Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
kamilbusko
Wys³any: 2008-12-27, 21:58   czy wystarczy odwadniacz
0
UP DOWN

Posty: 349
panowie czy wystarczy dobry odwadniacz do bezproblemowego lakierowania czy trzeba zainwestowaæ w osuszacz powietrza
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-27, 22:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Wystarczy
_________________
Bart
 
 

kamilbusko
Wys³any: 2008-12-27, 22:11   
0
UP DOWN

Posty: 349
a Ty meb masz tylko odwadniacz jaki? meb Ty uzywasz saty czy czym¶ innym lakierujesz
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-27, 22:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Odwadniacz tak ajedna buteleczka z odpowietrznikiem i reduktorem + zegar na wyjsciu z wê¿a (akurat mamy instalke w scianach szybkozlaczki) A nazwa nie wiem...jakkies cos z lak-sklepu.
A co uzywam? Sata walcom sico i inne guny które mi dadz±... A i fiterek pod pistol, tez zbiera wode.
_________________
Bart
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-27, 22:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
kamilbusko napisa³/a:
panowie czy wystarczy dobry odwadniacz do bezproblemowego lakierowania czy trzeba zainwestowaæ w osuszacz powietrza


Taki na pewno za³atwi sprawê mam takie i to odwadniacz -odolejacz godny polecenia

http://www.allegro.pl/ite..._odolejacz.html

Oczywi¶cie osuszacz jest lepszy i pewniejszy ale ;) ;)
 
 

Grzesiek11 
Wys³any: 2008-12-28, 09:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 98
Tak jak mówi Jack dobry wybór za ta kase nie znajdziesz nic lepszego te¿ mam go od nie dawna ch³opaki na forum mi go polecili i jestem w 100% zadowolony :spoko: :spoko:
 
 

Homer S. 
Wys³any: 2008-12-28, 11:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Nastêpny odwadniacz te¿ taki kupiê :spoko: a dodatkowo mam filterek pod pistol. w±¿ ci±gam po mokrych kafelkach i to co siê w nim skropli to wy³apuje filterek .

DSC01053.JPG
Plik ¶ci±gniêto 1930 raz(y) 259.3 KB

DSC01051.JPG
Plik ¶ci±gniêto 1139 raz(y) 275.35 KB

_________________

 

Dawid1989 
Wys³any: 2008-12-28, 13:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
Niedawno w³a¶nie kupi³em CKD tylko sam odwadniacz :roll: mój b³±d ale.... Nie s±dzi³em ze za tak± kase mo¿na kupiæ dobry odstojnik.Polecam
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-28, 15:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Homer ile masz wzrostu bo ja z takim kompletem nie dostaje nawet do po³owy dachu
_________________
Bart
 
 

Homer S. 
Wys³any: 2008-12-28, 15:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Dach ze sto³ka :D ale wymalowaæ progi to ciê¿ko bo pistolet trzeba bokiem prowadziæ :D ale i tak najwa¿niejsze ¿e nigdy nie mia³em wody pod lakierem ani oczek na wierzchu :spoko:
_________________

  
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-28, 15:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ta...i nasypac smieci jak bok malowany razem :spoko:
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-28, 16:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Homer S. napisa³/a:
Nastêpny odwadniacz te¿ taki kupiê :spoko: a dodatkowo mam filterek pod pistol.
no!! bardzo niewygodna ta sztyca :?: widzê ¿e jeszcze dokrêci³e¶ z³±czkê .a ten filterek to nie powinien byæ przed reduktorem.
 
 

Homer S. 
Wys³any: 2008-12-28, 16:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
U mnie takie zjawisko nie wystêpuje nie dodajê ¶mieci do malowanego boku pomimo takiej dodatkowej konstrukcji pod pistoletem.
_________________

 

looqasch 
Wys³any: 2008-12-29, 01:29   
0
UP DOWN

Posty: 60
jacklack, mog³by¶ mi co¶sprawdziæ w swoim filtrze :?:
Bo mam takie ma³e podejrzenie, ¿e mój sam odolejacz moze byc odwrotnie z³ozony

Powietrze wchodz±c do odwadniacza przenika przez bia³y filtr od zewn±trz do jego wewn±trz. I tu logicznie woda opada w dól zanim (znajduje sie po zewnetrznej stronie bia³ego filtra).

W dolejaczu jest u mnie odwrotnie. Powietrze wchodzi do wnêtrza czerwonego filtra. Czy nie powinno to byæ w takim kierunku jak w odwadniaczu :?:
W tym rozwi±zaniu które jest u mnie ewentualna wilgoæ pozostaje wewn±trz czerwonego filtra, bez mo¿liwo¶ci odp³ywu. Po co zatem jest ca³y zbiornik ze spustem skoro w nim jest juz najbardziej oczyszczone powietrze.

Nie wiem mo¿e sie myle i odolejacz tak pracuje. Mam go ponad pó³ roku i niby jest ok.

Bêdê wdziêczny za odpowied¼. :roll:
 

baqo 
Wys³any: 2008-12-29, 08:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
jacklack napisa³/a:
Powietrze wchodz±c do odwadniacza przenika przez bia³y filtr od zewn±trz do jego wewn±trz
obróæ go sobie .jest ¿le z³o¿ony ,wlotem do wylotu.
 
 

jacklack 
Wys³any: 2008-12-29, 10:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
Cytat:
jacklack, mog³by¶ mi co¶sprawdziæ w swoim filtrze :?:
Bo mam takie ma³e podejrzenie, ¿e mój sam odolejacz moze byc odwrotnie z³ozony


najprawdopodobniej jest ¿le za³o¿ony jak mówi baqo..pierwszy na linji musi by¶ odwadniacz za nim odolejacz oba musz± byæ skierowane napisami na zewn±trz ..tak jak jest to pokazane na linku ...s± tam trzy zdjêcia i widaæ jak powinno byæ skrêcone :)
http://allegro.pl/item509..._odolejacz.html

http://www.wrzuta.pl/obraz/gh2eTdrvMM/dsc00045
 
 

mebArth 
Wys³any: 2008-12-30, 23:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
na kazdym odwadniaczu odolejaczu sa strza³ki gdzie a byc wejscie i w którym kierunku ma isc powietrze woda olej syf itd. Strza³ka oznacza WYDECH...ze tak sie jasniej wypowiem zeby nie by³o ze w strza³ke sie wk³ada wêza z kompresora :)
_________________
Bart
 
 

darecki_W 
Wys³any: 2009-06-04, 17:26   
0
UP DOWN


Posty: 21
jacklack napisa³/a:
kamilbusko napisa³/a:
panowie czy wystarczy dobry odwadniacz do bezproblemowego lakierowania czy trzeba zainwestowaæ w osuszacz powietrza


Taki na pewno za³atwi sprawê mam takie i to odwadniacz -odolejacz godny polecenia

http://www.allegro.pl/ite..._odolejacz.html

Oczywi¶cie osuszacz jest lepszy i pewniejszy ale ;) ;)

kolego mo¿na prosiæ o namiary na odwadniacz-odolejacz bo aukcja jest nie aktualna
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-06-04, 18:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Odwadniacz i odolejacz wa¿na sprawa ! ale pamiêtajcie jeszcze o odpowiednim uk³adzie sieci sprê¿onego powietrza i punktach poboru z magistrali g³ównej

Tu jest schemat ( projekt ) i link do strony firmy Shneider gdzie w ofercie WSZYSTKO ! do powietrza i rewelacyjny system elementów na szybkoz³±czkach do samodzielnego monta¿u przebudowy i rozbudowy.

ttp://lakiernik.orge.pl/viewtopic.php?t=445

. .. i pamiêtajcie ¿e powietrze, przy ci¶nieniu 4 bar skrapla siê co 7 - 10 metrów w samej instalacji.

[ Dodano: 2009-06-04, 18:03 ]
Fajowy link ! ¦LEPY ! zaraz to przeniosê w ca³o¶ci !

[ Dodano: 2009-06-04, 18:04 ]
....przesy³am schemat instalacji sprê¿onego powietrza do samodzielnego monta¿u.
System wykonany jest rur plastikowych i bardzo profesjonalnych miedzianych z³±czek o ró¿nych kszta³tach i wymiarach. Instalacjê mo¿na w dowolnym Momocie b³yskawicznie przezbroiæ, lub ca³kowicie zdemontowaæ. Przy krótkich odcinkach cenowo nie ma sobie równych przy tak wysokim poziomie jako¶ci po³±czeñ i szczelno¶ci. Instalacja sprawdza siê doskonale w warsztatach lakierniczych mechanicznych i zak³adach produkcyjnych … choæ przy d³ugo¶ci instalacji ponad 200 mb i du¿ej ilo¶ci punktów poboru koszt nie jest ju¿ tak konkurencyjny w stosunku do instalacji stalowej lub klejonej plastikowej
Poni¿ej link do strony producenta i katalog produktów :

http://www.schneider-druc...d/catalogue.pdf

Prawdopodobnie wielu z was spotka³o siê z systemami szybkoz³±czek dla instalacji ale zapewniam, ¿e ta propozycja jest naprawdê profesjonalna i nie tak …. „prostacka” jak kopiowany czêsto ca³kowicie plastikowy system JOHN GUEST i jego mniej lub bardziej udane podróbki w podobnych cenach.

W kwestii technicznej zwrócê uwagê na dwa aspekty :

1. Instalacja pozioma musi byæ u³o¿ona w taki sposób aby od sprê¿arki do koñcowego miejsca poboru unosi³a siê do góry w nachyleniu 2 do 5 %. Instalacja taka zakoñczona zostaæ powinna pionowym odcinkiem opadaj±cym do pod³ogi i zakoñczonym zaworem spustowym. Nachylenia i tzw. „¶lepej ¶cie¿ki” nie trzeba wykonywaæ je¿eli instalacja wykonana jest w uk³adzie pêtli zamkniêtej.

2.Ka¿de ujêcie powietrza z instalacji poziomej poprzedzone zostaæ powinno elementem
zwanym £abêdzia Szyja ( widocznym na schemacie ) niepozwalaj±cym na
przepychanie do wk³adu filtracyjnego wody oleju i innych zanieczyszczeñ co pozwala
na d³u¿sza pracê filtra i brak konieczno¶ci jego czêstej wymiany.

Brak filtrów koñcowych na ujêciach wynika w przypadku tego schematu wy³±cznie z tego ¿e system uzdatnia umieszczony jest w agregacie sprê¿arki ¶rubowej.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

No-limit
Wys³any: 2009-06-05, 21:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
PROJEKTER napisa³/a:
Odwadniacz i odolejacz wa¿na sprawa ! ale pamiêtajcie jeszcze o odpowiednim uk³adzie sieci sprê¿onego powietrza i punktach poboru z magistrali g³ównej

Tu jest schemat ( projekt ) i link do strony firmy Shneider gdzie w ofercie WSZYSTKO ! do powietrza i rewelacyjny system elementów na szybkoz³±czkach do samodzielnego monta¿u przebudowy i rozbudowy.

ttp://lakiernik.orge.pl/viewtopic.php?t=445

. .. i pamiêtajcie ¿e powietrze, przy ci¶nieniu 4 bar skrapla siê co 7 - 10 metrów w samej instalacji.

Przej¿a³em od A-Z Któtko...,dobry link.

[ Dodano: 2009-06-04, 18:03 ]
Fajowy link ! ¦LEPY ! zaraz to przeniosê w ca³o¶ci !

[ Dodano: 2009-06-04, 18:04 ]
....przesy³am schemat instalacji sprê¿onego powietrza do samodzielnego monta¿u.
System wykonany jest rur plastikowych i bardzo profesjonalnych miedzianych z³±czek o ró¿nych kszta³tach i wymiarach. Instalacjê mo¿na w dowolnym Momocie b³yskawicznie przezbroiæ, lub ca³kowicie zdemontowaæ. Przy krótkich odcinkach cenowo nie ma sobie równych przy tak wysokim poziomie jako¶ci po³±czeñ i szczelno¶ci. Instalacja sprawdza siê doskonale w warsztatach lakierniczych mechanicznych i zak³adach produkcyjnych … choæ przy d³ugo¶ci instalacji ponad 200 mb i du¿ej ilo¶ci punktów poboru koszt nie jest ju¿ tak konkurencyjny w stosunku do instalacji stalowej lub klejonej plastikowej
Poni¿ej link do strony producenta i katalog produktów :

http://www.schneider-druc...d/catalogue.pdf

Prawdopodobnie wielu z was spotka³o siê z systemami szybkoz³±czek dla instalacji ale zapewniam, ¿e ta propozycja jest naprawdê profesjonalna i nie tak …. „prostacka” jak kopiowany czêsto ca³kowicie plastikowy system JOHN GUEST i jego mniej lub bardziej udane podróbki w podobnych cenach.

W kwestii technicznej zwrócê uwagê na dwa aspekty :

1. Instalacja pozioma musi byæ u³o¿ona w taki sposób aby od sprê¿arki do koñcowego miejsca poboru unosi³a siê do góry w nachyleniu 2 do 5 %. Instalacja taka zakoñczona zostaæ powinna pionowym odcinkiem opadaj±cym do pod³ogi i zakoñczonym zaworem spustowym. Nachylenia i tzw. „¶lepej ¶cie¿ki” nie trzeba wykonywaæ je¿eli instalacja wykonana jest w uk³adzie pêtli zamkniêtej.

2.Ka¿de ujêcie powietrza z instalacji poziomej poprzedzone zostaæ powinno elementem
zwanym £abêdzia Szyja ( widocznym na schemacie ) niepozwalaj±cym na
przepychanie do wk³adu filtracyjnego wody oleju i innych zanieczyszczeñ co pozwala
na d³u¿sza pracê filtra i brak konieczno¶ci jego czêstej wymiany.

Brak filtrów koñcowych na ujêciach wynika w przypadku tego schematu wy³±cznie z tego ¿e system uzdatnia umieszczony jest w agregacie sprê¿arki ¶rubowej.
 

baqo 
Wys³any: 2009-06-05, 21:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
@No-limit, nacytowa³e¶ siê tyle i chyba zapomnia³e¶ co¶ dodaæ od siebie :D
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-06-05, 21:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
PROJEKTER, Co¶ siê pokie³basi³o.Mój post wklei³ siê w twój.Przepraszam.Chcia³em zapodaæ tylko,¿e poda³e¶ dobry link.Obejrza³em od A-Z.

[ Dodano: 2009-06-05, 21:37 ]
baqo napisa³/a:
@No-limit, nacytowa³e¶ siê tyle i chyba zapomnia³e¶ co¶ dodaæ od siebie :D

J.w. ;)
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-06-06, 00:33   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
@No - limit ! Ale masz na my¶li link do schematu którego siê nie uda³o wkleiæ czy do katalogu Shneidera ? Osobi¶cie jako projektant bardzo lubiê ten system... kilka wskazówek dla klienta jakie s± zasady dla sieci i ka¿dy robi sobie instalacjê wed³ug w³asnego pomys³u i "widzimisiê". Najfajniejszy jest zatrzask z³±cza z rur± jak kliknie i siê zapnie to dopóki nie odepchnie siê pier¶cienia to i w imadle nie da siê rozczepiæ ... i w ofercie wszystkie redukcje i przej¶ciówki ... nie spotka³em siê z ¿adnym urz±dzeniem lub filtrem którego by nie mo¿na wpi±æ do instalacji przy u¿yciu tych elementów !
To chyba pierwszy system o którym mogê ¶mia³o powiedzieæ ¿e zadowoli i profesjonalistów i to z najwy¿szej pó³ki i zupe³nych amatorów ... którym zapewni du¿o frajdy przy monta¿u i wszelkich przeróbkach....
Szkoda ¿e sieæ dystrybucji jeszcze kuleje i nie wszystko jest na magazynie od rêki .... ale jak kto¶ potrzebuje kontakt handlowy to proszê pytaæ znam ich g³ównego technika to na pewno mi powie kto to sprzedaje w jakim miejscu w Polsce !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

No-limit
Wys³any: 2009-06-06, 10:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
PROJEKTER napisa³/a:
@No - limit ! Ale masz na my¶li link do schematu którego siê nie uda³o wkleiæ czy do katalogu Shneidera ? Osobi¶cie jako projektant bardzo lubiê ten system... kilka wskazówek dla klienta jakie s± zasady dla sieci i ka¿dy robi sobie instalacjê wed³ug w³asnego pomys³u i "widzimisiê". Najfajniejszy jest zatrzask z³±cza z rur± jak kliknie i siê zapnie to dopóki nie odepchnie siê pier¶cienia to i w imadle nie da siê rozczepiæ ... i w ofercie wszystkie redukcje i przej¶ciówki ... nie spotka³em siê z ¿adnym urz±dzeniem lub filtrem którego by nie mo¿na wpi±æ do instalacji przy u¿yciu tych elementów !
To chyba pierwszy system o którym mogê ¶mia³o powiedzieæ ¿e zadowoli i profesjonalistów i to z najwy¿szej pó³ki i zupe³nych amatorów ... którym zapewni du¿o frajdy przy monta¿u i wszelkich przeróbkach....
Szkoda ¿e sieæ dystrybucji jeszcze kuleje i nie wszystko jest na magazynie od rêki .... ale jak kto¶ potrzebuje kontakt handlowy to proszê pytaæ znam ich g³ównego technika to na pewno mi powie kto to sprzedaje w jakim miejscu w Polsce !

Katalog Schneidera.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi