Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
kalbi 
Wys³any: 2009-08-28, 22:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Ryba napisa³/a:
Wszystko fajnie, tylko czemu sie robi³y ?? Wcze¶niej, a¿ tak siê nie stara³em, a oczek nie by³o
kompresor sie poci, jest ciep³o i dlatego zbiera wodê... nie mia³e¶ tak wcze¶niej bo pewnie by³o zimniej!
_________________

 
 

socpaw
Wys³any: 2009-08-28, 22:47   
0
UP DOWN

Posty: 13
a mo¿na wiedzieæ jakie masz pistolety i kompresor?
 

Ryba 
Wys³any: 2009-09-03, 22:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Pistolet Speed HP, dysza 1,4. Do podk³±du no name za 30 z³, dysza 2,0.
Kompresor 24L najmniejszy ale jaki¶ lepszy do tych marketowych - takie pada³y mi po 2 mies a ten juz 2 rok i nic. Jest olejowy.

No a wracajac do auta ... Pomalowane ju¿ ca³e. Zosta³a tylna listwa (dopiero idzie poczta) i klapka od wlewu (zapomnai³em jak malowa³em bok <wstyd>). Jak wysz³o - generalnie mnie siê podoba. Troche "[...]" s± 1 do¶wiadczalne elementy - maska 1 du¿y element - jest mora; prawa strona 1 element malowany w pionie - te¿ by³± mora, chcia³em dolaæ i pociek³o w paru miejscach. Reszta ok - bez zacieków, morka ok.
Powoli sk³adam. Nie bêdê robiæ tego do koñca, gdy¿ i tak czeka mnie jeszcze matowanie ca³o¶ci + polerka :zdegustowany: - znowu ca³e auto papierem i to w dodatku rêcznie :szok: No ale nic, da siê radê.
Fotki z dzi¶:

Spasowanie ca³o¶ci to fajna zabawa - nic tutaj siê nie zgadza i prócz kluczy u¿ywam jaki¶ dystansów, podk³adek, m³otka, r±k do podginania elementów :rotfl:
 
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-09-10, 08:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Nie za³amuj siê, bêdzie prawie jak funkiel nówka :)
 

michalLbn
Wys³any: 2009-09-10, 19:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Lubiê jak kto¶ wk³ada serce i kasê w stare auto. Oby wiêcej takich maniaków. Autko porz±dnie zrobione. Polerka i bêdzie git. A sk³adanie to przewalona sprawa :(
 

Coscast
Wys³any: 2009-09-10, 20:30   
0
UP DOWN

Posty: 11
ehh... zazdroszcze, tyle wolnego czasu masz. Gdybym ja tyle mia³ to te¿ bym ci±gle przy swoim siedzia³ i robi³, a tak to w wakacje uwin±³em sie z reperaturkami tylnymi, progami, pod³og±, podwoziem, jednym b³otnikiem i wcze¶niej ze zderzakiem :D . Co wa¿niejsze zrobione a teraz szko³a sie zaczê³a i trzeba na wolne czekaæ :roll:
 

GMC
Wys³any: 2009-09-17, 19:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 384
Podziwiam cie. Powiedz jak radzi³e¶ sobie ze sk³adowaniem demontowanych bebechów? Mnie to czeka i zastanawiam siê jak do tego podej¶æ ¿eby nie zgin±æ jak przys³owiowa ciotka w czechach :/
 

Ryba 
Wys³any: 2009-09-17, 20:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Ze sk³±daniem w sumie normalnie, bez problemów. Wszystko maiê³m popakowane a ¶rubki w reklamówkach - do ka¿dej cze¶ci auta inna i nie by³o problemu. Podczas ca³ego remontu zgubi³em 1 jedyn± rzecz - zapinkê do korbki od szyby i teraz korbkê noszê w kieszeni ^^ bo nigdzie w sklepie nie da siê tego gówna kupiæ :sciana:
Umy³em w koñcu auto i tak siê teraz prezentuje. Dzi¶ za³o¿y³em jeszcze uszczelkê przedniej szyby i plastikowe podszybie.

Wnêtrze - seria i seri± pozostanie ... chyba:


A tu ostatnie brakuj±ce graciki, przygotowane do podk³adu;

I w podk³adzie:


Tylko nie mówcie nic o spasowaniu zderzaka z przodu bo mnie co¶ rozjebie !! Gdy zderzak nie bêdzie zadarty do góry to miêdzy niego a listwe wsadzisz ca³± rêkê po ¶rodku. Siedzia³em nad tym wystarczaj±co d³ugo; ¿eby siê schowa³ pod listwê tzreba by³o wbijaæ go m³otkiem, a otwory we wzmocnieniu sa rozwiercone na max, bo inaczej w ogóle nie da³o siê go zamontowaæ - otwory byly w zupelnie innych miejscach (ok 3 cm przesuniêcia). Taki ju¿ urok zamiennika, ale kosztowa³ 50 z³ i nie jest nigdzie obdarty :D

Rejestracje te¿ ju¿ poprawi³em i siedzi prosto :D
 
 

stek
Wys³any: 2009-09-17, 20:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
Ryba napisa³/a:
Ze sk³±daniem w sumie normalnie, bez problemów. Wszystko maiê³m popakowane a ¶rubki w reklamówkach - do ka¿dej cze¶ci auta inna i nie by³o problemu. Podczas ca³ego remontu zgubi³em 1 jedyn± rzecz - zapinkê do korbki od szyby i teraz korbkê noszê w kieszeni ^^ bo nigdzie w sklepie nie da siê tego gówna kupiæ :sciana:
Umy³em w koñcu auto i tak siê teraz prezentuje. Dzi¶ za³o¿y³em jeszcze uszczelkê przedniej szyby i plastikowe podszybie.
[url=http://images43.foto...a7m.jpg]Obrazek[/url] [url=http://images45.foto...5bm.jpg]Obrazek[/url] [url=http://images44.foto...24m.jpg]Obrazek[/url] [url=http://images38.foto...94m.jpg]Obrazek[/url]
Wnêtrze - seria i seri± pozostanie ... chyba:
[url=http://images46.foto...e6m.jpg]Obrazek[/url]

A tu ostatnie brakuj±ce graciki, przygotowane do podk³adu;
[url=http://images50.foto...66m.jpg]Obrazek[/url]
I w podk³adzie:
[url=http://images40.foto...d2m.jpg]Obrazek[/url]

Tylko nie mówcie nic o spasowaniu zderzaka z przodu bo mnie co¶ rozjebie !! Gdy zderzak nie bêdzie zadarty do góry to miêdzy niego a listwe wsadzisz ca³± rêkê po ¶rodku. Siedzia³em nad tym wystarczaj±co d³ugo; ¿eby siê schowa³ pod listwê tzreba by³o wbijaæ go m³otkiem, a otwory we wzmocnieniu sa rozwiercone na max, bo inaczej w ogóle nie da³o siê go zamontowaæ - otwory byly w zupelnie innych miejscach (ok 3 cm przesuniêcia). Taki ju¿ urok zamiennika, ale kosztowa³ 50 z³ i nie jest nigdzie obdarty :D

Rejestracje te¿ ju¿ poprawi³em i siedzi prosto :D
Witaj, czym sie przejmujesz? nie jest tak ¼le. nie szuka³e¶ u¿ywki w oryginale?Pozdraiam, dobra robota.
 

Ryba 
Wys³any: 2009-09-17, 20:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Szuka³em - ka¿dy obtarty na rogach i ceny od 100 w górê. gdybym chcia³ malowane zderzaki to bym to ola³, ale chcia³em mieæ niemalowane.
 
 

Greg
Wys³any: 2009-09-17, 21:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
sk±d wytrzas³e¶ tak± tablice z przodu?? co musia³e¶ zrobiæ ¿eby tak± dostaæ ? :D
 

Ryba 
Wys³any: 2009-09-17, 21:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Zamówienie grupowe na civicklub.pl; temat "Japan rejestracja". Musisz siê zarejestrowaæ, ¿eby zobaczyæ :D Ju¿e leci kolejna partia zamówieñ :D
 
 

Greg
Wys³any: 2009-09-17, 22:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
dziêkowaæ :D
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-09-18, 21:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Zmieñ te felgi:P
 

Ryba 
Wys³any: 2009-09-19, 16:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Felgi s± wyebane o co chodzi ??

PS. dzi¶ pomalowa³em ostatnie lementy, klapkê wlewu paliwa i tylna listwe :spoko:
 
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-09-22, 17:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
No nic, ka¿dy ma inny gust.Mi siê takie felgi nie podobaj±, tzn ten sposób malowania.
 

Bauer1000 
Wys³any: 2009-09-25, 14:18   
0
UP DOWN
Poczatkuj±cy


Posty: 12
Sk±d: Rumia/Gdynia
bardzo fajnie siê czyta taki temacik, szacunek za jako¶æ szpachlowania, chyba najgorsze co mo¿e byæ w tej robocie
 
 

scorpion1236 
Wys³any: 2009-10-02, 21:17   
0
UP DOWN


Posty: 11
Sk±d: okolice Radomia
naprawdê kawa³ dobrej roboty, jak tylko dostane jak±¶ kasê to szukam jakiego¶ grata i go reanimuje :spoko:
 
 

Coscast
Wys³any: 2009-10-02, 23:49   
0
UP DOWN

Posty: 11
Ryba, czy pistolet speed HP którym lakierowa³e¶ to taki jak na tej aukcji http://moto.allegro.pl/it...d_tanio_fv.html ???Ja chcem kupiæ go sobie do bezbarwnego bo mam evota ale kompresor nie wyrabia+ brak do¶wiadczenia i ci±gle skórka pomarañczy wychodzi. A tego Speed HP kompresor uci±gnie? ona ma zapotrzebowanie na powietrze niby 300l/min. W ogóle da sie tym pistoletem tak przyzwoicie rozlaæ bezbarwny? :)
 

Ryba 
Wys³any: 2009-10-03, 08:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
No dok³adnie taki sam, tylko, ¿e mój jest czerwony i by³ dro¿szy ^^
Na pocz±tku chodzi³ super, teraz niestety ju¿ siê zepsu³ bo daje strumieñ max 4 cm szeroko¶ci. Jak rozkrêcam pokrêt³o od "miot³y" to na góra pozostaje bez zmian, a dó³ pyli :sad: Zderzak muszê robiæ na 6 poci±gniêæ :sciana: Czy¶ci³em ca³ego, rozkrêca³em i dupa nic nie pomaga :mad:

No ale mia³em go 3 lata i uzywa³em amatorsko, wiadomo nie tyle co w normalnej lakierni, ale w wakacje zawsze mia³ ze mn± ciê¿ki ¿ywot - 4 razy w tygodniu co¶ malowa³em (¶rednio).
Jak za t± cenê mogê ¶mia³o poleciæ.
A czy da siê rozlaæ bezbarwny ?? Jak element le¿y to zrobiê nim tak, ¿e z bliska bêdzie idealne lustro, z daleka minimalna, ale naprawdê minimalna morka (Spectral 505 Novol - na prawdê dobry bezbarwny). Natomiast gdy element jest w pionie to takie co¶ mi siê nie uda - nie wiem mo¿e brak mi umiejêtno¶ci/wyczucia - zawsze jak chcia³em lepiej rozlaæ wychodzi³y mi baty :help: Wiêc ola³em sprawê, robiê morkê. Jak du¿± ?? hmm na pewno mniejsz± ni¿ fabryka na Fiacie (porównywa³em); mo¿na powiedzieæ trochê wiêksz± ni¿ powinna byæ - ciê¿ko okre¶liæ, a fot nie mam. Ale poniewa¿ mam tylko gara¿, zawsze muszê polerowaæ - problem znika. Ostatnio malowa³em tanim bezbarwnym i w pionie (zderzaki w³a¶nie, na aucie) i wysz³o mniej wiêcej to samo.

Ja zamierzam kupiæ teraz co¶ lepszego, ale te¿ HP, bo mam ma³y kompresor. My¶la³em o opisywanym ju¿ na forum Devibilis SLG Strating Line :spoko:
 
 

Ryba 
Wys³any: 2009-10-03, 20:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Samochód doczeka³ siê fotek z porz±dnego aparatu w fajnym miejscu :hurra:
Dzi¶ dam tylko 1 "na zachêtê" zrobion± przed gara¿em - nawet tu wygl±da :)

Reszte fot bêdê mieæ jutro jak mi kolega zgra ;)

Tutaj 0 photoshopa czy czegos¶, a te kropki to wyschniêta woda po myjni ^^
 
 

glover
Wys³any: 2009-10-03, 21:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 303
¦liczniutki, nie zapomnij ochrzciæ go szampanem, przecie¿ drugie ¿ycie dosta³ :piwo:
 

Ryba 
Wys³any: 2009-10-04, 20:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Dosta³em dzi¶ fotki :D Jak by kto¶ mia³ obiekcje od razu piszê, 0 fotoshopa tylko dobra lustrzanka, go¶c ktory ma pojêcie, odpowiednie obiektywy i fajne filtry :D
Wybra³em kilka najfajniejszych wed³ug mnie, bo mam tego z 2 razy wiêcej:






I na koniec foto z moim codziennym ¶rodkiem transportu :D


Tylko przy zmniejszaniu w ifran viev siê robi± takie pixele na za³amaniach :nie:
 
 

f_maciej
Wys³any: 2009-10-04, 22:00   
0
UP DOWN

Posty: 174
Jeden z moich kolegów twierdzi³, ¿e z gówna bata siê nie ukrêci, a jednak Ryba, Twoje dzie³o jest tego zaprzeczeniem :D ;) efekt koñcowy jest megaaaa ;) Gdyby ta Hanka by³a moja, rozejrza³bym siê za innym felunkiem, wywali³ te ¿ó³te filtry z lamp i zderzaki w kolor, ale to Twój cyrk i Twoje ma³py ;) Bardzo mi siê podoba ten projekt.
 

front247
Wys³any: 2009-12-31, 00:48   
0
UP DOWN

Posty: 127
Piekna honda i naprawde swietnie zrobiona. A ja tu sie szczypie czy 50l starczy na moto...
Ryba udowodni³es ze mo¿na! :tak: :tak: :tak:
Mam ten sam pistolet :D ,polecili mi go w mieszalni jako najlepszy z najtañszych :D
Szacunek Ryba :tak:
 

Ryba 
Wys³any: 2009-12-31, 11:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Auto daje radê; widok ludzi na ulicy - bezcenny :cool: Od 1 listopada stoi i czeka na wiosnê ;)
W miêdzy czasie doda³em parê rzeczy, ale nie wkleja³em, bo to ju¿ nie ma zwi±zku z lakierowaniem, teraz za to wrzucê :D
Zrobi³em nowe mocowanie do przedniego zderzaka i pasuje ju¿ gut, nie jest podniesiony do góry i lezy prosto:

Wykona³em jak na razie jedyn± w Polsce dok³adkê do tylnego zderzaka przedliftowego :D

Przód otrzyma³ ciemne wnêtrze lamp, równie¿ home, a dok³adniej pivnica made:

No i jeszcze zabudowa na dodatkowy wska¼nik na s³upku - równie¿ wykonanie w³asne:

To nie wszystko, ale pokazujê tylko to co widaæ; ca³y czas co¶ modzê :idea:
 
 

front247
Wys³any: 2010-01-01, 11:20   
0
UP DOWN

Posty: 127
Powiem Ci ¿e,jak siê tym fotkom przypatruje..to widzê(mam nadzieje ze to nie z³udzenie),¿e ten lakierek jak na sprzet i warunki jest bardzo przyzwoity :spoko:
I w ogóle podoba mi sie projekt wizualnie,jest taki klasyczny,bez udziwnieñ i wiesniactwa,2 ³adne kolory które siê pieknie uzupe³niaja- ta czerwieñ i czerñ,naprawde swietne .

Nie dziwiê sie ze siê ludzie ogladaj±,auto zrobione wg mnie ze smakiem.
A jak przyciemni³es te swiat³a z przodu?
Ijeszcze pisa³e¶ ¿e mia³es k³opoty z pasowaniem czê¶æi,...na fotkach widac pieknie wszystko spasowane :)
pozdrawiam
 

Ryba 
Wys³any: 2010-01-01, 12:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
No lakierek faktycznie wygl±da git, wyla³em ³adnie, po polerce mam lusterko nie wa¿ne czy patrzysz z 2 m czy z 30 cm :D To zas³uga dobrego bezbarwnego Spectral 505 :spoko:

Lampy rozklei³em i po zmatowieniu pomalowa³em przód i dó³ odb³y¶nika czarnym lakierem (po³ysk). Te czê¶ci nie odbijaj± ¶wiat³a, wiêc ¶wieci normalnie a wygl±da niespotykanie.

A pasowanie czeegokolwiek w tym aucie to jaka¶ tragedia; nie pasowa³o dos³ownie nic; nawet klapka wlewu paliwa. Do zderzaków zrobi³em w³asne nowe mocowania bo na seryjnych kupa straszna, b³otniki maska - ca³y przód to chyba 3 dni siedzenia, doginania podk³adania podk³adek itp itd, a nie tylko za³o¿yæ i z g³owy, ale fakt pasowanie wysz³o na prawdê dobrze; s± ³adne szczeliny, wszystko proste, maska zamyka siê klikniêciem (nie trzeba rzucaæ) :D No ale trochê to zajê³o.

Teraz czas na jakie¶ lepsze osi±gi, bo jak na razie tylko buczy na prawdê ³adnie. W planach instalacja nitro :) , ¿eby jakos dawa³ao radê :tak:
 
 

front247
Wys³any: 2010-01-01, 13:09   
0
UP DOWN

Posty: 127
Ryba ,ja mam mitsu colta z 94 i tez chce w³asnie lakierek po³ozyc(zmienic),b³akam sie po tych lakierniach,ale juz nerw nie mam i wyglada ¿e sam to zrobie :) ...doda³es mi motywacji,szacunek za to ze w garazu i kompresorkiem 24litry to musial byc hardkor przy malowaniu maski?:spoko:
 

Ryba 
Wys³any: 2010-01-01, 13:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Ja nie wiem o jakim hardkorze mówisz, chyba o ci±g³ym odg³osie kompresora, bo pisa³em ju¿, ¿e nawet jak mam spust ci±gle wci¶niêty to ci¶nienie minimalnie wzrasta,a na reduktorze trzyma ca³y czas zapiête 3,7 bar wiêc prócz wiecznie chodz±cego kompresora i mo¿e braku wyci±gu nie ma wiêkszych problemów :D
 
 

front247
Wys³any: 2010-01-01, 13:30   
0
UP DOWN

Posty: 127
Ryba...wiêc rozwiewasz kolejny mit kr±¿acy na forum....ze do malowania to minimum 100l...ehh.....ciagle sa sprzeczne informacje...jak cz³owiek sam nie kupi i nie przekona sie to nie bedzie pewny.
A jeszcze mam pytanie...jak k³ad³es klar i baze to by³y problemy z paprochami?
pozdrawiam
 

Ryba 
Wys³any: 2010-01-01, 14:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
By³y, ale g³ownie z dworu zawiewa³o, bo drzwi mialem ca³y czas otwarte przy malowaniu. Konieczna polerka ca³o¶ci.
 
 

baqo 
Wys³any: 2010-01-01, 14:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
front247 napisa³/a:
.wiêc rozwiewasz kolejny mit kr±¿acy na forum....ze do malowania to minimum 100l...
front247, pionierem,gwintownic± i brzeszczotem z ¿ab± te¿ da siê zrobiæ centralne. ciekawe czy ty @front247, teraz pos³ugujesz siê takim sprzêtem :D :D . ale tak jak piszesz :mówi siê o malowaniu i o k³adzeniu lakierów ,a to kolosalna ró¿nica.
powodzenia
@ Ryba, ani siê nie obejrzymy ,jak bêdziesz siê chwali³ sprê¿ar± z 200 litrowym zbiornikiem i sata gunem ,bo z tego co ja widzê to lakiernictwo bardzo ciê wci±ga,a lepszy sprzêt by siê przyda³ :spoko:
 
 

Ryba 
Wys³any: 2010-01-01, 15:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
baqo Jak by jeszcze by³o gdzie wstawiæ ta sprê¿are :D Mam pomys³,¿e by kupiæ ten gara¿ na w³asno¶æ bo to zawsze lepiej ni¿ p³aciæ za wynajem. W sumie p³acenia jak p³±cenie, gorzej gdy w ¶rodku zimy wynajmuj±cy powie "id¼ w pizdu"
A pistolet tak czy inaczej kupuje nowy, bo speedway ju¿ nie da³ rady - daje nierówny strumieñ i kupa. Teraz czas na Star EVO - T LVLP 190L/min przy dyszy 1,4 czyli powinno byæ git :D
 
 

front247
Wys³any: 2010-01-01, 17:16   
0
UP DOWN

Posty: 127
baqo jasne ze tak :D :D ,dobry brzeszczot w awaryjnej sytuacji to jest zbawienie. :cool:
Baqo ale przyznaj ze tym sprzetem ³adnie mu wyszlo to..niech bedzie... MALOWANIe....a moze ryba ma talent zajebisty(s±dze ze ma) :spoko:
pozdrawiam

Ryba a tak na marginesie...jakie sa opinie znajomych co widzieli twoje auto,opinie o lakierze?
 

resko
Wys³any: 2010-01-01, 18:49   
0
UP DOWN

Posty: 150
ryba jeste¶ moim guru ¶ledzê twoj± pracê i jestem dumny,¿e s± tacy ludzie jak ty,ja te¿ zacz±³em rozbieraæ moj± maszynê tzn.ford probe gt 2,2turbo z 92roku,mam do zrobienia oba progi wymiana przednich b³otników i drzwi i malowanie ca³ego auta,dopiero zaczynam wiêc daleka droga przede mn±.Te wszystkie prace zamierzam zrobiæ sam w swoim gara¿y.Pozdrawiam
 

Ryba 
Wys³any: 2010-01-01, 19:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Jee jestem s³awny :D
Tak na marginesie ja nie sadze, ¿ebym mia³ jaki¶ talent - to jest po prostu praktyka. Jak zaczyna³em siê w to bawiæ (14 lat) to szlifowa³em szpachle palcami papierem 1200 na mokro i du¿o innych ciekawych rzeczy :fiu: Nie mia³em neta,ani te¿ kogo¶, kto by mi móg³ co¶ powiedzieæ, a w mieszalniach traktowali mnie jak jakiego¶ da³na - co ty tu chcesz ch³opczyku? Teraz jak bym mia³ to robiæ od pocz±tku, to te¿ pewnie by³o by szyciej, bo jestem bogatszy o kolejne do¶wiadczenia. Dlatego chce w wakacje i¶æ do roboty do kogo¶, ¿eby nie traciæ kontaktu z tak± prac± bo na prawdê mi siê podoba - bo daje efekty.
Przyk³adowo masz auto, w którym zrobile¶ remont silnika, zawieszenia hamulcy - jest w stanie ig³a mechanicznym, ale jest poobijane zardzewia³e itp itd i gdzie nie podjedziesz z kim nie gadasz ciagle s³yszysz "o ale z³om pewnie jak kopnê to siê rozleci :D " i to najczê¶ciej z ust laików frajerów :paw: , ¿e nie wiem co by¶ mu powiedzia³ to on i tak wie lepiej mimo, ¿e nawet nie zna zasady dzia³ania. A podje¿d¿aj±c polakierowanym na nowo autem ka¿dy siê zachwyca, s³yszysz "wow, ale fura" mimo, ¿e np. silnik do remontu, zawiesznie puka, hamulcy nie ma - to nikt ju¿ tego nie widzi. A nie oszukujmy siê, ¿e ludzie siê znaj±, bo prawda jest taka, ¿e wiêkszo¶æ to w³a¶nie tacy laicy, o któych pisa³em wczesniej. I je¶li mimo w³o¿onej pracy ci±gle ludzie siê z ciebie nabijaj± czy to po cichu, czy to g³o¶no to to wkurza bo jak udowodnisz takiej mendzie, ¿e mo¿esz wsi±¶æ i pojechac do pary¿a i nic siê nie zepsuje siedz±c np. przy piwie w barze ? No jak?! Nie da siê, mo¿esz mu tylko [...]æ jak siê wkurzysz ^^ To taki mój wywód o wy¿szo¶ci lakiernictwa, nad np. mechanik± samochodow± widzian± oczami przeciêtnego obywatela. Bo ci co maj± pojêcie to doceni± i jedno i drugie i nikt nie powie ci, ¿e je¼dzisz z³omem, je¶li starasz sie go doprowadziæ do jak nalepszego stanu.

A wracaj±c do auta, no to zacznijmy od tego, ¿e wiêkszo¶æ moich znajomych (nie mówie, ¿e wszyscy) to tacy ludzie, o jakich pisa³em wcze¶niej - 0 pojêcia 100% p ierdolenia i wiêkszo¶æ to w ogóle nie s±dzi³a, ¿e ja to skoñczê, albo, ¿e bêdzie wygl±daæ jak kupa. No a po efekcie koñcowym ka¿da jedna menda sie zgasi³a, ale nie ka¿dy potrafi³ co¶ powiedzieæ - niektórzy udawali, ¿e nie widz±, choæ by³o widac, ¿e oczu nie mo¿e oderwaæ i zazdro¶ci, ale wiêkszo¶æ jak zobaczy³a to mowi³a "o ale extra wygl±da" czy cos w tym stylu. Dziewczyny chcia³y, ¿eby pojechac z nimi na miasto, albo chocia¿ je przewie¼æ :spoko: Z bardziej wpadaj±cych w pamiêæ textów to np. "¦wieci siê, ¿e a¿ razi"; "No auto normalnie bayern monachium", "Ale [...]³e¶ swój bolid" - to akurat texty s±siadów z gara¿y, którzy byli ¶wiadkami calej roboty ;) W gara¿ach te¿ mam ju¿ extra pukty reputacji; kazdy mnie zna, pogada itp
Poza tym jak ju¿ wspomina³em, najlepsze s± reakcje na ulicy, jednak to jest niezapomniane przezycie, jak siê jedzie autem, które siê samemu robi³o i ludzie ogl±daj± siê za nim na ulicy, pokazuj± palcami. Czasem jak wsiadasz s³yszysz jak kto¶ idzie i mówi np. do kolegi, do ¿ony "o patrz ale fajna Honda" i mogê powiedzieæ, ¿e dla takich chwil ¿yjê :D

£oo trochê siê rozpisa³em, ale lubie pisaæ g³upoty. Dziêkujê za uwagê :)
 
 

front247
Wys³any: 2010-01-01, 22:32   
0
UP DOWN

Posty: 127
Ryba napisa³/a:
Czasem jak wsiadasz s³yszysz jak kto¶ idzie i mówi np. do kolegi, do ¿ony "o patrz ale fajna Honda" i mogê powiedzieæ, ¿e dla takich chwil ¿yjê :D



To jest kwintesencja,Ryba tym opisem wzbudzi³es moja totaln± sympatie :spoko: ,bo mysle podobnie a i moje otoczenie to laicy i krytykanci,co nie rozumieja jak mozna odnawiac stary zamochód czy moto.
Piekna sprawa.
Ma³o jest takich zapalenców na necie...a moze nie zapaleñców..w sumie normalnych ludzi ,co po prostu cos chca zrobic...a nie tylko gotowe do sklepu kupiæ i na ³atwizne.
A odwalenie takiej hondy to trudna i pracoch³onna sprawa,dlatego nie kazdy moze to zrobic,tym bardziej :spoko:
 

resko
Wys³any: 2010-01-02, 09:35   
0
UP DOWN

Posty: 150
ja te¿ tak my¶lê ch³opaki :spoko: co siê zrobi samemu to cz³owiek wtedy to doceni i wie co ma,w moim przypadku np.kupi³em forda probe do remontu zewnêtrznego specjalnie bo chcê spróbowaæ swoich si³,mam drugie auto na co dzieñ,zreszt± jak bym chcia³ to móg³bym postawiæ probe go blacharza-lakiernika i sprawa za³atwiona ale nie o to chodzi,chcê robiæ to sam bo co¶ trzeba robiæ po pracy w domu,niektórzy id± pod sklep zachlaæ pa³e a ja wolê inaczej spêdziæ czas.Jeszcze nawet nie kupi³em sprê¿arki ani pistoletu ale to nie du¿y problem,resztê rzeczy posiadam ju¿ w swoim garage.[...]³o mnie na tym forum to,¿e du¿o pseudo lakierników pisze,¿e sprê¿ark± 50l.nie da siê lakierowaæ :rotfl: a tu kole¿ka rybka odpirdoli³ extra robótkê sprê¿ark± 24l. :spoko: .Albo teksty typu "kup 100 litrów" :shock: tym to mo¿na pomalowaæ statek,po chuja komu¶ kto chce tylko dla swoich potrzeb u¿ywaæ tego sprzêtu taki kolos?No dobra wiadomo o co chodzi oni siê znaj± najlepiej co nam potrzeba.Pozdrawiam :cool:
 

resko
Wys³any: 2010-01-02, 10:04   
0
UP DOWN

Posty: 150
Ryba móg³by¶ mi doradziæ?Próbowa³em znale¼æ nowe progi do mojego forda probe i niestety chyba ich nigdzie nie ma,tak samo jak reperaturek tylnych b³otników bo lekko ranty pordzewia³y.Z jakiej blachy móg³bym dorobiæ progi?U mnie jest o tyle dobrze,¿e na próg metalowy przychodzi du¿y spojler plastikowy i wiesz wszystko zakrywa no ale robiê dla siebie wiêc trzeba wymieniæ ca³e progi.Pozdrawiam
 

Ryba 
Wys³any: 2010-01-02, 10:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Ja jakies brakuj±ce elemanty dorabia³em z 0,8 ale nadkola to mo¿e lepiej szukaæ jaki¶ uzywek, bo z blachy ciêzko wyprowadiæ takie kszta³ty.
A co do sprê¿arki, ja powiem szczerze wiêkszej mieæ raczej nie bêdê, bo nie ma miejsca. kolor wyszed³ wszedzie ten sam, choæ malowane po elementach, moze dlatego, ¿e to baza niemetaliczna, jak by³o by z metalikiem czy per³± nie wiem, mo¿e by³y by cienie, pasy itp itd, wiêc nie mo¿na generalizowaæ, ¿e siê da na 100%

U mnie po prostu nie ma ani miejsca na nalowanie w c±³o¶ci, bo nie otworzysz drzwi na tyle, ¿eby pmalowaæ wnêki, ani nie ma te¿ miejsca na kompresor 100 czy 300 L.
 
 

resko
Wys³any: 2010-01-02, 10:44   
0
UP DOWN

Posty: 150
powiedz mi czy sprê¿arka 50l.a 25l.to jest jaka¶ du¿a ró¿nica?bo te¿ nie mam du¿ego gara¿u a nie chcê go ca³kiem zagraciæ.Nie wiem jak± sprê¿arkê kupiæ i pistolet do niej
 

Ryba 
Wys³any: 2010-01-02, 10:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Nie wiem nie mia³em do czynienia z 50 L; Ja mam tylko t± swoj± i innymi siê nie bawi³em ;)
A z wielko¶ci± - wiadomo 50L jest 2x wiêksza ;)
 
 

b-rad
Wys³any: 2010-01-02, 12:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
podobno kiedy¶ mój ojciec polakierowa³ "pistoletem" na odkurzacz bok w du¿ym fiacie... podobno te¿ siê da :spoko:



Jeszcze parê takich tekstów i d³ugo na tym forum nie poci±gniesz. Nie trzyma³e¶ nigdy pistoletu w rêce, a siê rzucasz do ka¿dego.Czytaniem praktyki nie nabierzesz. Zluzuj zwieracz :!:
 

front247
Wys³any: 2010-01-02, 14:39   
0
UP DOWN

Posty: 127
b-rad napisa³/a:

Co do hondy to masz ja¶niejsz± maskê i widac rze¼bienie na bokach. Ale jak na takiego sztrucla jest nie¼le.

Gdzie to zobaczy³es? cz³owieku na tych fotach nic nie ma ze jest cos jasniejsze,nikt do tej pory tak nie zarzuci³. Jest ¶wietnie,powiem nawet zajebi¶cie . Na 4 zdjêciu widac wyraznie ze maska jest jasniejsza od nadkola tylko ze to nadkole jest w cieniu...a maska czym dalej od tego miejsca tym jest jesniejsza..po prostu tak jest oswietlone...widac nawet pod szyb± na rancie ze maska ma identyczny kolor jak reszta ;P
Proponuje okulistê,ewentualnie psychologa-nieraz pomaga na kompleksy :spoko:
 

b-rad
Wys³any: 2010-01-02, 14:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Widzê ¿e nie ma sensu w ogóle pisaæ z tob±.... Zmieñ lekarza albo dilera.

Naucz siê czytaæ ze zrozumieniem, a pó¼niej dopiero pisz na forum. Nie napisa³em ¿e siê nie da, lecz efekt jest du¿o du¿o gorszy ni¿ lakierujesz odpowiedni± sprê¿ark±.... Dla mnie to ty mo¿esz sobie szmat± albo wa³kiem "lakierowaæ". Ko³o dupy mi to lata. Takim kompresorkiem nie wyci±gniesz odpowiedniej struktury lakieru. W pistolecie zamiast szczoty bêdziesz mia³ wide³ki i same baty ci polec±.


I zanim co¶ napiszesz proszê ciê przeczytaj mój post kilka krotnie, byæ mo¿e tym razem co¶ wiêcej zrozumiesz...
 

b-rad
Wys³any: 2010-01-02, 14:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
http://images45.fotosik.p...e7ee92816b0.jpg

chocia¿by tutaj, i nie pisz o ró¿nych k±tach bo to akryl jest.

Mo¿e kitowanie pod listwami te¿ jest równe tak ??

Widzê ¿e nastêpne forum schodzi na psy.


Oj szprejowcy szprejowcy.... :rotfl:
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=raUxREWnP7Q
 

Ryba 
Wys³any: 2010-01-02, 15:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Wiedzia³em, ¿e na tym zdjêciu siê opierasz, spójrz na dach, ¿e wygl±da tak samo, na listwê pod lampami - przy znaczku jest taka jak maska, przy pozycji taka jak b³otnik :D albo na 10 innych zdjêæ, chociazby to:
http://images43.fotosik.p...9a305041med.jpg
lub to
http://www.fotosik.pl/pok...625dde9940.html
lub jeszcze to:
http://images43.fotosik.p...35e4806cmed.jpg
Dalej wygl±da, ¿e maska jest ja¶niejsza i przypomina wyp³owia³,a jak na tamtym zdjêciu ? Nie wydaje mi siê :spoko:
Na prawdê nie ma ró¿nicy w kolorze. Kitowanie pod listwami, to nie wiem o co chodzi. Drzwi zw³aszcza lewe s± nie równe, ale o tym ju¿ pisa³em i dok³adnie siê z tym zdagzam.
Po 3 to nie jest akryl.

Nie twierdzê przeto, ¿e pomalowa³em lepiej jak np. by zrobi³ np. baqo w komorze, nie mówiê te¿ ¿e mój kompresor uci±gnie satê czy co¶ innego HVLP co potrzebuje 300 czy 400 L na minutê (dlatego mam HP, teraz chce kupiæ LVLP), nie jestem zawodym lakiernikiem i nie ¿yjê z tego. Pisa³em, ¿e nie mam miejsca na kompesor 200 czy 300 L, ani komory. Zreszt± masz w opisie "project czysto amatorski". Wiêc przeczytaj dok³adnie temat a nie zobaczysz 1 zdjêcie i opowiadasz.
 
 

b-rad
Wys³any: 2010-01-02, 15:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Na wszystkich zdjêcia które ogl±dam maska ró¿ni siê od b³otników, poda³em tylko jedno zdjêcie bo na nim najbardziej to widaæ. Po za tym nie jest ¼le, ale pewne nidoci±gniêcia s± które w sumie mo¿na by³o poprawiæ.... Przyk³adowo te drzwi, dzieñ d³u¿ej kitowania. Do tego kupi³by¶ ¶ciernice za 50z³ i ju¿ masz pro¶ciutkie. Czasami jest tak, ¿e niby proste drzwi lub bok bo przeleceniu d³u¿sz± ¶ciernic± okazuj± siê lekko "pofalowane".


Z tego co pamiêtam jest to akryl 2k tak?


No ale ty lakieruj±c tym kompresorkiem na pewno te¿ masz tak, ¿e jak ci¶nienie schodzi to pó³ elementu lustro, a drugie pó³ lekki baran. Na to nie ma rady i zawsze tak bêdzie. No chyba ¿e lakierujesz jakim¶ pistoletem MINI.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=raUxREWnP7Q
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-01-02, 15:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Na takie durne posty nie warto odpowiadac.
Gdybys da³ mu zarobic zapewne nie byloby lepiej a napewno drozej.
Ale wtedy by pisa³ ze kos super idealnie.
A jakbys znalaz³ jakies miejsca [...] to by powiedzia³ ze i tak masz dobrze bo fura by³a znorana a on i tak j± ³adnie wyprowadzi³.
Przy takich furach wysiada niejeden lakiernik bo nie potrafi ogarn±c ca³osci z dba³osci± o detale lecz jedzie po ca³osci i wydaje mu sie ze jak jest nowy lakier i sie swieci to klient bedzie zachwycony.
Puzniej wychodz± niedorobki.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group