Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
iras18
Wys³any: 2009-01-09, 23:17   Odcinanie lakieru
0
UP DOWN

Posty: 22
Witam wszystkich ,mam nietypowe zlecenie na wykonanie pewnego frontu meblowego,mianowicie jest front lakierowany,w którym po ¶rodku jest fornir o szeroko¶ci oko³o 25cm który jest wpuszczony w ¶rodek(najtrudniejsze lakierowanie)

Wiêc jak mo¿ecie mi doradziæ aby oddzieliæ jeden lakier od drugiego bez przej¶cia i nierówno¶ci
Wed³ug mnie procedura jest taka:
gdy ju¿ materia³ jest gotowy tzn.fornir jest lekko wpuszczony w materia³ i wyszlifowany na równo

-odcinam ta¶m± fornir od lakieru ,maluje podk³adem i lakierem (odrywam ta¶me (pytanie kiedy czy zaraz po lakierowaniu czy po wyschniêciu aby mi nie pêk³ bo chodzi tu o jako¶æ odciêcia,przy okazji proszê o poradê jak± ta¶mê tu zastosowaæ aby dobrze przylega³a,a jednocze¶nie nie przepuszcza³a lakieru,oraz nie zostawia³a kleju)

-je¿eli to ju¿ bede mia³ polakierowane zalepiam na równo w miejscu odciêcia lakier i maluje fornir w ¶rodku
-Po polakierowaniu obydwu powierzchni matuje wszystko i zalewam lakierem po³yskowym

Jest to ciekawostka która wygl±da nie¿le

Ale proszê o fachow± poradê co do poszczególnych etapów ,oraz ta¶m jakie stosowaæ
Dziêkuje za odpowiedz
 

arti
Wys³any: 2009-01-10, 00:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 98
Najpierw pomaluj srodek. Nic nie oklejaj, niech wypyli na powierzchnie obok. Po wyschniecu srodka oklej krawedzie (ja uzywam tasmy liniowej 3M) i oczywiscie zamaskuj papierem. Pomaluj pozostala czesc. Tasme odklej jak farba bedzie jeszcze elastyczna (musisz sam sprobowac kiedy). potem delikatnie przeszlifuj i na to lakier.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group