Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Asellus5
Wys³any: 2009-01-05, 02:24   Czego uzyc do malowania ''micro''
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Witam wszystkich milosnikow airbrushu! a w szczegolnosci tych starszych i bardziej doswiadczonych,do ktorych kieruje swoje pytanie!!
Stawiam swoje pierwsze kroczki w aero,z kolei mam doswiadczenie w olowku,uwielbiam dokladnosc i chcialbym sprobowac swych sil w portrecie! Ogladalem prace Dawida i wielki szacun dla niego portrety sa super!! ma kolo reke! Rzecz w tym ze chcialbym rowniez tak jak on namalowac taki potrtrt lecz mam problem z farba!!!!! jakiejkolwiek bym nie probowal wciaz zatyka mi sie dysza przy malowaniu szczegulow! a jezeli nie zatyka to farba jest tak zadka iz nie kryje! Co powinienem zrobic??czego uzyc?aby moc uzyskac cieniutka linie! byc moze to problem z reduktorem?? a moze brak retardera??
Pozdrawiam!
 

acidhouse
Wys³any: 2009-01-05, 10:39   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
jakie to farby?jaki aerograf?jaka dysza?jakie ci¶nienie?jaka powierzchnia?
_________________
Training all life
 
 

dawid
Wys³any: 2009-01-05, 16:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
ja wlasnie urzywam bardzo zadkich "transparetnych" farb to mi pozwala na powolne budowanie koloru cienkimi warstwami, jesli chodzi o cienkie linie to poprawiam je po pare razy do mometu kiedy jestem zadowolony ale szybciej jest jesli urzyjesz cienkiego pedzelka liniowego napewno oplaca sie zainwestowac i kupic jeden dobrej firmy.
_________________
hmmm
 

Asellus5
Wys³any: 2009-01-05, 23:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Aerografow mam kilka zaluzmy ze chodzi o IWATE Custom Micron CM-C dysza 0.23 cisnienie regulowane w zaleznosci do detali,ale przewaznie w standardzie 2 bary co do powierzchni to eksperymentuje- czarny podklad (Sniezki) na plycie pilsniowej przetarty papierem 350 i odtluszczony!farby???? bylo ich duzo ;pigmenty do farb emulsyjnych bazy sandox-a (mizernie kryja gdy sa rozrzedzone) akryl w tubie liQuitex z reduktorem sandoxa lum z medium do aerografu ,tusze( FW) koncentraty wodne (Dr PH Martins) az po createx!! tylko nie jest to Auto Air,sa to farby hobbystyczne createxa kryja wspaniale ale zasychaja na iglicy!! dodawelem retarder do nich i nic! a z reduktorem do nich sie nie spotkalem! (oprocz Auto Air) moze jakis zamiennik? a moze cos zle robie??Pragne uzyskac efekt taki Cross Eyed w Airbrush Action(filmik z wilkiem!!-polecam) W zasadzie nie ma co ograniczen co do podloza poprostu chybanie wiem co jest do czego i jak stosowac i tu tkwi moj problem!
O jakich Transparentach dokladnie mowisz Dawidzie! moje createxa sie koncza i musze czyms je zastapic- podpowiesz??
 

Asellus5
Wys³any: 2009-01-05, 23:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
A moze to problem z podkladem?? mam zamiar zabrac sie w niedalekiej przyszlosci do portretu i zastanawiam sie nad Gesso jako podklad!!! ktos uzywal go?? czy na wierzh potrzebna jest jeszcze baza??powiedzcie mi czym najlepiej i jakie powierzchnie odtluszczac?
Pozdro!
 

acidhouse
Wys³any: 2009-01-06, 10:16   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
ja u¿ywam ProColors (w wiêkszo¶ci transparentne lub pó³) do dyszy 0,15 i 0,4 w infinity i ci¶nieniu 1,6 i jestem z nich bardzo zadowolony - buduj± dobrze linie i s± wydajne, podobnie z u¿yciem AutoAir przy transparentach czasami nie u¿ywam reduktora chc±c szybciej co¶ nanie¶æ, jednak¿e szybciej muszê czy¶ciæ aerograf tzn. czê¶ciej ni¿ raz na godzinê pracy. Produkty ¦nie¿ki kojarz± mi siê z tandet± i to nie dla tego ¿e s± tanie i polskie, a mi siê tylko podoba drogie i zachodnie - nie akurat mam skojarzenia z wcze¶niejszych lat gdy malowa³em puchami, a ¶nie¿ka ¼le kry³a, by³± tandetnie blada i ¶cieka³a mimo dobrych warunków atmosferycznych i pod³o¿owych, sporo tego u¿ywa³e¶ - to dobrze o Tobie ¶wiadczy zatem prze¿uæ siê na co¶ profesjonalnego je¿eli malujesz ju¿ pro sprzêtem, jak wy¿ej wspomnia³em malujê równie¿ puchami, swego czasu "straci³em" 2 lata na testowanie nieprofesjonalnych produktów, to dobra szko³a jednak szkoda czasu je¶li faktycznie lubisz to robiæ. Film z wilkiem? jaki to dok³adny tytu³ zdaje siê ¿e omin±³em t± pozycjê?
Pozdrawiam :tak:
_________________
Training all life
 
 

Asellus5
Wys³any: 2009-01-06, 16:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Dzeki za pomoc Acid! doceniam ze dzielisz sie z ludzmi swoimi doswiadczeniami,wiedza zyciowa i praktyka do ktorej jak piszesz dochodziles latami! Skoro piszesz o farbach ProColor pogrzebalem w necie i znalazlem jedynie tresc z Twymi danymi i wiem ze jestes ich dystrybutorem!! opowiedz mi cos wiecej o nich!! lub podaj link! widze ze masz porownanie z farbami z najwyzszej polki -mowie o Auto air wiec napewno wiesz co jest dobre! napisz mi czy potrzebny jest do nich jakis reduktor?? i cos o cenie i dostepnych kolorach! .Tak z ciekawosci:probowales dodawac wlasnorecznie zrobionego reduktora do Auto Air ze stronki YouTube? jezeli tak-to jak on sie nma do oryginalu?? wogole napisz mi cos o reduktorach! bo widze ze masz duza wiedze! Informacje o Filmie cross-Eyed z wilkiem znajdziesz tu!http://cgi.ebay.co.uk/AIRBRUSH-DVD-PRO-AIRBRUSH-PAINTBRUSH-TECHNIQUES_W0QQitemZ380093142893QQcmdZViewItemQQptZUK_CDsDVDs_DVDs_DVDs_GL?hash=item380093142893&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1301%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318
nie wiem tylk czy jest on dostepny w sieci!!
pozdrawiam :tak:
 

dawid
Wys³any: 2009-01-06, 21:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Pro Color sa ok ja osobiscie uzywam liqitex z woda destylowana ze wzgledu na to ze musze je dobrze rozcieczyc urzywam ich jako transparetnych ( 90% moich prac to liqitex), kryjace w moim przypadku to golden airbrush colors sa kozak i leprzymi jak narazie nie operowalem osobiscie. np Auto air nie sa najwyzszej jakosci, co do baz wodnych samochodowych do rozcieczania urzywaj gunclinera opoznia bardzo dobrze schniecie. Jeszcze jedna rzecz Cross maloje farbami transparetnymi a to ze uzywa Auto Air to tylko dlatego ze mu za to placa, a tak na marginesie nie robi tego na codzien:))

Pozdrawiam
_________________
hmmm
 

acidhouse
Wys³any: 2009-01-07, 08:58   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
Nie ma sprawy - mam nadziejê ¿e kiedy¶ to kto¶ doceni ;)
No tak mo¿na powiedzieæ ¿e zajmowa³em siê dystrybucj± tych farb jednak¿e w Polsce niekoniecznie chciano kupowaæ farbê z narzutem 5% wiêc zrezygnowa³em...
ProColors - ¶wietnie siê nadaj± do dyszy 0,15 - g³adko przez ni± przechodz±, nie trzeba ich rozcieñczaæ - s± bezwonne wiêc mo¿na nimi malowaæ ¶mia³o na chacie, dosyæ szybko zasychaj± w temperaturze pokojowej, s± wydajne ale nie s± kryj±ce w dos³ownym tego s³owa znaczeniu - raczej transparentne - biel jest dobrze dopracowana bo kryje s³abo i mo¿na ni± dobrze pracowaæ, nie zapycha szybko dyszy, czerñ jest te¿ dobra do wielokrotnego nak³adania i cieniowania jednak nie zaleca³bym ni± pokrywaæ du¿ych po³aci bo jest lekko wyszarzona z k±ta.
Nie robi³em reduktora z YouTuba hehe nie wiem byæ mo¿e jest dobry - zapodaj linka jak masz.
Do AA tych kryj±cych potrzebny jest reduktor - generalnie AA s± fajne maj± ¿ywe kolory i ciekawe cukierki jednak nadaj± siê wy³±cznie do pracy na dyszach 0,4 i wiêkszych bo czasami ¼le wymieszany pigment zapycha szybko dyszê - ale na dyszy 0,4 pracuje siê na nich rewelacyjnie, mimo rozmiaru dyszy.
Reduktor jak sama nazwa wskazuje redukuje - czyli rozcieñcza to po raz po dwa redukuje równie¿ czas schniêcia na powierzchni - sa 3 reduktory do AA - szybki, ¶redni i wolny. Dodaje siê tego do 20 % max.
PRO COLORS i AutoAir s± na bazie wody wiêc praca w warunkach powy¿ej 21 stopni Celsjusza wskazana
(Nawiasem mówi±c to Dejw ponoæ wali wina z Zezolcem [Crosseyed] w parku za budowlank± :cool: )
_________________
Training all life
 
 

dawid
Wys³any: 2009-01-07, 17:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Moze nie winka ale wiem ze do detalicznych malowanek na motorkach uzywa tuszy FW. Co do bialego to moim zdaniem jest dobry wtedy kiedy kryje dobrze i nie nie przytyka:))
_________________
hmmm
 

Asellus5
Wys³any: 2009-01-07, 21:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Dawid-dzx za kolejne wskazowki!sa dla mnie cenne!! widzialem Twoje prace -rewelka!!!!!!!!!!!!!! rowniez mam liqitex ale nigdy nie uzywalem ich z woda destylowana! po raz pierwszy dowiedzialem sie o niej na forum!-niebawem wyprobuje! o efektach nie bede poisal bo wiem ze juz sa przez Ciebie wyprobowane! Co do Golden..... to jeszcze nie probowalem!! aler zrobie to! podaj mi link gdzie moge je nabyc! i jeszcze jedno! od niedawna smigam na forum i nie skumalem jeszcze zargonu :shock: powiedz mi co to jest guncliner?? i gdzier to dostane? -to brzmi jak plyn do mycia szyb!
Pozdrowka!
 

Asellus5
Wys³any: 2009-01-07, 22:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Acid jestes niezawodny :spoko: Dzieki Tobie jestem juz bogatszy o wiele informacji teraz musze przejsc do praktyki! powiedz gdzie teraz -skoro nie u Ciebie moge zaopatrzyc sie w ProColors? bo wystawiles mu bardzo przekonywujaca i pozytywna opinie!!!Tu masz lina ;jak zrobic samodzielnie reduktor do AA !!http://www.youtube.com/watch?v=t1n6408IfaQ gdybys mial problemy w rozkminieniu tego to sluze pomoca! jezeli wykarzesz troszeczke dobrej dobrej woli i zrobisz ten reduktor to porownaj go z roznymi farbami ,z AA rowniez i poinformoj prosze jak sie ma on do innych !! np do wody destylowanej czy oryginalnego red...AA!! Ja tymczasem dalej kontynuuje swoja droge w sprawdzaniu roznych farb na rynku polskim ,bylem na zakupach i zaopatrzylem sie w ECOLINE -Talensa,tusze wodne w/g etykiety do rysunku,a nawet znalazlem specjalna farbe w sklepie art do aerografow,niemiecka illu-color ,akryl -wloski,profesjonalny Ferrario i medium akrylowe-jedno cos ale reduktor-a drugie jest opozniaczem!wyprobuje co i jak-a mozk ktos juz to zrobil przedemna i podzieli sie swymi spostrzezeniami??
Wkrotce postaram sie wrzucic jakas fotke z praca wykonana farbami z waszych jakze cennych i pozwalajacych oszczedzic mnostwo czasu porad :tak: Bo o to chyba chodzi na forum aby wymienic sie swymi spostrzezeniami i udzielic porad nowicjuszom :spoko:
Cross moze lubi winka ;) ale ilu z nas chcieli by tak jak on operowac airbrushem lub Lorenzo Sperlonga!
Pozdrawiam!
 

dawid
Wys³any: 2009-01-08, 20:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Farby ogolnie kupoje w tym sklepie http://www.artsupply.com/...rush.htm#paints nie ma zadnych problemow. A guncliner brzmi raczej jak plym do czyszczenia pistoletow po bazie wodnej a dostaniesz to tam gdzie kupujesz baze wodna:))
_________________
hmmm
 

Asellus5
Wys³any: 2009-01-08, 22:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Napewno w krotce zrobie tam zakupy-czy do Goldenow potrzebne jest jakies medium badz ich specjalny reduktor tak jak ma createx do Auto Air??? chcialbym uniknac pomylek przy zamawianiu!! mam jeszcze pytanko odnosnie gruntu-bazy! czego uzywac do portretow?? a czego do innych projektow? przy ktorych juz nie trzeba uzywac skalpla do tonowania cieni?? Czego Ty osobiscie uzywasz Dawidzie??
 

dawid
Wys³any: 2009-01-10, 10:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
jak bedziesz chcial rozcieczyc to destylka ale nie na takiej potrzeby farby zaprojektowane na aero... drugiej czesci pytania za hu.. nie rozumiem. Urzywac skalpla do cieniowania?
_________________
hmmm
 

Asellus5
Wys³any: 2009-01-10, 21:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Moze zle sie wyslowilem ! ale skoro malujesz portrety to napewno bedziesz wiedzial jak sie wydobywa pojedyncze wlosy badz ostry swiatlocien! za pomoca skalpla!!A moze uzywasz calkiem innej techniki uzywasz! Pytalem o podklad! jaki nalezy stosowac pod Goldeny i akryle?
 

dawid
Wys³any: 2009-01-10, 21:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
pod goldeny i liqitex*y urzywam normalnego podkldu lakierniczego a na koniec zamykam lakierem. Maluje technika transparetna podobnie do tego typa http://www.froschin.de/04...4c56/index.html jak chcesz mam jego Step by step dvd na jednym maluje portret a na drugim pokazuje cala swoja teorie o mieszaniu kolorow
_________________
hmmm
 

Asellus5
Wys³any: 2009-01-11, 16:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Dzieki za porade! Gosc z tego linku jest niesamowity! piekna robota !! z ogronma checia zobacze jak on to robi!!! dzx za propozycje! ja tez mam male co nieco na dvd ! mozemy sie powymieniac!
Pozdrawiam!
 

dawid
Wys³any: 2009-01-11, 17:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
No to strzelaj co masz? mozemy sie powymieniac ja mam 3 plyty Meinrada i podwojna Pastrany Hip Hop art wszyskie ciekawe szczegolnie tego niemca:)
_________________
hmmm
 

Asellus5
Wys³any: 2009-01-12, 18:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
No noooo :) zadnej z tych pozycji nie widzialem z checia obejrze! ja z kolei mam to:

Adwaqnced Airbrush animals series Riob Prior
True Fire Realistic Flames DVD airbrushing Custom Paint
Cross-Eyed - Ass Kickin' Airbrush Advice
AIRBRUSH DVD- PRO AIRBRUSH & PAINTBRUSH TECHNIQUES WITH CROSS-EYED
AIRBRUSH DVD- MEDICAL EXPENSES BY LORENZO SPERLONGA
Steve Driscoll - Advanced Portrait Painting
AIRBRUSH DVD - FIRE ! by Richard Markham (Auto Air)

To najciekawsze i najbardziej interesujace i godne polecenia jak dla Ciebie pozycje! jak wiesz sa to dla zaaawansowanych uzytkownikow Air! napewno czesc -choc nie wszystkie mozna sciagnac!
P.S dlaczego nie moge umiescic zdjecia -rozmiar 2,01 MB! chcialem wrzucic swoje stare grafiki!
Pozdrawiam
 

dawid
Wys³any: 2009-01-12, 19:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Hmmm. wszystkie widzialem niestety ale moge ci te moje odsprzedac np. za polowe ceny bedzie dobrze dla ciebie?
_________________
hmmm
 

acidhouse
Wys³any: 2009-01-13, 10:21   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
wrzuc na fotosika bo serw ma ograniczenia u nas
_________________
Training all life
 
 

Asellus5
Wys³any: 2009-01-13, 19:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
jak mam to zrobic Acidhous??
jestem nieco zielony! poinstruuj mie dokladniej prosze!
 

Asellus5
Wys³any: 2009-01-13, 19:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Interesowaly by mnie filmik niemca step by stap chodzi mi o realistyczny portret! jaka jest Twoja cena?
 

dawid
Wys³any: 2009-01-13, 21:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
tutaj masz cene http://www.froschin.de/042b699a7e0063f17/index.php mysle ze polowa bedzie fair plus przesylka jesli filmik step by step to bedzie 15 eurusow jak wszystkie 40 proponowal bym wszystkie ze wzgledu na to ze to jest caly set w jednej jest step by step w kolejnych dwoch jak dobierac kolory w jaki sposob je mieszac pokazuje ciekawe doswiadczenia, przyklady kolorow jak mp drewna, zlota, skory ogolnie o teori koloru
_________________
hmmm
 

Asellus5
Wys³any: 2009-01-14, 19:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Oki! zostaw mi swoj nr tel na mailu! Asellus5@02.pl
 

dawid
Wys³any: 2009-01-14, 21:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
wyslalem ale jakis faul dam ci na priv
_________________
hmmm
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania