Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 05:01
Autor Wiadomo¶æ
Pepek23
Wys³any: 2009-01-21, 19:51   Pomó¿cie wybraæ promiennik
0
UP DOWN

Posty: 8
Witam pomó¿cie wybraæ?
6 kaset ok 4 ty¶
lub
3 kasety 3900
czy s± jakies ró¿nice, czym siê kierowaæ, który bêdzie lepszy, oba s± krótkofalowe :)

5357.JPG
Moc zasilania: 240V/60Hz/1PH
Liczba kasetonów: 3
Liczba ¿arników: 3
Moc: 3x1000W
Obszar suszenia: 1m x 1,3m
Miernik czasu:
ogrzewanie 1-3 min
suszenia 1-30 min
Regulowana wysoko¶æ: 0,15-2,1m
Mo¿liwo¶æ ustawienia lampy w pionie i poziomie
Plik ¶ci±gniêto 116 raz(y) 129.68 KB

527540249.jpg
Moc zasilania: 220V/50Hz/1PH
Liczba kasetonów: 6
Liczba ¿arników: 6
Moc: 2x3000W


Obszar suszenia: 1m x 1,4m
Miernik czasu:
ogrzewanie 1-3 min
suszenia 1-30 min
Regulowana wysoko¶æ: 0,15-2,1m
Mo¿liwo¶æ ustawienia lampy w pionie i poziomie
Plik ¶ci±gniêto 356 raz(y) 54.97 KB

 

mebArth 
Wys³any: 2009-01-22, 17:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Pracowa³em na 3-kasetowym. W zupe³nosci wystarcza bo zanim sie sie element sch³odzi pierwszy wygrzany to zdazysz dogrzaæ drugi. Tworzywa tym nie zagrzejesz. 3-kasetowy mozesz tak wyobracaæ ¿e obejmie pó³ auta lub ca³y eliment woko³o. Zaleznie od producenta jakie ma mo¿liwosci obrotu kaset
Akurat ja mia³em takie, ze kazda kaseta goni³a w oko³o wiec robi³em objemkê elementu i bangla³o. 2 na pion po bokach i jedna na poziomo w ¶rodku.

6kaset tak na moje oko...nie przyspieszy roboty bo spalisz farbe a zeby nie spalic to tzreba czas wyd³uzyc lub skrecic temperature a to sie równa ze ¶redni± temperatur± na 3-kasetowym.
_________________
Bart
 
 

Siekiera
Wys³any: 2009-01-22, 22:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 10 razy
Posty: 988
Lepiej do³o¿yæ do "zdalnego pomiaru temperatury"
 

Pepek23
Wys³any: 2009-01-23, 15:06   
0
UP DOWN

Posty: 8
Ten 6 kasetowy by³ by zadórzy do komory i mialbym problem z sfobodnym poruszaniem siê po niej a komoa jest 4X6,5, a co my¶licie o promienniku zrobionym z lamp tzw. kwok

prall2.jpg
Plik ¶ci±gniêto 62 raz(y) 45.99 KB

 

jony1991 
Wys³any: 2009-01-23, 16:36   
0
UP DOWN
jony


Posty: 62
Sk±d: wiskonsin
pod³±czam sie do tematu czy z kwok da rade zrobiæ ala promiennik?? :D
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-01-23, 17:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
"KWOKA" grzeje z wierzchu a promiennik grzeje od spodu blache. Nie chodzi o temperature tylko o technike. Promiennik dzia³a jak mikrofalówka ze masz hamburgera ciep³ego wszedzie. Jak zagrzejesz blache od spodu to ciep³o idzie w góre i nie ma b±bli itp. A jak opalarka zagrezejesz z góry tak jak kwok± to zrobisz bable a dó³ materia³u nadal bedzie miêkki.
Ale nawet...na kwokach nie ma szans wysuszyc farby w 40 minut. Bo na promienniku sie da.
_________________
Bart
 
 

£ukasz79 
Wys³any: 2009-01-23, 20:19   
0
UP DOWN

Posty: 57
No tak,zgadza siê Meb. Ale na alllegro s± j.w. na za³±czanym zdjêciu "kwoki" ale promienniki podczerwieni a nie zwyk³e kwoki do dogrzewania kurcz±t. Znajoma lakiernia ma tak± wydumkê z kilku ¿arówek promiennikowych i zdaje egzamin, tyle ¿e oni stosuj± go w wiêkszo¶æi do dosuszania .
Pepek23 najlepiej jk poprostu drydniesz do firmy, która wystawia aukcje i dowiesz siê najlepiej i najwiêcej. Zreszt± oni w opisie mówi± , ¿e nadaj± siê one do lakiernictwa przede wszystkim.
 
 

looqasch 
Wys³any: 2009-04-06, 00:11   
0
UP DOWN

Posty: 60
My¶la³ kto¶ o wykonaniu promiennika we w³asnym zakresie w oparciu o orginalne lampy?

Znalaz³em co¶ takiego ale sprzedaj± tylko w opakowaniach 10szt
http://www.techlamps.pl/i...de_proddet.html

My¶lê, ¿e da siê gdzie¶ kupiæ takie lampy pojedynczo.

Czy ma kto¶ wiedzê jak to siê pod³acza. Czy sam± lampê bezpo¶rednio do sieci czy jest jaki¶ modu³ steruj±cy co¶ na wzór jak w zwyk³ych lampach jarzeniowych do o¶wietlenia?

Lampy tanie nie s± ale porównuj±c do ca³ych kompletnych promienników nie s± a¿ tak duzê. :cool:
 

glover
Wys³any: 2009-04-06, 11:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
Podjed¼ do dobrej hurtowni elektroinstalacyjnej która handluje philipsem i popro¶ niech znajd± ci w katalogu ¶wietlówki i osprzêt do nich, czyli to co idzie do zwyk³ych ¶wietlówek: statecznik, zap³onnik i oprawki na ¶wietlówki (lub ca³± du¿± oprawê z odb³y¶nikami). Statecznik we¼ elektroniczny bo ¶wietlówki d³u¿ej na nich ¶wiec± ni¿ na transformatorowych, nawet do 40%. Dobrze od razu pomy¶leæ o jakiej¶ czasówce.

Stojaczek to sam se pospawasz :D

Jak nie bêd± mieli katalogu to popro¶ o namiar na przedstawiciela handlowego, ten ci wszystko wyja¶ni.
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-06, 13:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
[quote="glover"]Podjed¼ do dobrej hurtowni elektroinstalacyjnej która handluje philipsem i popro¶ niech znajd± ci w katalogu ¶wietlówki i osprzêt do nich, czyli to co idzie do zwyk³ych ¶wietlówek: statecznik, zap³onnik i oprawki na ¶wietlówki [/quote
Witam
Kolega widzial promiennik na zywo;-)?Jakie stateczniki?Jakie zaplonniki?Przeciez elementem grzejnym jest wolframowa spirala umieszczona w rurce ze szkla kwarcowego w kolorze czerwonym.To nie sa czerwone swietlowki ;)
_________________
Wyrywanie chwastow
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-06, 16:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Cytat:
pod³±czam sie do tematu czy z kwok da rade zrobiæ ala promiennik??

Naturalnie.Tylko musisz uzyc lamp kwarcowych z czerwonym szklem.(Foto powyzej twego postu)Pierwsze promienniki byly wlasnie tak skonstruowane.Do dzis mamy na warsztacie taki promiennik, byl produkowany przez DeVilbiss-a.Coprawda poszedl dawno temu w odstawke,byl po prostu niepraktyczny, non stop zarowki sie tlukly ^^To, ze kwarcowka grzeje "po wierzchu"to bzdura.Te zarowki wysylaja to samo pasmo promieniowania co normalny promiennik, inna jest tylko konstrukcja elementu grzejnego.Co do podlaczenia-jezeli chcesz promiennik powyzej dwoch-trzech zarowek to proponuje zasilac z gniazda silowego,zwykle gniazdko niestety nie wytrzyma :tak:
PS
Meb , 40 minut pod promiennikiem :?: :rotfl: ^^ ^^
 

glover
Wys³any: 2009-04-06, 17:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
A to, to nie jest tak jak w solarium :shock:
 

looqasch 
Wys³any: 2009-04-06, 22:37   
0
UP DOWN

Posty: 60
przemo1972 napisa³/a:

Kolega widzial promiennik na zywo;-)?Jakie stateczniki?Jakie zaplonniki?Przeciez elementem grzejnym jest wolframowa spirala umieszczona w rurce ze szkla kwarcowego w kolorze czerwonym.To nie sa czerwone swietlowki ;)


W³a¶nie o co¶ takiego mi chodzi³o, nie by³em pewny ale wydawa³o mi siê w³a¶nie, ¿e nie ma ¿adnych statecznikow itp itd :) Czyli ogólnie koszt w porównaniu do kompletnego by³ by sporo mniejszy. Czasówki i inne podobne ³atwo i taniu mo¿na sobie zmontowaæ (przynajmniej dla mnie) :D
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-07, 13:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Witam
Czasowki, wlaczniki itp kupisz w dobrym sklepie z artykulami elektrycznymi lub na Wolumenie (Jesli jestes z Warszawy lub okolic) Najdrozsze sa same "swietlowki"-elementy grzejne.Cena jednej to ok.80£ (ok. 400 zl) Trzeba pamietac, ze w czasie gdy promiennik jest uruchomiony nie nalezy go przestawiac.Wtedy najczesciej ulegaja zniszczeniu elementy grzejne( wstrzasniecie- powoduje zerwanie spiralki w srodku elementu grzejnego, a to jest ch...rnie kosztowne ;)
 

bachus 
Wys³any: 2009-05-07, 22:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
ale ogólnie myslicie ze warto kupic taki "BERGONE" ?stosowa³ kto¶ to ? nie jest to jednorazówka ? czy moze lepiej zakupic np ANEST IWATA ? który jest o 120% drozszy ?
_________________
CUSTOM PAINT is better than ...
... just kidding :P
 

kalbi 
Wys³any: 2009-05-07, 22:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
http://allegro.pl/item625...romocja_15.html ja mam ten. Kupili¶my go 2 lata temu. Suszymy szpachle i podk³ady. Dzia³aæ dzia³a ale nie mam porównania z innymi.
_________________

 
 

Piotr112
Wys³any: 2009-05-08, 21:57   
0
UP DOWN

Posty: 59
ja kupi³em irt http://hedson.piabpolska.pl/irt.html bo mi paru go¶ci mówi³o ¿e tylko irt pracuje na oke¶lonej d³ugo¶ci fali i maj± na to zastrze¿ony patent i inni nie robi± promiennika o takiej d³ugo¶ci fali , aczy tak jest to nie wiem da³em za irt 30 - 8 tys
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group