Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 03:41
Autor Wiadomo¶æ
autograff
Wys³any: 2008-12-29, 03:06   Dochodowosc wlasnej dzialalnosci-poczatki!!!
0
UP DOWN

Posty: 39
Witam. Panowie, jak w temacie, czyli poczatki lakiernictwa na wlasna reke. Jakie pieniadze robicie, w sensie trzeba dokladac? Czy dajecie rade? Normalne przeciez, ze na poczatku nikt o was nie wie... Ile malujecie tygodniowo elementow?

Dla niektorych pewnie pytania nie na miejscu, no ale........
_________________

 

kamilbusko
Wys³any: 2008-12-30, 22:11   
0
UP DOWN

Posty: 349
siemka Ty ju¿ co¶ zacz±le¶ na w³asn± rêkê. jesli tak to czy masz wszystko legalnie
 

autograff
Wys³any: 2008-12-31, 10:50   
0
UP DOWN

Posty: 39
na ten moment jestem za granica, a dzialalnosc mam zawieszona. w przyszlym roku ruuszam z inwestycja i dlatego zalozylem ten temat, zastanawiaja mnie poczatki.
_________________

 

kalbi 
Wys³any: 2008-12-31, 11:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
pocz±tki zale¿± od wielu czynników!!! lokalizacji, reklamy, standardu wyposa¿enia warsztatu, cen, jako¶ci ¶wiadczonych us³ug itd... tak¿e ciê¿ko jest powiedzieæ czy akurat u ciebie bêdzie tak czy inaczej.
_________________

 
 

autograff
Wys³any: 2008-12-31, 11:41   
0
UP DOWN

Posty: 39
doskonale sobie zdaje sprawe, ze zalezy to od mnostwa rzeczy. nie chodzi mi o jakies wyliczenia, a raczej o wrazenia poczatkujacych "na swoim".
_________________

 

baqo 
Wys³any: 2008-12-31, 13:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
autograff napisa³/a:
czyli poczatki lakiernictwa na wlasna reke. Jakie pieniadze robicie,
na pocz±tek to powiedz z czym startujesz? czy masz ca³e wyposa¿enie ? z kabin± w³±cznie? czy nie masz nic , chcesz zaczynaæ od kupna sprê¿arki i pistoletu, i do tego jeden gara¿ na dwa samochody? powiedz z czym i co chcesz osi±gn±æ?


autograff napisa³/a:
zastanawiaja mnie poczatki.
jak wszêdzie ! trzeba zaryzykowaæ :idea:
 
 

S1600
Wys³any: 2008-12-31, 13:57   
0
UP DOWN

Posty: 31
Autograff Baqo ma racje trzeba zaryzykowac stety niestety ja od nadchodz±cego roku startuje i te¿ niby mam jeden warsztat juz uzbrojony ale teraz inwestuje konkretnie... musisz napisac oc juz masz z czym startujesz... czy masz uk³ady jakie¶ zeby mieæ ca³yc zas robote ... umowy itp ...
 

autograff
Wys³any: 2008-12-31, 14:08   
0
UP DOWN

Posty: 39
Mam cos powiedziec o sobie... OK
Poczatki mam juz za soba, zaczalem z wlasna dzialalnoscia w 2006. Nie mialem pieniedzy na inwestycje (mam 3 stanowioskowa wlasna hale w dobrym punkcie, tylko ruina na maksa) i po okolo roku wrocilem za granice.... 2008 Garaze juz wyremontowane z zewnatrz, za dwa miesiace jade do polski ogarnac lakiernie (szczescie, ze pomieszczenie bylo budowane z przeznaczeniem lakierowania - ma wymiary 7x4x3,2), ogarnac, czyli nawiew goracego gora, wyciag dolem, szczelne wrota i drzwi, w hali przygotowania odkurzacz centralny... itd itp etc Sprzet praktycznie niezbedny na poczatek mam sprezarka 3 tloki, 150L, Devilbiss gti110, Sata 2000, kika tanich dzwonow do szpachli podkladu etc. docierarki itd itd itd. W planach przy starcie w przyszlym roku Sata 3000, promiennik, dysze do wody... Mysle, ze uzbrojenie wystarczajace spokojnie.
Chodzi mi generalnie o to ile trzeba sie meczyc z dokladaniem i czekaniem na klienta i wiazaniem konca z koncem. Normalne, ze na renome trzeba zapracowac. Z wlasnego doswiadczenia Panowie, kiedy tak naprawde mozna powiedziec, ze interes kreci sie juz sam i 99% uwagi skupic mozna na dobrym wykonaniu zlecenia, a nie bieganiem za klientem, reklama itd.
_________________

  
 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-12-31, 14:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Nie potrzebne s± ¿adne uk³ady, jak bêdziesz dobrze robi³ to robota zawsze bedzie. U nas siê odmawia klient± bo nie da³o by rady przerobic wszystkiego.
 

autograff
Wys³any: 2008-12-31, 14:11   
0
UP DOWN

Posty: 39
ZIEMBA Ile czekales na to, zeby odmawiac, a nie szukac, badz siedziec bezczynnie?
_________________

 

ZIEMBA
Wys³any: 2008-12-31, 14:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Nie powiem Ci tego bo pracuje u kogo¶, a szefu ma warsztat ³adnych pare lat. U siebie robie po cichu na czarno narazie. My¶le ¿e ze dwa latka i wszyscy bêd± Ciê ju¿ znali.
 

autograff
Wys³any: 2009-01-03, 14:41   
0
UP DOWN

Posty: 39
Nikt widze nie zamierza nic podpowiedziec :?: :!: :?: :!:
Wszyscy pracujecie dla kogos? Czy nikt przez ten okres nie przebrnal zeby sie wypowiedziec?
_________________

 

baqo 
Wys³any: 2009-01-03, 16:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
autograff napisa³/a:
Wszyscy pracujecie dla kogos?
no ! ja pracujê dla siebie.dziesiêæ lat od zera totalnego,nie maj±c nic.co ci mam napisaæ? to wszystko jest zbyt wieloma formami uwarunkowane. :/ . jak chcesz dzia³aæ samodzielnie ,to dzia³aj.ile zarobisz i jak bêdzie ciê to satysfakcjonowa³o, to sam stwierdzisz ile mo¿na zarobiæ.warsztaty s± i funkcjonuj±,czyli jaka¶ dochodowo¶æ musi byæ.
 
 

S1600
Wys³any: 2009-01-04, 22:20   
0
UP DOWN

Posty: 31
musisz trobic dobrze zadowolony kliento powie temu i temu i tak siê rozchodz oczywi¶cie jaka¶ reklamka nie zaszkodzi moze jaka¶ stronka w siewci... ale podstawa to musisz robic tak ze klient przychodzi i po rêkach Ciê ca³uje ..
 

autograff
Wys³any: 2009-01-05, 01:13   
0
UP DOWN

Posty: 39
to oczywiscie podstawa. a jak z pracowikami? od poczatku mieliscie kogos do pomocy, czy sami dawaliscie rade jakis czas?
_________________

 

S1600
Wys³any: 2009-01-05, 10:11   
0
UP DOWN

Posty: 31
ja sam robie... i niestety z pocz±tku trzeba siedzieæ naweto do 11 wieczorem ale wyrobisz se opinie:)
 

autograff
Wys³any: 2009-01-06, 17:56   
0
UP DOWN

Posty: 39
jak dlugo juz robisz sam?
_________________

 

S1600
Wys³any: 2009-01-06, 19:08   
0
UP DOWN

Posty: 31
nieca³e 5 lat i idzie nawet zarobiæ ale musisz robiæ
 

kazzik_yo 
Wys³any: 2009-01-06, 21:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 49
Sk±d: Minsk Mazowiecki
autograff napisa³/a:
a jak z pracowikami? od poczatku mieliscie kogos do pomocy, czy sami dawaliscie rade jakis czas?


no to oczywiste ze na poczatku sam musisz popracowac a dopiero jak sam bedziesz sie nie wyrabial to pomysl o pracownikach.

a i pamietaj ze jesli po pol roku dochody nie beda zadowalajace to nie uciekaj znowu za granice bo ludzie znowu zapomna o warsztacie...
 

M_Wiewiorek
Wys³any: 2009-01-06, 23:26   
0
UP DOWN

Posty: 8
autograff napisa³/a:
to oczywiscie podstawa. a jak z pracowikami? od poczatku mieliscie kogos do pomocy, czy sami dawaliscie rade jakis czas?


Ja robiê razem z moim tat± on siê zajmuje w wiêkszej ilo¶ci blachark± a ja lakierowaniem warsztacik mamy na 6 stanowisk roboczych i kupê roboty do tego szukali¶my pracownika, ale jest problem, bo ci, co maj± jakie¶ pojêcie i co¶ umi± to ju¿ gdzie¶ pracuj± alb± robi± na w³asn± rêkê i tylko autka przygotowane ju¿ do polakierowania przywo¿± tak, ¿e nie jest tak ³atwo dobrego pracownika znale¼æ, czasami lepiej robiæ samemu i nie mieæ pó¼niej do nikogo pretensji jak by siê co¶ z dupi³o.
 

autograff
Wys³any: 2009-01-07, 16:29   
0
UP DOWN

Posty: 39
kazzik_yo napisa³/a:
a i pamietaj ze jesli po pol roku dochody nie beda zadowalajace to nie uciekaj znowu za granice bo ludzie znowu zapomna o warsztacie...
dwa razy juz ten blad popelnilem, tzn teraz jestem za granica, ale 2009 zabieram sie ostro za wlasna dzialalnosc. naprawde mozna powiedziec, ze czas ktory lakierowalem w polsce przepadl, ale co sie odwlecze to nie uciecze jak to mowia...
_________________

 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi