Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
ZIEMBA
Wys³any: 2009-02-05, 19:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Gola ale w profesjonalnych warsztatach te¿ tak siê robi, tylko nikt siê nigdy do tego nie przyzna. Najlepiej zkonczyc ten temat i tyle.
 

gola 
Wys³any: 2009-02-05, 20:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
ZIEMBA napisa³/a:
Gola ale w profesjonalnych warsztatach te¿ tak siê robi, tylko nikt siê nigdy do tego nie przyzna. Najlepiej zkonczyc ten temat i tyle.


bo sie szanuje i nie pokazuje dziadostwa...
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-05, 20:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
To nie jest dziadostwo @gola. Skoro nie potrzeba wpk³adaæ na p³yte to sie nie wjezdza 2tonowym zk³omem tylko sie ci±gnie po szynach. Jak dobrze zapniesz to wyciagniesz co potrzeba. Nie wiem czmu uwazasz to za dziadostwo jak juz niejedno auto tak robilismy i przek±tne mia³o, by³o na geometrii, zbie¿nosci i do dzisiaj jezdza i nie robi± 4 ¶ladów? Jak kowa ma pojêcie to wie co gdzie jak z³apaæ i gdzie przeci±gn±æ. Owszem znam firmy co maj± po kilka p³yt i wsadzaj± TICO na p³yte bo licz± sobie za wjazd 500z³. Ale po co? Jak potrzeba to potrzeba a jak nie to po co sobie dodawaæ pracy? Skoro auto bez p³yty wróci³o na wymiar to tylo wrzuciæ wzmocnienie, spasowaæ szparki, zrobiæ diagnostyke i mala :) Za bardzo siê spinasz.
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2009-02-05, 20:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
... Za bardzo siê spinasz.

dlaczego pijesz tylko do mnie to nie tylko ja sie spinam ale ogol...
 

baqo 
Wys³any: 2009-02-05, 21:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mebArth napisa³/a:
Jak kowa ma pojêcie to wie co gdzie jak z³apaæ i gdzie przeci±gn±æ.
tylko wtedy jedno siê prostuje a drugie gnie :!: :!:
 
 

gola 
Wys³any: 2009-02-05, 22:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
Jak kowa ma pojêcie to wie co gdzie jak z³apaæ i gdzie przeci±gn±æ.


a jak zle podkuje to kon kulawy...
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-05, 22:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Jak ma wymiary to nic nie kuleje. Nie marud¼. To narazie pocz±tek projetu....jescze daleko do fina³u i Ci pokaze ze to ma rêce i nogi. Bez p³yty.

@ BAQ auto jest z³apane za tylny wahacz Widac ze jest z³apane gdzie nalezy i na 2 fronty ciagniete...¿le?, To co sie ma gi±c? Dyfer? wa³? Wiesz jakie to cholerstwo jest twarde? Skoro ma wymiary na stanie po przeciaganiu pasami i kiforem to po JAK¡ CHOLERE trza p³yte? Wiesz co to przekatne? S¡ WSZYSTKIE zgodnie z DAWC¡. Jak przyjdzie ko³yska to bedzie fina³. SPinacie sie bo ¿escie w ¿yciu nie mieli babki w rêce :) :sciana:
By³a próba przd wjazdem na p³yte... Albo ciagniemy na szyny albo p³yta... skoro jedna pod³uznica wróci³a bez p³yty to bo co kolosa pakowac na p³yte? Jak i druga jest scieta w po³owie. Cos myslicie FACHURY? Pchaj 2 tony na kóleczkach p³yty. Zapinaj konia tam i nazad niepotrzebnie jak to samo srobisz na 3 ³ancuchach. WYmiary s± jest OK. Dziekujê. :x:
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-02-08, 11:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
@mebArth, jestem ciekaw jak± macie ramê na warsztacie . zrób foto i poka¿ :)
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-08, 17:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
po choere ci foto? zwyk³a na kó³kach z 4 szczêkami a koñ na pneumat.. Jak trza wrzucic auto to sie jedzie autem na podnoscnik , pod auto p³yte, spuszcza sie, montuje na szczêki i przepychamy ca³osc na blacharnie. a przepychaj 2 tony...powodzenia
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-02-09, 15:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mebArth napisa³/a:
a przepychaj 2 tony...powodzenia
zaczep sztywny hol do drugiego auta i jazda,samo wjedzie. dlatego chcia³em zobaczyæ ten wasz stó³, ¿e jest taki problem z wrzuceniem na niego. ja na swoj± ramê wszêdzie zamontujê auto, ramê spuszczam na posadzkê i naje¿d¿am na ni± unfalem,potem kilka wzniesieñ lewarkiem i auto gotowe do ci±gniêcia.
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-09, 20:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Wiesz..BaQ - wrzucic auto nie problem tylko problem go przepchac bo blacharnia jest DEKO dalej niz podnosnik. Dlatego COS co mozna to sie klepia bez p³yty. Jak jest mus to mus, to sie wrzuca na p³yte. Poniewaz infiniti jedna pod³óznica wróci³a na miejsca a druga jest w drodze wiec nie widze potrzeby wrzucania tego na wózek.
Nie przezywaj tak :)
_________________
Bart
 
 

adam12
Wys³any: 2009-02-09, 23:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
ciewakwy spór macie :) ja znam go¶cia co mia³ zrobione uniwersalne felgi przykrêcane do pod³ogi :) i ci±gn±³ a¿ chucza³o. nie wiem co mu z tego wychodzi³o bo nigdy nie jecha³em jego autami. ale sposób raczej nie za bardzo ci±gn±æ auto za zawieszenie. przeci±gn±æ zawieszenie to nie problem
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-10, 17:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ja jeszcze do BaQ:
Jesli sie ma takie materia³y bo sie smiejecie ze sie za s³upa ciagnie, to jakim cudem moze nie wyjsc dobrze zrobiona robota? Ja tego nie rozumiem.

Po drugie projekt wstrzymany bo klient sie obrazi³ ze mu w po³owie wstawiamy pod³u¿nice a nie ca³o¶æ ze scian± grodziow±. Kto wyjmie silnik? Kto rozbierze deske. To nie polonez tylko kilometry elektroniki. Gosc sie przejecha³ na 26 tysiecy i szuka ch.. do ty³ka :sciana: Kowale sie obrazili i poszi do domu ¼li jak cholera. Ja tez sie obrazi³em bo mia³bym z tego tysiaca jak nic ;)

pzdr.
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-02-10, 17:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mebArth napisa³/a:
sie smiejecie ze sie za s³upa ciagnie,
wszystko w porz±dku ,tylko na pocz±tku z tego co po twojej wypowiedzi wywnioskowa³em,to to, ¿e to infinity jest fest rozwalon. dlatego uwa¿a³em ¿e ci±gniêcie takimi sposobami jest ma³o profesionalne,no ale jak mówisz czasami skuteczne. jak siê szmat± ko³o nakryje te¿ jest skuteczne bo siê balona nie zamaluje :fiu: :fiu:
 
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-10, 19:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
dajcie ju¿ mu spokój:P mebArt tam tylko lakieruje... :D
_________________

 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-11, 17:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Sorry ale ja szmat nie mam na ko³a...nawet recznik mam tylko jeden. Do oklejania jest papier i folia. Jak @kalbi powiedzia³ ja tam tylko odwalam brudna robote.
_________________
Bart
 
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-11, 21:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
mebArth napisa³/a:
Jak @kalbi powiedzia³ ja tam tylko odwalam brudna robote.
nie wiem czy brudn± ale lakiernicz± :D
_________________

 
 

aniok
Wys³any: 2009-02-15, 15:29   
0
UP DOWN

Posty: 1
Meb,co do blacharki to siê nie wybroni³e¶ ,poczekam na lakierowanie
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-17, 16:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
UPDATE:


Lewy b³otniczek - szparki idealne.

Prawy b³otniczek szparki idealne.


Nie by³o jak dojsc to sie wycie³o kawa³ek pod³uznicy i klucz gazowy ca³y dzieñ pracowa³.


To samo co wy¿ej ale od drugiej strony.

Belka ju¿ wisi, wymiary s±, czekamy na ko³yske.

c.d.n.
_________________
Bart
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-19, 17:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
UPDATE:
No...kowalska praca skonczona (prawie) bo zderzak jest z innego roku i atrapka nie pasuje na ko³ki. Calkiem w innych miejscach s±. Gdyby nie zderzak i atrapka to bym startowal od poniedzia³ku juz.
Foty po akonczeniu prac kowali:







I znów pauza bo trza czekac na inna atrapke albo inny zderzak z USA. CHJ z tak± robota ;|
_________________
Bart
 
 

kaczmi 
Wys³any: 2009-02-19, 22:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 102
Sk±d: Mazowieckie
po co czekaæ przecie¿ na allegro czê¶ci do tego modelu jestt od groma, na samochodach jes kilka na czê¶ci ca³ych, przód kompletny 6 ty¶ z³ na xsenonie
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-20, 18:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ta... jest tyllko 3 gosci na allusie co sprzedaj± bety do infinity. Jeden z Poznania chce 1200z³ za ORI bez przesy³ki. Trza po to jechaæ bo przy¶le z urwanymi uchwytami i klejony, malowany. Inni tez maj± ale podróby chinczyki. Po co mi æwiara jak brakuje jedynie zderzaka i ko³yski.
Wytlumacz to klientowi co sie upiera ze z Ameryki ma taniej jak ca³e æwiary stoj± w PL :D My¶la³ ze zawojuje ze w PL nie ma takich aut...troche sie przeliczy³. Nie moja brocha..... ja za czêsciami nie bede je¼dzi³.
To bedzie najdro¿sze Infinity w Polsce :D Ja na tym zrobie magistra bo jest na szk³o czarne :D a kowale zrobili juz magistra na przekatnych :)
_________________
Bart
 
 

Ryba 
Wys³any: 2009-02-22, 18:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
A ja mam pytanie kto pó¼niej sk³ada t± ca³± gównian± instalacjê elektryczn±; odpowietrza uk³ad ch³odznia i takie inne bzdety ? :D
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-02-22, 18:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Pewnie blacharz. przynajmniej u mnie tak jest.
 

gola 
Wys³any: 2009-02-23, 12:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
kriskos997 napisa³/a:
... niewidzia³es go przy robocie a krytykujesz wez sie zastanów cz³owieku zanim kogos oczerniasz co za ludzie...

a ty widziales ze tak bronisz?,nie krytykuje tutaj jego pracy,tylko prace blacharska,bo sposob naprawy pozostawia wiele do zyczenia.
Widocznie tak samo wykonujesz naprawy blacharskie i ty wiec cie to nie dziwi ^^
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-23, 18:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
gola napisa³/a:
kriskos997 napisa³/a:
... niewidzia³es go przy robocie a krytykujesz wez sie zastanów cz³owieku zanim kogos oczerniasz co za ludzie...

a ty widziales ze tak bronisz?,nie krytykuje tutaj jego pracy,tylko prace blacharska,bo sposob naprawy pozostawia wiele do zyczenia.
Widocznie tak samo wykonujesz naprawy blacharskie i ty wiec cie to nie dziwi ^^


SZYMPANSIE....wiele do zycienia mówisz..... Skoro sa wymiary, przekatne pod³u¿ne to jaki problem? Nie umiesz na kiforze zrobic cwairtki :) Cienki jetses ...co¶....Chyba nie potrafisz zrobic tego co inni potrafi± bez p³yty :D MISZCZU.
Skoro napastujesz to z tego wychodzi ze nie umiesz pracoeasc bez p³yty :) Wiec jestes pipa bo dawniej nie by³o p³yt tylko szyny w betonie. P³yte mia³o tylko ASO.
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2009-02-23, 18:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
SZYMPANSIE....wiele do zycienia mówisz..... Skoro sa wymiary, przekatne pod³u¿ne to jaki problem? Nie umiesz na kiforze zrobic cwairtki :) Cienki jetses ...co¶....Chyba nie potrafisz zrobic tego co inni potrafi± bez p³yty :D MISZCZU.

za to potrafie wiele innych rzeczy o ktorych ty nie masz zielonego pojecia malarzu od mebli ^^ ^^ ^^
ale jak to mowia meb ma zakuty i tepy leb,wiec pewnych rzeczy nie potrafi zrozumiec :D
choc by tego ze do takich napraw sa ku temu stworzone narzedzia a nie sznurek,kifor dwa haki i jazda.
Polecam ci
ten film ,czy to nie aby twoi blacharze i ty ? :mrgreen: ,technika podobna :cisza:

i nie musze umiec pracowac i z plyta i bez niej bo to robota blacharska piniufie ^^
chodzilo tylko o wstyd z ogladania takich metod napraw jak tutaj zaprezentowles blacharzu ze skrzywiona pyta ^^

mebArth napisa³/a:
dawniej nie by³o p³yt tylko szyny w betonie. P³yte mia³o tylko ASO.


dawniej nie bylo roznych innych rzeczy,ale zyjemy jak bys sie nie kapnal w XXI wieku a nie w erze kamienia lupanego i drabiniastych wozow. ;P
 

baqo 
Wys³any: 2009-02-23, 18:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
gola napisa³/a:
Polecam ci
ten film ,
na pewno poci±gnie,zw³aszcza jak deche zapiera o t± pod³u¿nicê co ³añcuchem owin±³. :D :D
 
 

Benos77
Wys³any: 2009-02-23, 21:58   
0
UP DOWN

Posty: 133
Sk±d: Szczecin
gola napisa³/a:
chodzilo tylko o wstyd z ogladania takich metod napraw jak tutaj zaprezentowles blacharzu ze skrzywiona pyta ^^

No ale jaki wstyd? Taka jest w Polsce rzeczywisto¶æ ¿e wiele warsztatów jest s³abo wyposa¿onych to i robi± w ten sposób.To co bêdziemy teraz kity waliæ ¿e jest inaczej? Mnie bardziej dziwi ¿e w³a¶ciciel Infinity da³ auto do naprawy bez p³yty ale w sumie ma³o mnie to interere bo to jest jego problem osobisty a nie mój i na pewno nie jest to problem Meba ¿eby siê musia³ z tego t³umaczyæ.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-24, 18:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ryba napisa³/a:
A ja mam pytanie kto pó¼niej sk³ada t± ca³± gównian± instalacjê elektryczn±; odpowietrza uk³ad ch³odznia i takie inne bzdety ? :D


Ten co rozbiera³ - kowal. Ja nie rozbieram bo nic ztego nie mam a jak zaczne rozbierac to "kropelki" brakuje przy sk³adaniu. :D
_________________
Bart
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-02, 17:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
UPDATE:
Dzis wtoczy³o sie czarne pud³o na lakiernie. Zrobi³em ca³e w dzien dooko³a ( 9 -14 bo ja siê nie przepracowuje) - do³ki dziurki ryski itp. Jutro walczê z pod³uznicami i wnêk± nadkola. My¶le ze jutro MOZE mi sie uda podk³adzik daæ. Bedzie czarny DuPont. Czekam na zderzak bo ten jaki¶ nieforemny jest. Co ciekawe...klapa jest plastikowa jak w TIPO.


Od strony nadkola

Lewa pod³uznica zmieniana.

Prawa prostowana.

Wgniotki - gdyby nie ¶rodki to pojutrze bym malowa³.


Jutro dalsza czêsc opowie¶ci.
_________________
Bart
 
 

pitterek 
Wys³any: 2009-03-02, 21:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
patrz±c na pod³uznice moge powiedzieæ ¿e masz niez³ych kowali u siebie. moi nie potrafi± dobrze wyszlifowaæ i gdy juz robi± jakies zasieki/komory/ pod³uznice to zawsze popXXXXdol± m³otkiem ablo boshem wszystko dooko³a miejsca naprawy
_________________
Pit
 

rbfm4
[Usuniêty]
Wys³any: 2009-03-03, 03:40   

mebArth napisa³/a:
UPDATE:
Zrobi³em ca³e w dzien dooko³a ( 9 -14 bo ja siê nie przepracowuje)


gdzies czytalam ze robisz w 2 warsztatach. to jak to w koncu jest ?
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-03, 21:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
tak dobrze czyta³a¶... ale infinity to w jednej budzie wiec ja tam nie moge nocowaæ wiec po 16 albo po 14,15 jak mi sie zechce - nie mam norm godzinowych lece do drugiej pracy. Jestem na czas i dzia³am ile mam si³e. Tak to w koncu jest. Chyba lepiej jest miec kasiorke z 6 aut niz z 3 a pracuj±c po 10, 12 h niz po 6? i tak wracam w nocy i tak wiec jeden pieron.
_________________
Bart
 
 

rbfm4
[Usuniêty]
Wys³any: 2009-03-04, 20:09   

mebArth napisa³/a:
lece do drugiej pracy. Jestem na czas i dzia³am ile mam si³e. i tak wracam w nocy i tak wiec jeden pieron.


mebArth napisa³/a:
ja siê nie przepracowuje



ah no tak...
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-05, 18:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
No tak tak - jakbym nie dawa³ rady to bym chyba odpusci³ jedn±, nie sadzisz? Mam kumpla co tyra 8-14 a potem od 15--22 w drugij budzie. Nigdy nie widziaem po nim zmêczenia czy marudzenia.
_________________
Bart
 
 

rbfm4
[Usuniêty]
Wys³any: 2009-03-06, 07:07   

juz sie nie tlumacz
 

viper1425
Wys³any: 2009-03-06, 15:36   
0
UP DOWN

Posty: 1
asiulka napisa³/a:
juz sie nie tlumacz
bo niektorzy musza je..æ :sciana: a nie swirowac glupa przy rozbitych autach
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-06, 18:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Schowany w nadkolu:


2 dni z nim walczy³em bo ¶rodek te¿ musi byæ ideales a gum tam nie ma wiêc sie nie da oszukaæ. Przesrane jednym s³owem.

Asiulka...ja si enie t³umacze bo nie mam z czego :) NIKOMU sie nie t³umaczê. i NIGDY.
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2009-03-06, 19:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
Schowany w nadkolu:
[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ee3deebf95c4a370.html][url=http://images46.fotosik.pl/77/ee3deebf95c4a370m.jpg]Obrazek

Czemu takich rzeczy nie robisz w natryskowej,a reszta m/m.O wiele szybciej i wygodniej.

tak nawiasem mowiac,to na spodniach masz wiecej szpachli niz na tym samochodzie chyba :D
 

baqo 
Wys³any: 2009-03-06, 21:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mebArth napisa³/a:
Schowany w nadkolu:
³adnie siê przytulasz do tego magpersona :D :D widaæ równy z Ciebie go¶æ,a nigdy bym nie przypuszcza³ :cool: :cool: :grin: masz punkta za t± fotke :spoko:
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-07, 17:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
gola napisa³/a:
mebArth napisa³/a:
Schowany w nadkolu:
[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ee3deebf95c4a370.html][url=http://images46.fotosik.pl/77/ee3deebf95c4a370m.jpg]Obrazek

Czemu takich rzeczy nie robisz w natryskowej,a reszta m/m.O wiele szybciej i wygodniej.

tak nawiasem mowiac,to na spodniach masz wiecej szpachli niz na tym samochodzie chyba :D


Po co szpryc? Doleje na 3x podk³±dem a na ³aczenia guma z wêzyka- prawie niewidoczna ale jest, ca³osc przykrywa plastikowe nadkole. Szpryc jest potrebny jak robie maske po gradzie albo bok gdzie sobie nie radze z heblem.
Tak czy inaczej auto jest czarna per³a a ¶rodek granatowy akryl w pó³-macie. Srodek chyba zrobie z RAL'a na matujacym bo na tabliczce nie ma koloru srodka.
Zeby tylo by³o oczysczone ³adne - podk³adu nie musze szlifowac, nikt nie patrzy na ziarno w nadkolu. Przelece scotchem i bangla.

EDIT:
GOLA cemu nie robie w natrysku - bo TO jest tak po³amane ze nawet szpryc nie za³atwi sprawy. Przecie to wy³o wycicnane wszytsko, jest moje foto z wycieta dziura w pod³uznicy tam gdzie le¿e. Jak sobie wyobrazasz szpryc na tym? Ja w ogóle. Idzie w³okno, potem UNI a na koniec wykonczeniówka bia³a i dopeiro to ma rêce i nogi.
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2009-03-07, 17:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:

GOLA cemu nie robie w natrysku - bo TO jest tak po³amane ze nawet szpryc nie za³atwi sprawy. Przecie to wy³o wycicnane wszytsko, jest moje foto z wycieta dziura w pod³uznicy tam gdzie le¿e. Jak sobie wyobrazasz szpryc na tym? Ja w ogóle. Idzie w³okno, potem UNI a na koniec wykonczeniówka bia³a i dopeiro to ma rêce i nogi.

A no widzisz bartlomieju,ja pracuje z Blacharzami a nie z kowalami jak ty i na takie rzeczy albo cieniutko szpachli albo natryskowa,nastepnie po szlifie natryskowej m/m.
Ale wczesniej takie rzeczy sa wykanczane cyna a nie jak w twoim przypadku zalepiane fibrem.
I wlasnie tutaj wychodzi partactwo twoich kowali jak ich nazwales.Gdyby to byli prawdziwi blacharze,to wykoncza tak jak pisalem wyzej,a ze to kowale to ty sie meczysz,kitujesz,fibrujesz i lepisz wszystko z plasteliny...
mebArth napisa³/a:
...- podk³adu nie musze szlifowac, nikt nie patrzy na ziarno w nadkolu. Przelece scotchem i bangla...

i wlasnie tutaj pokazujesz co potrafisz :D
Jezeli ktos bedzie chcial kupic ten samochod od tego handlarza,to gwarantuje ci ze go bedzie ogladal baaardzo dokladnie.
To nie jest samochod za 20 tys zl...,wiec takie rzeczy powinno sie robic tak samo dokladnie jak na zewnatrz.
Co to za wytlumaczenie Bartusiu,ze nie widac tego bo za nadkolem schowane?
 

gola 
Wys³any: 2009-03-07, 19:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
Jak juz wreszcie skonczysz ten samochod to wrzuc prosze zdjecia zrobione w kabinie,ale zaraz po lakierowaniu,nie po polerce.Niech bedzie jeszcze mokry lakier :D .
I nie rob ich telefonem bo i tak g... widac,tylko zrob porzadnym aparatem w wysokiej jakosci.
Zobaczymy ta fachowosc ;)

Na zdjeciu ponizej tez podluznica byla rozcinana celem wyprostowania.Nastepnie pospawana i zacynowana.
Wszystko obeszlo sie bez fibry.Lekko szpachli i podklad m/m.

Photo088.jpg
Plik ¶ci±gniêto 208 raz(y) 156.06 KB

 

kriskos997
Wys³any: 2009-03-08, 09:58   
0
UP DOWN


Posty: 25
gola jakbys mia³ takich dobrych blacharzy to bys nic nie musia³ cynowac nie sztuk± jest tak pospawac zeby trzeba by³o zarównywac sztuka jest tak pospawac zeby tylko przeszlifowac spaw i tyle masz wielkie ale do mebarth a sam masz niewiele pojêcia po drugie co ci dadz± zdjecia z komory ch³opie nic na zdjeciu nie zobaczysz to juz drugi raz gdzie pokazujesz swój profesjonalizm proponuje pokaz wiecej zdjec ze swoich wyczynów i wtedy pogadamy mebarth chociaz sie nie wstydzi jak ty
 

gola 
Wys³any: 2009-03-08, 10:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
kriskos997 napisa³/a:
gola jakbys mia³ takich dobrych blacharzy to bys nic nie musia³ cynowac nie sztuk± jest tak pospawac zeby trzeba by³o zarównywac sztuka jest tak pospawac zeby tylko przeszlifowac spaw i tyle masz wielkie ale do mebarth a sam masz niewiele pojêcia po drugie co ci dadz± zdjecia z komory ch³opie nic na zdjeciu nie zobaczysz to juz drugi raz gdzie pokazujesz swój profesjonalizm proponuje pokaz wiecej zdjec ze swoich wyczynów i wtedy pogadamy mebarth chociaz sie nie wstydzi jak ty


znowu tatus ci pozwolil z komputerka skorzystac dziecko,co?
Zdjecia ze swoich prac zamiescilem od groma na drugim forum jak bys chcial poogladac :D .
.Jeden samochod w garazu polakierowales i cwaniaka walisz ^^ ^^
Ty masz dziecko pojecie o tym co robisz ^^ ^^

teraz ci zademonstruje jak wyglada np.miejsce po spawaniu,zacynowane (wstawienie blotnika).
Tak wlasnie robia moi blacharze partacze kolego @kriskos997.Nie ma tutaj zadnej fibry,szpachli i innego niepotrzebnego gowna.Jest tylko podklad i lakier.

Napewno ty bys to zrobil lepiej .Pokazales popis na prelude ^^ ^^ .Na spawie blotnika tylnego zapewne bylo idealnie i na tych wszystkich smarkach w srodku gdzie uszczelka idzie ;P
kriskos997 napisa³/a:
...mebarth chociaz sie nie wstydzi jak ty


P2260097.JPG
Plik ¶ci±gniêto 171 raz(y) 347.33 KB

P2250086.JPG
Plik ¶ci±gniêto 123 raz(y) 262.07 KB

P2050044.JPG
Plik ¶ci±gniêto 231 raz(y) 365.36 KB

P2050041.JPG
Plik ¶ci±gniêto 181 raz(y) 432.96 KB

P2050043.JPG
Plik ¶ci±gniêto 141 raz(y) 324.57 KB

 

gola 
Wys³any: 2009-03-08, 10:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
Akurat tak sie sklada,ze na rame wjechala wczoraj toyota yaris ze zlamana podluznica,ktora tez bedzie wymieniana.Wiec po skonczonej blacharce zobaczysz jak to mozna zrobic bez fibry i betonu chlopcze.
@kriskos997,jak bys chcial dziecko o czyms jeszcze porozmawiac,to zapraszam :mrgreen:

P2260096.JPG
Plik ¶ci±gniêto 134 raz(y) 331.64 KB

P2260095.JPG
Plik ¶ci±gniêto 117 raz(y) 331.42 KB

  
 

baqo 
Wys³any: 2009-03-08, 10:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
mebArth napisa³/a:
mebArth nie przejmuj sie sa ludzie i ludziska którzy skrytukuja wszystkich i wszystko
cz³owieku! pob±d¼ wpierw trochê na forum, przyjrzyj siê jak to bartu¶ robi swoj± krytykê ,od której robi siê s³abo, i wtedy siê wypowiadaj misiu colorowy. pad³e¶ ofiar± prostackich textów meba,elimencie, i jest mi ciebie zal. kibic z dala siê nie wpier.... , wiêc póki nie udowodnisz kim jeste¶,po co siê wcinasz . poka¿ swoj± sztukê lakiernictwa, a dopiero mo¿esz pogadaæ z gola! pouczaæ go ,czy ustawiaæ,chocia¿ my¶lê ¿e to nie realne. @kriskos997, nie zab³ysn±³e¶ potakuj±c mebowi :nie: :nie: hehe !
 
 

gola 
Wys³any: 2009-03-08, 10:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
baqo napisa³/a:
...pad³e¶ ofiar± prostackich textów meba,elimencie, i jest mi ciebie zal...
... nie zab³ysn±³e¶ potakuj±c mebowi :nie: :nie: hehe !

swoj swojego zawsze znajdzie :mrgreen:
 

baqo 
Wys³any: 2009-03-08, 11:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
swoj swojego zawsze znajdzie :mrgreen:
@kriskos997 , jakby¶ chcia³ wiêcej poczytaæ wypowiedzi kolegi bartusia, polecam jeszcze to forum. zobaczysz tak¿e wiele innych prac. ;)
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group