Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
-BARON-
Wys³any: 2009-02-05, 21:05   Ca³o¶ciówka ford probe i wiele pytañ :)
0
UP DOWN

Posty: 43
Witam.Na wstêpie bym chcia³ sie przywitaæ.A teraz tak jaki¶ czas temu wzio³em sie za mojego probe II generalnie smiga³em nim 2 lata i juz jak kupi³em to by³ ca³y poobijany.Postanowi³em to zmieniæ.Maska oraz oba przednie b³otniki wymieni³em oboje drzwi prawy bok od drzwi do tylnego ko³a mocno wgnieciony jako¶ tam wyklepalem i wstepnie mam wyprowadzony kitem :) . Du¿o ju¿ naczyta³em sie na forum o tym co mniej wiecej i jak tak wiêc pod kit wszedzie da³em podk³ad trotona 5:1 szpachla novola autko w orginale by³o srebrny metalik napewno ju¿ kiedy¶ malowane bo widaæ ryski pod klarem.Odno¶nie sprzêtu posiadam juz kuuupe czasu sprê¿arke polskiej produkcji starej daty Vana 2 cylindrowego wydajno¶æ 14m3/h butelke 400 litrów przy nim reduktor z odwadniaczem z racji swojej masy 450kg niejest zbyt przestawna i miejsce gdzie bede malowa³ pod³aczone mam 20 metrami wê¿a 12mm do tego kupi³em pistolet star evo v2 dysza 1.3mm lvlp do tego odwadniacz i reduktor pod pistolet do k³adzenia podk³adu kupi³em fobo hp 1.8mm wiêc chyba dam jako¶ rade przedtem psika³em sobie felgi pistoletem totalne no name z kompletu za 60 z³ :) i sza³u niezrobi³em.Chcia³bym go trysn±æ jak±s ³adn± per³a w okolicach koloru srebrnego bo naj³atwiej w zakamarkach juz srebrny jest i pytanko :devil: móg³by mi kto¶ poleciæ jaki¶ fajny srebrzysty kolorek per³owy nastepnie wymienione blachy s± w kolorach ,maska granat metalik, b³otnik b³ekit per³a drugi grant metalik drzwi czarne i drugie bordo metalik czy malowaæ to na aucie czy osobno na stojaku ? progi by³y pokryte jakim¶ barankiem sie zastanawiam czy go zdj±c i trysn±æ od nowa chcia³bym aby potem mozna by³o je trysnac pod kolor jaka kolejno¶æ prac,listwy na drzwiach b³otnikach sa przez d³ugo¶æ ca³ego auta w±skie ok 1cm zdzieraæ czy lakierowaæ na elementach ? i pytanie mam szyberdach orginalny metalowy i w ko³o niego jest taka obwódka niewiem z czego jak tryskaæ dach ?
przepraszam ¿e sie taki essej zrobi³ ale samo tak jako¶ wysz³o.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-05, 23:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Siemanko witaj.
Pierwszy b³ad - Troton. To najgorsze gwno jakie moze byæ.

2 - kompresorek znany i lubiany jak jest dbany to nie rzyga olejem. Inaczej paskudzi straszliwie. jak kazdy WAN

3. Listwy scinacz kupujesz ta¶me 2stronn± i j± naklejasz na listwy a je na elementy po skonczonej robocie, inaczej mo¿e Ci sie bezbarwny zalac na przerwe a to nei³adnie wygl±da i zalatuje gara¿em.

4 Jesli baranek na progach jest zdrowy to go zostaw. Jak nie to zrób nowego NA MA£YM CISNIENIU i po 3h go zamaluj podk³adem, Potem po szlifie bedziesz mia³ grubo ale g³odko. Nie wczesniej bo baran musi wyschn±c. Jak go zamkniesz podk³adem to Ci zejdzie przy 1 myciu z lakierem.

5 Obwódka jest z gumy. Obawiam sie ze jak j± zdejmiesz to bedzie przesrane j± w³ozyc. Spróbuj j± sciagnac pó³ w dó³ i okleic. Bedzie przesrane bo stare auto. Spróbuj j± zagrzaæ opalark± a jak nie masz to suszarka porzadnie przed zdjêciem. Nie demontuj szyberdachu bo go w ¿yciu nie ustawisz. On sie chowa czy na góre wychodzi? jakby nie patrzy³ spusc ile sie da gume i reszte oklej.
_________________
Bart
 
 

-BARON-
Wys³any: 2009-02-05, 23:53   
0
UP DOWN

Posty: 43
no cóz troton juz jest pod szpachlem :( na reszte kupie inny jaki ?? van jest super mam go 6 lat a odkupi³em od kolesia ktorego ojciec robi³ na warsztacie w duzym panstwowym zakladzie wiec jest mozna powiedziec po remoncie pompuje spoko do 10 butle 400 w 10 minut listwy obetne chociaz czyszczenie tego kleju spod nich to straszna robota jedn± sci±ga³em do klepania boku, autko 94 rok szyber metalowy i wysuwany na zewnatrz i wyjezdrza na dach
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-06, 00:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
No to jak na dach to jak w prelude to masz przesrane. Jak sie uda to zdejmij ta uszczelke na ciep³o. Jak nie to to oklej i zamknij szyber. ale tak ciut ciut ¿eby by³a szczelinka zeby sie lakier nie zala³.
CO do czysczenia kleju...a co ty mysla³es ze wszystko idzie lekko?
_________________
Bart
 
 

-BARON-
Wys³any: 2009-02-06, 00:11   
0
UP DOWN

Posty: 43
a jaki¶ sprawdzony sposób na pozbycie sie kleju po tej listwie ja najpierw prubowa³em nitrem i efekt ¿a³osny potem paznokciami troche lepiej ale to odpada potem szpachelka i podgrzewa³em opalark± jako¶ w miare i na koncu znowu nitrem ale to i tak dramat po ca³o¶ci
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-06, 13:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
-BARON- napisa³/a:
a jaki¶ sprawdzony sposób na pozbycie sie kleju po tej listwie ja najpierw prubowa³em nitrem i efekt ¿a³osny potem paznokciami troche lepiej ale to odpada potem szpachelka i podgrzewa³em opalark± jako¶ w miare i na koncu znowu nitrem ale to i tak dramat po ca³o¶ci


jest http://allegro.pl/item538...eju_z_okna.html
_________________

 
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-06, 14:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
-BARON- napisa³/a:
a jaki¶ sprawdzony sposób na pozbycie sie kleju po tej listwie ja najpierw prubowa³em nitrem i efekt ¿a³osny potem paznokciami troche lepiej ale to odpada potem szpachelka i podgrzewa³em opalark± jako¶ w miare i na koncu znowu nitrem ale to i tak dramat po ca³o¶ci

Spróbuj zmywaczem antysilikonowym na czy¶ciwie papierowym.
 

-BARON-
Wys³any: 2009-02-06, 19:12   
0
UP DOWN

Posty: 43
je¶li chodzi o alldrogo to znalaz³em na innej aukcji kó³ko gumowe na wiertarke do tego celu za 16 z³ http://allegro.pl/item549...eju_tasm.htmlwiêc ten z tej aukcji troszke przesadzi³ no ale to do okna i pewnie dlatego :) jednak odedzi³em dzi¶ sklep z towarem lakierniczym i im siê te kó³ka skonczy³y beda w przysz³ym tygodniu zobacze mo¿e zedre tym antysilikonem
tak czyta³em i czyta³em forum i mam jeszcze pytanko jesli na tych elementach ktore wymieni³em niema wgniotek itp niebede ich szpachlowa³ czy moge je zmatowaæ tymi szorstkimi sciereczkami i malowac bez k³adzenia podk³adu mimo ¿e obecny kolor jest inny ni¿ ten który po³o¿ê ?? czy dac normalnie podk³ad i potem baze ??
 

Dawid1989 
Wys³any: 2009-02-06, 22:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
Antysilikonem raczej tego nie ¶ci±gniesz.Kr±¿ek jest do tego najlepszy.Z tego co wyczyta³em to parê elementów masz w granacie. proponuje Ci to zmatowiæ i daæ bia³y podk³ad.Na pewno gdzie¶ s± jakie¶ ryski a na srebrze wszystko bêdzie widaæ.Z tego co pamiêtam.Opel mia³ w palecie srebrny z bardzo du¿ym ziarnem...Fajnie ten lakierek wygl±d.Najlepiej jed¼ do mieszalni i powiedz co chcesz...O"ni co¶ tam Ci doradz±
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-06, 22:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
i je¶li lakierujesz srebro to musisz przy tym uwa¿aæ by nie narobiæ chmurek i cieni... ogólnie ciêzki kolorek dla pocz±tkuj±cych, a i w miarê do¶wiadczonym zdarza siê "zonk"
_________________

 
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-02-06, 22:28   
0
UP DOWN

Posty: 349
kalbi to jak k³a¶æ srebro ¿eby nie narobiæ chmurek i cieni
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-06, 22:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ja zawsze na koniec po wylanej bazie wypylam i jest ok, je¶li widze, po wyschniêciu bazy, ¿e jaka¶ chmurka siê pojawi to wypyle raz jeszcze... a jak to sie robi... hmm jako¶ ciêzko mi to wyt³umaczyæ... prowadz±c pistolet musisz pamiêtac by to robiæ równo (nie za daleko i nie za blisko) patrzysz jak ci siê uk³ada ziarno... musia³bym pokazaæ...
_________________

 
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-02-06, 22:42   
0
UP DOWN

Posty: 349
a jakiego pistoletu u¿ywasz wogóle jakich pistoletów uzywasz ale wypylasz jak baza wyschnie?
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-06, 22:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
devillbiss GFG, dysza 1,4. wypylam jak baza wyschnie
_________________

 
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-02-06, 22:46   
0
UP DOWN

Posty: 349
a co my¶lisz o sacie
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-06, 22:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
nie u¿ywa³em tak¿e nie wiem, ale z tego co mówi± koledzy to sobie chwal±... devillbiss, ivata i sata to górna pó³ka (oczywi¶cie zale¿y te¿ od modeli)
_________________

 
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-02-06, 22:51   
0
UP DOWN

Posty: 349
no wiem a ten deilbiss jakiego Ty u¿ywasz jest tylko do bazy? ile kosztuje masz mo¿e fotke?
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-06, 22:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
to ju¿ jest starszy model, ja mam go 1,5 roku, da³em 1,000 z³. Nied³ugo bede zmienia³ na jaki¶ inny pistolecik ale ten jeszcze daje sobie radê... uzywam do bazy i klaru...
_________________

 
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-02-06, 23:02   
0
UP DOWN

Posty: 349
a o jakim my¶lisz?
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-07, 01:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Dawid1989 napisa³/a:
Antysilikonem raczej tego nie ¶ci±gniesz.Kr±¿ek jest do tego najlepszy.Z

Zmywacz silikonowy i krr±¿ek.Papier poleci³em ze wzglêdu na koszt .
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania