Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
iras18
Wys³any: 2009-02-14, 19:58   Lakierowanie du¿ego elementu
0
UP DOWN

Posty: 22
Witam,po raz kolejny potrzebuje od was pomocy mianowicie
Mam do polakierowania du¿± formatkê o wymiarach 1,2mx3,0m
Problem polega na tym ¿e za jednym razem wychodz± smugi,a raz mora
Lakier jest idealnie dobrany dysza w pistolecie Star Evo-t 1,4
U¿ywam lakieru poliuretanowego.
Przy ma³ych formatkach wychodzi wszystko idealnie bez kurzu i lakier siê piêknie rozlewa

Przypuszczam ¿e do takiego elementu potrzebuje wiêkszej dyszy,aby ustawiæ wiêksz± strugê, ¿eby lakier nie zd±¿y³ wyschn±æ przy drugim poci±gniêciu.¶rednio odcinek 3m jedna struga trwa oko³o 25sek. przy czym struga nanoszona na materia³ ma oko³o 15cm.A mo¿e co¶ z moimi umiejêtno¶ciami jest,poniewa¿ wcze¶niej nie lakierowa³em takiego elementu.

Proszê o pomoc,mo¿e wiêksza dysza nie wiem sam,a muszê to zrobiæ idealnie.
 

gola 
Wys³any: 2009-02-14, 20:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
jaki to poliuretan?,moze za malo rozcienczyles,ogolnie poliuretan trzeba wylac,zachowuje sie inaczej jak akryl,ktory rozlewa sie po kilku minutach.Poliuretan jak wylejesz tak praktycznie pozostaje.Ten co ja uzywam (Imron 700 z Dupont-a) schnie bardzo szybko,wczoraj jak lakierowalem calosciowke to bez przerw miedzy warstwami na 3 warstwy.Zaczalem iwata LPH(2 warstwy),ale zaczelo mnie denerwowac bo nie moglem dobrze naniesc lakieru (moim zdaniem iwata jest za wolna do tego) i na 3 warstwe wzialem sate 3000Rp,dobrze przylalem i jest :spoko:
Sprawdz utwardzacz,moze na szybkim lakierujesz,malo rozcienczony poliuretan masz albo za wolny pistolet.Jedno z trzech.
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-14, 21:51   Re: Lakierowanie du¿ego elementu
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
iras18 napisa³/a:
Witam,po raz kolejny potrzebuje od was pomocy mianowicie
Mam do polakierowania du¿± formatkê o wymiarach 1,2mx3,0m
Problem polega na tym ¿e za jednym razem wychodz± smugi,a raz mora
Lakier jest idealnie dobrany dysza w pistolecie Star Evo-t 1,4
U¿ywam lakieru poliuretanowego.
Przy ma³ych formatkach wychodzi wszystko idealnie bez kurzu i lakier siê piêknie rozlewa

Przypuszczam ¿e do takiego elementu potrzebuje wiêkszej dyszy,aby ustawiæ wiêksz± strugê, ¿eby lakier nie zd±¿y³ wyschn±æ przy drugim poci±gniêciu.¶rednio odcinek 3m jedna struga trwa oko³o 25sek. przy czym struga nanoszona na materia³ ma oko³o 15cm.A mo¿e co¶ z moimi umiejêtno¶ciami jest,poniewa¿ wcze¶niej nie lakierowa³em takiego elementu.

Proszê o pomoc,mo¿e wiêksza dysza nie wiem sam,a muszê to zrobiæ idealnie.


Mo¿e rozcieñczasz nitrem?
 

iras18
Wys³any: 2009-02-15, 21:49   Lakierowanie du¿ego elementu
0
UP DOWN

Posty: 22
Dzi¶ to samo lakier piêknie siê rozla³ u¿y³em lepszego pistoletu po polakierowaniu lustro a po wysuszeniu przej¶cia od strug.Kurde sam nie wiem jutro znów spróbuje mo¿e krzy¿owo teraz??Tak w ogóle mam pytanie czy na tego typu zjawiska maj± znaczenie warunki atmosferyczne i temperatura??
A propos rozpuszczalnika jest to specjalny rozpuszczalnik poliuretanowy 1010 do lakierów ICA
Element ma dla przypomnienia 3m na 1,2m lakieruje go na p³asko.Pierwszy raz mam co¶ takiego wcze¶niej nie zdarza³o siê ,ale mo¿e takich du¿ych elementów nie lakierowa³em.
Mo¿e znów co¶ poradzicie?
 

iras18
Wys³any: 2009-02-16, 20:01   Lakierowanie du¿ego elementu
0
UP DOWN

Posty: 22
I co o tym my¶licie ?jaka¶ porada lub wskazówki?
 

gola 
Wys³any: 2009-02-16, 21:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
w tych miejscach,gdzie mowisz ze sa pasy,nie wylewasz zbyt duzo lakieru?Moze to jest przyczyna,moze w tych miejscach wlasnie pompuje lakier bo jest go zbyt duzo i dlatego po wyschnieciu widac pasy?
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-16, 22:00   Re: Lakierowanie du¿ego elementu
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
iras18 napisa³/a:
I co o tym my¶licie ?jaka¶ porada lub wskazówki?


Jaki to kolor?.
 

iras18
Wys³any: 2009-02-16, 22:30   Lakierowanie du¿ego elementu
0
UP DOWN

Posty: 22
Szary wpadaj±cy w niebieski ,pó³matt
RAL 5000,ma to znaczenie?,pewnie ze wzglêdu ¿e jest ciemniejszy i wszystko na nim widaæ?
Mo¿e polakierowaæ po d³ugo¶ci a po tym od razu poprzecznie?
Mo¿e mniej utwardzacza?
Mo¿e jeszcze wiêcej rozpuszczalnika tzn.20-30%?
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-16, 22:38   Re: Lakierowanie du¿ego elementu
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
iras18 napisa³/a:
Szary wpadaj±cy w niebieski ,pó³matt
RAL 5000,ma to znaczenie?,pewnie ze wzglêdu ¿e jest ciemniejszy i wszystko na nim widaæ?
Mo¿e polakierowaæ po d³ugo¶ci a po tym od razu poprzecznie?
Mo¿e mniej utwardzacza?
Mo¿e jeszcze wiêcej rozpuszczalnika tzn.20-30%?


Czytaj @gola .To jest pó³mat.W miejscach za grubo wylanych dostaje po³ysku i jest ciemniejszy.Spróbuj daæ "ciut" mniej lakieru na dyszê.
 

iras18
Wys³any: 2009-02-16, 22:43   Lakierowanie du¿ego elementu
0
UP DOWN

Posty: 22
Lakierowa³em to starem evo-t z dysz± 1,4 s³abo siê rozlewa³ zmieni³em pistolet na bardziej odkurzowy taki za 100z³ :) z dysz± 1,5 przynajmniej siê rozla³ ale smugi po wysuszeniu.
W lakierni by³o:
+temp- 8C
+Wyci±g w³±czony przy suszeniu
,i mo¿e co¶ tu jest nie tak?
Wiem ¿e jak zrobiê teraz bezbarwny na to,to powtórzy te smugi.

Nauka lakierowania to trudna sztuka trzeba siê uczyæ od mistrza, kiedy¶ lakierowali samochody w stodo³ach i wychodzi³y luksus bez py³ku,bez niczego .Mia³em znajomego,ale ju¿ nie ma go na tym ¶wiecie.Bez wódki nie móg³ lakierowaæ.Ludzie przyje¿d¿ali do niego z mercedesami.Normalnie luksus.Ale niestety za pó¿no zacz±³em lakierowaæ ¿eby siê od niego nauczyæ.Bêdê mia³ pytanie co do szkoleñ ale to pó¿niej robota teraz czeka.
Nie mogê daæ za wygran± muszê doj¶æ od czego to jest
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-16, 23:01   Re: Lakierowanie du¿ego elementu
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
iras18 napisa³/a:
Lakierowa³em to starem evo-t z dysz± 1,4 s³abo siê rozlewa³ zmieni³em pistolet na bardziej odkurzowy taki za 100z³ :) z dysz± 1,5 przynajmniej siê rozla³ ale smugi po wysuszeniu.
W lakierni by³o:
+temp- 8C
+Wyci±g w³±czony przy suszeniu
,i mo¿e co¶ tu jest nie tak?
Wiem ¿e jak zrobiê teraz bezbarwny na to,to powtórzy te smugi.

Nauka lakierowania to trudna sztuka trzeba siê uczyæ od mistrza, kiedy¶ lakierowali samochody w stodo³ach i wychodzi³y luksus bez py³ku,bez niczego .Mia³em znajomego,ale ju¿ nie ma go na tym ¶wiecie.Bez wódki nie móg³ lakierowaæ.Ludzie przyje¿d¿ali do niego z mercedesami.Normalnie luksus.Ale niestety za pó¿no zacz±³em lakierowaæ ¿eby siê od niego nauczyæ.Bêdê mia³ pytanie co do szkoleñ ale to pó¿niej robota teraz czeka.
Nie mogê daæ za wygran± muszê doj¶æ od czego to jest


Jeste¶ na forum?.Czym lakieruesz baz±?czy akrylem?Jednowarstwowym?
 

gola 
Wys³any: 2009-02-16, 23:06   Re: Lakierowanie du¿ego elementu
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
No-limit napisa³/a:
...Czym lakieruesz baz±?czy akrylem?Jednowarstwowym?


iras18 napisa³/a:
...U¿ywam lakieru poliuretanowego...

;)
 

iras18
Wys³any: 2009-02-16, 23:07   Lakierowanie du¿ego elementu
0
UP DOWN

Posty: 22
Gola siê ¶mieje ;)
Lakieruje lakierem dwusk³adnikowym poliuretanowym kryj±cym
 

gola 
Wys³any: 2009-02-16, 23:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
nie smieje sie,tylko @no-limit pytal jakim lakierujesz lakierem,a przeciez napisales na samym poczatku.

lakierujesz to na dlugosc czy szerokosc?,moze zakladke robisz nie tak jak nalezy?
 

iras18
Wys³any: 2009-02-16, 23:12   Lakierowanie du¿ego elementu
0
UP DOWN

Posty: 22
Uwa¿asz ¿e lakierowaæ to Starem evo-t ,iwata w400,czy mo¿e badziewiem za 50z³ przynajmniej siê rozleje,te dwa pierwsze s± za wolne a zalecaj± dysze 1,4 ja mam w evo-t nawet 1,5.Ale zanim pusze struge to ona ju¿ wyschnie i wtedy mora od razu bo siê nie rozlewa.Ten cholerny lakier jutro jade i próbuje daæ mniejsz± ilo¶æ lakieru tylko ¿e obawiam siê ¿e ni cholery siê rozleje.
 

iras18
Wys³any: 2009-02-16, 23:14   Lakierowanie du¿ego elementu
0
UP DOWN

Posty: 22
Lakieruje po d³ugo¶ci ,ale mo¿e spróbowaæ najpierw po d³ugo¶ci czyli po 3m strugi a pó¿niej poprzecznie po 1,2m strugi.Tylko ¿eby znów nie daæ za du¿o
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-16, 23:36   Re: Lakierowanie du¿ego elementu
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
iras18 napisa³/a:
Lakieruje po d³ugo¶ci ,ale mo¿e spróbowaæ najpierw po d³ugo¶ci czyli po 3m strugi a pó¿niej poprzecznie po 1,2m strugi.Tylko ¿eby znów nie daæ za du¿o


Masz +8st.C? to pewnie lakier jest gêsty.Jak go rozcieñczasz,to nie kryje?Jak masz mo¿liwo¶c,to podgrzej lakier chocia¿ do 15stC i element równie¿ i k³ad¿ najwiêksz± miot³±,zmniejsz odleg³o¶æ pist. od elementu
i optymalnym wyp³ywem lakieru.Prawdopodobnie odkurz Ci zastyga.Za niska temp..Daj 30% rozciencz.Najpierw w poprzek pó¿niej wzd³o¿.
 

iras18
Wys³any: 2009-02-16, 23:41   Lakierowanie du¿ego elementu
0
UP DOWN

Posty: 22
Tak jutro zrobiê,i dam znaæ.Dziêki
 

iras18
Wys³any: 2009-02-17, 21:25   Lakierowanie du¿ego elementu
0
UP DOWN

Posty: 22
Dziêkuje za pomoc uda³o siê.
Po pierwsze lakierowanie na przemian
Po drugie szeroka miot³a
suszenie w temperaturze otoczenia
du¿o rozpuszczalnika
i co wa¿ne to temperatura lakieru o której nie wiedzia³em podgrzany do 20C i zrobi³ siê rzadki
Podziêkowania dla @gola i @no-limit :D
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-17, 21:28   Re: Lakierowanie du¿ego elementu
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
iras18 napisa³/a:
Dziêkuje za pomoc uda³o siê.
Po pierwsze lakierowanie na przemian
Po drugie szeroka miot³a
suszenie w temperaturze otoczenia
du¿o rozpuszczalnika
i co wa¿ne to temperatura lakieru o której nie wiedzia³em podgrzany do 20C i zrobi³ siê rzadki
Podziêkowania dla @gola i @no-limit :D


Cieszê siê :D
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group