Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Ryba 
Wys³any: 2009-02-08, 09:06   Mój Civic
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Studia dzienne, codzienna szko³a bardzo mnie denerwuje i wykañcza psychicznie :help: Kupi³em wiêc co¶ czym zajmujê siê w weekendy i roznego rodzaju przerwy od tego dziadostwa; jedni je¿d¿± na ryby inni graj± w pi³kê, a ja robie to auto ! :D
Tak wygl±da³o po kupnie:

Tak z zewnêtrz, teraz czas na wady :D

Tyle na dzi¶; to stan na lipiec 2007
PS. Wiem, ¿e nie op³aca siê czego¶ takiego robiæ, ale je nie traktuje tej roboty w kategori op³acalno¶ci, tylko tak jak napisa³em wy¿ej !
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-08, 09:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
ooo staruszek :) No to bedziesz mia³ zabawy. ¯yczê powodzenia na progach (pod³oga pewnie tez) ale chyba sa reperaturki na zamiennikach. do Civica okr±g³ego s±. Czekamy na relacje.
_________________
Bart
 
 

Ryba 
Wys³any: 2009-02-08, 10:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Widzê zainteresowanie wiêc napiszê dalej:
W tak zwanym "miêdzyczasie" dokupi³em:
- maskê pod kolor
- Felgi alu
- sprê¿yny -60
Od¶wie¿y³em lakier past± automax i wygl±da³o to tak:

Felgi przesz³y renowacjê:
- naprawione ubytki w rantach + 1 wyprostowana
- polerka rantów, ¶rodek na czarno(malowa³em sam)

I ca³o¶æ latem 2008:
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-08, 17:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
ale to juz po robocie jezdzi czy przed? Felgi znajome, widywa³em takie na hondzie ju¿.
_________________
Bart
 
 

adam12
Wys³any: 2009-02-08, 21:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
no widze kawa³ roboty z ni± mia³e¶. te progi to naprawde wyzwanie by³o. ja w³a¶nie swojego civica postawi³em (vgen chatchback) reperaturki ju¿ zmienione teraz klepie to co trzeba i rozbieram ca³± bo zmieniam kolorek (nielubie akrylu). troche wolno id± mi prace bo czêsto komu¶ robie auto w miêdzyczasie. te¿ bardzo lubie grzebaæ przy swoim ale czasem sie nie chce (zawód i czas wolny - non stop to samo) ja w ramach relaksu wola³bym i¶æ do szko³y :) mam nadzieje ¿e zd±¿e do lata mo¿e sie spotkamy w Borsku RYBA ?? :) ¿ycze powodzonka z hani± i jak najlepszych modów
 

Ryba 
Wys³any: 2009-02-08, 23:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
To fotki jeszcze przed robot±.
W koñcu po lecie, prace ruszy³y "pe³n± par±"; jesli tak mo¿na nzawaæ sobotnio-niedzielne d³ubanie. Zakupi³em:
- Reperaturki tylnych b³otników 3 szt - 2 lewe i 1 prawa; jedna pos³u¿y³a na dorobienie rantu do lewego nadkola
- progi 2 szt
- lewy tylny b³otnik ciêty
Wszystkie zamienniki zosta³y obdarte do go³ej blachy, przeszlifowane P120 na sucho; na to reaktyw i akrylowy.

Tu fotka jak to wygl±da³o po rozebraniu ... s³abo

Odnowione wewnêtrzne nadkola czy jak to siê zwie - reaktyw + akrylowy
, z obu stron tak samo zrobione.
Wyciête pozosta³o¶ci po progu zewnêtrznym. Próg wewnêtrzny równie¿ odmówi³ wspó³pracy w niektórych miejscach, zrobi³em wiêc 1 du¿± wstawkê z blachy 0,8, do tego profilowane rowki odp³ywowe. Calo¶æ pomalowana reaktyw + akrylowy, spawy zabezpieczone gum±. To samo z prawej strony, ale tu oby³o siê bez spawania.

Pomalowana pod³oga (ta sama metoda) + 1 wsatwka, a¿ dziw, ¿e przy takim stanie zewnêtrznym pod³oga by³a prawie ca³kiem ok.

adam12 robi³em ju¿ w maluchu ca³o¶ciówkê ze zmian± kolrou i nigdy wiêcej. Tutaj kolor pozostanie ten sam, te¿ w akrylu ze wzglêdu na koszty !
Do Borska nie jade, bo nie bêdê mieæ za co; jedynymi moimi wakacyjnymi rozrywkami s±:
-siedzenie w gara¿u
-piesza pielgrzymka na jasn± górê :D
 
 

Ryba 
Wys³any: 2009-02-28, 13:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Up'uje sam siebie, ale co tam :spoko:
Dorabianie brakujacych czê¶ci nadkola:
Z prawej:

Skoñczone + nowy rów melioracyjny zamiast fabrycznego ma³ego odp³ywu :cool:

I z lewej:

Niestety nie mam fotek, jak to wygl±da³o po skoñczeniu :/

A to ju¿ robota s³ynnego japoñskiego blacharza "tatymaka" :D

Dalesze postêpy wkrótce; to stan na 04.02.09
 
 

glover
Wys³any: 2009-02-28, 15:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
A¿ siê gêba sama u¶miecha jak siê widzi takie zdjêcia. Dobrze, ¿e duch w narodzie nie ginie i pasja bierze górê nad rozs±dkiem ekonomicznym. Brawo. :spoko:
 

stek
Wys³any: 2009-02-28, 20:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
No ryba, widzê ¿e lubisz wyzwania, te¿ takie cenzura³y robiê, oczywi¶cie nie zawodowo bo z tego kasy niema. robie amatorsko po godzinach. Opisuj pracê niech inni te¿ moze bêd± mieli jakie¶ wyzwania.
 

pitterek 
Wys³any: 2009-03-05, 19:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
Ryba napisa³/a:
Studia dzienne, codzienna szko³a bardzo mnie denerwuje i wykañcza psychicznie


hehe jak ja by, chcia³ byc na dziennych ^^ ^^
prawie same nygusy i alkoholicy w akademikach ^^ ^^
ja jestem na zaocznych i zazdroszcze tym dziennym beztroski i wolnego czasu do realizowania swoich pasji
_________________
Pit
 

Ryba 
Wys³any: 2009-03-06, 18:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
No z tym wolnym czasem na realizowanie pasjii to troche pomy³ka; bo co prawda w szkole mam duzop wolnego ostatnio, ale szkole mam w ³odzi a auto tu gdzie na sta³e mieszkam - w radomsku ~100 km.
A u babci ani kompa, ani neta, w tv 3 kana³y wiêc ... le¿ê, ¶piê, a w szkole jestem na wszystkim na czym siê da :spoko: Przy aucie d³ube tylko w weekend, dlatego to tyle trwa. I wierzcie mi, ¿e z nudów te¿ mo¿na byæ zmêczonym !

Za to gdy przychodz± wakacje mogê wreszcie siê wy¿yæ na swoim aucie - zrobiæ jak powinno byæ :cool:
 
 

pitterek 
Wys³any: 2009-03-06, 22:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
tak poza tematem to co studiujesz?
_________________
Pit
 

Ryba 
Wys³any: 2009-03-07, 07:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Nowe fotki pokazuj±ce powolny obrót spraw:
Uszczelnione praktycznie wszystkie spawy:

Komora baga¿nika w 80% przygotowana pod podk³ad i lakier; zakupi³em g±bki indasa i dzi¶ dojadê resztê.

tylny pas przygotowany pod lakier (w podk³adzie) + ultra rare JDM wydech :rotfl:

Rozebrany pas przedni + kabelkologia dla odwa¿nych:

No i cotygodniowe libacje w gara¿u + zadowolony z zycia w³a¶ciciel :D


A studiuje GP na EK-Socu, a po ludzku Gospodarkê Przestrzenn± na Wydziale Ekonomiczno - Socjologicznym Uniwersytetu £ódzkiego :help:
 
 

Ryba 
Wys³any: 2009-04-25, 23:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
I kolejny Up'ik ^^
- pomalowa³em podk³adem antykorozyjnym i akrylowym miejsca skorodowane i spawane w baga¿niku

Resztê komory pomalujê przed lakierowaniem na kolor, podk³adem w systemie m/m, ¿eby nie szlifowaæ znowu wszystkich tych zakamarków.
Robie jaki¶ UP; bo dawno nic ju¿ nie pisa³em a ci±gle co¶ robiê :)
Na pocz±tek przymiarka prototypowej dok³adki mugen style :P (nikt takiej nie ma, a przynajmniej ja nie widzia³em :D ); jak widaæ trzeba bêdzie dorobiæ kawa³ek i przyczepiæ jako¶ lepiej ni¿ ta¶m± :rotfl:

Doszed³ tez przedni lewy b³otnik, mój jest na sprzeda¿, bo ten jest prawie idealny ;) To czarne to g±bka zabezpieczaj±ca w tarnsporcie, która nie zesz³a do koñca :wstyd:

Ze spraw szpachalówkowych:

Czyli lewy bok - wyci±gniête kszta³ty, teraz pozosta³o zaci±gn±æ ca³o¶æ od góry do do³u wykonczeniówk± i wybraæ jakie¶ ryski do³ki i co tam jeszcze trzeba; prawego nie pokazuje bo jest ca³y zaci±gniêty wykonczeniówk± w tym samym celu, a zaraz bêd± komentarze, ¿e 10 kg szpachli bla bla itp :kwasny:
Wnêtrze; torchê siê zakurzy³o; od pa¼dziernika niesprz±tane, za to z dobrym przewiewem bo nie ma drzwi i tylnej klapy :rotfl:

Tyle auto pzrejecha³o od pa¼dziernika:

Pas przedni - wyklepany wyprostowany pospawany tam gdzie tzreba, pozostalo oczy¶ciæ i pomalowaæ :hyhy:


I na koniec ciekawostka. Ostatnio zastanawia³em siê gdzie le¿± czê¶ci od tego auta i wysz³o:
- w domu w pokoju
- w domu w piwnicy
- w 1 gara¿u
- w 2 gara¿u
- u babci na strychu
- u 2 babci w piwnicy
- u ciotki na strychu
Jest kto¶ lepszy ?? :rotfl: :cwaniak:
 
 

bartek 
Wys³any: 2009-04-26, 21:01   
0
UP DOWN


Posty: 92
Sk±d: Warszawa
super, calkiem sprawnie Ci to idzie, moze nie zbyt oszczednie w czasie
ale to chyba tylko na plus :D
 

Ryba 
Wys³any: 2009-05-10, 22:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Prawa strona wykitowana :D W koñcu siê uda³o:

I szpachla natryskowa
Zrobi³em fotki póki jeszcze nie odparowa³o, ¿eby by³o widaæ jaka wysz³a powierzchnia. Po³ysk s³aby, no ale to nie lakier i w dodatku szare, ale najwa¿niejsze, ¿e widaæ - wszystko ³adnie wyprowadzone; teraz tylko ostatecznie wszystko wyrównaæ i mo¿na waliæ podk³ad :D
Fotki:
Przed - oklejane gazetami :rotfl:

I po: Fotki s± robione na ró¿nych warstwach, dlatego na niektórych widaæ, ¿e nie wszêdzie jest jeszcze pokryte :P

Przy progu (2 fota od koñca) zrobi³em bacika, którego star³em szmat±, dlatego wygl±dajak by co¶ by³o nie tak ^^
 
 

pitterek 
Wys³any: 2009-05-12, 21:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
gratuluje. projekt amatorski ale wykonanie jak najbardziej rzeczowe. czekam na dalsz± czê¶æ relacji o dopinguje do dzia³ania
_________________
Pit
 

Ryba 
Wys³any: 2009-05-21, 21:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Wrzucam fotkê "skoñczonej" drugiej strony - strony lewej, której podobno nie da³o siê zrobiæ, bo trzeba by³o wstawiæ ca³y b³otnik, a nie tylko reperaturkê o jej o jej :rotfl:

I co¶ co lubi± wszyscy, ale niestety po³owa nie rozumie - elektryka :D

A tu ju¿ oklejone, zaraz przed na³o¿eniem szprycy:

I fotki z "malowania"; niestety dzi¶ ostro grza³o i wszysto odparowywa³o zanim zd±¿y³em od³o¿yæ pistol i cykn±æ fotkê, dlatego te¿ ostatni± warstwê nak³ada³em po kawa³ku z aparatem wisz±cym na szyi :rotfl: , ¿eby potem nikt nie mówi³, ¿e nie wrzucam fot, bo wysz³o z dÓpy :kwasny: :D Podsumowuj±c ... s³abe ale s±:

A tu ju¿ po zdjêciu maskowania - done :P


Wyszed³ niez³y baran, z uwagi na to, ¿e przy poprzednim razie mia³em problemy z kryciem i dzi¶ doda³em mniej rozcieñczalnika. Wystarczy³y 3 warstwy zamiast 5 :super:
 
 

lukas
Wys³any: 2009-05-21, 23:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
jak mo¿e kiedy¶ bêdzie ocenianie prac z fotorelacji to masz mój g³os :spoko:
 

klimeq 
Wys³any: 2009-05-25, 20:54   
0
UP DOWN

Posty: 98
Sk±d: Stryków
Git kolo :spoko:
 
 

Ryba 
Wys³any: 2009-05-30, 11:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
W koñcu zabra³em siê za przedni pas ... po miesi±cu :blee: od ostatnich ingerencji.
Oszlifowanie, zmatowione resztki farby, porobione przej¶cia (ale tylko w widocznych miejscach). Ca³o¶æ pomalowana reaktywny + akrylowy i zapylona kontrastem prezentuje siê tak:


Dobre oklejenie tych miejsc to prawdziwy balet artystyczny wymagaj±cy masy cierpliwo¶æi - zesz³o ok 2,5 h; dlatego te¿ nie ¶ci±gam maskowana - zrobiê to dopiero po finalnym malowaniu.

Drobne poprawki, aby wszystko wygl±da³o jak nale¿y:


Za tydzieñ uszczelnienie spawów i malowako c±³o¶ci na czerwony r-63, ale w pó³macie lub w macie - spróbujê zrobiæ co¶ podobnego jak w ca³ej komorze silnika :niepewny: Czyli na aucie bêdzie 1 nowy lakier :devil:
 
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-05-30, 18:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Kiedy planujesz to skoñczyæ?
 

Ryba 
Wys³any: 2009-05-30, 18:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Na Euro 2012 w polsce i na Ukrainie; jak siê nie odbêdzie to bêdê mia³ usprawiedliwienie ^^
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-05-30, 19:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Skoro Ci sie nie spieszy, to do malowania oklej to jeszcze raz, napewno podniesiesz jakosc efektu koncowego :spoko:
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-05-31, 19:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Rybko opisz pi razy oko jakich materia³ow u¿ywa³e¶, o szpachli nie musisz wspominaæ :cool:
 

Ryba 
Wys³any: 2009-05-31, 21:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
- Podk³ad akrylowy Protect 310 - Novol
- Podk³ad reaktywny Protect 340 - Novol
- Epox Protecy 360 - Novol
- Kit - wiadomo ^^
- Szpryc - Dyna
- masa uszczelniaj±ca Gravit 630 - Novol i ostatnio jaki¶ Retal, albo co¶ takiego
- ¦rodek do konserwacji podwozia (spray) - Gravit 610 - Novol
- ¦rodek do zabezpieczania proofili zamkniêtych Gravit 640 - Novol
- Zmywacz Plus 780 - Novol, ostatnio co¶ z firmy 2W
- Rozpuchy:
* do akryli - z 2w
* nitro - byle jakie - jakie maj± ^^
- Ta¶my malarskie - troton
Papiery ¶cierne + g±bki + w³ókno = Indasa

I chyba tyle :cool:
 
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-05-31, 21:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Hmm ostatnio jak kladles szpryc to na go³± blachê, wiec gdzis ty dawal ten epoxyd?Wlasnie, dlaczego nie uzywa³e¶ reaktywnego?Takie autko napewno posiada wiele miejsc w ktorych nie zawsze da sie usun±æ rdze do golej blachy.A wczoraj mebArth wlasnie mi wytlumaczyl ze reaktywny zamyka rdze.
 

Ryba 
Wys³any: 2009-05-31, 21:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Epoxa jeszcze nie uzywa³em - to racja, uzyjê go jak bêdê malowaæ baga¿nik - mokro na mokro.
A mieszanka reaktyw + akrylowy by³a stosowana praktycznie wszêdzie - przeczytaj ca³y temat :blee:
Wszystkie reperaturki s± tym malowane, wszystko co ja spawa³em jest tak malowane, wewnêtrzne progi, nadkola, spawy te¿ :spoko: Do wszystkiego s± foty :D

EDIT:
przypomnia³o mi siê epox jest na spawach na reperaturkach od wewn±trz :D
 
 

pitterek 
Wys³any: 2009-06-02, 22:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
Ryba w którym¶ temacie pisa³em o numerze dla Ciebie, zgubi³em ten temat w miêdzyczasie wiêc stwierdzi³em ¿e napisze tu.
Numer o którym pisa³em to R-525P. Zajebista czerwieñ z hondy. Do¶c droga( ok 250z³) ale xyralic w koñcu. Zapoznaj sie
_________________
Pit
 

pitterek 
Wys³any: 2009-06-04, 18:30   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
a tak poza blachar± i lakierem, to jak ta Honda stoi pod wzglêdem technicznym??? daje rade??
_________________
Pit
 

No-limit
Wys³any: 2009-06-05, 20:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Ryba napisa³/a:
Epoxa jeszcze nie uzywa³em - to racja, uzyjê go jak bêdê malowaæ baga¿nik - mokro na mokro.
A mieszanka reaktyw + akrylowy by³a stosowana praktycznie wszêdzie - przeczytaj ca³y temat :blee:
Wszystkie reperaturki s± tym malowane, wszystko co ja spawa³em jest tak malowane, wewnêtrzne progi, nadkola, spawy te¿ :spoko: Do wszystkiego s± foty :D

EDIT:
przypomnia³o mi siê epox jest na spawach na reperaturkach od wewn±trz :D


Baga¿nik.Wystarczy jedna warstwa podk³adu epoxy.
 

Ryba 
Wys³any: 2009-06-06, 11:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
"Stao" siê dzi¶ na³o¿y³em 1 nowy lakier na samochodzie :D Co prawda to tylko przedni pas no ale zawsze liczy siê.
Przygotowane do malowania:

No i malowanie - najtañszy jaki siê da³o akryl w kolorze R-63, z dodatkiem pasty matuj±cej wiêc po³ysk jest taki sobie, no ale tak mia³o byæ - na przedniej belce oryginalny lakier te¿ nie ma 100% po³ysku. Tak wygl±da:


Dla porównania.
Przed:

Po:


I jeszcze jedna ciekawostka - ch³odnica malowana farb± olejn±, któr± znalaz³em u babci na strychu :rotfl:


A ze spraw technicznych to tak: zawieszenie wymaga poprawek - jest wielowachaczowe i wiadomoo co chodzi :sciana:
Silnik i reszta bez najmniejszych problemów. 13 tys przeje¼dzi³em tym autem; zima lato nic siê nie zepsu³o, zawsze odpali³ itp. Z mechaniki wymieni³em klocki + tarcze + szczeki z ty³u.
 
 

Ryba 
Wys³any: 2009-06-24, 19:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
No to UP!
Zaczê³y siê wakacje i wreszcie mogê sobie robiæ co mi siê podoba i nie muszê przerywaæ co chwile. Zamiast robiæ 1-2 dni wtygodniu robie 7 dni od 8 do 18 z przerw± na obiad ... no i od razu wszystko szybciej idzie.
Co¶ do czego gówniarze (ja) u¿ywaj± plastelinê (¶rubki to OEM)

Inne pomalowane graciki, wisz±/le¿± bo ¶rubki s± u babci na strychu i nie ma czym przykrêciæ :rotfl:

Sk³adam te¿ przód - wymy³em lampy, zakupi³em nowe wê¿e do ch³odzenia oleju z automatu. Zaczepy i wszystko widoczne ¶rubki na czarny mat.

I pionierski mod - rejestracja bêdzie jak w ¶cigaczu :rotfl: Fajnie spawa siê rdze do rdzy i to do czo³a :sciana:

Z wczoraj:

Prawy b³otnik kupiony za 10 z³ - do poprawek, ale i tak o niebo lepszy ni¿ mój poprzedni:

Ospa :rotfl:

I ca³o¶æ przygotowana pod podk³ad:


I dzisiaj:
Maska tez by by³a w podk³adzie, gdy by nie to, ¿e mi go brak³o :wstyd: :rotfl:
B³otniki przygotowane:

I pomalowane:

Kolejna porcja ¶rubek w czarnym macie:

I foto na koniec dnia:

Szpachluje te¿ wzmocnienie w kszta³cie T, bo wygl±da do dupy i trzeba je nieco wyg³adziæ :ok: A custom podk³adka pod rejestracjê ju¿ gotowa, pozosta³o pomalwaæ w kolor.
 
 

m³ody19
Wys³any: 2009-06-24, 21:24   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
Ta ch³odnica rzadzi :D
 

clear 
Wys³any: 2009-06-24, 22:49   
0
UP DOWN


Posty: 23
nono ;d idzie robota;d powodzenia;d
_________________

 

Ryba 
Wys³any: 2009-07-02, 19:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Jedne z ostatnich detali pomalowane. Zosta³y juz chyba tylko zawiasy drzwi i wzmocnienia do zderzaków.

No i wzmocnine T przygotowane pod podk³ad, tak samo jak lewy b³otnik. Na prawym ostatnie poprawki.


Kolor jaki w koñcu wybra³em na auto. Nie ma szaU ale po przystawienu obok samochodu z ktrego maielm dobierac lakeir doszedlem do wniosku ze bez malowania ¶rodków bêdzie qpa, wiêc wybór pad³ na co¶ takiego. Na fotce w porównaniu do obecnego R-63.

Nowe foty jak idzie:
Prawy b³otnik wyrze¼biony z kitu. tutaj jescze przed finalnym podk³adowaniem, w kicie natryskowym:

Tylny pas + wnêka - gotowe do malowania:

Dach; dopiero zaczêty:

I przód - gotowy do malowania. Poprostowane b³otniki + maska.


Pomalowane zawiasy + ¶rubki + patyk od maski (lÓbiê robiæ detale :P )

Z³o¿ony juz do koñca przód. Na wzmocnieniu T przewa¿a kit, ale i tak wygl±da nie¼le:


Zamek te¿ mia³ swoje 5 minut:
 
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-07-06, 18:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Ryba a koñcz to ju¿ :cool:
 

Ryba 
Wys³any: 2009-07-06, 21:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Spokojnie, od dzi¶ jestem pracownikeim sfery bud¿etowej i mam mniej czasu ni¿ dotychczas. Koñczê robotê o 15:30 :D
 
 

adamndg 
Wys³any: 2009-07-12, 11:21   
0
UP DOWN

Posty: 2
Sk±d: pomorskie
Gratuluje! Ja tez mam cos podobnego do zrobienia, ale do tego jeszcze silnik, zawieszenie itp :) Tu nie liczy sie czas i koszty ,a satysfakcja. "Satysfakcja- bezcenna, za wszystko inne zaplacisz karta..." :D Ja mam Nissana Sentra coupe z 93roku, to jest prawdziwa bestia, 2,0, 16V, pelny wtrysk, kancuch rozrzadu, klima, tempomat. Postaram sie rowniez zamiescic taka fotorelacje, ale czas to chyba znajde na to dopiero zima.
 
 

Ryba 
Wys³any: 2009-07-25, 18:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Zacz±³em robiæ drzwi. Najpierw czyszczenie, matowienie itp:

A to moja kochana r±czka podczas pracy :rotfl:

"Pozby³em" siê rdzy na obu drzwiach:

Nastepnie mastyka i podk³ad m/m na ca³o¶æ:

I na koniec malowanie nowym kolorem, w jakim bêdzie auto, czyli R-51 w odcieniu D (sugerowany, niejceimniejszy), z tym, ¿e w pó³macie przy u¿yciu ... :rotfl:

Konserwacja tylnego pasa. Jutro powinien równie¿ byæ w kolorze i wykoñczeniu takim samym jak drzwi.
 
 

drevan
Wys³any: 2009-07-26, 19:16   
0
UP DOWN

Posty: 20
ca³kiem fajnie zaczyna to wygl±daæ - zderzaki robisz w kolor :?:
sam nied³ugo bêdê lakierowa³ swojego civica z ca³kowit± zmian± lakieru ;P
 

Ryba 
Wys³any: 2009-07-26, 23:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Zderzaki zostaj± czarne, za to mam 2 egzemplarze bez otaræ na rogach i rys - CUD :D
Dzi¶ pomalowa³em ramkê baga¿nika i tylny pas :D
Najpierw podk³ad m/m:


Na koniec R-51 w pó³macie:

I gotowe :D
 
 

piotrwicha
Wys³any: 2009-07-27, 21:59   
0
UP DOWN

Posty: 20
szacunek za wk³ad pracy :spoko:
pozdrawiam u¿ytkownik HONDY CRX
 

No-limit
Wys³any: 2009-07-27, 22:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Ryba napisa³/a:
:D

Nei zamaluj tych panienek na ostatniej stronie"Fakt"u!u!u! :D
 

Ryba 
Wys³any: 2009-07-29, 21:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Nie uzywam faktu, co najwy¿ej gazetki z lidla i gazeta radomszczañska ^^
Kolejny dni w gara¿u i owoce spêdzonego czasu:
Drzwi przygotowane pod podk³ad:

I ju¿ po:

Lewe s± nieco krzywe, ale nie bêdê ich prostowaæ :zawstydzony: , bo maj± na sobie tyle kitu, ¿e ju¿ wystarczy :blee:
Drzwi ju¿ prawe gotowe. Pozosta³o pomalowaæ ramki na czarny mat.
Wykitowane:

I w podk³adzie:

Dla odmiany zaj±³em siê spodem auta, bo ca³y czas mi siê nie chcia³o w³a¼iæ do kana³u :zawstydzony: A na podwoziu pe³no obcierek i odprysków od jazdy na glebie :D i jak to na podwoziu - syf i jeszcze raz syf ... dzi¶ my³em siê chyba z 40 minut, ¿ebym wygl±da³ normalnie.

Wszystkie miejsca, które tego wymaga³y, zosta³y oczyszczone i zapodk³adowane. Jutro guma na ³aczenia i spawy (na progach), baranek i bêdzie gotowe :super:
 
 

DrCruel
Wys³any: 2009-08-05, 20:31   
0
UP DOWN


Posty: 418
Du¿y plus za detale, na to czasami ludziom nie starcza cierpliwo¶ci. Podoba mi siê Twoja konsekwencja :spoko:
 

Ryba 
Wys³any: 2009-08-07, 18:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
To jak dosta³em pochwa³ê od admina, wrzucam kolejn± porcjê fot ;)
Ogólnie auto jest teraz u cz³owieka orkiestry - blacharza, mechanika, t³umikarza, "lakiernika' i na pewno co¶ jeszcze. Ma mi wstawiæ poszycie slupka, zamontowaæ nowy koñcowy t³umik (po¿eracz kotów), wyci±æ 1 z ¶rodkowych (od zawadzania wszêdzie zaraz siê rozleci :shock: ) i zmontowac z 2 listew podreflektorowych 1 nadaj±c± siê do daleszej obróbki :D
A co zrobi³em pzrez ostatni tydzieñ:

Uszczelnione spawy i ³±czenia na pod³odze:

Potem pomalowa³em ramki drzwi na czarny pó³mat. Najpierw podk³ad m/m potem baza czarna (ta sama co mam na felgach) z dodatkiem 15% utwardzacza do lakieru bezbarwnego i 10% rozpuszczalnika - niez³y mix, ale jak najbardziej skuteczny. Mo¿ecie nie wierzyæ, ale ca³o¶æ przy naj³adaniu pachnie jab³kiem :rotfl: ... nie wiem, mo¿e mam juz tak zryt± baniê, ale na serio czu³em jab³ko :D

I na koniec po³o¿ona konserwacja na pod³ogê i za³o¿y³em koñcowy t³umik - wreszcie cisza :)

Lotka. W kicie:

I w podk³adzie:

Przednia listwa:

Wzmocnienie zderzaka, stJuningowane tak, ¿eby pasowa³o w zderzak :rotfl: ah te zamienniki, ale przynajmniej cena normalna (100 z³ zderzak + wzmocnienie):

I moje flansze od dolotu robi±cego "buuuuu" :rotfl:
 
 

Ryba 
Wys³any: 2009-08-28, 12:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
No i zaczê³o siê malowanie. Baza niemetaliczna Ixell (z allegro) i klar Novol Spectral 505. Na pocz±tku mia³em problemy z oczkami na klarze, no i teraz bêdê musia³ nieco przytrzeæ przed polerk± :/
"Oczek" uda³o mi siê pozbyæ poprzez spuszczanie wody z odwadniacza po ka¿dej warstwie, a z kompresora miêdzy malowaniem baz±, a klarem. Wszystko fajnie, tylko czemu sie robi³y ?? Wcze¶niej, a¿ tak siê nie stara³em, a oczek nie by³o :) A z elementów, na których s± to papier wodny i spid³ej :kwasny: Ca³o¶æ i tak bêdê musia³ zmatowiæ i wypolerowaæ bo s± syfy, no ale to nieuniknione przy malowaniu w takich warunkach.
Fotki:
Maska:

Drzwi, najpierw w bazie, potem klar ;)

Pozosta³e ju¿ pomalowane elementy:

I na koniec fota najwiêkszego okazu tego gówna zwanego "oczkiem" - co¿ ogarnie siê :cwaniak:


I mówta co chceta mnie sie podba. Ig³a to nie jest, ale ja nie twierdzi³em, ¿e bêdê mieæ ig³ê :hyhy:
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-08-28, 12:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Ryba napisa³/a:
I mówta co chceta mnie sie podba.
to ile jeszcze elimentów ci zosta³o???
 
 

Ryba 
Wys³any: 2009-08-28, 12:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Lewe drzwi i buda - dach i 2 tylne ³otniki + progi + wnêki. Lewe drzwi dzi¶ pod wieczór buda po weekendzie.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime