Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
berag1 
Wys³any: 2009-01-10, 18:53   NOVOL, a lakiernictwo samochodowe
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
Czytajac wypowiedzi niektorych uzytkownikow na tymze forum na temat firmy Novol mozna spotkac rozne wypowiedzi,jedne negatywne inne pozytywne i w tym miejscu mam prosbe do forumowiczow negatywnie ustosunkowanych do tej firmy i jej produktow, aby sie wypowiedzieli co im nie odpowiada, co ich drazni, co ich zniecheca i jakie mieli przykre doswiadczenia z produktami tej firmy co moze pozwoli na to ze wasze uwagi i spostrzezenia pozwola firmie Novol na poprawienie tego co wedlug was jest do bani.
zachecam wszystkich do dyskusji i szczerych wypowiedzi(zaznaczam ze nie jestem jakims zagorzalym zwolennikiem tej firmy pniewaz ten temat mozna by bylo zatytulowac ,,Dlaczego np. firma Ivat czy tez Profix to firmy do bani-byc moze beda to kolejne tematy do obgadania)
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-10, 19:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
berag1 napisa³/a:
uwagi i spostrzezenia pozwola firmie Novol na poprawienie tego co wedlug was jest do bani.
a co to?jaki¶ raport dla novola. skopiujesz im to i wy¶lesz do firmy?mo¿na i tak ;)
 
 

domagalka 
Wys³any: 2009-01-10, 19:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
ja ostatnio wzi±³em na spróbê podk³ad Novola i powiem szcze¿e ze fajnie sie z nim pracuje.
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-10, 20:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
domagalka napisa³/a:
wzi±³em na spróbê podk³ad Novola i powiem szcze¿e ze fajnie sie z nim pracuje.
to ¿e siê fajnie nim pracuje to nie wszystko . efekt pow³oki za miesi±c ,dwa ,rok itd.
 
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-01-10, 20:04   
0
UP DOWN

Posty: 349
no ja raz wzi±³em szpachlê pe³no dziurek zostaje po szlifie
 

domagalka 
Wys³any: 2009-01-10, 20:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Szpachle te¿ zawsze Novola ale widze ¿e sa zastrze¿enia to mo¿e czas spróbowaæ inne? Dacie jakies propozycje jak± warto wypróbowaæ???
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-01-10, 20:12   
0
UP DOWN

Posty: 349
kiedy¶ mia³em tak± z niebieskim utwardzaczem nie pamiêtam nazwy silver czy co¶ takiego nawet dobra jest domaga³ka gdzie Ty kupujesz materia³y jeste¶ gdzie¶ z okolic pacanowa tak
 

domagalka 
Wys³any: 2009-01-10, 20:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
materia³y kupujê w staszowie a PPG maja w szczucinie (mieszalnik jest w D±browie Tarnowskiej ale dowo¿± do Szczucina bo tam maj± sklep z materia³ami.
A tam u was w busku to jakie maja firmy???
A Ty baqo mo¿esz jak±¶ dobr± szpachlówe poleciæ???
 

berag1 
Wys³any: 2009-01-10, 20:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
do baqo-nie jest to zaden raport, to tak dla jasnosci.jest to forum ogolnodostepne i moze tu zagladac kto chce i kiedy chce.
widze ze do podkladu masz jakies zastrzezenia i tu prosba jak mozesz to wymien jakie-jestem ciekaw jak twoim zdaniem ten podklad moze wplynac na efekt powloki lakierniczej.
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-10, 20:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
berag1 napisa³/a:
twoim zdaniem ten podklad moze wplynac na efekt powloki lakierniczej.
zapadanie siê lakieru,utrata po³ysku. a przy lakierach wodnych dochodzi jeszcze sk³onno¶æ do absorbcji wilgoci,zreszt± rozcieñczalników te¿.
  
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-10, 20:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
A Ty baqo mo¿esz jak±¶ dobr± szpachlówe poleciæ???
ja jadê na DP 749 i 769. ¿adnych szpachli z w³óknem .
 
 

berag1 
Wys³any: 2009-01-10, 21:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
wedlug mnie na utrate polysku ma glowny wplyw kilka czynnikow a mianowicie:
wplyw wilgoci z powietrza na niedtwardzony lakier, zbyt grube warstwy lakieru, zbyt wysoka wilgotnosc powietrza podczas lakierowania, niewlasciwa ilosc utwardzacza, przeterminowany lub zawilgocony utwardzacz, przerwany proces suszenia lub jego brak
 
 

berag1 
Wys³any: 2009-01-10, 21:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
siadanie powloki zas wywolane jest przez nakladanie zbyt grubych warstw podkladu, niewlasciwa ilosc rozcienczalnika(HS), za krotki czas suszenia, niewystarczajace wyschniecie podkladu i szpachlowki, zbyt cienka warstwe izolacyjna
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-10, 21:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
berag1 napisa³/a:
do baqo-nie jest to zaden raport
tak to tylko wygl±da ;) spoko ! ¿artowa³em. ja naprawdê nie mam nic do ich materia³ów,ani do firmy,a ze czasami co¶ siê za¿artuje,wiadomo,konkurencja,ale to ¿e pchaj± je wbrew przepisz± to tego nie tolerujê. to tak jakby pana policjanta po s³u¿bie nie obowi±zywa³y przepisy na drodze. wiêc moja uwaga ! przestañcie sprzedawaæ bazy rozcieñczalnikowe bo wiadomo ¿e p³otów nikt nimi nie lakieruje,wiecie doskonale ¿e lakiernicy stosuj±c wasze lakiery konwencjonalne wbrew przepis±. jak jeste¶cie tak± porz±dn± firm± ,to dlaczego na to zezwalacie. JAK wielkie jeszcze macie zapasy?
 
 

berag1 
Wys³any: 2009-01-10, 21:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
jezeli chodzi o absorbcje wilgoci przy lakierach wodnych to pod te lakiery nakladane sa podklady ktore sa do tego przeznaczone i kazda szanujaca sie firma na rynku lakierniczym takie posiada skoro sprzedaje lakiery wodne to z calym zapleczem
 
 

berag1 
Wys³any: 2009-01-10, 21:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
jestem nowy na tym forum i lubie sobie podyskutowac bo o to tutaj chodzi, a przy okazji mozna sie dowiedziec czegos ciekawego i mozna sie duzo nauczyc :)
jesli chodzi o zapasy to nie wiem jakie posiada firma Novol, to juz trzeba by bylo ich sie zapytac.
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-10, 21:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
@berag1, i wszystko siê zgadza ,tylko to zale¿y czy dany podk³ad to sam talk ,który jest najtañszy ,czy ¿ywica,która decyduje o jako¶ci podk³adu. z³y podk³ad absorbuje rozp ,potem ten wydobywaj±c siê spod lakieru powoduje ¿e robi siê mora,albo lakiery siê odpa¿aj± ,³uszcz± ,powstaj± b±ble,automatycznie kurcz±c siê zapada w rysach.
Cytat:
to ¿e siê fajnie nim pracuje to nie wszystko . efekt pow³oki za miesi±c ,dwa ,rok itd.
i nie my¶l ¿e ja pisa³em ¿e te podk³ady s± z³e , tylko zapyta³em o efekt po czasie. a je¿eli piszesz ¿e nie maj± wp³ywu na wygl±d pow³oki lakieru to mam inne zdanie. ;)
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-10, 21:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
berag1 napisa³/a:
jestem nowy na tym forum i lubie sobie podyskutowac bo o to tutaj chodzi
spoko :spoko: ja te¿ czasami lubiê pogadaæ ;)
 
 

berag1 
Wys³any: 2009-01-10, 21:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
jezeli rozcienczalnik zostanie zamkniety pod lakierem to predzej czy pozniej mamy do czynienia z gazowaniem powloki lakierniczej, czyba sie z tym zgodzisz?
 
 

berag1 
Wys³any: 2009-01-10, 21:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
przez pare ladnych lat bylem kolorysta i wiem co lakiernik moze dolac do podkladu, a efekt takich zabiegow jest taki ze wlosy na glowie staja deba.to ze sie zastosuje dobry podklad na naprawe lakiernicza to chwala lakiernikowi, ale to ze on do niego dolal jeszcze jakiegos innego utwardzacza bo oryginalnego mu braklo i rozcienczyl niewiadomo czym to juz profanacja.pozniej sie slyszy ze taki lakiernik kupil podklad z gornej polki i jest on do bani, ale nie dopowie ze dodal utwardzacza firmy X a rozcienczalnika firmy Y
 
 

berag1 
Wys³any: 2009-01-10, 21:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
dodam jeszcze ze nagminne jest stosowanie nitro jako uniwersalnego rozpuszczalnika do wszystkiego, a pozniej sie dziwic ze wychodzi to co wychodzi.
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-10, 21:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
no ja akurat preferujê jedn± firmê i nie mam takich problemów.ale kiedy¶ przyznajê siê te¿ tak robi³em. tylko moje ambicje i d±¿enie do jak najlepszych efektów ,do tego doprowadzi³y ,¿e pracujê ca³ym systemem i dodam ¿e dupont jest teraz o wiele tañszy ni¿ wiele lat wstecz , jest bardziej dostêpny w ca³ej gamie. wszystko poprzez dellera ,lepsze rabaty itd. kiedy¶ podk³ad na pólce stówa,lakier stówa,szpachla piêæ dych. wstawiaj±c mieszalnik mam lepsz± cenê na lakier bazowy ni¿ bym kupowa³ go w sklepie, to dziêki tej obni¿ce mogê z kolei do³o¿yæ do danej firmy innych produktów lakierniczych ,wychodz±c na to samo i stosowaæ ca³y system.
 
 

berag1 
Wys³any: 2009-01-10, 21:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
chwala ci za to, a twoi klienci napewno sa zadowoleni z tego co robisz.
nalezy jednak pamietac te takich kombinujacych domoroslych lakiernikow jest jeszcze bardzo duzo, i sa oni z reguly niereformowalni
 
 

pitterek 
Wys³any: 2009-01-11, 01:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
Panowie wtr±cê sie do dyskusji z pewnym zapytaniem. Nitro jest profanacj± i chyba kazdy siê z tym zgodzi a co by¶cie powiedzieli o rozpuszczalniku RBR. Ja go stosuje do podk³adu, baz konwencjonalnych i ewentualnie do lakieru w sporadycznych przypadkach i jestem ciekaw Waszej opini nt tego w³asnie rozpuszczalnika.
_________________
Pit
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-11, 09:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
pitterek napisa³/a:
RBR. Ja go stosuje do podk³adu, baz konwencjonalnych i ewentualnie do lakieru w sporadycznych przypadkach
na dzieñ dzisiejszy rozcieñczalnika idzie naj mniej. do podk³adu 10%, do lakieru ró¿nie ,ale dajmy 10% no to jak sobie kupisz orginalny rozp z piêæ litrów to ci starczy a starczy,wiêc czy jest sens zamieniaæ? do baz rozp.jak jeszcze tym robisz , tylko oryginalne, no tu siê jeszcze tego leje litrami. do novola 1:1 .nawet nie wnikaj±
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-11, 09:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
chwala ci za to, a twoi klienci napewno sa zadowoleni z tego co robisz.
ja sam mam te¿ lepsz± satysfakcjê i zadowolenie.
 
 

berag1 
Wys³any: 2009-01-11, 13:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
baqo ma racje i w 100 procentach go popieram odnosnie rozcienczalnika. natomiast kolejna firma i to z dluga tradycja ktora sprzedaje przynajmniej w mojej okolicy bazy konwencjonalne jest firma Nexa Autocolor(bazy z rozcienczalnikiem rowniez 1:1).
Nie ma rozpuszczalnikow uniwersalnych, bo jesli sa takowe to sa one do wszystkiego i do niczego-zaznaczam ze nie chce nikogo urazic i mam na mysli lakiernikow ktorzy stosuja taka praktyke stozujac jeden rozpuszczalnik do wszystkiego, a wiem to z wlasnego doswiadczenia. wedlug mnie i wedlug podstawowych regul lakiernictwa samochodowego kazdy produkt ma swoj rozpuszczalnik czyli do bazy rozp. bazowy, do podkladu rozp. do podkladu, do szpachli natryskowej rozpuszcalnik do niej przeznaczony itd.
stosujac jeden rozpuszczalnik do wszystkiego narazamy sie na powstawanie roznych wad lakierniczych, dlatego trzeba by sie bylo gleboko zastanowic czy warto?
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-11, 13:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
berag1 napisa³/a:
w 100 procentach go popieram odnosnie rozcienczalnika
no tylko rozcieñczalnika ;) ^^ a tak w ogóle prowadzisz sklep z kolorkami?
 
 

berag1 
Wys³any: 2009-01-11, 14:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
nie prowadze sklepu z kolorkami, pracuje w firmie o takiej dzialalnosi ktora oprocz mieszalni i swoich podmieszalni jest dystrybutorem kilku firm z branzy lakierniczej i nie tylko. obecnie nie mieszam ale lubie o tym pogadac, to co umiem zawdzieczam tylko sobie, bo ktos kto miesza to wie ze sie tego nie da nauczyc jak jazdy samochodem.
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-11, 14:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
to jakie macie firmy z kolorkami?
 
 

berag1 
Wys³any: 2009-01-11, 14:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
pracowalem na nexa autocolor i na wodzie z tej firmy, selemix, salkomix, ppg, turbo plus-nexa, novol konwencjonalny i woda,helios, woda aqua-t
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-01-11, 14:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
berag1 napisa³/a:
novol konwencjonalny i woda
no i jak ta woda?
 
 

berag1 
Wys³any: 2009-01-11, 15:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 266
woda jak woda dla jednych dobra , a dla innych do bani, zalezy co kto preferuje i na co kladzie nacisk
 
 

fawinyl
Wys³any: 2009-05-06, 20:19   
0
UP DOWN

Posty: 48
Sk±d: Drawsko Pomorskie
Ja polecam Podk³ad Novola PROTECT350.
Bardzo ³adnie siê obrabia mechanicznie.
Ogólnie jestem jak najbardziej zadowolony z produktów firmy NOVOL
_________________

 

bachus 
Wys³any: 2009-05-06, 22:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
ja czasem novola stosuje na calaki - niektóre kolory ma fajne a juz bardzo fajne mieszam sobie sam. ale paleta ma³o kiedy trafia w orygina³y :P
_________________
CUSTOM PAINT is better than ...
... just kidding :P
 

fawinyl
Wys³any: 2009-05-07, 15:42   
0
UP DOWN

Posty: 48
Sk±d: Drawsko Pomorskie
ja nie widzê wiêkszych problemów z kolorystyk±, fakt zdarzaj± siê problematyczne kolory, ale jest ich bardzo bardzo ma³o, w ka¿dym systemie mieszalnikowym zawsze znajduj± siê kolory lepiej i gorzej pasuj±ce.
_________________

 

tadeo121
Wys³any: 2009-05-17, 20:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 14
baqo napisa³/a:
ja jadê na DP 749 i 769. ¿adnych szpachli z w³óknem .

Kupi³em ostatnio na próbê DP 769 R ( Dotychczas robi³em NOVOLEM : ALU i FINISZ). Muszê przyznaæ ¿e ta szpachla jest rewelacyjna,nie mia³em przyjemno¶ci pracy z lepsz± szpachl±!!! Mam pytanie: jaka to jest szpachla 749,bo nie ma jej u mnie w mieszalni,i dlaczego nie stosowaæ szpachli z w³óknem?! Pozdrawiam.
 

fifka 
Wys³any: 2009-05-18, 00:27   
0
UP DOWN
fifka

Posty: 10
Sk±d: Otwock
baqo napisa³/a:
berag1 napisa³/a:
do baqo-nie jest to zaden raport
tak to tylko wygl±da ;) spoko ! ¿artowa³em. ja naprawdê nie mam nic do ich materia³ów,ani do firmy,a ze czasami co¶ siê za¿artuje,wiadomo,konkurencja,ale to ¿e pchaj± je wbrew przepisz± to tego nie tolerujê. to tak jakby pana policjanta po s³u¿bie nie obowi±zywa³y przepisy na drodze. wiêc moja uwaga ! przestañcie sprzedawaæ bazy rozcieñczalnikowe bo wiadomo ¿e p³otów nikt nimi nie lakieruje,wiecie doskonale ¿e lakiernicy stosuj±c wasze lakiery konwencjonalne wbrew przepis±. jak jeste¶cie tak± porz±dn± firm± ,to dlaczego na to zezwalacie. JAK wielkie jeszcze macie zapasy?




kolego , warszawski dystrybutor duponta ,firma MS&T, stawia mieszalniki centari 600/6000 ka¿demu kto chce ...


nie czepiaj siê NOVOLa gdy¿ najwiêksi ³ami± prawo ...

[ Dodano: 2009-05-18, 00:30 ]
berag1 napisa³/a:
przez pare ladnych lat bylem kolorysta i wiem co lakiernik moze dolac do podkladu, a efekt takich zabiegow jest taki ze wlosy na glowie staja deba.to ze sie zastosuje dobry podklad na naprawe lakiernicza to chwala lakiernikowi, ale to ze on do niego dolal jeszcze jakiegos innego utwardzacza bo oryginalnego mu braklo i rozcienczyl niewiadomo czym to juz profanacja.pozniej sie slyszy ze taki lakiernik kupil podklad z gornej polki i jest on do bani, ale nie dopowie ze dodal utwardzacza firmy X a rozcienczalnika firmy Y



br :spoko: avo bravissimo :spoko:

[ Dodano: 2009-05-18, 00:32 ]
baqo napisa³/a:
no ja akurat preferujê jedn± firmê i nie mam takich problemów.ale kiedy¶ przyznajê siê te¿ tak robi³em. tylko moje ambicje i d±¿enie do jak najlepszych efektów ,do tego doprowadzi³y ,¿e pracujê ca³ym systemem i dodam ¿e dupont jest teraz o wiele tañszy ni¿ wiele lat wstecz , jest bardziej dostêpny w ca³ej gamie. wszystko poprzez dellera ,lepsze rabaty itd. kiedy¶ podk³ad na pólce stówa,lakier stówa,szpachla piêæ dych. wstawiaj±c mieszalnik mam lepsz± cenê na lakier bazowy ni¿ bym kupowa³ go w sklepie, to dziêki tej obni¿ce mogê z kolei do³o¿yæ do danej firmy innych produktów lakierniczych ,wychodz±c na to samo i stosowaæ ca³y system.


a jak ci siê podoba kolorystyka cromaxa i colorqiuckpro?

[ Dodano: 2009-05-18, 00:40 ]
baqo napisa³/a:
berag1 napisa³/a:
novol konwencjonalny i woda
no i jak ta woda?


jako ¿e wod± rm malowa³em ju¿ 7 lat temu ( koszmar ¿elu)a przez ostatnie 2 lata reprezentowa³em dupont , uwa¿am produkt wodny novola za dobry i równorzêdny , ³atwy w aplikacji, szlifowalny , z dobr± kolorystyk± (o niebo lepsz± ni¿ w cromaxie dupont) wzorniki u³o¿one chromatycznie ...
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-05-18, 14:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
fifka napisa³/a:
(o niebo lepsz± ni¿ w cromaxie dupont)
to chyba niemal¿e idea³ :idea: :grin:
fifka napisa³/a:
nie czepiaj siê NOVOLa gdy¿ najwiêksi ³ami± prawo ...
na chwilê obecn± takowe prawo nie istnieje. sza³ lakierów wodnych usiad³ na ty³ek,kto czym chce tym sobie robi.
 
 

DrCruel
Wys³any: 2009-05-21, 09:27   
0
UP DOWN


Posty: 418
baqo napisa³/a:
fifka napisa³/a:
(o niebo lepsz± ni¿ w cromaxie dupont)
to chyba niemal¿e idea³ :idea: :grin:
fifka napisa³/a:
nie czepiaj siê NOVOLa gdy¿ najwiêksi ³ami± prawo ...
na chwilê obecn± takowe prawo nie istnieje. sza³ lakierów wodnych usiad³ na ty³ek,kto czym chce tym sobie robi.


Prawo istnieje nadal, tylko nikt go nie przestrzega. Jak d³ugo tak bêdzie? No có¿.... :roll:
 

gola 
Wys³any: 2009-05-24, 23:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
DrCruel napisa³/a:
Prawo istnieje nadal, tylko nikt go nie przestrzega. Jak d³ugo tak bêdzie? No có¿.... :roll:

Nieprawda.Nie ma i nie bylo w Polsce stanowczego prawa.Zawsze jest jakas luka pozostawiona przez ludzi to prawo tworzacych,aby ktos komu na tym zalezy mogl odpowiednio zarobic.
I nie dzieje sie tak tylko w Polsce,ale i w innych krajach rowniez.
A co np taka Szwajcaria dlatego ze w unii nie jest to moze truc europe rozpuchem?Przeciez w europie lezy.Ale kto ja ruszy?Unia?Po co? aby zlikwidowac oplacalny rynek?
Oczywiscie ze nie.
U takiego Helmuta w Lörrach (miasto na pograniczu Niemiec i Szwajcarii) nie wolno rozpuchu stosowac,bo niby konwencja,ale 5 km dalej w Basel i owszem bo to przeciez nie europa juz.
To jest dopiero glupota.
 

zibi86
Wys³any: 2009-06-14, 11:36   
0
UP DOWN

Posty: 54
tadeo napisa³
Cytat:
dlaczego nie stosowaæ szpachli z w³óknem?! Pozdrawiam.

podczepiam sie pod temat jesli mam teraz duzy ubytek to nie mam koniecznosci stosowania szpachli z w³oknem?? jaka szpachle moge zastosowac np z DP o jakich oznaczenich i jeszcze mam jedno pytanko bo zawsze przesadzam z iloscia rozpuchu wiem ze rózni producenci i rozne nastawy ile mniej wiecej musze wlac na 0,5 L podkladu rozpuchu na z Dp
 

baqo 
Wys³any: 2009-06-14, 11:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
zibi86 napisa³/a:
jaka szpachle moge zastosowac np z DP o jakich oznaczenich
749,769
zibi86 napisa³/a:
ile mniej wiecej musze wlac na 0,5 L podkladu rozpuchu na z Dp
jaki to podk³ad?
 
 

zibi86
Wys³any: 2009-06-14, 12:31   
0
UP DOWN

Posty: 54
baqo oznaczenia podkladu niestety nie znam podk³ad akrylowy chodzi mi ogólnie ile tam powinno sie wlac bo za duzo to tez nie dobrze wola³bym sie trzymam tych proporcji zeby podk³ad mial swoje w³asciwisci
 

baqo 
Wys³any: 2009-06-14, 12:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
tutaj s± wszystkie podk³ady i karty techniczne. sprawd¿ LE 200... i 1052 ,1056 to najpopularniejsze podk³ady
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Systemy mieszalnikowe

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime