Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
adam12
Wys³any: 2009-01-05, 20:55   podk³ad na reperaturki??
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
witam. wymieniam nied³ugo reperaturki w swoim civicu i mam pytanie. czy mogê to zrobic w ten sposób?? :
maluje go³± blache podk³adem reaktywnym EUROXY CP (RM) a nastêpnie szpachel i podk³ad akrylowy?? jakie kolejno¶ci. poda³em ten reaktywny akurat bo mam go za free. opiszcie jakimi metodami robicie tzw go³± blache bo moi koledzy wal± od razu podk³ad akrylowy do tego nie najlepszej jako¶ci a potem sie dziwi± ¿e korozja wy³azi i wina blachy.
i po drugie jakby kto¶ potrzebowa³ mam tani dostêp do farb akrylowych RAL 9005 - czarna. 1032-¿ó³ta
 

kalbi 
Wys³any: 2009-01-05, 20:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
na reaktywny podk³ad nie daje siê szpachli!!! jak ju¿ to reaktywny, potem epoksydowy, szpachla i na koniec akrylowy!!!
_________________

 
 

adam12
Wys³any: 2009-01-05, 21:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
no nie wiem. my w pracy dajemy wg systemu csv na ocynk podk³ad reaktywny a na to szpachel to ocynku i gitara. przynajmniej w fabryce. ja w to ca³e csv tak do koñca nie wierze. zauwa¿y³em ¿e lubi± chwalic to co stoi za d³ugo na magazynie. najpierw stosowali¶my lakier bezb. gold car 2:1. potem przywie¼li gold car 4:1 - wg mnie w porównaniu to rewelacja 4:1. za jaki¶ czas przywie¼li znowu 2:1 bo niby 4:1 ju¿ nie produkuj± (wycofany) no dobra. ale za trzy miesi±ce znowu przywo¿± a ani me ani be. ale to wina szefa bo dupa i sobie daje wciskac. za du¿a firma i za du¿o zleceñ. proste. takim mo¿na pchn±c to co z wczorajsz± dat±.
 

kalbi 
Wys³any: 2009-01-05, 21:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
tez uzywali¶my produktow csv, bezbarwny 2:1 - ciê¿ko wydobyæ po³ysk, g±bki na felce - odklejaj± siê, podk³ad akrylowy - jako¶ gazowa³ czasem. Zrezygnowali¶my na rzecz APP - dro¿ej ale w rzeczywisto¶ci wychodzi taniej :)
_________________

 
 

adam12
Wys³any: 2009-01-05, 21:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
powiem szczerze ¿e jako¶ lakieru 4:1 je¶li chodzi o tak± przemys³ówke jak goldcar jest naprawde dobra. w porównaniu od 2:1 ró¿nice w po³ysku widac bardzo mocno a po polerce wygl±da ju¿ naprawde super jak w tym przedziale cenowym co do 2:1 zgodze sie z tob± : kibel. chcesz przylac - baty mo¿na kijem podeprzec. nie przylejesz mat. b³êdne ko³o
 

Ryba 
Wys³any: 2009-01-10, 22:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Ja w³a¶nie przechodze przez to samo; te¿ mam civica ! :D
Zdar³em do go³ej blachy ten czarny podk³ad, potem szlif P120; reaktyw i akrylowy z novola :spoko:
 
 

shot 
Wys³any: 2009-01-16, 17:07   
0
UP DOWN

Posty: 40
adam12- ja stosuje na przetarcia do blachy washprimer z sikens'a dobry kwasny grunt, jak jest taka sytuacja ze wstawiasz reperaturki to mozesz pomalowac tym gruntem cala wstawiana reperaturke (wczesniej zerwij lakier) zmatuj wluknina bordowa i smialo szpachluj... tylko nie na kazdy kwasmy grunt mozna szpachlowac!!! ten jest sprawdzony
 

shot 
Wys³any: 2009-01-16, 17:09   
0
UP DOWN

Posty: 40
a podklad zeby nie posiadalo..... standox system fuller lub ppg 2k grundfuller
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group