebujesz

No i przydalby sie jakis kanal pod rama.
_________________
Wyrywanie chwastow
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-05-24, 07:21   


Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Ale kana³ rewizyjny - do napraw ? NIE ! chyba chodzi Ci o zag³êbienie posadzki ..... to oczywi¶cie TAK ! Zak³adamy, ¿e ram jest na no¿ycach i schowa siê do poziomy 0,00 posadzki. To oczywi¶cie wywo³uje mikro problem, przy monta¿u samochodu na uchwytach ale i tak jest lepsze ni¿ wjazd po najazdach cz amatorsko po jakich¶ dechach ! ... ale ale nie zapominajmy ¿e ka¿dy taki manewr w obiekcie jak np. chowana w posadzkê Rama to wzrost kosztów .... ¿eby znowu nie by³o jak w dyskusji o warto¶ci przy³±czy ???? Podane koszty to taka opcja minimalistycznym wydawaniem pieniêdzy na wyposa¿enie i budynek. Minimalistycznym wed³ug moich standardów czyli mo¿e byæ u¿ywany ale dobrej klasy ! ... no LEPSZEJ klasy.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » POZOSTA£E » Og³oszenia

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group