Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
lorakkr21 
Wys³any: 2010-05-17, 23:41   
0
UP DOWN
lorakkr21

Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Ca³kiem kozacki projekt !!! Civic na subaru !!! heheh ale pozytywnie duzo pracy !!! a miny ludzi w porsche na ¶wiat³ach bezcenne !!!
 
 

shalashaska 
Wys³any: 2010-05-18, 19:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Obawiam siê ¿e s± lepsi specjali¶ci od naszej Ryby :D

 

BigBlock 
Wys³any: 2010-05-18, 19:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 22
Sk±d: Gdynia
Ha ha dobre! :rotfl:
 

crystal
Wys³any: 2010-05-18, 21:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Jakby za³o¿yæ jeszcze silnik z liaza to bym siê nie powstydzi³.
 

Ryba 
Wys³any: 2010-05-19, 22:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Oj spamujeta panowie !
Korzystaj±c z ma³ej niezapowiedzianej (jak zwykle ;/) przerwy w szkole popchn±³em temat nieco dalej. Czyli w skrócie ... najpierw na wszystko (prócz belki i dr±¿ków) podk³ad, potem w pierwszej kolejno¶ci to co mia³o byæ czerwone - na czerwono w pó³macie. Nastêpnie na miejsca spawane belki 2 inne podk³ady, potem guma na spawy. 2 podk³ady na ca³± belkê i dr±¿ki, na spód belki baranek 2w1 i wszystko co by³o do tej pory w podk³adzie na czarno. Trochê zagmatwane, ale kogo to obchodzi :rotfl: W ka¿dym razie ja wiem co robiê i nie straci³em orientacji ani na chwilê :)
Fotki:








A i bym zapomnia³ ... zacz±³em zabawê z mask± kit edyszyn od wiejskich wy¶cigowców. Na pocz±tek darcie wszystkiego co odpada³o i co by³o zardzewia³e, potem na miejsca z go³± blach± i rdza podk³ady te same co na belkê przedni± i na razie tyle. Potem trzeba bêdzie wyci±gn±æ z tego jakie¶ sensowne kszta³ty.


 
 

Ryba 
Wys³any: 2010-05-21, 20:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Relacja z ostatnich 2 dni w garage ... W czwartek za³o¿y³em belkê i parê innych cenzuraó³. Poczy¶ci³em do koñca elektrykê, pod³±czy³em ca³y silnik i uda³o siê odpaliæ, na razie bez wydechu :) Niestety nigdzie nie pojedzie, gdy¿ podczas wjazdu na lawetê uszkodzi³a siê linka od zmiany biegów :( Po po³udniu wiêc przepchn±³em auto do 2 garage, rozebra³em przednie zawieszenie, wyczy¶ci³em nadkola z brudu, odpadaj±cej i popêkanej konserwacji - u¿yte "narzêdzia": woda, g±bka, szczotka, p³yn do mycia naczyñ, sprê¿one powietrze, szczotki druciane na wiertarkê . Nastêpnie oklejenie i w parê miejsc masa uszczelniaj±ca APP z tuby.


Pi±tek - na³o¿ony ¶rodek do konserwacji/masa uszczelniaj±ca (APP U 210 2w1; koloru szarego) w oba nadkola (fotki s± tylko z jednego, co by nie spamowaæ za du¿o). Na prawdê polecam ten ¶rodek gdy¿ jest du¿o lepszy ni¿ zwyk³e baranki.

Potem wzi±³em siê za wyrabianie kszta³tów na masce i przednich b³otnikach. I tak: lewy skoñczony, na prawym zosta³a (chyba) ostatnia warstwa, maska jeszcze z 2 razy do poprawki. Kit Polfill Soft, papierki: 120 na heblu, 120-180-240 na klocku. Na pocz±tek 120 i przed kolejn± warstw± maszynk± 120, po skoñczonej ostatniej warstwie 280.



A tak wygl±da auto obecnie:
 
 

maciejowski
Wys³any: 2010-05-22, 20:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 68
mam pro¶bê o wstawianie zdjêæ w pe³nym rozmiarze, b±d¼ miniaturek. bo na tych znaczkach pocztowych nic nie widaæ, a kasowanie koñcówki med przy ka¿dej fotce jest ma³o wygodne.
 

Ryba 
Wys³any: 2010-05-27, 20:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Wrzucam teraz pe³ne zdjêcia, mam nadziejê, ¿e forum nie rozjedzie siê ;)
Maska kit edyszyn ju¿ gotowa, w sumie tak du¿o kitu w ni± nie wesz³o ... no nie licz±c tego co jest pod spodem i w prawym rogu :rotfl: Szlifowane na heblu 220, potem ca³o¶c zag³adzone maszynk± 280. Dzi¶ dosta³a szpachlê natryskow± Dyna 2 warstwy, po wysezonowaniu i obróvbce bêdzie podk³ad.

Wzi±³em siê za szeroko pojêt± budê - po to, aby naprawiæ wszystkie powsta³e szkody - dach, s³upek i tylny b³otnik, na który "wesz³y" drzwi :( Na pocz±tek darcie wszystkiego co straci³o ³±czno¶æ z pod³o¿em - czytaj popêkany kit :) Zdzieranie maszyn± 120, tam gdzie siê nie da³o rêcznie 120-180-240, potem matowanie obszaru w okó³ - maszyn± 240, tam gdzie nie da³o rady czarna w³óknina.




Potem podk³ad epoksydowy celem izolacji wszystkiego i zabezpieczenia antykorozyjnego, 2 warstwy (2W epoxy). Proszê zwróciæ uwagê na oklejanie, gdy¿ znów trochê nad tym siedzia³em ;)



Rozbroi³em te¿ drzwi kierowcy, które mam zamiar wyprostowaæ, gdy¿ wcze¶niej mi siê nie chcia³o i je¼dzi³em z falami na kicie ;)
PS. To chyba jeden z ostatnich Up'ów, gdy¿ idzie sesja :(
 
 

Ryba 
Wys³any: 2010-05-29, 21:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
szkody powypadkowe naprawione w 90% - zosta³o na³o¿yæ podk³ad na b³otniki, maskê i listwê pod lampy. Ale jako, ¿e ju¿ co¶ robiê, to postanowi³em poprawiæ tak¿e drzwi i tyln± lotkê. Drzwi lewe zacz±³em ju¿ heblowaæ - prostowaæ, lotka jeszcze nie ruszona.
Fotki z dzi¶ ... dach, s³upek próg, wyrobiony.






Nastêpnie podk³ad epoksydowy, wiadomo po co ... Przy okazji zrobi³em te¿ rant, pod szybê bo po wycinaniu zosta³ stary klej i trzeba go by³o zderzeæ, no i lakier siê uszkodzi³.




I podk³ad akrylowy do szlifu.



 
 

Ryba 
Wys³any: 2010-06-02, 21:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Pracy ci±g dalszy:
B³otniki skoñczone w podk³adzie pod lakier. Najpierw jednak izolacja miejsc, które by³y robione - epox 2 warstwy.





Maska. Wyszlifowany kit natryskowy, potem 2 podk³ady (epox i akrylowy), te¿ ju¿ gotowa pod lakier. O dziwo wcale jako¶ specjalnie du¿o kitu na niej nie ma - je¶li chodzi o grubo¶æ, stara³em siê to uchwyciæ na focie w jedynym mo¿liwym miejscu :)




Pozosta³y lewe drzwi, listwa podreflektorowa i tylna lotka. Dziêkujê za uwagê :)
 
 

misiek707
Wys³any: 2010-06-02, 22:01   
0
UP DOWN

Posty: 126
Fajnie ci ta robota idzie. Masz talent. Ciekawe jak by ci sz³o z jakimi¶ zaokr±gleniami i bardziej skomplikowanymi kszta³tami. ;)
 

Ryba 
Wys³any: 2010-06-04, 18:22   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
poprawi³em tyln± lotkê (kit posiada³), stara³em siê wyprostowaæ drzwi, ale to na prawdê ciê¿ki przypadek; aktualnie s± w szpachli natryskowej, ale chyba bêdzie jeszcze poprawka :nie:
Fotki:


Dzi¶ mia³em te¿ przygotowaæ pod podk³ad listwê pod reflektory, ale zamiast tego postanowi³em z³o¿yæ sobie przód i zobaczyæ jak pasuje ... no i jestem teraz dzieñ w plecy :sciana:
 
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-06-11, 20:57   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
Eeee nie bity :) to kiedy kolor planowany??
 
 

Ryba 
Wys³any: 2010-06-12, 20:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Hujowo ale bojowo idzie :rotfl: Przypominam, ¿e System Eliminacji Studenta Jest Aktywny wiêc wiadomo o co chodzi :zalamany: zw³aszcza w pañstwowej szkole na dziennych studiach, na kierunku gdzie jest najwiêcej przedmiotów :help: Nie mniej jednak wygospodarowa³em dzi¶ 1 dzieñ - wczoraj nie odpu¶ci³em w PKS ^^ i co¶ tam popchn±³em.
Przednia listwa podreflektorowa potraktowana nieco m³otkiem + kowade³ko i jeszcze paroma narzêdziami - pasuje lepiej :D Drzwi po poprawce te¿ zaczê³y w miarê sensownie wygl±daæ.


Poszed³ podk³ad na wszystko, najpierw standardowo izolator potem akrylowy.





Dotar³em tez pod lakier dach i maskê (maszyn± zajmuje to ok 30 min, rêcznie wole sobie nie przypominaæ ;) ), ale nie mam fot. Pozosta³o wysezonowaæ dzisiejsze malowanko, dotrzeæ wszystko pod lakier i jechaæ z koxem :x:

Zastanawiam siê nad innym kolorem maski ... :shock:
 
 

kamilmjk 
Wys³any: 2010-06-12, 22:38   
0
UP DOWN


Posty: 97
Sk±d: WGM
Ja tam ¿artowa³em z tym czarnym:) daruj, zostaw na czerwono wszystko - robi lepsze wra¿enie. Sam mia³em swoj± paækaæ na czarno, ale jak sobie pomy¶la³em ¿e co drugi amator ulicznego sprintu bêdzie chcia³ startowaæ na ¶wiat³ach, to da³em spokój. Nie z obecnym 1,5:D

Powiedz mi - mo¿e byæ na pw - dodatkowo izolujesz epoxem, akrylowy nie jest wystarczaj±cy??

Niech cierpliwo¶æ bêdzie z Tob± <ok>
 
 

misiek707
Wys³any: 2010-06-14, 22:59   
0
UP DOWN

Posty: 126
Ja równie¿ izoluje epoxydowym miejsca przetaræ do blachy. Chyba , ¿e czasami zrobi mi siê malutkie przetarcie to nie chce mi siê ju¿ brudziæ pistoletu i k³adê akrylowy. Co do maski to lepiej zostaw czerwon± ju¿ te czarne maski w hondach s± przejedzone.... A nie którzy nawet maluj± maski an carno w golfach :blee: :blee:

Walnij wszystko w czerwony i zapodaj bia³e lub z³ote felgi. Do tego gleba i lansik :) Mo¿esz pomy¶leæ o swapie na d16z7 /z8 :) i by fajnie ¶miga³o to ¿elazko. Ewentulanie pokusiæ siê na B serie :D :D Pozdro
 

Ryba 
Wys³any: 2010-06-21, 19:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
misiek707 felgi ju¿ mam czarne z polerowanym rantem i one zostaj±. ¯adnych swapów, wielopunktów i innych kosztownych modów, których nie da siê ³atwo zdemontowaæ przy sprzeda¿y nie robiê - ¿eby potem nie p³akaæ, ¿e wsadzi³em X kasy a dosta³em za auto X - n^2 ^^

Z mask± jeszcze siê zobaczy - czy starczy mi lakieru, który ju¿ mam. Jak nie starczy bêdzie czarna, gdy¿ maski siê nie cieniuje, a jak przyjdzie inny ni¿ trzeba to dupa :/ Tak to jest jak sie bierze z najtañszego mieszalnika
no ale 70 z³ za 1 L, w porównaniu do 180 u mnie mówi samo za siebie :D
Auto na dzieñ dzisiejszy prezentuje siê tak:






Czyli: wszystko dotarte pod lakier i umyte; szczeliny trzyma. Poza tym wysprz±ta³em gara¿, zrobi³em natrysk próbny, zmieni³em olej w kompresorze (mam nadzieje, ¿e jeszcze nie padnie :( ). Docieranie 500 oscylacj±. Maska posz³a jako pierwsza no i wysz³a moja znieczulica i brak do¶wiadczenia w operowaniu - st±d taka ³aciata, bo porobi³em przecierki, ale pó¼niej by³o ju¿ tylko lepiej :) Jestem zadowolony ze szlifowania oscylacj± - powierzchnia wygl±da lepiej znacznie jak po 800 rêcznie. 800 u¿ywa³em tylko do miejsc trudnodostêpnych i jaki¶ za³amañ, przet³oczeñ. Spray na przecierki to jak zawsze Novol Protect 370.
Od jutra zaczynam malowanie - najpierw lotka i listwa, potem siê zobaczy. Baza Ixell R-51 Phonix Red, bezbarwny 2W Opti.


A potem jeszcze daleka droga - kolektor, konserwacja ca³ego podwozia i tylnych nadkoli, pod³±czenie audio <-- który raz ju¿ o tym wspominam ? etc. Podsumowuj±c jeszcze z dobry miesi±c, albo lepiej :)

W ramach ciekawostki takie foty - zbiera³em ca³y py³ ze szpachli do 1 reklamówki. Na zakoñczenie by³a prawie pe³na, mia³a wagê (na oko) ponad kilograma. Zastanawiam siê ile tak na prawdê kitu zostaje na elementach ...

 
 

gorzalinek
Wys³any: 2010-06-22, 06:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 115
git xd tylko te drzwi jednak mogles wymienic i poszukac czegos bardziej prostego XD bo jeszcze do konca nie sa takie jak powinny byc xd podziwiam za wytrwalosc xd i za zwolennictwo marki Hondy z tamtych lat to szczyt niezawodnosci
 

Ryba 
Wys³any: 2010-06-22, 06:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Jak bym mia³ kasê to bym wymieni³, jak bym mia³ kasê to auto by³o by czarne, jak bym mia³ kasê to ... (wpisz dowolna odpowied¼ czego pragniesz)

Wiem na dole jak jest za³amanie jest nierówno, ale nie mam pomys³u jak to zrobiæ - heblowa³em to 3 razy, ostatni raz ju¿ po natryskowej - na³o¿y³em znowu torchê zwyk³ego kitu na samo za³amanie + naddatek i dalej nie wychodzi³o do koñca dobrze wiêc ola³em sprawê :fiu: . Kto¶ ma jaki¶ pomys³ ?
W ka¿dym razie wydaje mi siê, ¿e wyprostowa³em górê, która najbardziej razi³a i dopasowa³em ogólny profil do³u - bo wcze¶niej za³amanie by³o w innym miejscu i nie pokrywa³o siê z b³otnikami do koñca.
 
 

gorzalinek
Wys³any: 2010-06-22, 23:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 115
jak nie ma na wymiane drzwi to olej to nie jest to zle wyciagniete musialbys to jeszcze z 10 razy kitowac by osiagnac dobry ksztalt xd
 

Ryba 
Wys³any: 2010-07-02, 11:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Auto pomalowane czy jak kto woli polakierowane. Nie jest ig³a, ze wzglêdu na wysokie tempo prac jakie sobie narzuci³em, gdy¿ nie zamierza³em znów spêdziæ ca³ego lata w gara¿u. Zastrze¿enia mo¿na mieæ do wyprowadzenia elementów ... no co tu pitoliæ krzywo jest ^^ Na pocz±tek parê fotek z prac. Wstawiam miniaturki, gdy¿ jest tego sporo.


Teraz co¶ dla tych, którzy bali siê o ró¿nicê w kolorze. Tak wygl±da³a pasowalno¶æ najtañszej bazy "na ostro" :nie:


A tak po wycieniowaniu drzwi :ok:




Z drugiej strony kolor na 3 cm od drzwi, a klar mniej wiêcej do po³owy klapki wlewu (klapka nie malowana), wygl±da tak:




Na wszystkich zdjêciach widaæ inn± strukturê ¶wie¿ego lakieru, bo nie by³ jeszcze ciêty papierem i polerowany !

No i na koniec auto w ca³o¶ci. Mówcie co chcecie, ale mnie z czarn± mask± bardziej siê podoba, a najfajniej to jak by ca³e by³o czarne :)
 
 

misiek707
Wys³any: 2010-07-02, 16:06   
0
UP DOWN

Posty: 126
Bardzo fajnie! Stary jak ty wylewasz lakier na takie lustro?? chyba, ¿e to tylko tak na fotkach widaæ.... ???????
 

resko
Wys³any: 2010-07-02, 18:44   
0
UP DOWN

Posty: 150
No piêknie Rybka piêknie ;) pisa³em Ci zrób czarn± maskê i dach zrobi³e¶ tylko czarn± maskê i tak wygl±da kozacko :cool: :spoko: ,czarna maska i dach pasuje do aut japoñskich i tyle a to,¿e kto¶ tam popieprzy ¿e mu siê to nie widzi itd itp to wiadomo,przewa¿nie zazdro¶æ,oby tak dalej :spoko: :spoko: :spoko:
 

Ryba 
Wys³any: 2010-07-02, 22:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
misiek707 ja nic nie wylewam, tylko drê papierkiem to co jest :D
 
 

misiek707
Wys³any: 2010-07-03, 04:52   
0
UP DOWN

Posty: 126
Ryba napisa³/a:
misiek707 ja nic nie wylewam, tylko drê papierkiem to co jest :D

To co walisz na klocku pod szlif papierem to co ze¶ pomalowa³ papierkiem i pó¼niej polerka na po³ysk? ? by bylo lustro?
 

Ryba 
Wys³any: 2010-07-03, 21:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
No dok³adnie P2500 indasa Red i £OGIÑ ^^ A to co widzisz na fotach to jeszcze przed polerk± ;)
 
 

misiek707
Wys³any: 2010-07-04, 03:09   
0
UP DOWN

Posty: 126
Rybko z³ota jak± masz polerkê? bo przymierzam siê do zakupu... co polecisz dla amatora (prawie takiego jak ty) :D
 

Ryba 
Wys³any: 2010-07-04, 08:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Jak±¶ tam Eurotec czy nie wiem; dla PROJEKTERA to i tak chiñskie gówno. Kosztowa³a chyba co¶ ok 150 z³, nie pamiêtam ju¿. Kupowa³em 3 lata temu :)
 
 

misiek707
Wys³any: 2010-07-04, 12:45   
0
UP DOWN

Posty: 126
O spoko czyli nawet tak± tani± "da sie" wypolerowaæ? :)
 

resko
Wys³any: 2010-07-04, 13:35   
0
UP DOWN

Posty: 150
Pewnie,¿e siê da najwa¿niejsze to ¿eby¶ u¿y³ odpowiednich materia³ów do polerowania
 

misiek707
Wys³any: 2010-07-04, 14:32   
0
UP DOWN

Posty: 126
To znaczy jakie to s± odpowiednie? :D (zeby nie robic rybie OT wtemacie to odpisz na PW)
 

gorzalinek
Wys³any: 2010-07-04, 23:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 115
szkoda ze dachu nie zrobiles na czarno do tego bbsy z polerowanym rantem i czarnym wnetrzem xd bajka xd
 

Ryba 
Wys³any: 2010-07-07, 22:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Nie robie dachu na czarno, a felgi takie, o których mówisz mam :D
Taki babol mi siê zrobi³, ¿e przej¶cie na cieniowaniu nie ³adnie siad³o, wiêc postanowi³em pomalowaæ ca³y b³otnik i skoñczyæ na s³upku i oto efekt - jeszcze "¶wie¿y", a foty zaraz po po robocie, jak tylko py³ opad³.

 
 

misiek707
Wys³any: 2010-07-08, 02:16   
0
UP DOWN

Posty: 126
Rybeñko jakiego klaru u¿ywasz? Na jakim ci¶nieniu pryskasz? :D Kuwa zajebi¶cie ci siê rozlewa ten klar....
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-07-08, 14:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
misiek707,
Zwyk³y novol 570 ms - ten czerwony.
Ryba,
Ten palec Ci od mieszania w nosie taki zosta³? ;P
Kurde Ryba, wyla³es lepiej niz ja...
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gorzalinek
Wys³any: 2010-07-11, 10:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 115
w tej temperaturze sa czasem cyrki z cieniowaniem sam to zauwazylem xd ze ostatnio mi niechcial sie odkurz rozpuszczac rozpuchem xd i tez caly element robilem xd
 

Zuraw 
Wys³any: 2011-12-07, 20:59   
0
UP DOWN


Posty: 14
Sk±d: Warszawa
Skromny jeste¶ kolego, pisz±c projekt amatorski :)
_________________
www.civicklub.pl
 

Zuraw 
Wys³any: 2011-12-09, 02:14   
0
UP DOWN


Posty: 14
Sk±d: Warszawa
Jedynie chodzi mi po g³owie pytanie, dlaczego na spawy nie u¿y³e¶ ocynku...
:cool:
_________________
www.civicklub.pl
 

noxes
Wys³any: 2012-06-07, 11:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 289
Ryba, temat upad³?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania