Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
b-rad
Wys³any: 2010-01-02, 15:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Lackdoctor napisa³/a:
Na takie durne posty nie warto odpowiadac.
Gdybys da³ mu zarobic zapewne nie byloby lepiej a napewno drozej.
Ale wtedy by pisa³ ze kos super idealnie.
A jakbys znalaz³ jakies miejsca [...] to by powiedzia³ ze i tak masz dobrze bo fura by³a znorana a on i tak j± ³adnie wyprowadzi³.
Przy takich furach wysiada niejeden lakiernik bo nie potrafi ogarn±c ca³osci z dba³osci± o detale lecz jedzie po ca³osci i wydaje mu sie ze jak jest nowy lakier i sie swieci to klient bedzie zachwycony.
Puzniej wychodz± niedorobki.




Facet..... ¿al mi ciebie. Nikt nie pisze tego z³o¶liwie, lecz dlatego ¿eby przy nastêpnym poprawiæ co nie co. Wiadomo ¿e przy pierwszej takiej robocie idealnie nie bêdzie. Jest nie¼le naprawdê, ale niektóre rzeczy mo¿na by³o lepiej doci±gn±æ. Ja np. kupi³bym raczej drugie drzwi skoro jest tyle kitu na tych. dasz 80-90z³ a efekt lepszy.

Sam nieraz lakierowa³em na raty i pó¼niej plu³em sobie w zêby ¿e minimalnie odcieñ siê ró¿ni... Sam czasami czego¶ niedokitowa³em.... Takie rzeczy to tylko i wy³±cznie nasza wina jest....


Je¿eli obiektywna opinia Ciê nie interesuje to mo¿e na fotke siê przenie¶, tam same "dziesiatki" lec±.
  
 

Ryba 
Wys³any: 2010-01-02, 15:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Z t± mask± ju¿ siê nie spieram, my¶lê, ¿e jak by¶ zobaczy³ na ¿ywo, to zmieni³ by¶ zadnie, zreszt± ja na fotkach, które pokaza³em nie widzê ró¿nicy, a to na którym Ty najbardziej sie opierasz zgodzê sie widac ró¿niê, ale dach do bocznych s³upków wygl±da taka samo, listwa pod reflktorami te¿ na ¶rodku jest ja¶niejsza na boku ciemniejsza.
Dzrwi lewe to odmienna historia. S± ca³e od gory do do³u zarzuzcone kitem przez poprzedniego w³a¶ciciela. Dlaczego? Nie wiem; od wewn±trz tylko na dole s± ¶lady klepania. U¿ywa³em w³a¶nie hebla 50 cm, zdj±³em nieco tego co by³o, stara³em siê to poprawiæ, wydawa³o mi siê, ¿e jest ju¿ dobrze, ale jak widaæ nie do koñca - mówi siê trudno.

Malowane jest baz± niemetaliczn± + bezbarwny. Na elemencie wychodzi³a jednolita morka. Pisa³em ju¿ wcze¶niej, przy u¿ywaniu mojego pistoletu ci¶nienie na reduktorze trzyma siê ca³y czas na 3,7 bar (wci¶niêty spust). Przy malowaniu ca³ego boku kompresor chodzi³ praktycznie ca³y czas, ale ci¶nienie w butli nie spada³o poni¿ej 5 bar (przy tylu w³±cza sie silnik), ale te¿ nigdy by nie dobi³o do tych 8, gdyby pistolet chodzi³ ca³y czas. Przy jakim¶ hvlp na pewno by by³o inaczej, ale przy moim HP by³o ok. Je¶li chcesz mogê nagraæ ci filmik komórk±, nie bêdzie widac du¿o, gdy¿ manometry s± ju¿ mocno zabrudzone, bo kompresor stoi tam gdzie maluje, kiedy¶ próbowa³em przetrzec smatk± z rozpuchem i szybki nieco zmatowia³y :x:

Dok³adnie wiem, ¿e malowac w ca³o¶ci by³o by lepiej, ale nie mam takich mo¿liwo¶ci - widzia³e¶ jaki jest gara¿ - ma 2,8 m szeroko¶ci. I tak mo¿na by pomalowaæ w ca³o¶ci tylko 1 stronê, 2 nie ma szans. Wneke tez trzeba by malowaæ osobno, bo nie otorzysz drzwi do koñca. Przy p[ostawieniu auta na ¶rodku zostaje troche wolnego, ale 20 czy 30 cm nie pozwala na swobodne operowanie pistoletem i chodzenie w okó³.
  
 
 

b-rad
Wys³any: 2010-01-02, 15:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Jaki masz pistolet?? Kiedy¶ lakieruj±c tymi po 80z³ trochê lepiej kompresor 24l. dawa³ radê, a teraz gdy mam airgunsê HTE to nawet nie mam co podpinaæ pod 24l.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=raUxREWnP7Q
 

Ryba 
Wys³any: 2010-01-02, 16:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Ja mam speedway HP, w³a¶nie kupiony za 80 z³ :spoko: Nie mniej jednak ju¿ zepsu³ siê (pisa³em wcze¶niej). Teraz chcê kupiæ star evo - t v2 LVLP, gdzie zapotrzebowanie na powietrze wynosi 190L/min.
 
 

front247
Wys³any: 2010-01-02, 16:15   
0
UP DOWN

Posty: 127
Na tych dodatkowych fotkach widaæ ¿e jest totalna ig³a...zero róznicy.
Ale spoko bez obrazy wystarczy i¶c do okulisty zrobic badanko i wsio wyka¿e,,ja by³em :D
Mój szwagier np nie ma daltonizmu,ale ewidentnie ma problem np z czerwonym ,widzi inne idcienie niz wiekszosc ludzi,i z odcieniami szarego to samo.
 

b-rad
Wys³any: 2010-01-02, 17:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Ja widzê ró¿nice, koniec dyskusji. Je¿eli nie widzisz to twój problem. Tak w ogóle daltonizm to jest nieodró¿nianie kolorów, a nie odró¿nianie.... po 2 takie odchylenie i tak nie wp³ywu na odró¿nianie jednego odcienia od drugiego.
 

front247
Wys³any: 2010-01-02, 20:24   
0
UP DOWN

Posty: 127
Ryba,wspomina³es o swoim pierwszym projekcie gdzie robi³e¶ malczana :cool: ,masz jakies foty lub jest gdzies relacja z renowacji?
 

Ryba 
Wys³any: 2010-01-03, 12:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
PW posz³o :D
 
 

front247
Wys³any: 2010-01-03, 21:31   
0
UP DOWN

Posty: 127
Piêknie! :spoko:
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-01-03, 22:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Ryba,nie b±d¼ sknera,pochwal siê wszystkim! :jachce:
 
 

Ryba 
Wys³any: 2010-01-04, 07:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Zrobiê nowy temat w nastêpny weekend ;)
 
 

shalashaska 
Wys³any: 2010-01-05, 19:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Autko kozak, lampy prezentuj± siê ¶wietnie.Ju¿ drugi raz piszê ¿ebys zainwestowa³ w jakie¶ fajne fele z gum± na niskim profilu.
 

Ryba 
Wys³any: 2010-01-08, 22:07   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Co proponujesz? To co mam to 15 na profilu 50 podobno jest to optymalny rozmiar do tego auta. Patrzy³em np na bbs rm 16 ale sa tylko na 5x120 - rozstaw bmw i dupa :help:
 
 

shalashaska 
Wys³any: 2010-01-13, 19:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Ja mam nissana almere N15 na 205/45/16.Teraz zmieni³em na zimówki 175/65/14 i owszem komfort jazdy siê podniós³.Co do kó³ek to wiem ¿e bêdê zmienia³ na max szeroko¶æ 195 ze wzglêdu na nasze koleiny na drogach i do tego chyba zapodam nowe tuleje poliretanowe do wahaczy i to pewnie pomo¿e trzymaæ siê prosto drogi.Co do zakupu to najtaniej wychodzi allegro.Teraz musia³em na gwa³t kupiæ zimówki i za dwie sztuki 205/45/16(u¿ywane) w serwisie made in stodo³a na wiosze krzykneli mi 350z³ a na allegro wytargasz o wiele taniej.Ja za komplet czterech kó³ek zimowych na felgach stalowych da³em 520z³ wraz z wysy³k±(michelin 2x7.5mm i 2x6.5mm) tak wiêc teraz nie bêdê sie bawi³ w jazdy do wulkanizatorów by buliæ po 60 z³ za wymianê i co najwa¿niesze nie musze ju¿ kra¶æ dziecku piasku z piaskownicy by wyjechac do roboty :D .Nowe alufelgi te¿ kupie na allegro.A zapomnia³bym, w googlach wpisz "kalkulator ko³a" i mo¿esz ju¿ wyliczyæ jakie felgi i jakie do tego opony, za pare groszy wytargasz fajne allusy a tego jest pe³no bo zwo¿± z niemiec i warto jest sie targowaæ.

877580111_2.jpeg
Plik ¶ci±gniêto 68 raz(y) 47.45 KB

877580111_1.jpeg
Plik ¶ci±gniêto 65 raz(y) 62.73 KB

almera.JPG
Plik ¶ci±gniêto 83 raz(y) 85.16 KB

 

Ryba 
Wys³any: 2010-04-04, 21:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
A wiêc w dniu dzisiejszym auto zakoñczy³o swój ¿ywot i krótki okres ¶wietno¶ci :rozpacz:
To moja wina ... bo cenzura³em i nie mam nic na swoje usprawiedliwienie, no mo¿e poza tym, ¿e nie po to rozbi³em zawieszenie sportowe, stabilizator, rozpórki, ¿e by je¼dziæ 40 po zakrêtach ... ale kiepsko to brzmi :sciana:

Mo¿e nie wygl±da najgorzej, ale niestety nie ma sensu jej naprawiaæ. Wygi±³ siê dach i lewy s³upek. Silnik wbi³ siê w ¶cianê grodziow± równie¿ j± krzywi±c. Pod spodem sanki z lewej strony wbi³y siê w ¶cianê grodziow±, pó³o¶ obciera o sanki, a ko³o o b³otnik. Lewa pod³u¿nica chyba jest cofniêta, prawa krzywa i chyba te¿ trochê wbita, bo popêka³a masa uszczelniaj±ca na grodzi. Lewych drzwi nie da siê zamkn±æ.

To chyba tyle w tym temacie. Na razie mam plan, ¿eby kupiæ 2 i zrobiæ z 2 jedn±, a potem t± "now±" odnowiæ tak jak t± ... co wyjdzie ¿ycie poka¿e [*].
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-04-04, 22:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Mam ochotê jechaæ do tego Radomska i Ci W P I E R D O L I Æ !!! :boks: My¶la³em,¿e jeste¶ powa¿ny go¶æ,a tu prosz±,popisówka skoñczona rozbiciem takiego autka!A nawet pokazywa³em ¿onie :zobacz,jaki ambitny go¶æ,pe³en szacun... :nie:
 
 

Ryba 
Wys³any: 2010-04-04, 22:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
[...]³em ... widaæ jaka droga jest w±ska. Od 2 lat tamtêdy sobie pocinam. Dzi¶ jecha³em nie wiem ju¿ ile chyba ko³o 80 - ostro dohamowa³em przed zakrêtem. By³ ¿wir ( to dopiero po fakcie wujek zobaczy³) i zblokowa³o mi na chwile tylne ko³a (chyba). Potem ma³y drift i drzewo ... koniec bajki :(
Jecha³em tam têdy po raz x+1 - zawsze pe³nym ogniem ... zawsze wychodzi³o a teraz dupa :sciana:

Mam nadziejê, ¿e nastêpna bêdzie lepsza.
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-04-04, 22:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Jeste¶ maniak,bêdzie lepsza :przytul:
 
 

Brylant
Wys³any: 2010-04-04, 23:18   
0
UP DOWN

Posty: 6
Eh wyrazy wspó³czucia, te¿ uwielbiam civic-i a szczególnie IV i V-geny, te samochody a¿ siê prosz± wci¶niêcie gazu, w koñcu to dusza sportowca, w³a¶ne poluje na V-grena lekko pukniêtego.
 

Greg
Wys³any: 2010-04-04, 23:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
Ryba napisa³/a:
Jecha³em tam têdy po raz x+1 - zawsze pe³nym ogniem ... zawsze wychodzi³o a teraz dupa :sciana:


niestety w³a¶nie w takich sytuacjach cz³owiek u¶wiadamia sobie, ¿e "zawsze" niekoniecznie oznacza ka¿dego razu...
szkoda civa- tyle pracy w³o¿onej i taki koniec- ale widz±c jaki masz zapa³ do dzia³ania nastêpne autko bêdzie jeszcze lepiej wypieszczone ;)
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-04-06, 11:15   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
jacenty 741 napisa³/a:
Mam ochotê jechaæ do tego Radomska i Ci W P I E R D O L I Æ !!! :boks:


Jade z Tob±!

Ryba, ale nie po³ama³e¶ siebie ani wujka??
 
 

crystal
Wys³any: 2010-04-06, 12:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
No Panowie, dajcie spokój, przy tego rodzaju sportach wiadomo ¿e takie rzeczy siê zdarzaj±.
Dobrze ¿e jaki¶ pieszy nie ucierpia³ ...ani p³ot s±siada :D
Teraz Ryba masz pretekst ¿eby dalej æwiczyæ "remonty" :fiu: :spoko:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-04-06, 17:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Napraw mechanicznie i oklej znakami sponsorów z wielkim nr startowym ... a dla potrzeb pi±tkowego i sobotniego safari na "lachony" ... zrób sobie drug± w zmienno-optycznej perle :D

.... i ciesz siê ¿e mo¿esz chodziæ o w³asnych si³ach i sam pisaæ pazurkami ! ... bo nastêpnym razem po kolejnym RedBullu .... mo¿esz ju¿ tylko ... dyktowaæ tekst do napisania :tak:

oj ... oj ! pó³roku pracy + X kosztów = 0,5 sekundy przyjemno¶ci z dryftu w zakrêcie :spoko:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

resko
Wys³any: 2010-04-06, 18:54   
0
UP DOWN

Posty: 150
no bardzo m±drze na takiej drodze je¼dziæ szybko :sciana: Ryba chyba poczu³ siê jak w rajdowym samochodzie i depn±³ troszkê a tu lipa :/
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-04-06, 21:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
..... ale przyznam @Ryba ¿e zrobi³e¶ doskona³y temat :

Honda Civic :

- stworzona z nico¶ci ............................ 08. 02. 2009
- dzieñ chwa³y, podziwu i zachwytu ......... 03. 10. 2009
- zginê³a ¶mierci± tragiczn± ................... 04. 04. 2010

- ¿y³a piêæ miesiêcy i jeden dzieñ ...... i temat siê zamkn±³ bez pomocy administracji ^^ ^^ ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

resko
Wys³any: 2010-04-07, 20:15   
0
UP DOWN

Posty: 150
nic tylko laæ :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga: :rozga:
 

Ryba 
Wys³any: 2010-04-24, 21:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Poznajecie => T± pani± ?
 
 

lukasz509
Wys³any: 2010-04-24, 22:03   
0
UP DOWN

Posty: 389
reanimacja ????witamy w¶ród ¿ywych:D:D:Djednak zdecydowa³e¶ j± naprawiæ
 

Bauer1000 
Wys³any: 2010-04-24, 23:27   
0
UP DOWN
Poczatkuj±cy


Posty: 12
Sk±d: Rumia/Gdynia
Czym to wszystko wyci±gn±³e¶ ???

Szacunek za podej¶cie
co do tej wypowiedzi
Cytat:
oj ... oj ! pó³roku pracy + X kosztów = 0,5 sekundy przyjemno¶ci z dryftu w zakrêcie :spoko:

ta ¿y³a dwa dni od zrobienia przegl±du powypadkowego, 3 miesi±ce pracy. Wyglada tak po skoszeniu przystanku tramwajowego i paru s³upków podobno przy 50kmph
 
 

Ryba 
Wys³any: 2010-04-25, 07:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Skrócona historia tego co siê sta³o. Po pierwsze, to co napisa³em na pocz±tku, wyda³o siê zbyt przesadzone, po prostu ... szok po wypadku, jednak nie do koñca znam budowê tego auta no i napisa³em co napisa³em.

W poniedzia³ek (lany) poszed³em rozbieraæ auto i od razu zobaczy³em, ¿e jednak nie jest tak ¼le czyli:
- po demonta¿u przedniej belki ko³a wróci³y na miejsce, wcze¶niej ociera³y o b³otniki;
- po odpiêciu silnika z przedniej i tylnej ³apy tez wróci³ na swoj± dawn± pozycjê, wcze¶niej opiera³ siê filtrem powietrza na serwie od hamulca.
- drzwi po prostu przesunê³y siê na zawiasach, wystarczy³o wyregulowaæ i znów siê zamyka³y.

Potem w ruch poszed³ program "Autorobot" oraz miarka. Wtedy w³a¶nie dok³adnie zobaczy³em, ¿e na prawdê nic super strasznego siê nie sta³o. Wymiary od pocz±tku kielichów siê zgadza³y, a dach podniós³ siê jedynie o 3 mm tylko z lewej strony.

Podj±³em wiêc decyzjê o naprawie auta, zadzwoni³em do znajomego blacharza, który po oglêdzinach jeszcze bardziej mnie pocieszy³, gdy¿ powiedzia³ "co siê przejmujesz ... to jest piku¶ :] ". Potem 3 dni non stop wisia³em na telefonie za czê¶ciami, teraz ju¿ wiem czemu kierownicy du¿ych warsztatów chodz± ci±gle wqrwieni ... to na prawdê mo¿e doprowadziæ cz³owieka do pasji :cenzura: Wszystko zebra³em do 14.04. 16.04 auto na lawecie pojecha³o do blacharza, wcze¶niej rozebra³em to co chcia³, od³±czy³em silnik, wi±zki, wyci±³em szybê itp.

Zosta³o wstawione na ramê i zrobione, co i jak robili nie wiem bo by³em w szkole, w ka¿dym razie przód pasuje lepiej ni¿ wcze¶niej, bo pewnie pamiêtacie jakie problemy mia³em z ustawieniem wszystkiego - podk³adki pod b³otniki, rozwiercanie otworów, doginanie itp. Teraz wszystko jest na "0", nie muszê siê z niczym szarpaæ, ca³o¶æ pasuje bezproblemowo do siebie. Jakie¶ ¶lady walenia m³otkiem na chama, grzania palnikiem - nic z tych rzeczy.

Silnik i skrzynia zosta³y u blacharza, tak siê z nim umówi³em. Ja pomalujê komorê silnika i potem oddam mu auto, aby wstawi³ go z powrotem, gdy¿ ja nie mam gdzie, jak i czym tego zrobiæ.

Wczoraj zabra³em siê za czyszczenie komory, niestety nie jest to ³atwe, gdy¿ nie mam bie¿±cej wody w gara¿u, tylko opryskiwacz ogrodowy, a ca³a komora ma du¿o warstw oleju, bitexu i jest popryskana jak±¶ czarn± farb± :zdziwko: Siedzia³em 2 h, wyczy¶ci³em dopiero po³owê. Nowy kolor to oczywi¶cie R-51.
Trochê siê rozpisa³em, i tak stara³em siê skróciæ aby zawszeæ najwa¿niejsze informacje.

I jeszcze do sceptyków powiem - podczas wypadku zawin±³em siê centralnie przedni± belk± na drzewie. Jak widaæ na wcze¶niejszych fotkach (z remontu), by³a spawana z 3 kawa³ków, klepana i doginana przeze mnie. Przy wypadku nie pu¶ci³ ani jeden mój spaw, ca³o¶æ zadzia³a³a jak fabryczna. Poza tym przy naprawie nie spawano pod³u¿nic, grodzi, s³upków. Wstawiony zosta³ "nowy" pas przedni, który nigdy nie mia³ ¿adnej nawet kolizji, wiêc o moje bezpieczeñstwo siê nie martwcie :)

Poza tym to najtañsza z mo¿liwych opcji, które mia³em do wyboru, a "legenda" nadal bêdzie ¿ywa, wiêc to te¿ bardzo dobrze.

I na koniec jeszcze jedno. Przepraszam wszystkich, którym wciska³em kit, ¿e nic nie robiê z autem, ¿e szko³a itp. Nie chcia³em nic mówiæ póki nie dostanê auta z powrotem, ¿eby nie zapeszyæ ;)
 
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-04-25, 19:58   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
O Ty Byku!!! a mi mówi³e¶ ¿e pracê piszesz :D

Super ¿e prze¿y³a. A mówi± mi w warsztacie ¿e na hondzie jest g** nie blacha:D

Ryba to mo¿e maske zrób na czarno :D :D:D

a co do silnika...ja podnoszê bude na 70cm w górê a silnik zostaje na palecie:) Potrzeba matk± wynalazku.
 
 

Ryba 
Wys³any: 2010-04-28, 21:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Na razie idê pe³nym ogniem i wszystko zgodnie z planem. ¯adnych opó¼nieñ.

Komora ju¿ wymyta, rysy, odpryski, rdza usuniêtê - szczotka druciana, P120 maszynka; 180 rêcznie, 240 rêcznie i na koniec papier na g±bce Fine. Miejscowo po³o¿ony podk³ad - w miejsca które bêdê szpachlowaæ, traktowaæ gum± do spawów. Reaktywny Dupek - duxone + akrylowy 2W Opti.
Na jutro przewidujê szpachlowanie, uszczelnianie i po raz 2 podk³ad na te najbardziej uszkodzone miejsca. W pi±tek podk³ad epoksydowy m/m i lakier R-51 w pó³macie. Mam nadziejê, ¿e siê wyrobiê ze wszystkim i po weekendzie oddam auto do wstawienia silnika.
Fotki, mo¿e jakie¶ zrobiê, bo brak aparatu daje siê we znaki :sciana:

Mia³em pomys³, ¿eby zrobiæ ca³o¶æ na czarno, ale dupa nie mam czasu, chce sobie poje¼dziæ w wakacje, nie bêdê dok³adaæ roboty bez sensu.
 
 

Ryba 
Wys³any: 2010-04-30, 20:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Zaczynam kolejny etap !
Po umyciu komory wszelkie rysy, odpryski, ¶lady powierzchownej rdzy wyczy¶ci³em - tam gdzie siê da³o P120 na maszynce, gdzie nie P180 rêcznie. Nastêpnie na miejsca spawów, miejsca które bêda uszczelniane gum± , miejsca szpachlowane na³o¿y³em:
- reaktywny Duxone 1K; 2 warstwy, gun Speed HP, dysza 1,8 ci¶nienie ~ 3,5 bar
- akrylowy 2W Opti; 2 warstwy, gun ten sam
Przed na³o¿eniem podk³adów miejsca w okó³ zmatowi³em papierem na g±bce Indasa Fine.
Przed na³o¿eniem kitu/gumy podk³ad akrylowy równie¿ zmatowi³em tym samym papierem.

Guma - Novol gravit - czarna, z tuby. Kit Polfill Soft - wyrobi³em siê na 3 przej¶cia, dociera³em P180 i wykoñczeniowo 240; rêcznie.

Na miejsca szpachlowane po wyprowadzeniu kszta³tu podk³ad epoksydowy 2W Epoxy; 1 warstwa, gun Speed HP, dysza 1,8 ci¶nienie ~ 3,5 bar. Nastêpnie mokro na mokro akrylowy 2W Opti; 2 warstwy, gun ten sam.

Dzi¶ przygotowa³em miejsca zapodk³adowane pod lakier papierem na gabce SIA P400, ca³± resztê komory zmatowi³em papierem na g±bce Indasa Fine. Oklejenie wszystkiego (wi±zki, belki itp) zesz³o mi 3h. Ca³e auto zabezpieczone foli±.

Fotki jeszcze przed szlifowaniem podk³adu i oklejaniem:


 
 

Ryba 
Wys³any: 2010-05-01, 10:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
EDIT 01.04.2010
Dzi¶ zgodnie z wczorañszym planem komora dosta³a nowy kolor.
Najpierw 1 warstwa podk³adu epoksydowego 2W Eopxy, w celu izolacji przeszlifek, zabezpieczenia antykorozyjnego. Gun Speed HP, dysza 1,8 ci¶nienie ~3,5 bar

Nastêpnie bez szlifowania 2 warstwy bazy Ixell w kolorze R-51 z dodatkiem 10% utwardzacza.
Gun Leader HP, dysza 1,4 cisnienie ~3,5 bar.

Przed - tu widaæ efekty 3 h spêdzonych na oklejaniu wszystkiego:

Podk³ad:


I gotowe:



 
 

misiek707
Wys³any: 2010-05-01, 14:42   
0
UP DOWN

Posty: 126
Spoko dzia³asz. Mam pytanie jak ci siê sprawuje ten pistolet? Sam szukam czego¶ do 300zl , my¶lisz ze warty tej ceny? czy szukaæ czego innego?
 

lukasz509
Wys³any: 2010-05-01, 15:17   
0
UP DOWN

Posty: 389
ja mam te¿ LEADER LVLP dysza 1.4 i mogê ci go polecic elegancko siê nim maluje i ma bardzo du¿± miot³ê :spoko: i regulacjê p³ynn±. :spoko:
 

misiek707
Wys³any: 2010-05-01, 16:24   
0
UP DOWN

Posty: 126
Wielkie dziêki :d
 

resko
Wys³any: 2010-05-03, 13:38   
0
UP DOWN

Posty: 150
Ryba jak± sprê¿ark± lakierujesz?Dalej t± ma³± co to niby nie da siê lakierowaæ,czy masz co¶ wiêkszego? ;) Napisz jaki masz teraz pistolet i jak Ci siê nim robi.Pozdrawiam i ¿yczê udanej pracy i mam pro¶bê jak ju¿ zrobisz to autko to je¼dzij troszkê ostro¿niej :tak: bo nastêpnym razem mo¿esz nie mieæ tyle szczê¶cia :nie: wiesz o co chodzi.Pozdro :spoko:
 

Ryba 
Wys³any: 2010-05-03, 14:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Sprê¿arka ta sama, a pistol do lakierów Leader Hp, do podk³adów ten co by³ wcze¶niej do lakierów czyli Speed Hp, z tym, ¿e dysze na 1,8 zmieni³em ;)
A komora juz zrobiona, rozklejona wi±zki u³ozone w 70 %; tez odnowione, wyczyszczone itp :D
 
 

Adam Rentel
Wys³any: 2010-05-03, 18:04   
0
UP DOWN

Posty: 70
Ja te¿ uratowa³em od smierci na z³omie honde crx pierwszej generacji z 84 r. :spoko: teraz ja sk³adam i traktuje jak bustwo byle jakiemu æwokowi co nie wie co to honda jej niesprzedam :devil: -pozdrawiam wszystkicz-ADAM :spoko:
 

shalashaska 
Wys³any: 2010-05-17, 08:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Uff dawno mnie nie by³o i widzê ¿e nasza Ryba to kamikadze.Dobrze ch³opie ¿e nic ci sie nie sta³o.Dlatego nabywaj±c auto nie bra³em nawet na my¶l by kupiæ auto bez ABS który ju¿ nie raz uratowa³ mnie z opresji gdy kto¶ nagle mi zajecha³ drogê czy wymusi³ pierwszeñstwo.Szacunek za reanimacjê twojej fury, natomiast wola³bym za te pieni±¿ki co w ni± wk³adasz kupiæ co nowszego i koniecznie z ABS i znowu podaæ reanimacji.

PS.Co do powy¿szego tematu alufelg to odda³em swoje do prostowania i malowania proszkowego, ca³kowity koszt to 640z³.



 

Ryba 
Wys³any: 2010-05-17, 10:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
A s±dzisz kolego, ¿e za 1500 z³ kupie co¶ nowszego i z ABS ? Bo nie wydaje mi siê ;) A poza tym to po co mi pokazujesz swoje felgi ? One mi siê nie podobaj± i tle, zwyk³e 5 ramienne co¶. Ja chcia³em szprychowe i takie mam, i Tobie znów one mog± siê nie podobaæ :spoko:
A wracaj±c do tematu to:
Nasta³a wiekopomna chwila gdy¿ po prawie roku bez aparatu kupi³em sobie aparat :hurra: Teraz znów bêdê spamowa³ fotkami :rotfl: To na pocz±tek 3:
"Detale" przygotowane pod malowanie - wszystko idzie hurtem:


I jeszcze co¶ ... pocz±tek uk³adanki pt. "zima mi nie straszna" :shock:

Wszystkie ma³e cenzura³y zosta³y pomalowane podk³adem epoxydowym. Te co mia³y i¶æ na czerwono od razu baz± z utwardzaczem. Belka w miejscu spawania zabezpieczona reaktywnym + akrylowy, potem przeszlifowana i guma na spawy.





Dzi¶ my¶lê, po³ozyæ na ca³± belkê reaktywny + akrylowy i na to od razu lakier czarny - mokro na mokro. Spód beli zabezpieczê jeszcze 2 warstwami U-210. Ogólnie bêdzie niez³a jazda - rekatywny --> akrylowy --> U210 --> czarny akryl i wszystko m/m :D

Zacz±³em te¿ bawiæ siê z mask± "kit edyszyn". Na razie pêkaj±ca szpchala zdarta , c±³o¶æ zmatowiona z obu stron, usuniête rysy i odpryski. Dzi¶ na go³± blachê zestaw reaktywny + akrylowy, potem wyci±ganie pierwotnego kszta³tu.

 
 

shalashaska 
Wys³any: 2010-05-17, 13:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Trochê wy¿ej i jaki¶ czas temu pisali¶my o wygl±dzie twojej hondy i poda³em pomys³ jak nadaæ jej trochê ciekawszego wygl±du i pisali¶my co¶ o felgach.To ¿e nie podobaj± Ci siê moje mo¿e byæ do przyjêcia i jest akceptowalne.Natomiast twoja odpicowana honda na tych felgach wygl±da³a nie tak dobrze a mog³e¶ jej dodaæ trochê ciekawego wygl±du powiedzmy na 16".£adujesz w to auto znowu tyle roboty i kasy i nadal nie bêdziesz mieæ ABS.Za 1500z³ mo¿esz np. ³ykn±æ to http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C13001836 ale osobi¶cie mo¿na od³o¿yæ trochê wiêcej i nabyæ jeszcze co¶ lepszego byleby nie VW, Opla czy forda, zreszt± masz japoñczyka to zrozumiesz :spoko:
 

Boni 
Wys³any: 2010-05-17, 14:23   
0
UP DOWN

Posty: 14
Sk±d: Grodzisk Maz.
shalashaska napisa³/a:
£adujesz w to auto znowu tyle roboty i kasy i nadal nie bêdziesz mieæ ABS.Za 1500z³ mo¿esz np. ³ykn±æ to http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C13001836 ale osobi¶cie mo¿na od³o¿yæ trochê wiêcej i nabyæ jeszcze co¶ lepszego byleby nie VW, Opla czy forda, zreszt± masz japoñczyka to zrozumiesz :spoko:


Jak komu¶ nie zale¿y na stereotypach ("nie VW, opel czy ford") a zale¿y na bezpiecznym z ABS w cenie fistaszków to mo¿na co¶ takiego poszukaæ:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1043107795
no ale d³ugie RWD mo¿e byæ zbyt ryzykowne, bo sam ABS ju¿ nie wystarczy, jak w przednionapêdowej kosiareczce... i potworna moc i moment w porównaniu ;)

Przy okazji gratualacje Ryba samozaparcia i cierpliwo¶ci. I nie bierz do serca tych profesjonalnych krytyków, bo to co oni krytykuj± to akurat jest w majsterkowaniu czy amatorskiej zabawie niezbyt wa¿ne.
_________________
http://boni.smutek.pl/auto/
 

crystal
Wys³any: 2010-05-17, 18:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Ryba wie co robi... co wy tak z tym abeesem, pewnie bêdzie "æwiczy³" drifty wiêc na cholerê mu abeesy :roll:
 

Ryba 
Wys³any: 2010-05-17, 18:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Wim co robie, w³o¿e 1500 i znów mam takie samo auto jak mia³em a kupie co innego za 1500 i znów musze w³o¿yæ 2x tyle, ¿eby jako¶ wygl±da³o. Na ABS mi nie zale¿y specjalnie :p Zreszt± w tych Hondach te¿ by³ abs, zawsze mo¿na na upartego dorzuciæ ^^
Drifty dalej bêdê æwiczy³ - zim± dlatego w³a¶nie konserwuje podwozie :D
 
 

Boni 
Wys³any: 2010-05-17, 19:17   
0
UP DOWN

Posty: 14
Sk±d: Grodzisk Maz.
crystal napisa³/a:
Ryba wie co robi... co wy tak z tym abeesem, pewnie bêdzie "æwiczy³" drifty wiêc na cholerê mu abeesy :roll:


Na cholerê mu FWD w takim razie ;) ale to nie o tym forum, w±tek i w ogóle. Jak dla mnie to móg³by malowaæ <tu wstaw najgorsze zmotoryzowane badziewie jakie ci przychodzi do g³owy> (co ja godom, malucha przecie¿ robi³ ;) ), ale za dok³adno¶æ, cierpliwo¶æ, samozaparcie i niew±tpliw± satysfakcjê z w³asnej pracy ma u mnie wielkie uznanie tak czy owak :spoko: Ech, ¿ebym ja mia³ tyle cierpliwo¶ci i czasu wolnego na samochody...
_________________
http://boni.smutek.pl/auto/
 

crystal
Wys³any: 2010-05-17, 19:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Boni napisa³/a:
Jak dla mnie to móg³by malowaæ multiple

zgadzam siê :D
i inne q7, qashqai i tego typu guwna ze skrzyni± transferow± sterowan± guziczkiem :rotfl:
  
 

Boni 
Wys³any: 2010-05-17, 19:27   
0
UP DOWN

Posty: 14
Sk±d: Grodzisk Maz.
Dobre :rotfl:
_________________
http://boni.smutek.pl/auto/
 

shalashaska 
Wys³any: 2010-05-17, 22:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Ryba czy a nie to twój projekt?:D
http://www.joemonster.org...ubaru_Hondabaru
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga