Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
gdulus
Wys³any: 2009-02-15, 20:33   zaprawka , prosze o podpowiedzi i wskazowki
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
jestem nowy na forum wiec witam wszsytkich bardzo goraca, zapoznalem sie z regulaminem i oczytalem sie forum, teraaz zwracam sie do was z prosba o pokierowanie w poczynaniach z lakiernictwem
malowalem juz cale elementy teraz kolej na zaprawki
wiem ze profesjonalnie powinno sie cale dzwi bezbarwny przeleciec ale ja wolal bym zorbic zabrawke , gdy pomaluje cale drzwi to beda wygladaly jak nowe a samochd nie jest nwo ma rysy na okolo , poza tym nie martwie sie ze bedzie widac na sloncy przejcia , jestem w irlandi i tu pada ciagle jest pochmuron i pada duzo , ja nie bede sie wpratrywal z 20 w te drzwi nie musi byc perect nowka fabryk, jednak chce by wygladalo to dobrze, bo samochodem troche jeszcze pojezdza a potem pojdzie a nie dlugo pojdize na sprzedaz

mam ryse na dzwiach i przedarty lakier do bazy od polerki

jak wykonac zaprawke prosze porsze po poinstruowanie
prsze o uwagi i podpowiedzi <nigdy nie cieniowalem> jak baze wycieniowac jak bezbarwny z ktorej storny zaczac jak daleko cieniowac, c
co moge schrzanic , na co uwazac , jakie bledy moge popelnic jako nowicjusz


chce zamtowic 2000 ten opszar tam miejwiecej do kreski zaznaczonej na zdj. reszte zakeich no i zamolowac co trzeba i podcieniowac jak to ladnie zrobic ???
moge wczesniej poczwiczyc na staarej masce - zachowalem ja do celow praktycznych



pytam bo zycie mnie nauczylo zelaznej zasady aby cos zrobic trzeba wiedziec jak to zrobic , pytac specjalistow i sie przygotowac - a nie najpier zrobic a ptem sie pytac co nie tak wyszlo i jak to odkrecic






 

gdulus
Wys³any: 2009-02-16, 18:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
halo ktos mi cos podpowie jak to wycieniowac z kotrej storny do ktorej zaczac z baza sobie poradze ale jak klarem cieniowac ????
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-16, 19:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
na takich drzwiach i robiæ wpy³ki... ciê¿ka sprawa by to dobrze wysz³o... co ci szkodzi ca³e lakierowaæ bezbarwnym - uwierz mi tak jest ³atwiej i pro¶ciej nawet dla lakiernika. Z wpy³kami jest du¿o jeb... przeleæ ca³e drzwi past± matuj±ca z w³oknin± i ca³o¶æ lakierem bezbarwnym, pomijaj±c ju¿ fakt, ¿e tylni b³otnik te¿ siê nadaje do cieniowania w tym przypadku, no ale kto wie mo¿e kto¶ ci w miarê ta baze dorobi...
_________________

 
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-16, 19:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
kalbi napisa³/a:
na takich drzwiach i robiæ wpy³ki... ciê¿ka sprawa by to dobrze wysz³o... co ci szkodzi ca³e lakierowaæ bezbarwnym - uwierz mi tak jest ³atwiej i pro¶ciej nawet dla lakiernika. Z wpy³kami jest du¿o jeb... przeleæ ca³e drzwi past± matuj±ca z w³oknin± i ca³o¶æ lakierem bezbarwnym, pomijaj±c ju¿ fakt, ¿e tylni b³otnik te¿ siê nadaje do cieniowania w tym przypadku, no ale kto wie mo¿e kto¶ ci w miarê ta baze dorobi...


¯eby by³o dobrze, musialby¶ wycieniowaæ siê do 1/3 drzwi i ok.15cm tylnego boku.Chcesz cieniowaæ równie¿ be¿barwnym?.Powiniene¶ zrobiæ tak jak doradza @kalbi,Jak mi przy¶lesz klapkê,która pasuje do tego boku-dorobiêCi na "ostro", ale na ch.j taki wydatek? :D
 

gdulus
Wys³any: 2009-02-17, 10:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
dobra wiec przeleca cale drzwi bezbarwnym ,

a wiec matuje drzwi 1200 cale ,
maluje baza tam gdize jest zdarty lakier do bazy , i ceniuje do srodka z 15 cm. baze a potem na CAOSCI bezbarwny
czy tak bedzie dobrze ???

kalbi napisa³/a:
przeleæ ca³e drzwi past± matuj±ca z w³oknin±

co sie stanie jak nie przelece dzwi ta pasta, , tylko wycienieuje baze a potem na calosc bezbarwnym ??? nie mam pasty matujacej z wloknina jestem w UK i porbowalem wytlumaczy w sklepie ale mi powiedzial ze czegos takiego nie maja wiec nei mgoe tego dostac
po co ta pasta nie moge bez niej baza- cieniowanie - clar calosc
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-17, 11:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
gdulus napisa³/a:
dobra wiec przeleca cale drzwi bezbarwnym ,

a wiec matuje drzwi 1200 cale ,
maluje baza tam gdize jest zdarty lakier do bazy , i ceniuje do srodka z 15 cm. baze a potem na CAOSCI bezbarwny
czy tak bedzie dobrze ???

kalbi napisa³/a:
przeleæ ca³e drzwi past± matuj±ca z w³oknin±

co sie stanie jak nie przelece dzwi ta pasta, , tylko wycienieuje baze a potem na calosc bezbarwnym ??? nie mam pasty matujacej z wloknina jestem w UK i porbowalem wytlumaczy w sklepie ale mi powiedzial ze czegos takiego nie maja wiec nei mgoe tego dostac
po co ta pasta nie moge bez niej baza- cieniowanie - clar calosc


W³óknina i pasta-mniej roboty.Jak zmatujesz papierem bêdzie "malinka"-bardzo dobrze/"lustro"/,ale lepiej bêdziê p1500 pod bezbarwny.15 cm do ¶rodka bêdzie ma³o,chyba ¿e bêdziesz robi³ pistoletem do zaprawek.
 

gdulus
Wys³any: 2009-02-17, 14:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
No-limit napisa³/a:
.15 cm do ¶rodka bêdzie ma³o,chyba ¿e bêdziesz robi³ pistoletem do zaprawek.

bede to robil zasranym chinczykiem 1.5 wiec jak daleko mam wycieniowac
zaranym bo po jednym malowniu kapie mi z niego , a tak go przeciesz wyczyscilem dokladnie , moze nie mozna myc pistoletow najtanszym rozpusczalnikiem ??????

moze ktos podpiwe cieniowac baza te drzwi ??? starczy tak jak na zdieciu zaznaczone do czarnej kreski ??? moze ktos opisac jak to sie robi ???
tez jechac natrzy razy jak przy malowaniu elementu
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-17, 15:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
gdulus napisa³/a:
No-limit napisa³/a:
.15 cm do ¶rodka bêdzie ma³o,chyba ¿e bêdziesz robi³ pistoletem do zaprawek.

bede to robil zasranym chinczykiem 1.5 wiec jak daleko mam wycieniowac
zaranym bo po jednym malowniu kapie mi z niego , a tak go przeciesz wyczyscilem dokladnie , moze nie mozna myc pistoletow najtanszym rozpusczalnikiem ??????

moze ktos podpiwe cieniowac baza te drzwi ??? starczy tak jak na zdieciu zaznaczone do czarnej kreski ??? moze ktos opisac jak to sie robi ???
tez jechac natrzy razy jak przy malowaniu elementu
[url=http://images41.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]


Najpierw wymontuj listwê i klamkê/te¿ trzeba j± polakierowaæ/.Mo¿e byæ do miejsca,które zaznaczy³e¶.1 warstwa lekka /obszar naprawiany/;2-ga warstwa normalna szersza o 15cm /na drzwiach/ i wjechaæ 10 cm na tylny bok;3-cia warstwa na szersza o 15cm od przedniej na dzrwiach i na boku ,z wiêkszej odleg³o¶ci pistoletu od elementu/ok.10 cm/ przy brzegach cieniowania.
 

gdulus
Wys³any: 2009-02-17, 22:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
ile na te moje drzwi rozrobic claru 400 ml na gotowo juz po wymiesznaiu czy 300ml gotowego claru juz wystarczy czyli <200klar +100 utwardzac >
 

baqo 
Wys³any: 2009-02-17, 22:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
kalbi napisa³/a:
¿e tylni b³otnik te¿ siê nadaje do cieniowania w tym przypadku,
no w³a¶nie, a tu taki czerwony flopik. :)
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-02-17, 22:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
gdulus napisa³/a:
300ml gotowego claru juz wystarczy
i to nawet za wiele.
 
 

gdulus
Wys³any: 2009-02-17, 23:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
No-limit napisa³/a:

Najpierw wymontuj listwê i klamkê/te¿ trzeba j± polakierowaæ/.Mo¿e byæ do miejsca,które zaznaczy³e¶.1 warstwa lekka /obszar naprawiany/;2-ga warstwa normalna szersza o 15cm /na drzwiach/

tak sie zrobie

No-limit napisa³/a:
i wjechaæ 10 cm na tylny bok


czyli mam tez cieniowac ten blotnik za drzwiam mad tylnm kolem to znaczy ze bed musial tez malowac clarem caly ten blotnik nad tylnim kolem
a czy moge to zostawic pomalowac krawedz dzwi w uszodzonym miejscu wycnieniowac do srodka i klar na colosci drzwi
 

gola 
Wys³any: 2009-02-18, 00:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
gdulus napisa³/a:
czyli mam tez cieniowac ten blotnik za drzwiam mad tylnm kolem to znaczy ze bed musial tez malowac clarem caly ten blotnik nad tylnim kolem ...


z technologicznego punktu widzenia-Tak
 

gdulus
Wys³any: 2009-02-19, 19:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
no i tak mi wyszlo jestem zzdowolony sczegulnie z tego cieniowania b lotnikia


a dzwi pomalowalem calosciowa ale nie cieniowalem tylniego blotnikia balem sie ze cos sie zwali
ale jest oki


wielkie dzieki za pomoc
  
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-19, 19:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
no spoko, na zdjêciu wygl±da dobrze
_________________

 
 

gdulus
Wys³any: 2009-02-19, 19:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
panowie czy te drzwi zostaly dobrze zmatowione przed maowaniem czy tak wystarczy czy trzeba mocniej zmatowic < tak pytam zebym wiedizla na przyszlosc




_________________

 

barczystyg 
Wys³any: 2009-02-19, 19:57   
0
UP DOWN


Posty: 30
Sk±d: warszawa
zabezpiecz sobie na przysz³o¶æ krawêdzie s±siaduj±cych elementów przed matowieniem ( je¿eli ich nie bêdziesz rusza³) :)
 

gdulus
Wys³any: 2009-02-19, 20:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
oki juz zapisuje do notatnika
ale czy tak staczy czy trzeba trzec mocniej
_________________

 

barczystyg 
Wys³any: 2009-02-19, 21:03   
0
UP DOWN


Posty: 30
Sk±d: warszawa
poszukaj na forum , jest wszystko opisane na ten temat ( masz podane jakimi gradacjami papieru i pod co) ;) pozdrawiam
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-19, 21:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
gdulus napisa³/a:
panowie czy te drzwi zostaly dobrze zmatowione przed maowaniem czy tak wystarczy czy trzeba mocniej zmatowic
nie za dobrze, w niektórych miejscach siê b³yszcz±... poza tym do cieniowania musi byæ idealnie równy mat bez smug bo potem widaæ to pod bezbarwnym!
_________________

 
 

No-limit
Wys³any: 2009-02-19, 22:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
gdulus, Pierwsze podej¶cie-ca³kiem nie¿le. :spoko:
 

mebArth 
Wys³any: 2009-02-20, 17:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
gdulus napisa³/a:
oki juz zapisuje do notatnika
ale czy tak staczy czy trzeba trzec mocniej

Odbite palce pod papierem. Nie mocniej a dok³adniej trza.
_________________
Bart
 
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-02-20, 18:49   
0
UP DOWN

Posty: 349
chyba te dzwi wysz³y ciemniejsze od reszty co
 

gdulus
Wys³any: 2009-02-22, 15:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
kamilbusko napisa³/a:
chyba te dzwi wysz³y ciemniejsze od reszty co


troszeczke jak sie mocno wpatrujesz, ale nie malowalem calych drzwi kolorem, tylko krawedz uszodzona polecialem i cieniowanie . a na calosci klar , moze wiec klar kolor zmienic albo stray lakeir jest juz troszke matowy bo ma przeciez 8 lat a na dzwiach na zdjeicu jest 8 godzinny

czy tak jest ze noywy lakier bedzie troszke inny jak ten stary , nainnych elementach , przesciesz ma 8 lat a czynniki zewnetrzne wplywaja przeciez na lakier
 

gdulus
Wys³any: 2009-02-22, 20:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
panowie jutro biore sie za b lotnik w mojej mazdzzie 6
mam cykora bo to srebro, za 100ml zaplacilem 13 fuli czyli 70 zl , musze zrobic zaprawke, i chcie wycieniowac klar potem

wszytko juz wiem co i jak - chyba ???
ale nie wiem jak usawi c pisotlet - moj pokemon to lvlp 1.5 china
wiem za malo barow 1-1.2
czy mitla na maxa , farba na maxa ???


blotnik nie moze sie do czekac - ja tez ;)
to moje 4 podejscie do malowanie - jak nie wyjdzie bedziem dumac co tu dalej
 

gola 
Wys³any: 2009-02-22, 20:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
gdulus napisa³/a:
...musze zrobic zaprawke, i chcie wycieniowac klar potem
...


prosciej dla ciebie bylo by polakierowanie tego blotnika bezbarwnym na calosci,tym bardziej ze nie musisz samochodu oklejac bo zdemontowany.
 

gdulus
Wys³any: 2009-02-22, 21:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
gola napisa³/a:


prosciej dla ciebie bylo by polakierowanie tego blotnika bezbarwnym

prosciej ale chcie sie nauczyc cieniowac,
bo jak juz bede umial to bedzie mi wtedy prosciej pomalowac kawalek elementu niz calosc < zaoszczedzie czas na przygotowywanie calego elementu oraz farbe >ten lakier org mazdy jest polozony tak idealnie lustor 100 % zero morki , tak misie nie uda , wiec wole potem polerowac tyko kawalek niz calosc, jak nie wyjdzie to , zawsze potem moge zmaotwic i walnoac clar na calosc
ale chce sie nauczyc cieniowac
 

gdulus
Wys³any: 2009-02-22, 21:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
cz moze ktos mi wytlumaczyyc co to jest "pasta matujaca" cos podczytalem ze zamiast matowienie zprzeciera sie nia lakier i sam maotwiej
jak co to sie robi , <tylko naniesc , a potem splukac , czy umyc element ????
, ile ta pasta kosztuje
jak sie nazywa po anglieksu
_________________

 

zed
Wys³any: 2009-02-22, 21:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
http://cgi.ebay.co.uk/BRA...%3A1|240%3A1318

troche pasty bierzesz na wloknine szara i caly element matujesz ta wloknina potem zmywasz wszystko i gotowe
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-02-22, 22:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Ale,jak mawiaj± fachowcy znaj±cy(ponoæ) temat,pasta do matowania wymaga niez³ego wyczucia w paluszkach,coby nie narobiæ fal Dunaju,¶wietnie natomiast nadaje siê do matowania wewnêtrznych powierzchni pokryw i drzwi,to wiem z autopsji.Mo¿e próbê wykonaj w takim miejscu...
 
 

gdulus
Wys³any: 2009-02-22, 22:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
co to jest wloknina szara - jak to sie nazywa po angielsku
czy moge wziasc ta paste na scierke i tymprzeleciec po zderzaku
zed napisa³/a:
i caly element matujesz ta wloknina potem zmywasz wszystko i gotowe

czyli
matuje tak jak piepieem sciernym , czy poporstu tak jak bym mial zmyc talerz - czyli przetrzec tylko dookool i basta ??? czy trzec dluzej
 

gola 
Wys³any: 2009-02-22, 22:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
jacenty 741 napisa³/a:
,pasta do matowania wymaga niez³ego wyczucia w paluszkach,coby nie narobiæ fal Dunaju...


a to niby jakim sposobem maja te fale powstac :)

gdulus napisa³/a:
co to jest wloknina szara - jak to sie nazywa po angielsku
czy moge wziasc ta paste na scierke i tymprzeleciec po zderzaku
matuje tak jak piepieem sciernym , czy poporstu tak jak bym mial zmyc talerz - czyli przetrzec tylko dookool i basta ??? czy trzec dluzej


wloknina to scotch brite,na scierce nie polecam bo nic nie da,matujesz tak jak papierem sciernym starajac sie nie dociskac zbyt mocno aby nie porobic sladow matowania.
 

zed
Wys³any: 2009-02-22, 22:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
http://cgi.ebay.co.uk/ws/...LDER:SIMPLEITEM
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

gola 
Wys³any: 2009-02-22, 22:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
http://cgi.ebay.co.uk/ws/...57#ht_500wt_924
rozciencalnik do cieniowania ;)
 

gdulus
Wys³any: 2009-02-23, 07:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
gola napisa³/a:
rozciencalnik do cieniowania ;)

JUZ JEST cieniowalem nim blotnik cifa :spoko:

ZED
A TY TO W AGLI JESTES ?? A SKAD JAK MOZNA Z ZAPYTANIEM
I ROBISZ GDZIES PRZY LAKIERCE ?? MOZE PRZYJDE NA PRAKTYKE :>

PS ale mnie te lakierowanie w ciaga,
tyle radosci jak cos ladnie wyjdzie

NO ALE DZIS TO ZOBACZYMY ILE BEDZIE ZLOSCI JAK SREBERKO SPITOLE
po robocie wrzuce fotki
 

zed
Wys³any: 2009-02-23, 08:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
gdulus napisa³/a:
A TY TO W AGLI JESTES ??

nie ,ale czasem grzebie troche na e bayu ;)
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-23, 15:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
jacenty 741 napisa³/a:
Ale,jak mawiaj± fachowcy znaj±cy(ponoæ) temat,pasta do matowania wymaga niez³ego wyczucia w paluszkach,coby nie narobiæ fal Dunaju
past± matuj±c± nie zrobisz fal Dunaju!! Fale Dunaju mo¿esz narobiæ jak matujesz podk³ad rêk± i mog± zostaæ ¶lady po palcach
_________________

 
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-23, 15:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
jacenty 741 napisa³/a:
¶wietnie natomiast nadaje siê do matowania wewnêtrznych powierzchni pokryw i
to te¿ nie za dobry pomys³ - do wnêk u¿ywam samej w³ókniny na sucho, bo jak siê zamoczy wewnêtrzn± str maski to trzeba z godzinke po¶wiêciæ na osuszanie z wody!!
_________________

 
 

gdulus
Wys³any: 2009-02-23, 15:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
panowie po polozeniu podkladu ile musze czekac na to rzeby go obrobic i malowac ,
elemennt susze przy piecyku , podkad bez utwardzacza z godz wystarczy przy piecyku w cieplej temeraturze
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-23, 16:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
gdulus napisa³/a:
podkad bez utwardzacza
to co to za podk³ad?? i na co go k³ad³e¶?
_________________

 
 

gdulus
Wys³any: 2009-02-23, 17:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
co jest grane
zaraz wpadne do tego sklepu
to jaki powinienn byc ten podklad
chcialem podklad i mi kolo mowi czy z utwardzaczem czy bez
no to do niego ze za minute mui powiem i wale na zapleecze tylnym wejsciem do tego sklepiku gdzie koles farby miesza i rozrbia - znam go bo mnie uczyl jak malowac na jakiejsc beczce po rozupszczalniku i sie go pytam
a on ze jak
jak maluje pol elementu a nie caly to zebym walil tym bez utwardzacza a ja do niego ze kiedy brac z utwardzaczem a on ze jak maluje caly element wiec kupilem bez utwardzacza
mowil tez ze po godzinie bede mogl na niego klasc color a z utwardzaczem MUSZE CZEKAC DO NASTEPNEGO DNIA - PRAWDE MOWIL ???
 

gdulus
Wys³any: 2009-02-23, 20:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
halo,
_________________

 

grzechu280 
Wys³any: 2009-02-23, 21:17   
0
UP DOWN
Grzechu280

Pomóg³: 1 raz
Posty: 102
A ten podk³ad z utwardzaczem te¿ mo¿esz pomalowaæ element do po³owy!. Nic nie stoi na przeszkodzie!.
 

adam12
Wys³any: 2009-02-23, 21:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
a ten podk³ad bez utwardzacza to w spreyu czy na pistolet?? ciekawy temat. nigdy nie stosowa³em takiej techniki mo¿e sie co¶ dowiem i przyspiesze zaprawki
 

gdulus
Wys³any: 2009-02-23, 21:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
bez utwardzacze rozlewasz go z ropuszczalnikiem 2:1 i gotowe sru na element
_________________

 

gdulus
Wys³any: 2009-02-24, 19:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
panowie wczoraj srebro mnie pokonalo , , byly cienie jak kladlem farbe i wogole miala zupelnie inny odcien w miejsscu gdzie byl podklad i zupelnie inny w miejscu gdzie byl nalozony na orginalny kolor wiec lalem i lalem az sie przelolo i sie boczek poplakal i ja sie poplakalem ;)
ale dzis juz nie przelewalem polozylme mniej zeby nie pociekla farba i jak wyschla to byl idealny kolor bez cieni

- oczywiscie musiala wpasc prucha a ja ja palcem a farba swieza i zosal odcisk ale niech bedzie
narazie zostawiam tak jak sie przyrysuje nastepnym razem to sie poprawi ;)

cienioowalem i baze i clar - dla mnie nawet wyszlo
a wy co o tym myslice ???







 

marathon 
Wys³any: 2009-02-24, 20:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 34
Gdulu sty to chyba fotografie studiowa³e¶ bo nic nie widaæ, a gdzie malowa³e¶ :spoko:
 

gdulus
Wys³any: 2009-02-24, 22:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
przod malowalem blotnika
na srodku bylo wycieniowane baza i clarem
 

gdulus
Wys³any: 2009-02-24, 22:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
marathon napisa³/a:
Gdulu sty to chyba fotografie studiowa³e¶ bo nic nie widaæ, a gdzie malowa³e¶ :spoko:


juz zapodaje cos lepsze wedle zyczenia kolego





kliknij foto by powiekszyc


  
 

kalbi 
Wys³any: 2009-02-24, 22:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
gdulus napisa³/a:
juz zapodaje cos lepsze wedle zyczenia kolego
te¿ nic nie widaæ za bardzo... ale có¿ mo¿e jak nie widaæ tzn. , ¿e jest dobrze :P
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga