Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
kamilbusko
Wysłany: 2008-12-24, 13:02   Budowa lakierni
0
UP DOWN

witam wszystkich forumowiczów na początek pozwolę sobie wszyskim złożyc najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia bo w tym fachu różnie z tym bywa i radości z wykonywanej pracy. mam taki problem. zamierzam w przyszłości otworzyć u siebie działalność związaną z lakiernictwem. problem polega na tym ze mam budynek gospodarczy który chciałbym gruntownie wyremontować i w nim przygotowywać auta pol lakierowanie. do niego chciałbym dobudować pomieszczenie tylko do lakierowania przystosowane albo kupić kabinkę używaną jeszcze nie wiem.
czy może lepiej postawić calkiem nowy warsztat ale to wiąże się z dużym wydatkiem
doradzcie coś chłopaki proszę

jony1991 
Wysłany: 2008-12-24, 15:26   
0
UP DOWN
jony

weź :D dofinansowanie z ue

ZIEMBA
Wysłany: 2008-12-24, 15:30   
0
UP DOWN

Jony, i co zrobi za tą kase z unii? To jest 18tys a na postawienie warsztatu potrzeba chciarz z 50tys. Remontuj to co masz ale to będzie bez przyszłości, albo odkładaj kase i za pare lat stawiaj wszystko od zera.

Dawid1989 
Wysłany: 2008-12-24, 15:37   
0
UP DOWN

Kolego kamilbusko przystosuj to co masz.Też mam ten sam problem co Ty.Po przeliczeniu kosztów związanych z budową nowego budynku(plany,pozwolenia,doprowadzenie pradu,wody itp)Stwierdziłem ze remontuje to co mam(dwa pomieszczenia 7*7 )i dobuduje 3 pomieszczenie tylko do malowania. Też radze Ci tak zrobić mniejszy koszt .Pozdro i powodzenia

kamilbusko
Wysłany: 2008-12-24, 15:57   
0
UP DOWN

czemu kolega ziemba uwarza ze to będzie bez przyszłości

[ Dodano: 2008-12-24, 16:03 ]
dawid a Ty już wyremontowałeś czy dopiero masz zamiar coś działać

Dawid1989 
Wysłany: 2008-12-24, 16:17   
0
UP DOWN

Spraw jest taka...Jestem zatrudniony u wujka w lakierni... w 2009 kończy mi się umowa i zapisuje sie na bezrobocie żeby dostać dotacje...Jeszcze nic nie robiłem ale powoli do tego sie zabieram;)fachowcy od remontów wstępnie zamówieni.Kolego radze Ci wstępnie oszacować koszt remontu żebyś wiedział co i jak :) Wcale nie musisz od razu wszystkiego remontować na zero.

ZIEMBA
Wysłany: 2008-12-24, 16:21   
0
UP DOWN

Dawid, ale kasy z dotacji nie możesz wydac na remont budynku, ew. tylko jej częśc.

Dawid1989 
Wysłany: 2008-12-24, 16:31   
0
UP DOWN

Wiem remont zrobie za swoje.Tylko będę trochę kasy potrzebował na zakup sprzętu blacharskiego.Bo do malowania większość mam ;)

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-21, 06:45   
0
UP DOWN

Jak ktoś potrzebuje informacji na temat budowy i wyposażenia warsztatu to piszcie na mój e-mail. Dostaniecie odpowiedź na każde pytanie :
ile kosztuje budowa, jak duży warsztat, ile projekt, jakie pozwolenia, skąd pieniądze i drobiazgi jaka kabina i dlaczego, jaki kompresor jaka posadzka jak ogrzewać jak zarządzać zleceniami itd. 90 gotowych projektów z czego 53 zrealizowane. Cztery warianty wielkości blacharni i lakierni. Dla całkowicie zdecydowanych inwestorów ... wycieczka po waszej części polski do wybudowanych lub wyposażonych przez mnie lakierni ( przemysłowych też ). Najmniejsza projektowana to 4m/kw lakiernia elementów motocykli i skuterów 2005 rok. Największa projektowana lakiernia 14680 m/kw lakiernia samolotów pasażerskich na Okęciu 2001 rok.

[ Dodano: 2009-05-21, 07:54 ]
i ciekawostka ! ... ale uwaga jeszcze na etapie prac projektowych , przewidywany finał i pierwszy montaż wrzesień 2009 ( ale już stoją w Niemczech i Holandi )

PRZENOŚNY WARSZTAT SAMOCHODOWY WERSJA 1. mechanika + serwis opon WERSJA 2 blacharnia i lakiernia. 2 stanowiska + 2 stanowiska
konstrukcja skręcana na stalowych płytach podłogowych wszystko w cenie tzn. warsztat kompletnie wyposażony !!! Montaż około 10 -14 dni ! Minimum formalności budowlanych ( płyta betonowa i przyłącza medialne ) Jedna FV vat. na całość
30 m x 12 m x 5,5 m Cztery stanowiska z bramami wjazdowymi ( ogumienie, lub kabina w wariancie 2 z boku warsztatu na zewnątrz pod wiatą.)

cena ( naprawdę to się opłaca ) ok 2 900 000 zł netto !

shalashaska 
Wysłany: 2009-05-21, 07:42   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:

cena ( naprawdę to się opłaca ) ok 2 900 000 zł netto !

Dobre to :D , słownie- dwa miliony dziewiećset tysiecy złotych netto, brzmi super xD

DrCruel
Wysłany: 2009-05-21, 07:57   
0
UP DOWN

PROJEKTER, masz ciekawe projekty ale wydaje mi się, że skierowane bardziej do dużego biznesu, ta cena 2,9 mln zł powala :/ natomiast Twoje doświadczenie w projektowaniu, pozyskiwaniu środków i realizacji projektów może być bardzo cenne dla użytkowników forum. Czasami jakaś podpowiedź z Twojej strony będzie mile widziana. Pozdrawiam.

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-21, 17:47   
0
UP DOWN

zawsze chętnie pomogę.

W sprawie ceny warsztatu to ... budowa małego obiektu z pełnym wyposażeniem i dopuszczeniami w oparciu o legalny projekt to koszt ok. 3 500 000 mln ... zł .... netto !
Ale uwaga mówimy o obiekcie ok 300 m kw który spełnia wymogi autoryzacji koncernu samochodowego.
Średniej wielkości autoryzowana stacja serwisowa ( ok 1600 m.kw zabudowy w tym 0k 450 to lakiernia ) z salonem mechaniką blacharnią lakiernią i SKP to koszt .... 15 - 20 000 000 zł netto / bez działki. Sam koszt przyłączy a potrzeba np 90kW mocy to 1 000 000 zł. Pas zjazdowy z drogi publicznej to drugi melon ! separator ścieku to 120 000 zł tyle ile kosztuje kabina !!!! same otwory w płytach fundamentowych pod kabinę 2, 3 stanowiska lakiernicze dwie myjnie to ok 150 000 zł !

w listopadzie 2007 roku producent wagonów kolejowych za dwie kabiny o długości 64 metry każda zapłacił 6 450 000 zł netto.

w kwietniu 2008 jedna z hut w Polsce produkująca elektrownie wiatrowe zasilające małe wysepki za kabinę 42 m dł. 8 wys i 7,3 m szer zapłaciła 2 480 000 zł netto.

Dwu sekcyjna Kabina do lakierowania autobusów to koszt ok 900 000 zł netto

Wiem że to poraża ale .... nikt nie płaci z oszczedności tylko z kredytów.

a moja propozycja przenośnego warsztatu to jedyna na rynku oferta na leasing całego obiektu z wyposażeniem jedną umową ... np na 7 lat spłaty co daje na szybko :

ok 300 000 zł pierwszej wpłaty ( i tyle trzeba mieć !!!! )
a później ok. 32 500 zł przez 84 miesiące - różnica w rachunkach to oprocentowanie i odsetki.

Brak zastawu na majątku , proste formalności, od decyzji do pierwszej naprawy max 60 - 90 dni ! a działka nie musi być twoja. Jak się rozmyślisz za 200 000 zł przeniesiemy warsztat gdzie będziesz chciał ... nawet w drugi koniec Polski.

i jak nadal droga i do kitu ta oferta ?

[ Dodano: 2009-05-21, 18:54 ]
Niestety to jest właśnie oferta na rodzinny profesjonalny warsztat. Duzi inwestorzy wykładają 10 000 000 zł. Ci którzy mają swoje obiekty przy domku też zdają sobie sprawę ile jest wart ich teren ... i nie jest to 10 000 zł.

A jak się uda ten przenośny warsztat objąć dotacją unijną i otrzymać zwrot 25 % ( tj. 40 % tzw. kosztów kwalifikowanych bo unia nie płaci za wszystko ) to wyjdzie na to że : jest warsztat w pełni wyposażony kupiony na raty które będą dopiero spłacane i .... 700 000 zł na koncie po zwrocie z dotacji !

i jak nadal drogo i do kitu ?

lukas
Wysłany: 2009-05-21, 18:56   
0
UP DOWN

@PROJEKTER, ciekawi mnie jedna rzecz. Załóżmy, że masz kogoś zainteresowanego taką inwestycją. Na pewno zaraz pojawia się pytanie w jakim czasie da się ją spłacić i czy zostanie coś jeszcze kasy dla inwestora po pokryciu wszelkich miesięcznych kosztów. Czy masz jakąś kalkulację ile miesięcznie trzeba przerabiać aut np. przy średnio 3 elementach i przy jakiej cenie elementu? Takie zestawienie mogłoby co nieco rozjaśnić bo na razie to koszty trochę straszą.

shalashaska 
Wysłany: 2009-05-21, 19:08   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
zawsze chętnie pomogę.

W sprawie ceny warsztatu to ... budowa małego obiektu z pełnym wyposażeniem i dopuszczeniami w oparciu o legalny projekt to koszt ok. 3 500 000 mln ... zł .... netto !

Kurde no jak to ładnie brzmi " trzy i pół miliona złotych", a za tą kase to kupisz 7 domków jednorodzinnych i jeszcze by coś zostało.Kolego nie gniewaj sie ale nikt o zdrowych zmysłach nie zainwestuje takiej kwoty (netto!!).Na taki manewr mogą sobie pozwolić nie liczne firmy czy zakłady a tutaj nie ma na tym forum takich potentatów.Kolega Lukas madrze coś napisał.I prosze cie nie wypisuj juz tych niebianskich kwot ani jako netto ani jako brutto bo nie bede ci pisal ile zarabiam netto.

baqo 
Wysłany: 2009-05-21, 19:10   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
i jak nadal droga i do kitu ta oferta ?
musisz zacząć myśleć realnie :spoko:
Cytat:
w listopadzie 2007 roku producent wagonów kolejowych za dwie kabiny o długości 64 metry każda zapłacił 6 450 000 zł
no i pewnie z takiego inwestora jesteś ustawiony na pięć lat,bo ilu ci się takich trafia.

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-21, 19:35   
0
UP DOWN

Przypominam że ten przenośny warsztat to całkiem nowa sprawa. I wygadam się że pomysł podejrzałem na tagach we Frankfurcie w ubiegłym roku. Od kilku miesięcy śnił mi się po nocach .... Niemcy powiedzieli że lakierni i blacharni to ni ma tylko mechanika i SKP .... a teraz jest już jest rozrysowany i wyceniony... ale to nadal faza projektowa !

Co do kalkulacji ... do kliknastu inwestycji które prowadziłem były przygotowane założenia finansowe. Jedyne co można było zrobić to taki manewr :
przyjąć że na wszystkich stanowiskach przez 6 dni w tygodniu jest praca, każdy wypracowuje minimum 60 % stawki RBG ( tzn . jest fachowcem i to dochodowym ) i sprawdzić ile taki warsztat zarobi na robociźnie a ile na częściach i innych usługach np sprzedaży lakieru . Teraz koszty ... policzone wg założeń że tyle na prąd tyle na telefony tyle na materiały itd.
koszty odjęte od planowanych dochodów dają tu cytat " maksymalną zdolność przerobową obiektu" to wartość której już nie da się przeskoczyć żeby nie wiem co ?

Jak się okazywało że zobowiązania kredytowe są większe od uzyskanych dochodów i pomimo maksymalnej wydajności ( takiego warsztatowego HI LIFE ) to inwestycja skazana jest na klęskę. tym bardziej że utrzymanie w sposobów ciągły maks dochodów to się nie zdarza. Najwyżej 60 - 70 % !

Jeżeli ktoś nie jest w stanie wypracować z wszystkich elementów działalności dochody obsługującego raty kredytu to klapa nawet jak to jest 300 zł !

Wtedy ... dłuższy leasing ... niższe koszty ... albo większy warsztat i dochody .... no trzeba liczyć liczyć i liczyć zanim podejmie się decyzję.

Projektuję lakiernie od 1998 roku i każdy rok jest inny np. ubiegly był taki że ... cena nie miała znaczenia dla inwestorów ... ten jest taki że inwestuje tylko przemysł,a usługi czekają na rozwój wypadków ... choć jest o niebo lepiej niż w pierwszym kwartale.

Kopalnie elektrownie ( systemu odpylania ) i producenci wyposażenia np tych bud do nisana navary czy toyoty hi lux nie narzekają i inwestują !

Nakłady inwestycyjne muszą się kiedyś zwrócić a przyznasz, że łatwiej jest mieć i z bólem spłacać niż odkładać i kupować ze swoich. Tak nikt na świcie nie prowadzi dużych inwestycji.

Ale w tajemnicy .... lakiernictwo samochodowe to bardzo niedochodowy biznes
nakład pracy inwestycji i wiedzy nie współmierny do dochodu.
Wiesz że lakiernik który maluje dziennie ... 160 par drzwi do lodówek pracuje 7 godzin ma wszystkie profity i zarabia 1800 - 2500 zł na rękę. Nawet nie wie że istnieje jakaś pasta polerska a cieniowanie to dla niego zasłanianie lampy w kabinie ?

i jak to się ma do inwestycji i wymogów w branży samochodowej ?
Tu w tzw. systemie refinish wymogi jakościowe są największe. nigdzie indziej nie kładzie się takiego nacisku na jakość wykonania powłoki. Daje do myślenia co ?

Zobacz takiego diagnostę na SKP .... co 30 minut 100 zł !
SKP kosztuje ok 2 000 000 i co godzinka stówka, a czasami 198 za sprowadzony z zagranicy i 164 jak ma gaz .... i zamiast białego papierowego kombinezony krawacik !

Pieniądze na inwestycje to rzecz umowna. Wszystko zależy od tego co chce osiągnąć inwestor i czy to pasja z biznesem czy tylko biznes czy tylko pasja ?

[ Dodano: 2009-05-21, 20:57 ]
Wiecie ile chce architekt za swoje usługi ? a co jak przez kolejne cztery lata nie ma już takich zleceń ... zjemy dom czy samochód.

Projekt obiektu np serwisu samochodowego to koszt 80 000 - 150 000 zł ... a uczestniczy w tym ok 12 osób ??? i jeszcze w cenie wszystkie urzędowe opłaty i wystąpienia i nagle z giga kwoty .... normalna pensja .... bo realizacja projektu to dwa trzy miesiące !

BAGO - pisze - myśl realnie ... hm no to pomyślę ... w europie jest ok 163 fabryk kabin lakierniczych ( to te co znam ) każda miesięcznie wytwarza ok 5 -12 kabin... dla kogo oni produkują te "nóweczki" za 150 000 jak wszyscy kupują używane ?

W Polsce jest producent który zbudował firmę w bólach zaczynając od dwóch osób i importu z Włoch. W ubiegłym roku otrzymali wyróżnienie na targach we Frankfurcie
za swoją kabinę. Dziś zatrudniają 25 osób. Ale gdyby 2002 roku pomyśleli R E A L N I E to dziś sprzedawali by używki ... w dwójkę !

zapamiętajcie na całe życie ( ja zapamiętałem! ) JAK KTOŚ CHCE ! to szuka SPOSOBÓW ... a JAK KTOŚ NIE CHCE to szuka POWODÓW.

myśl realnie i ... nikt nie ma kasy ! NO TO DWA POWODY JUŻ SĄ !!!

INWESTUJCIE !!! TO Unia Europejska ... urzędnicy nie zostawią na was nawet flanelowej koszuli ... to tylko kwestia czasu .... może z czterech lat !
I co zostanie z 10 lat wdychania lakieru ? mandat karny

Przepisy Prawa Ochrony Środowiska mówią między innymi, że :
Kto będąc obowiązany do zgłoszenia informacji dotyczących eksploatacji instalacji, nie spełnia tych obowiązków, lub eksploatuje instalację niezgodnie ze złożoną informacją, podlega karze grzywny – zgodnie z Art. 342 ust. 1. i jeszcze Art. 351 ust. 1 - Kto eksploatuje instalację bez wymaganego pozwolenia, lub z naruszeniem jego warunków, podlega karze aresztu, albo ograniczenia wolności, albo grzywny, oraz Art. 359 ust.1 tej ustawy - Kto będąc do tego zobowiązany nie prowadzi wymaganej ewidencji podlega karze grzywny. W Art. 187 Ustawa mówi o tym, że należy prowadzić ewidencję m.in. o ilości i rodzajach gazów i pyłów wprowadzonych do powietrza , oraz dane na podstawie których określono te ilości. Oprócz tego WIOŚ może nałożyć na podmiot różne kary, w tym co najgorsze b i e g n ą c e , tzn. naliczane, aż do usunięcia naruszenia przepisów. Stawki kar są w ustawie i rozporządzeniach. Ponadto zgodnie z art. 367. WIOŚ wstrzyma w drodze decyzji użytkowanie instalacji eksploatowanej, bez wymaganego pozwolenia, a w samej decyzji ustala termin usunięcia naruszenia i są to z reguły krótkie terminy, np. 2 tygodnie maksymalnie miesiąc. Jeśli naruszenie nie zostanie usunięte wstrzymane jest użytkowanie instalacji. WIOŚ może również wstrzymać użytkowanie obiektu, jeżeli stwierdzi, że przy oddawaniu go do użytkowania nie zostały spełnione wymagania ochrony środowiska tj. min. uzyskanie stosownych decyzji, zgłoszeń, pozwoleń. Taka decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności zgodnie z art. 366.

i jeszcze :

[ Dodano: 2009-05-21, 21:00 ]
http://www.lakiernik.com.pl/aktualnosci/22.html

domagalka 
Wysłany: 2009-05-21, 21:07   
0
UP DOWN

Pan to się chyba z jakiejś choinki urwał ^^ Co ty tu wypisujesz???? Który z lakierników wyłoży kwotę o której piszesz i będzie ją spłacał przez całe życie a potem jego dzieci???? Co ty wypisujesz??

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-21, 21:27   
0
UP DOWN

no .... czyżby 40 - 50 stacji serwisowych w każdej z ok. 15 dostępnych w Polsce marek samochodów .... nie sorry oni nie ONI KUPIĄ UŻYWANĄ KABINĘ ... to może właściciele rodzinnych warsztatów, którzy lakierują już trzecie pokolenie .... nie oni też pewnie nie ... no to może ktoś kto dostał dotacje na 2 - 3 ml zł ... nie sorry ten to pewnie ją rąbnie z konta i poleci do Wenezueli ... no wiesz co no to kurde nie wiem ! ... ale może spytajmy tych co na forum piszą, że kupują kabinę i INWESTUJĄ ... zapytajmy ich na jaką ,,, chole... to robią ? przecież taka kabina to nowy samochód ! a GARAŻOWIEC to jest dopiero ksywka ... nie tak się mówi o tych co nie mają kabin i ładnego warsztatu i syf na podwórku ... a jak ktoś powie - SANEPID .... to sru ! przez płot i już nie ma jednoosobowej firmy !

Pokombinuj jak zdobyć kasę na pierwszą ratę swoich marzeń i lepiej żeby to była inwestycja a nie .... czerwone GTI na alusach !

[ Dodano: 2009-05-21, 22:35 ]
i taki fakt dla ciebie ! .... inwestycje w obiekty motoryzacyjne posiadające blacharnie i lakiernie budowane w latach 1999 - 2001 zwróciły się po oko.o 4 latach .... a i nie piszę tu o zakupie nowego pistoletu za 200 zł ! ... w 2005 i 2006 roku Ci sami co już wyłożyli TĄ POTWORNĄ PRZYGNIATAJĄCĄ NIEREALNĄ I ASTRONOMICZNĄ SUMĘ kilku milionów zł rozpoczęli budowy kolejnych obiektów motoryzacyjnych ... CUD JAKI CZY CO ?

domagalka 
Wysłany: 2009-05-21, 21:59   
0
UP DOWN

Nie no spoko ale nie te sumy co Ty tu proponujesz ^^ Nowa kabina za 80- 120 tyś a nie że ty tu wyskakujesz z kwotą kilku milionową a i że to jeszcze dotacja :spoko: Gdzie takie dotacje to i ja wezmę :spoko: A i jeszcze jedno Panie milioner, każdy zaczynał jako garażowiec bo przecież ŚW mikołaj nie przyniósł komuś tego milionka na rozpoczęcie od zaraz pięknego, wielkiego warsztatu. Idź może gdzieś indziej czaruj swoimi milionkowymi wizjami idealnego warsztatu.

lukas
Wysłany: 2009-05-21, 22:09   
0
UP DOWN

Podoba mi się Twoje myślenie bo bez marzeń to życie byłoby do dupy :D

Ale w dalszym ciągu nie jestem przekonany co do Twojej kalkulacji. Takim sposobem to mogą liczyć inwestycję duże serwisy, które żyją z mechaniki a blacharkę i lakiernictwo zlecają maluczkim. Mają dobre, stałe dochody i mogą spokojnie zabezpieczyć kredyt, więc czego nie pokusić się o nową inwestycję, która przyniesie nowe przychody a że najlepiej opłacalnym źródłem finansowania inwestycji jest kredyt a nie własna kasa to w te pędy szukają firmy która im wszystko przygotuje, czyli np. uderzają do Ciebie :) Fajnie, że umiesz to wykorzystać a jeszcze fajnie że z nami o tym gadasz bo może czegoś się dowiemy a może wymyślisz jakąś mini inwestycję, leasing czy innego pierona, który byłby strawny dla kogoś kto może udźwignąć kredyt 300-400 tys zł. plus może jakieś małe dofinansowanie z unii tak żeby całość nie przekroczyła 500-600 tys. Pomyśl, bo może znajdziesz tu niszę, której jeszcze nikt nie obstawia a wydaje mi się że na taką inwestycję byłoby sporo chętnych.

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-21, 22:40   
0
UP DOWN

lukas - cieszę się że dostrzegasz to o marzeniach bo to pierwszy krok do wymiernych korzyści potem jest PLAN a potem jego podział na etapy, potem etapy na zagadnienia do rozwiązania , mniejsze problemy i dopiero te na pół .... i rozwiązujesz kawałeczek po kawałeczku giga problem JAK DO CIĘŻKIEJ CHOL.. MIEĆ SWÓJ DOBRZE WYPOSAŻONY WARSZTAT ? ... ale mogleś na poczatku przyjąć że 3 miliny to jakiś cenzura .... takie banialuki o dużej kasie !

teraz uważaj ! MOGĘ W TRZECH ZDANIACH WSKAZAĆ CI KILKA ROZWIĄZAŃ JAK DOSTAĆ KASĘ NA ROZWÓJ .... ale musisz chcieć się zaangażować ... nie zdajesz sobie sprawy ile razy w ciągu 11 lat prowadzenia firmy słyszałem ... a skąd ja wezmę na to pieniądze ? no to jak chcesz czy nie ?

[ Dodano: 2009-05-21, 23:48 ]
domagalka - ja i tak tu zagościłem na chwilę ! i za dwa trzy tygodnie już mnie tu nie będzie !

Urodził mi się oczekiwany synek Maciuś i mam przerwę w zawodowym angażowaniu się w problemy ... ( i nocne dyżury ) a ty zamiast skorzystać zadać mądre pytanie spytać JAK INNI DOSZLI DO WŁASNYCH WARSZTATÓW to wypisujesz to o Dziadku Mrozie czy Mikołaju !!!

Zerknij na post z przepisami o ochronie środowiska .... zerknąłeś ? no to za tą informację 50 zł ... podać nr konta ?

JA WIEM JAK ! .... i z tego żyję ... a ty jaką mi dasz radę ? , w czym mi pomożesz ?
na tym forum !

korzystaj z wiedzy innych !

lukas
Wysłany: 2009-05-21, 22:52   
0
UP DOWN

Dzięki za chęci ale ja póki co to mam inne plany ;) pytałem w imieniu innych siedzących w tej branży bo na co dzień widzę to z ich strony czyli nie różowo, ale może właśnie to jest kwestia perspektywy z której się patrzy.

przemo1972 
Wysłany: 2009-05-21, 22:53   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
INWESTUJCIE !!! TO Unia Europejska ... urzędnicy nie zostawią na was nawet flanelowej koszuli ... to tylko kwestia czasu .... może z czterech lat !

Witam
Jakos nie zauwazylem zeby unia tak stanowczo egzekwowala przepisy dot.ochrony srodowiska (Np.w Wielkiej Brytanii)Tu wiele lakierni jest usytuowanych w dzielnicach mieszkalnych i jakos nikt nie kwapi sie do kontroli czy do zamykania warsztatu.owszem, trzeba miec kwity na utylizacje zuzytego rozposzczalnika czy zaplacic za utylizacje plastikow.W Polsce jest to samo.Chociazby ul. Lodygowa czy Radyminska w Warszawie.Co do kredytow- recesja szybko pokazala jak na nich wyszli ci, ktorzy je brali :tak:

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-21, 22:55   
0
UP DOWN

a w sprawie milionów ... to żeby postawić kabinę za 80 000 to trzeba mieć gdzie ... W większym mieście w okolicach centrum 1m/kw ziemi = 400 .... EUR ! jak będziesz miał 1000 m to zaprojektujemy parkingi .... na drugim 1000 m/kw drogi i dojazdy ... a na trzecim postawimy malusieńki warsztacik za 3 500 000 zł ! a te drogi i parkingi to tak z ... 1 500 000 !!! i wyobraź sobie że taka ? Warszawa czy Poznań czy Gdańsk to jeden wielki plac budowy .... aż brakuje koparek do robienia dziur .... ale spoko to tylko w Mikołajki ...

[ Dodano: 2009-05-22, 00:13 ]
Moderator - W.Brytania to nie Europa ... oni o nas mówią kontynent i ... nie chcą EUR
poza tym jest ogromny problem który dotknął nowych członków Unii. Ci starzy dyktują warunki ale zastrzegają że Prawo nie działa wstecz. jakby ich nie dotyczyło a poza tym oni są tzw. płatnikiem netto do budżetu tj. dają nam kasę bo sami więcej na wspólne konto niż z niego pobierają .... powiedz bo wyczuwam że jeździsz po europie ... widziałeś w NIEMCZECH , FRANCJI żeby absolutnie każdy salon AUDI czy VW czy SKODY wyglądał tak samo ... a w kraju nad Wisłą .... szok !

Wiesz co mi powiedział przedstawicie FORD POLSKA jak mu pokazałem cztery warianty inwestycyjne dla obiektów serwisowych mały średni duży i ogromny .... Panie a ile m/kw ma ten ogromny ... no 1640 blacharni i lakierni .... no to niech Pan tamte wyrzuci, a ten powiększy i możemy zaczynać projektowanie.

a co kredytów to ... każde pokolenie które po 1979 roku brało kredyt spotkał mniejszy lub większy problem np kurs dolara albo likwidacja DM wojna w Iraku I a potem II i zamachy z września 2001 ... ja przetrwałem 5 kryzysów ! a moi klienci ... mają język pofalowany mózg i negocjują z bankami ! to nie Pan X pracujący w stoczni i zwolniony którego komornik obedrze ze skóry !

Pomyśl co leasing lub bank zrobi z kabiną lub ramą albo budynkiem ze stali i płyty obłożeniowej... sprzeda ... w trakcie recesji ? ile na tym stracą ? Nie lepiej zawiesić spłatę na 6- mc klientowi podnieść oprocentowanie o 2 % i w 5 lat odzyskać kapitał i odsetki i .... wiernego klienta z większym majątkiem ... no pomyśl !

przemo1972 
Wysłany: 2009-05-21, 23:15   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
W większym mieście w okolicach centrum 1m/kw ziemi = 400 .... EUR ! jak będziesz miał 1000 m to zaprojektujemy parkingi .... na drugim 1000 m/kw drogi i dojazdy ... a na trzecim postawimy malusieńki warsztacik za 3 500 000 zł ! a te drogi i parkingi to tak z ... 1 500 000 !!! i

Gdybym mial taka dzialke w centrum wiekszego miasta to nie bawilbym sie w warsztaty za grube pieniadze tylko postawilbym "Biedronke" ;)
Wielka Brytania to nie Europa...A w Holandii czy Francji jest inaczej?Nie widziales za granica malych warsztatow ktore trzymaja samochody klientow na ulicy aby nie blokowac powierzchni warsztatowej czy podworka w czasie godzin pracy?

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-21, 23:23   
0
UP DOWN

Moderator - zastanawiałeś się kiedyś skąd taka szeroka oferta używanych kabin z Włoch ? Włosi większość dużych metropoli mają w zabytkowej niskiej zabudowie. Jednocześnie mieli ( i chyba mają ) najwięcej lakierni i blacharni samochodowych w europie ... ale władze UNI od 2003 roku dają kasę właściciela warsztatów żeby się wynieśli na rogatki ! ... i to taką kasę że oni zabierali .... komputery i szyld, a reszta ... na wschód !

[ Dodano: 2009-05-22, 00:24 ]
Z tą biedronką to masz rację - naprawdę świetne ... albo jakieś centrum nocnych rozrywek

[ Dodano: 2009-05-22, 00:25 ]
sorry co mi przyszło do łba z tym MODERATOR wybacz PRZEMO 1972 !

[ Dodano: 2009-05-22, 00:30 ]
masz rację ! małe warsztaty są na całym świecie ( Kuba to dopiero nasycenie motoryzacją ) ale nie zmienia to faktu że muszą przestrzegać lokalnych przepisów. W europie jest ciężko, ale zerknij na Kalifornię .... TAM to TERMINATORA już tak poniosło że ograniczają ruch samochodów z silnikami spalinowymi .... tam otworzyć lakiernię to dopiero jazda ! Jak na ulicę nakapie olej to samochód do utylizacji na koszt właściciela ...

przemo1972 
Wysłany: 2009-05-21, 23:44   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
Jak na ulicę nakapie olej to samochód do utylizacji na koszt właściciela ...

Nie przesadzajmy ;) W europie zachodniej tez raczej przegladu Ci nie podbija... :)

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-22, 00:01   
0
UP DOWN

wiem 4 lata miałem SKP

LoboLoco 
Wysłany: 2009-05-22, 07:29   
0
UP DOWN

wiesz, PROJEKTER, to jest forum lakierników, a nie biznesmenów... chyba nie wiesz jakie są polskie realia smallbiznesu... jak ciężko jest cokolwiek zrobić samemu jak się nie ma wkłądu kilkaset tysięcy.... poczytaj sobie tematy typu jaki pistolet do 800PLN, jak samemu zbudować kompresor.... tu nikt sie nie zastanawia jak wydać 3 miliony... jak ja miałbym taki problem i chciał mieć warsztat to znalazłbym ciebie bez udziału tego forum, bo pewnie niemiałbym czasu na czytanie jak po kosztach zbudować kabinę lakierniczą...

cytując twoją rozmowę z przedstawicielem Ford Polska nie trafiasz prawdopodobnie do żadnego z nas... ludzie skupieni na tym forum większe warsztaty pewnie łatwiej kojażą z niską płacą i pracą 7 dni w tygodniu, niż wielkimi planami i wielkimi pieniędzmi z ich udziałem...

twoje rady są cenne, ale raczej to nie ta liga...

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-22, 09:07   
0
UP DOWN

Wiesz zaskoczę Cię ! Jak ja zaczynałem pracę zawodową po maturze to przez przypadek trafiłem do autoryzowanej stacji serwisowej jako ... popychadło w biurze ....Wysłali mnie do Niemiec po mieszalnik ( 1993 rok ! ) jeden z pierwszych w Polsce bo nikt nie chciał jechać ... Tam polak pracujący od wielu lat pokazał mi o co chodzi z materiałami Spiec Heckera. Jak wróciłem to ... lakiernicy nauczyli mnie lakierować wieczorami w firmie, a ja im mówiłem jaki materiał jest do czego .... trzy lata później byłem kierownikiem tego obiektu ( najmłodszym kierownikiem w sicie serwisowej ) dwa kolejne lata później zarejestrowałem jednoosobową działalność gospodarczą mając ... 4000 zł oszczędności i siedmioletni samochód ! i nie wiedziałem o co mi chodzi Czy chcę handlować lakierami kabinami, czy doradzać innym .... ale poszedłem się dokształcić i po kolejnych dwóch latach miałem ... dwu osobowe biuro projektowe!

i wiesz co się stało .... największy sukces w życiu ... po rozmowach z BASF wprowadziłem do Polski pierwszy mieszalnik z lakierami wodnymi w czerwcu 1997 roku system GLASURIT R90 - to historia i nikt już tego nie zmieni ... Dziś piszę wam o inwestycjach za 3 000 000 i 15 000 000 ..... jak sam "wyszedłem" z lakierni prosto od pistoletu ... Czy ty sobie zdajesz sprawę jaką mi sprawiasz przyjemność
pisząc - twoje rady są cenne, ale raczej to nie ta liga... ! DZIĘKI STARY

Ale masz może rację - co ja jestem JEZUS żeby zbawiać ŚWIAT kto chce niech idzie do przodu i myśli JAK ? a kto nie to niech rozbije świnkę i kupi pistolet za 800 zł ( choć ten za 1800 SATA mógł dostać za darmo ! tj. nie płacąc pieniędzmi ! )

LoboLoco 
Wysłany: 2009-05-22, 09:47   
0
UP DOWN

Wiesz, nie zaskoczyłeś mnie, gratuluje Ci drogi "od zera do milionera" ....
nie zbawiasz świata reklamując na forum swoje usługi, tymbardziej wypominając że za porady normalnie się płaci...

PROJEKTER napisał/a:
Zerknij na post z przepisami o ochronie środowiska .... zerknąłeś ? no to za tą informację 50 zł ... podać nr konta ?

,
PROJEKTER napisał/a:
a kto nie to niech rozbije świnkę i kupi pistolet za 800 zł ( choć ten za 1800 SATA mógł dostać za darmo ! tj. nie płacąc pieniędzmi ! )

za darmo, czyli nie płącąc pieniędzmi... to już jest normalny "marketingowy" wkręt...

Jeżeli oferujesz swoją pomoc, a rozumiem że dlatego pojawiłeś się na forum, to pomagaj... nie odsyłaj na swoją skrzynkę mailową tylko postaraj się udzielać rzeczowych odpowiedzi... i rozwiązywać konkretne problemy...

Jeśli chcesz się reklamować polecam inne portale, targi tematyczne itp....

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-22, 10:21   
0
UP DOWN

daj spokój z tymi pięciom dychami to wkręt ... bo trochę mnie ... wkurzył, ale pistolet bez kasy - sorry stary ... normalny układ z mieszalnią dla właścicieli małych warsztatów ! tylko trzeba uciąć i policzyć co za co ! i ... 30 000 na wyposażenie można dostać od firmy olejowej, i ZUS u można nie płacić we własnej firmie... zgodnie z przepisami ! pieniądze z Urzędu Pracy dostać ( ale to to już wiesz ) i z Agencji Rynku Rolnego dla tych co są w małych miejscowościach i nie widza żadnych perspektyw... ale ...

Ale ... co do jednego masz rację .... pomoc udzielana za kasę chyba jest bardziej ceniona ... bo jak czasami czytam jakie jest podejście "niektórych" do przepisów po tym jak was przestrzegam przed problemami to rzeczywiście przyznaję ... że żyjemy w różnych światach ...

Gdzieś słyszałem że małe dzieci nakrywają się kocem żeby czuć się bezpiecznie ! BO UWAŻAJĄ ŻE JAK PROBLEMU NIE WIDAĆ TO GO NIE MA !

Jestem pewien, że ci co planują posiadanie własnego warsztatu będą M U S I E L I skorzystać z pomocy specjalistów .... a czy z mojej ( to ap ropo reklamy za darmo !!! )
Raczej nie ... bo mnie z motoryzacją wiąże tylko jedna firma która produkuj kabiny ... reszta działań to .... przemysł !

a... i za gazetę z poradami to też trzeba zapłacić .... a tu proszę wysyłasz do mnie zajawkę .... o i masz rzeczową odpowiedź czy techniczną , czy też formalno prawną za d a r m o c h ę ... ale sorry ... ja do was zawitałem na chwilkę ... tak na dwa tygodnie ... i koniec promocji !!!

Twoja sprawa jak to wykorzystasz .... masz problem ( ale taki poważny ! ) pisz, a obiecuję pomóc - RADĄ , a jak nie to olej moje posty !

LoboLoco 
Wysłany: 2009-05-22, 10:43   
0
UP DOWN

Z pięcioma dychami to przykry wkręt i mnie też wkurzył...
PROJEKTER napisał/a:
i koniec promocji !!!

i to też jest przykre, jak cenisz się tak wysoko rzeczywiście może podaj nr. konta i kwote...

Gratisy przy wiekszych zamówieniach nie są za darmo, bo są dawno zapłacone, i sam dobrze wiesz że w takie bajki o sprzęcie za darmo wierzą te dzieci spod kocyków...

Co do zusu to, Osoby, które po 24 sierpnia 2005 r. rozpoczęły prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej, przez okres 24 miesięcy kalendarzowych od dnia rozpoczęcia wykonywania tej działalności mogą opłacać składki na ubezpieczenia społeczne od zadeklarowanej przez siebie kwoty, nie niższej jednak niż 30% kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę. Od 1 stycznia 2009 r. minimalne wynagrodzenie wynosi 1276 zł, a minimalna podstawa wymiaru składki 382,80 zł (30 % z 1276 zł). Czyli z tego co rozumiem nie są zwolnione z opłat. Ale co to jest te 400 PLN, skoro dostanę 300 000 od firmy olejowej (cokolwiek to znaczy)...
I pieniądze z urzędu pracy, tj. ok. 13 000 też się przyda...

Wszystkie informacje jakie tu napisałem znalazłem bezpłatnie na necie w 15 minut...

PROJEKTER napisał/a:
.... pomoc udzielana za kasę chyba jest bardziej ceniona ...

jak na razie nie udzieliłeś pomocy którą możnaby docenić nawet buttonem "pomógł" ...

pozatym jeżeli masz zamiar post kończyć zwrotem "olej moje posty" to się zastanów czy warto go pisać...

Myślę że starczy już tego OT...

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-22, 11:02   
0
UP DOWN

no to znajdź w necie to :

Osoby zatrudnione na pełnym etacie w INKUBATORACH PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ( powstałych w latach 2004 - 2007 w ramach programów likwidacji różnic regionalnych w poziomach zatrudnienia ) otrzymują zwrot minimalnego wynagrodzenia które w kwocie brutto wypłacane jest pracodawcy ... ( tzn. właścicielowi INKUBATORA rozliczającego pomoc unijną ) .... a i z drugiej beki OSOBA PROWADZĄCA działalność gospodarczą zatrudniona na pełnym etacie wskazuje płatnika składek ZUS ( czyli wybiera pracodawcę i z własnej kasy płaci ... ok. 246 zł składki zdrowotnej zamiast 890,- ) zatroszczyłeś się o tych którzy otworzyli działalność p 2005 roku i gratuluję .... a co z innymi ?

może UMOWA O PRACĘ za 1260 zł brutto + ubezpieczenie PZU na 5000 zł na wypadek śmierci 100 zł na konto i ... po zusie !

[ Dodano: 2009-05-22, 12:04 ]
Sorry - umowa na 1280 ,-

[ Dodano: 2009-05-22, 12:26 ]
Chyba jesteśmy nie w tej części portalu ten jest o budowie ... ale co tam

kasa z urzędu pracy ! pewnie 13 000 zł się przyda, ale nie wystarczy na wyposażenie !

ale 3 x 13 000 już tak ... Urzędy Pracy dopuszczają łączenie przedsiębiorców otrzymujących wsparcie w spółki cywilne !

Pistolet bez kasy ... proszę bardzo ... zrezygnuj z rabatu na materiały ... zdeklaruj poziom zakupów w mieszalni ... i po zgenerowaniu nadpłaty np 30 % otrzymasz sprzęt ... mówimy oczywiści cały czas o biznesie, a nie prezentach ! Resztę spłacasz zakupami ( program lojalnościowy ) a jak nie kupujesz oddajesz brakującą kwotę .

Nie widzę tu ani cudu ani pułapki,ani nieuczciwości a na pocątku widzę ... niezapłacony pistolet - bez kasy !

I 30 000 zł umowa na sześć lat ok 7 000 litrów oleju ( tu każda firma ma tzw. litr przeliczeniowy ) kasa wyplacana 20 000 od razu 10 000 jak zakończysz umowę !

no ... oczywiście musisz wymieniać ten olej w swoim warsztacie ! ... lub w innym
jak kulejesz z umową to się ją przedłuża .... jak już przesadzasz to zwracasz kasę bo w biznesie nie ma nic za darmo ! Sprzęt który kupisz jest własności firmy olejowej więc jakby co to go stracisz !

ale ale ... zaczęliśmy bez kasy a tu pistolet, np sprężarka, trochę narzędzi i jakaś gotówka na zakupy i brak ZUS u, może kabinę .... po 6-mc prowadzenia działalności i udokumentowanym obrocie ( może być oficjalnie strata ! ) i 20 % wkładu własnego łapiesz się na leasing urządzenia ! a kredytu nie dostaniesz bo banki nieufając młodym przedsiębiorcą ... leasing nie ryzykuje ! Jak nie płacisz zabierają kabinę odliczają jej sprzedaż od długu a resztę ściągają z majątku ... jak widzisz nie ma cudów tylko biznes a kabina JEST !

A po kilku latach .... umowa z dostawcą lakieru na własna mieszalnie ... ale to to na pewno już znasz. po 12-mc i zatrudnieniu minimum 2 pracowników łapiesz się na każdy regionalny program Unijny.

I ktoś pytał o 40 000 zł z UNII na własną działalność.... to akurat NIEOSIĄGALNE choć dostępne w necie i szeroko reklamowane w TV ! Wypłata odbywa się przez firmę szkoląca wytypowaną przez Urząd Pracy po szkoleniu z prowadzenia działalności wygraniu wewnętrznego konkursu ( ok. 400 ofert na 20 - 30 miejsc) Tu to trzeba mieć pomysł !

i co ... paluszek ta button ( pomógł ) czy .... nie wierzysz że to możliwe ? - to żarcik !

[ Dodano: 2009-05-22, 12:30 ]
a te przerwy ... to tylko interpunkcja nic złośliwego !

[ Dodano: 2009-05-22, 12:36 ]
i prezent ... chcesz 8 000 zł proszę bardzo skontaktuję Cię z osobą której pozostałą końcówka umowy z firmą olejową - jakieś 1500 l a teraz chce umowę z inną bo płacę więcej... jeden podpis na cesji i przelew 6000 zł ... reszta jak zamkniesz umowę w rok i osiem miesięcy ! i powiem ci jak to rozksięgować żeby nie było pochodowego !

LoboLoco 
Wysłany: 2009-05-22, 11:55   
0
UP DOWN

Osoba prowadząca działalność zatrudniona na pełnym etacie już ma opłacone składki ZUS przez pracodawcę (w sumie samego siebie dostając wypłatę NETTO)...

PROJEKTER napisał/a:
Osoby zatrudnione na pełnym etacie w INKUBATORACH PRZEDSIĘBIORCZOŚCI (...) otrzymują zwrot minimalnego wynagrodzenia które w kwocie brutto wypłacane jest pracodawcy ... ( tzn. właścicielowi INKUBATORA rozliczającego pomoc unijną )

To znaczy tylko tyle ze właściciel inkubatora dostaje dotacje za pomoc zaczynającym w sektorze MSP...
Jeżeli chodziło ci o AIP to zainteresowanym radzę przeczytać uważnie regulamin... z tego co napisałeś i tego co jest na stronie AIP to rozumiem to w ten sposób, że zakłądając działalność przez AIP nie dostajesz nipu regonu i wpisu do krsu, więc tak na prawdę nie zakładasz działalności tylko zatrudniasz sie w inkubatorze... Może to i jest pomoc, ale przy budowie lakierni... niewiem, niewnikam...

wszytsko z neta... polecam google, stronu UP i ZUS ...
przestań się puszyć i chwalić wiedzą rzucając jakieś cząstkowe tematy... czasy kiedy takie podstawowe rzeczy musiał tłumaczyć specjalista powoli mijają, i całe szczęście...

PROJEKTER napisał/a:
Pistolet bez kasy ... proszę bardzo ... zrezygnuj z rabatu na materiały ... zdeklaruj poziom zakupów w mieszalni ... i po zgenerowaniu nadpłaty np 30 % otrzymasz sprzęt ... mówimy oczywiści cały czas o biznesie, a nie prezentach ! Resztę spłacasz zakupami ( program lojalnościowy ) a jak nie kupujesz oddajesz brakującą kwotę .
bez kasy? "rezygnujesz z rabatu...", zostawmy ten temat...

Kasa za olej to rabat wypłacony przy podpisaniu umowy na stały odbiór towaru... napisz jeszcze ile trzeba zapłacić za ten olej, jakia jest kwota pierwszego zamówienia? Wiele producentów przy przerkroczeniu pewnych progów zachęca swoich odbiorców takimi rabatami ... pozatym jakoś nie chce mi się wierzyć że idę do dystrybutora czegokolwiek i mówię, że będze kupował w tydzień tyle co inni w miesiąc... podpisuje papierek i dostaję kase do ręki... takie manewry to są przy współpracy dużych firm z dostawcami, gdzie relacje albo były wypracowane już dawno, albo firma ma udokumentowane odpowiedznie obroty...

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-22, 12:05   
0
UP DOWN

Co ty wypisujesz o tym AIP ?

[ Dodano: 2009-05-22, 13:08 ]
Zakładasz działalność i zatrudniasz się INKUBATORZE jako pracownik .... sorki ale spytaj jak coś jest dla cienie nie jasne ! Lepiej poproś o nr telefonu do kogoś kto Cię tak zatrudni! a potem odpisz że dziękujesz !

LoboLoco 
Wysłany: 2009-05-22, 12:09   
0
UP DOWN

http://www.inkubatory.pl/ jeśli nie trafiłem to proszę popraw mnie...

ja firmy nie zakładam, twoich porad nie potrzebuję, ale trochę mieszasz i na siłę wciskasz jakieś swoje teorie, ja tylko próbuję zadbać o obiektywność tego forum...

a z tą wdzięcznością to uważaj żebyś się nie przeliczył... bo jak na razie to ciągle dajesz niepełne informacje, albo ogólnie dostępne w necie... jak boisz się powiedzieć zbyt wiele to odpuść odrazu... myślę że wszyscy to zrozumieją, mówimy w końcu o biznesie a nie prezentach...

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-22, 12:18   
0
UP DOWN

proszę bardzo ! tylko gdzie jest na tej stronie informacja o pracownikach INKUBATORA ? ... A NIE TO NAPISAŁEM ! osoba z a t r u d n i o n a objęta jest zwrotem bo to ile osób będzie obslugiwało AIP jest we wnisku o jego zawiązaniu !

i tak jak w przypadku każdego projektu ( projektu dofinansowania inwestycji ) we wniosku są wskazane wynagrodzenia terminy dla kierownika takiego projektu nadzoru księgowego i koga tam jeszcze wymyślisz przy inwestycji.

I ważne ! nie pytaj mnie czy to jest MORALNE ( ten manewr z ZUS ) to nie jestem właścicielem .... ale gwarantuję ze zgodne z prawem !

[ Dodano: 2009-05-22, 13:26 ]
Co do rabatów i programów lojalnościowych.
No wybacz ale jak otwierasz działalność i masz w kieszeni z 2000 i może fajny budynek to kto ci pomoże wystartować ? Bank ? Leasing ? ... albo się otwierasz na droższe propozycje które nie pociągają za sobą wykładania kasy , albo za miesiąc zastanawiasz się czy na złomie znajdziesz boiler na kompresor ( z góry przepraszam ! ) Goszczę u was trzeci dzień .... i cały czas ( w tych tematach ) narzekanie ... Jak można pomóc komuś kto jest nastawiony na NIE ... i jeszcze mnie wyzywasz od SPECJALISTÓW KTÓRYCH CZASY MINĘŁY ...

Wiesz żadna profesjonalna lakiernia nie działa normalnie bez udziału SPECJALISTÓW wprawdzie z różnych dziedzin np. poprowadź własną księgowość w oparciu o informację z netu ... !

LoboLoco 
Wysłany: 2009-05-22, 12:28   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
proszę bardzo ! tylko gdzie jest na tej stronie informacja o pracownikach INKUBATORA ? ... A NIE TO NAPISAŁEM ! osoba z a t r u d n i o n a objęta jest zwrotem bo to ile osób będzie obslugiwało AIP jest we wnisku o jego zawiązaniu !

nie interesują , jak sądzę, nikogo pracownicy AIP... napisałeś ze zrwot wypłacany jest pracodawcy, a pracodawcą z tego co rozoumiem jest AIP lub inny inkubator, który teoretycznie mnie zatrudni... (AIP każe sobie płacić za opiekę prawnąi księgową wię nie wiem jak to dokładnie jest) ja nie siedze w tym temacie, ale czytam twoje posty i staram się zrozumieć co piszesz, a że żucasz informacje w strzępach to prubuję w miarę to poskładać by dać pełen obraz sprawy...

nie wiem o jaki manewr z zusem ci chodzi, a co do moralności zusu to sięnie wypowiadam, bo o moralność ludzi przedsiębiorczych z sektora MSP sięnie obawiam...

Nie napisałem że czasy specjalistów minęły... i nikogo nie wyzywam, więc uważaj z tymi osądami... napisałem że minęły czasy gdy za podstawowe informację o zapleczu prawnym, normach, mechanizmach urzędniczych trzeba komukolwiek płacić... to nie jest nawet PRAWIE to samo...

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-22, 12:39   
0
UP DOWN

Zobacz jaki jest długi każdy post gdy zawiera informację o ustawie lub przepisach. I te skąplikowane zapisy jeszcze wymagają rozszerzenia i przytoczenia obowiązujących załączników .... a od ciebie dostaję uwagę ... JAK SIĘ BOISZ POWIEDZIEĆ ZBYT WIELE TO OD RAZU ODPUŚĆ ... ! przecież wiesz że odpuszczę ... już to mówiłem ...

INTERNET to świetne narzędzie ( taki banał ) ... no to znajdź konkrety o projetowaniu lakierni .... ale konkrety bez tego marketingu że wszystcy projektują pod klienta !

Weź tam poszukaj jakiegoś gotowca z opisem co i jak i ile wody prądu i jakie formalności i ile kosztuje każdy element ... a potem wejdź na forum i odpisz mi żebym spadał !

Jak mogę to bardzo proszę o doprecyzowanie ....na siłę wciskasz jakieś swoje teorie... ( jak rozumiem nieobiektywne ! ) wskaż proszę a ... natychmiast każdego przeproszę za swoją zawodową głupotę !

[ Dodano: 2009-05-22, 13:54 ]
jeszcze o AIP i ZUS !

Za dużo tekstu musiało by się pojawić żeby wyjaśnić ten aspekt.

Napisałem ... że nie musisz płacić ZUS i jest na to sposób !
Stwierdziłeś że wiesz i przysłałeś info z netu
Odpowiedzialem ci ze chodzi o inny temat
i dalej ... to już zaczynasz zażucać mi kłamstwa ... więc pomijam to i powiem tak :

Masz obowiązek płacenia pełnej składki ZUS i nie chcesz tego robić powiedz że chcesz kontakt do KATOWIC lub WARSZAWY i go dostaniesz ... ilość miejsc ograniczona.

( cholera ! brzmi jak reklama a nawet nie mój biznes tylko jakiegoś gościa z Krakowa )

Proszę ( jeżeli możesz ) pytaj o co mi chodzi to wyjaśnię szerzej. Ale nie sugeruj że się puszę i kłamię bo to .... niegrzeczne ! no i zwróć łaskawie uwagę że na tym formu nie zabieram głosu w tematach o których nie mam pojęcia ... a jest ich z 200 to by dopiero było dyletanctwo ... co do wąskiej grupy zagadnień .... wybacz ale wykształcenie, 10 lat prowadzenie firmy, szereg publikacji technicznych i prasowych i 160 ukończonych inwestycji z czego ok. 40 to ASO i ... własny warsztat przez 7 lat to chyba jest jakiś potencjał wiedzy .... czy nie jest i jednak zemnie kretyn ?

LoboLoco 
Wysłany: 2009-05-22, 12:54   
0
UP DOWN

Twoje teorie o tym że bez "dotacji z UE na 3 czy wiecej milionów" nie ma co myśleć o interesie... dla mnie to banał. Nie każdy jest taki kozak, żeby podpisywać kredyt na takie kwoty... Nie każdy ma zabezpieczenia i nie każdy ma odpowiedni wkład własny, i w większości takich ludzi skupia forum...Może ty się obracasz w takim towarzystwie, gdzie normalne jest obracanie takimi kwotami... co ciebie więc sprowadza do MSP ? przecież sam napisałeś że zajmujesz się przemysłem... może poprostu chcesz kogoś na siłę uszczęśliwić swoimi cennymi radami...

Na długość postów nikt nie nażeka, jak jest to konieczne oczywiście... a może czasem wystarczy link do stron rządowych...

Wiem też że w necie nie ma gotowców... ja mówie o podstawowych wiadomościach którymi błyskałeś na dzieńdobry a ty mi teraz każesz szukać gotowego przepisu na lakiernie... co teraz mi powiesz żeby mieć rację?

PROJEKTER napisał/a:
INTERNET to świetne narzędzie ( taki banał ) ... no to znajdź konkrety o projetowaniu lakierni .... ale konkrety bez tego marketingu że wszystcy projektują pod klienta !
w tej kwestji liczyłem na Ciebie właśnie, pewnie jak inni forumowicze...

Ja rozumiem, że znasz to wszystko ze swojej strony, i że masz rację zawodową... ale mówimy o innych światach... jak ktoś się pyta jak samemu zrobić kabinę a ty go odsyłasz po dotacje, to chyba czegoś nie rozumiesz...

pozatym nie nazwałem cię ani kłamcą ani głupcem, nawet tego nie sugerowałem... także nie wciskaj mi w usta nie moich słów, bo to dopiero jest nieeleganckie...

może i masz doświadczenie, ale nie potrafisz go wykożystać odpowiadając w prosty sposób na proste pytania ... kamilbusko w innym poście zadał konkretne pytanie... więc może daj spokój tej przepychance słownej i coś mu doradź...

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-22, 13:13   
0
UP DOWN

nie chodzi o TO ŻEBY MIEĆ RACJĘ - zobacz ile jest kabin o różnych rozwiązaniach technicznych i każdy handlowiec twierdzi że tylko on rację !

Chodzi o moją opinię i wrażenia po przeczytaniu wielu postów !
Mam powiedzieć że się zgadzam ... jak ktoś wymiena uwagi że nie ma sensu przestrzegać przepisów PRAWA OCHRONY ŚRODOWISKA ? ... za to można siedzieć !

Mam powiedzieć ze to jest super pomysł kompresor z bojlera na wodę , lub kabina z wentylatorem osiowym w ścianie który grozi wybuchem ?

Czy może powinienem się przyłączyć do narzekań .. że nie ma kasy, że tak trudno związać koniec z końcem, że garażowcy to nawet za 50 zł element lakierują ...

Ja nie poruszam tematów na których się nie znam ... żyję normalnie i nie jestem milionerem ... wyszedłem z warsztatu lakierującego samochody i nie młodymi gardzę lakiernikami bo oni kiedyś tak jak ja mogą za marzyć o własnym warsztacie ... i powiedz teraz ..... forum zacznie im doradzać jak zrobić kompresor ze złomu ( wiesz że sprężarka wymaga dopuszczenia UDT ? ) czy doradzić jak sprawnie i skutecznie za nie wielki pieniądze wylecieć w powietrze w kabinie własnej konstrukcji ?

Jak piszę, kredyt, leasing, barter, dotacje to dostaję zpowrotem uwagi że to nie ten świat .... tzn gdzie wy żyjecie ... poza unią ? a ci co ich pokazują niektórzy że mają wielkie warsztaty to co złodzieje ? Kurde dopuść myśl że oni sami dorobili się od zera !

a wtedy ja powiem ci i uczestnikom forum jakich sposobów użyli ... za darmo !
ale masz rację ... może nikt nie chce słuchać ... może złe trafiłem.... po co na forum za darmo i konkretnie i profesjonalnie i wyczerpująco ? może lepiej za dwa trzy lata za ciężka kasę zadzwonić do jakiegoś fachowca i prosić o pomoc ? Może to ty masz raję a ja się mylę !

LoboLoco 
Wysłany: 2009-05-22, 13:28   
0
UP DOWN

Przedstawiasz sprawę jako białe lub czarne... nowa kabina lub garaż z klepiskiem i pistolet z marketu... nie mówię że nie da rady kredytu spłacać, że leasing jest do niczego, z tym barterem to nie przychodzi mi do głowy sensowne zasosowanie tego typu rozliczenia w przpadku lakierni, ale nie mam doświadczenia... mówię tyle, że rozwiązania jakimi się dzielisz są delikatnie mówiąc trochę odklejone...

PROJEKTER napisał/a:
forum zacznie im doradzać jak zrobić kompresor ze złomu ( wiesz że sprężarka wymaga dopuszczenia UDT ? ) czy doradzić jak sprawnie i skutecznie za nie wielki pieniądze wylecieć w powietrze w kabinie własnej konstrukcji ?

w sumie nie ma różnicy czy powiesz "twoja kabina to wyrok śmierc" lub "weź kredyt na 2 bańki" ... obydwie te odpowiedzi sugerują jednoznacznie ... nie znasz sie to sie za to nie bierz... żeby wziąć dotację z uni to o ile sięnie mylę trzeba mieć projekt zrobiony przez fachowca... nie wystarczy zwykły biznesplanik... więc każdy kto myśli o takich rozwiązaniach napewno się do ciebie zwróci... ale po co tak nachalnie siebie narzucać...

a może by podyskutować nad alternatywą ogrzewania kabiny, moze nad tym jak zrobić "profesjonalną" wentylację, może warto poszukać kompromisów, może postawisz się na miejsu tych ludzi, których nie stać na twoje rozwiązania przemysłowe... dla ciebie to wszystko jest banalnie proste, ale chyba nie wiesz jak odpowiedzialną decyzją jest włożenie w biznes 100 000 a co dopiero kwot o których piszesz... nie zapominaj że bez wkłądu własnego (prawie) nikt nie da ci złamanego grosza....

PROJEKTER napisał/a:
po co na forum za darmo i konkretnie i profesjonalnie i wyczerpująco ? może lepiej za dwa trzy lata za ciężka kasę zadzwonić do jakiegoś fachowca i prosić o pomoc ?

nie bądź gościu beszczelny bo nie odpowiedziałeś rzeczowo, konkretnie i profesjonalnie na zbyt wiele pytań...

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-22, 14:44   
0
UP DOWN

garaż z klepiskiem i pistolet z marketu ... nie napisałś tylko czy właściciel to ma w ogóle chęć prowadzić ten warsztat ?

Trochę chęci ... jak na razie to cały czas jesteś na NIE !
Dobrze przynajmniej że się mylisz w sprawie tych dotacji z unii bo w przypadku AGENCJI RESTRUKTURYZACJI ROLNICTWA to wypełnia się gotowy druk !
a w dotacjach Urzędu Marszałkowieskiego jest zawsze komórka pomocowa którą pomaga wypełnić wniosek na miejscu ... i jeszcze za free cię przeszkolą w dwa dni jak to zrobić dla innych ... Trochę się zainteresuj ! internauto !

Wiesz że jest coś takiego REGIONALNA AGENCJA ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI kredyt w oparciu o te same dokumenty co do wniosku i możliwość częściowego umorzenia. I jest jeszcze BOŚ ... ale co ja ci tu przecierz Ty już wszystko wiesz.

Jak chcesz podyskutować o profesjonalnej wentylacji ? ... wiesz o czym chcesz gadać ... to ci doprecyzuję.... o połowie 50 % wartości nowej kabiny lakierniczej ... albo wykasuj słowo profesjonalna i wtedy zaczniemy od 3 000 za wentylator kanałowy w EX o zdolności przesyłowej 18 000 m3/h.
Dopóki podstawowe warunki bezpieczeństwa i wymogi technologiczne będą olewane w przypadku budowy samodzielnej kabiny , dopóty będziesz mógł dyskutować z każdym że to jest taniej ! Kup sobie normę .... sorry to ja jestem frajer i z nią zapłaciłem ty ją wyciągniesz z internetu PN-EN 60079-10 URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE W PRZESTRZENIACH ZAGROŻONYCH WYBUCHEM i jeszcze jedną PN-EN 13355 URZĄDZENIA MALARSKIE KABINY ZESPOLONE WYMAGANIA BEZPIECZEŃSTWA i jeszcze jak będziesz chciał dyskutować o stanowiskach lakierniczych to PN-EN 12215 URZĄDZENIA DO MALOWANIA KABINY MALARSKIE DO NANOSZENIA NATRYSKIEM CIEKŁYCH WYROBÓW LAKIEROWYCH WYMAGANIA BEZPIECZEŃSTWA.
a zanim powiesz komuś na forum, że to świetny pomysł kabina z cegieł lub pustaków to jeszcze sobie zajrzyj do właśnie znowelizowanej ustawy o WARUNKACH TECHNICZNYCH JAKI POWINNY ODPOWIADAĆ BUDYNKI I ICH USYTUOWANIE ... czego TY tu bronisz ? ... i to jeszcze informacje dla młodych ludzi którzy zaczynają

Człowieku niech szukają sposobu na kredytowanie, a każda rzecz która kupują niech służy im latami ! Nawet używana kabina bo to lepszy pomysł niż wentylacja garażu !
Twoja propozycja kompromisu to nic innego jak przymykanie oczu na gigantyczne niebezpieczeństwo dla takich lakierni Figę wiesz bo nie widziałeś skutków wybuchu wentylatora i kabiny a ja ma za sobą 7 takich spraw .... weź wyślij im taką radę na piśmie i podpisz własnym nazwiskiem żeby wiedzieli kto za to odpowiada.

ale tu proszę tych którzy nie zarabiają zawodowo we własnej firmie o wybaczenie ... ich te uwagi nie dotyczą ... tu jest miejsce na takie hobby jak lakierowanie samochodów z pominięciem wymogów i przepisów , jedynie trzeba pamiętać o zdrowym rozsądku i ostrożności !

... jak to było, a ... GOŚCIU !!!

ZIEMBA
Wysłany: 2009-05-22, 17:41   
0
UP DOWN

Projekter, żyjesz w innym świecie niż wszyscy na tym forum, nie obrazaj się ale nie ma sensu pisac o tych projektach za kilka milionów bo i tak nikt z tego tu nie zkorzysta. Wiem co to biznes, dotacje i kredyty po 100 200tys bo kiedyś w tym siedziałem. Ale na lakiernie za 2-3mln stac może jednen zakład lakierniczy w każdym mieście. Oczywiście budowe i pużniejsze utrzymanie go. Nie mówie tu o przemyśle. Także daj już sobie spokuj.

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-22, 18:02   
0
UP DOWN

tylko że to nie jest o budowie !

[ Dodano: 2009-05-22, 19:10 ]
tzn. przepraszam ... ta część tematyczna forum to dotyczy takiego tematu, ale ten post powyżej jest o czymś innym. Na moje oko to o ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA RADY ! Chyba że to takie ogólne spostrzeżenie od Ciebie, no to przyjmuję do wiadomości !

ZIEMBA
Wysłany: 2009-05-22, 18:11   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
tylko że to nie jest o budowie !

Nieważne, daj sobie poprostu spokuj z tymi wywodami. Mam dla Ciebie uznanie i wieże że robisz takie projekty za pare milionów bo to normalna sprawa dla kogoś kto ma duża firme. Dla mnie taka kasa tez kiedyś była kosmiczna ale teraz 10 czy 20mln nie robi na mnie wrażenia, także dajmy sobie już z tym spokuj. Jak chcesz cus rozsądnego nam zproponowac to napisz co może zrobic młody chłopak którt dysponuje powiedzmy 50tys i własną działką. Uwierz mi że to napewno zainteresuje sporo osób na tym forum.

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-22, 18:37   
0
UP DOWN

Musiał by konkretniej powiedzieć jaki ma pomysł. Czasami to starcza na przyłącza a czasami można coś wykombinować np . Kupić używaną skręcaną halę stalową i postawić. Nie wiem czy akurat za 50 tyś czy nie ... ale to zawsze pierwszy krok. Bardzo dużo zależy też od tej działki.

[ Dodano: 2009-05-22, 19:49 ]
Z pięć lat temu spotkałem czterech chłopaków którzy stracili pracę bo dealer splantował. Mieli świetny pomysł na biznes w naprawach blacharsko lakierniczych.
Wynajęli taki długi i wąski budynek który po niewielkich przerobach miał :
biuro obsługi klienta, mechanikę na dwa stanowiska blacharnię dwa stanowiska i lakiernię z jednym stanowiskiem kabina na zewnątrz. Sprzęt kupili i częściowo wynajęli od syndyka masy upadłościowej i komornika ( ten sam sprzęt co wcześniej na nim pracowali u dealera. Ale fajnie się zorganizowali bo każdy otworzył własna firmę i robił co chciał .... tylko biuro mieli jedno.
Klient wchodzi mówi rozwaliłem samochód ... wychodzi facet i mówi no .... 10 000 tyś na PZU, robi kosztorys wystawia FV z własnej firmy np AUTO X - mechanik robi swoje blacharz swoje, lakiernik swoje i każdy zanosi do AUTO X własną FV podstawą rozliczenia jest kosztorys i nie ma awantur. Chłopaki - temu z biura odpalają %.

I na zewnątrz profesjonalna duża firma a naprawdę trzy małe warsztaciki !

mieli pomysł i mieli biznes, każdy trochę wyłożył trochę pożyczył .... zobacz że ten chłopak którego stawiasz za przykład 50 tyś x 4 = ....

no a jak spółka się pochrzani, jeden spłaca drugiego i są dwa albo, trzy warsztaty zamiast jednego. Samemu zawsze jest trudniej ! na początku

ZIEMBA
Wysłany: 2009-05-23, 17:14   
0
UP DOWN

PROJEKTER napisał/a:
Czasami to starcza na przyłącza

Projekter, nie wiem gdzie mieszkasz ale u mnie za przyłącze energetyczne 25kw i wodne zapłaciłem 7tys a nie 50tys. Ty chyba naprawde jesteś z innej bajki. Bez urazy oczywiście ;)

PROJEKTER
Wysłany: 2009-05-23, 17:26   
0
UP DOWN

No ! bo wygląda na to że to tylko ja tu umiem dodawać !

a te 25 KW do czego ? bo warsztat z kabiną i wentylacją stanowiska + rama na podnośniku i dwa podnośniki i socjal to tak z 60 KW i jeszcze separator na ścieku deszczowym i piaskownik na porządkowym i dołożysz gaz lub miejskie CO ... jak jest i .... 50 000 pstryk ! ( oby starczyło )
WITAJ W REALNYM ŚWIECIE INWESTYCJI POD BUDOWĘ WARSZTATU ! oczywiście bez urazy !

[ Dodano: 2009-05-23, 18:44 ]
a i mały dodatek ! do 80 KW to zasilanie z sieci miejskich ... a powyżej podtransformatorowo - wiec się dorzucasz do inwestycji elektrowni tj. Miejskiego Zakładu Energetycznego bo oni są właścicielem sieci. Ale nic nie peniaj ! rozłożą ci to nawet na 3 lata !

No i ciesz się że miałeś linię energetyczną blisko działki ... zmieniłbyś zdanie jak by to była odległość 2 - 3 km .... albo jak by Zarząd Dróg Miejskich wystawił Ci rachunek za zablokowanie pasa drogowego, bo prąd jest po drugiej stronie ruchliwej ulicy !

i ... zakładamy że ten ściek z przyłącz to ZWIK ( Zakład Wodociągów i Kanalizacji ) to puści Ci bez Operatu Wodno Prawnego czyli nie każe ci najpierw wybudować wstempnej separacji ścieku .... napisz w wystąpieniu do ZWIK - MYJNIA SAMOCHODOWA zamiast STANOWISKO PRAC MOKRYCH i dowiesz się ile kosztuje taki separator !

Widziałeś kiedyś myjnię samochodową z namiotu ... pod marketem ?
Czasami są lepsze lokalizacje to dlaczego akurat tam ? .... Bo parkingi dużych marketów ze względu na ich wielkość są podłączone do takich separatorów kaskadowych !

Nie gniewam się ! Skąd mogłeś to wiedzieć ... na razie tylko ja na tym Forum jestem w realnym świecie, a niektórzy na planecie WYDAJE MI SIĘ ŻE ...

Cholera już gadam jak zarozumialec i narcysta - PRZEPRASZAM !!!

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu