Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
skwaros 
Wys³any: 2009-02-10, 14:33   Pistoler natryskowy Bosch PFS 55
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 51
Sk±d: zpm
cze¶æ wszystkim, je¿eli chodzi o lakiernictwo to jestem lekkim lajkiem, chocia¿ bardzo mnie interesuje lakiernictwo, do tej pory dzia³a³em tylko na sprejach, nawet malowa³em ca³± klapê w golfie mk2 (grafit metalik) i nie powiem bo wysz³o zar±bia¶cie (mam fotki) tylko gorzej z trwa³o¶ci± takiego lakieru, niestety :> .

Przejd¼my do tematu, na naszym rynku pojawi³y siê niedawno pistolety natryskowe firmy Bosch PFS 55, 65 i 105e. Mnie zainteresowa³ ten pierwszy model, jest on najprostszy i przeznaczony do ma³ych i ¶rednich powierzchni. Producent podaje ¿e tak¿e nadaje siê on do malowania elementów samochodu. Posiada regulacje ilo¶ci podawania farby oraz rodzaj strumienia (kreska pionowa czy pozioma itd.). Obs³uguje on lakiery samochodowe, podk³ady, ¶rodki antykorozyjne itd.

Ja chcia³bym go u¿ywaæ czysto amatorsko do swoich potrzeb, poniewa¿ lubiê wszystko robiæ sam przy swoim samochodzie.

Najlepiej jak by siê wypowiedzia³ kto¶ kto posiada taki pistolet :tak: .

http://www.allegro.pl/ite...bosch_fvat.html


P.S.

co najlepiej zastosowaæ na go³± blachê przed na³o¿eniem podk³adu, chodzi mi o jaki¶ ¶rodek antykorozyjny, Corina mo¿e byæ?

s³ysza³em tak¿e o Unikor, ale nie wiem czy mo¿na go k³a¶æ jak jest troszkê rdzy (nie darady ca³ej usun±æ).

pozdrawiam :help:
 
 

marathon 
Wys³any: 2009-02-10, 15:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 34
Z do¶wiadczenia, moje zdanie jest takie, ¿e to siê nie nadaje do lakierowania tym mo¿na zast±piæ wa³ek albo pêdzel. Mia³em takie co¶ oczywi¶cie noname i pos³u¿y³o jeden dziêñ, trzês³o warcza³o i sie zapcha³o, a ja zmuszony by³em wyj±æ pêdzel i lakierow±æ nim blat.
 

skwaros 
Wys³any: 2009-02-10, 15:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 51
Sk±d: zpm
no name to ja te¿ widzia³em za 60z³ ^^ , bosch to nie byle jaka firma, wiêc kto wie ;) .

na stronie producenta s± fajne filmiki pokazuj±cy ten sprzêt w akcji i wywnioskowa³em z nich ¿e mo¿e siê nadaæ :cool:
 
 

marathon 
Wys³any: 2009-02-10, 15:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 34
Stanowczo wola³ bym kupiæ za te pieni±dze ma³± sprê¿arke 24l t³okow± i pistolet z zestawu, sprê¿arka do czego innego mo¿e siê przydaæ i pistolety mo¿na wymieniaæ, ale to tylko moje zdanie.
 

Dawid1989 
Wys³any: 2009-02-10, 16:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
No tak to nie byle jaka firma ale .. to co¶ie nie naddaje sie do malowania aut.. :shock:
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-02-10, 16:30   
0
UP DOWN

Posty: 99
Dawid1989 napisa³/a:
No tak to nie byle jaka firma ale ..



zielony bosch to wielkie g...
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-10, 17:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Za te pieni±dze kupisz inne NONAME'y sprawdzone. Zreszt± i tak na d³ugo nie starczy ¿aden. O pistolach jest epopeja juz napisana. Ale pierwszy raz sie spotykam z pistolem boscha.
_________________
Bart
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-10, 20:27   Re: Pistoler natryskowy Bosch PFS 55
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
skwaros napisa³/a:
zastosowaæ na go³± blachê przed na³o¿eniem podk³adu, chodzi mi o jaki¶ ¶rodek antykorozyjny, Corina mo¿e byæ?

s³ysza³em tak¿e o Unikor, ale nie wiem czy mo¿na go k³a¶æ jak jest troszkê rdzy (nie darady ca³ej usun±æ).

pozdrawiam :help:


Unikoru nie mo¿na k³a¶æ na rdzê,Corinê mo¿na na blachê z grubsza oszyszczon± z rdzy.Zaden z tych podk³adów nie nadaje sie pod szpachlê poliestrow± i podk³ady akrylowe.
Chcesz malowaæ p³oty,czy lakierowaæ samochody?
Na go³± blachê-podk³. reaktywny,trawi±cy lub zmywaj±cy;jak ma na to pój¶æ szpachla, to na reaktywny- podk³. epoxydowy/czekaæ do ca³kowitego zwi±zania poszczególnych warstw/.Pó¿niej szpachla.podk³. akrylowy i lakier.
POszukaj na forum.Tam wszystko jest opisane!!!!!!!! :rotfl: :sciana:

:rotfl: :sciana:
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-10, 20:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
No-limit,""" SZUKAJ"""
 

skwaros 
Wys³any: 2009-02-10, 20:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 51
Sk±d: zpm
No-limit napisa³/a:
Zaden z tych podk³adów nie nadaje sie pod szpachlê poliestrow± i podk³ady akrylowe.


z tego co mi wiadomo to na Corinê mo¿na wszystko k³a¶æ ;P

a nie mo¿na na go³± blachê daæ tylko epoksydowego i potem szpachlówka podk³ad itd.
 
 

gola 
Wys³any: 2009-02-10, 20:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
skwaros napisa³/a:
z tego co mi wiadomo to na Corinê mo¿na wszystko k³a¶æ ;P

a nie mo¿na na go³± blachê daæ tylko epoksydowego i potem szpachlówka podk³ad itd.


to jestes w bledzie tak jak i w przypadku Coriny,tak i epoksydu ;P
a skoro wiesz lepiej,to rob jak wiesz i nie pytaj tutaj :blee:
 

skwaros 
Wys³any: 2009-02-10, 22:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 51
Sk±d: zpm
gola napisa³/a:
skwaros napisa³/a:
z tego co mi wiadomo to na Corinê mo¿na wszystko k³a¶æ ;P

a nie mo¿na na go³± blachê daæ tylko epoksydowego i potem szpachlówka podk³ad itd.


to jestes w bledzie tak jak i w przypadku Coriny,tak i epoksydu ;P
a skoro wiesz lepiej,to rob jak wiesz i nie pytaj tutaj :blee:


mo¿e ty jeste¶ w b³êdzie :devil: .

w nie jednym temacie tutaj no forum piszecie ¿e na go³a blachê najlepiej po³o¿yæ epoksydowy podk³ad.

a co do Coriny to jest wyra¼nie na niej napisane ¿e mo¿na j± malowaæ, sam malowa³em ja akrylowymi i siê trzyma wszystko jak nale¿y
 
 

gola 
Wys³any: 2009-02-10, 22:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
skwaros napisa³/a:
..mo¿e ty jeste¶ w b³êdzie :devil: ...

moze i jestem ... :idea:

skwaros napisa³/a:
a co do Coriny to jest wyra¼nie na niej napisane ¿e mo¿na j± malowaæ, sam malowa³em ja akrylowymi i siê trzyma wszystko jak nale¿y


zapewne ^^ :sciana:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga