Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
lukatoni
Wys³any: 2009-03-08, 00:47   POMOCY-Zaprawki wiosenne.
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam wszystkich

Idzie wiosna,wiec czas na zaprawki lakiernicze po zimie.Do pomalowania w swojej tigrze mam fragment tylu,drzwi i b³otnika.Wszystko pieknie tylko nie wiem dokladnie jak sie do tego zabrac,na chwile obecna tak bym to zrobil:

-czyszcze z rdzy na sucho papierem 120
-odt³uszczam i klade szpachle
-gdy wyschnie szlifuje papierem 200 i 400 na sucho
-k³ade podk³ad 3 warstwy (cienka,grubsza i grub±)
-matuje podk³ad papierem 600 na mokro
-od³uszczam i maluje

I teraz pytania:
1.Czy stary lakier (patrz zdjêcie tylu samochodu) musze zdzierac recznie czy da rade z tarcza z papierem i szlifierka? moze jakis usuwacz lakierów w sprayu?
2.W przypadku drzwi i blotnika nie chce malowac calego elementu,tylko miejscowo, czy przejscia warst lakieru mozna usunac specjalnym rozpuszczalnikiem do cieniowania,trzeba polerowac,u¿yc drobno ziarnistego papieru?
3.Czy ten nowo polozony lakier trzeba bedzie polerowac?Jesli tak to czym?

Chce to zrobic sam,bo samochod idzie na sprzedaz,a tyle juz wydalem na jego naprawy,ze szkoda mi teraz na lakiernika,a chce zeby ladnie wygladal.

Z gory bardzo,bardzo dziekuje za pomoc,wszystkie sugestie mile widziane.

Pozrawiam,£ukasz.



 

siwus2007 
Wys³any: 2009-03-08, 02:45   
0
UP DOWN


Posty: 194
chyba jakis reaktywny podk³adzik przed szpachl± by sie przyda³...
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-03-08, 09:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Ja zdecydowanie nie pozujê na specjalistê,tutaj jestem tylko ma³y Miki,ale piszesz,¿e nie wiesz,jak to zrobiæ, a jednocze¶nie chcesz,¿eby ³adnie wygl±da³a do sprzeda¿y.Immposible... :nie: Dopóki siê za to nie we¼miesz,to wydaje siê proste,a pó¿niej pojedziesz do warsztatu,¿eby po Tobie poprawili.Ato boli...
 
 

lukatoni
Wys³any: 2009-03-08, 09:23   
0
UP DOWN

Posty: 2
Tzn.malowa³em ju¿ kilka elementów karoserii,progi,tylna klape w innym samochodzie,kiedys skuter i by³o git.
 

pietka81
Wys³any: 2009-03-08, 09:29   
0
UP DOWN

Posty: 25
moim zdaniem bez przelakierowania ca³ego b³otnika i drzwi nic nie wyjdzie. narobisz tylko plam i bedzie gorzej wygl±daæ ni¿ jest teraz.ale decyzja nale¿y do ciebie bo to twoje auto :)
 

gizbern 
Wys³any: 2009-03-08, 12:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
Je¶li zdzierasz rdze to na go³± blachê przyda³ by siê podk³ad antykorozyjny,przynajmniej ja tak robiê.
B³otnik na tym Opelku da siê pocieniowaæ "na rozkurz",drzwi niestety trzeba malowaæ w ca³o¶ci.
Zdzierania ca³ego lakieru to ja tutaj nie widzê.Spróbuj zmatowiæ oryginalny lakier papierem ¶ciernym na klocku i w miejscu uszkodzenia daæ podk³±d wype³niaj±cy.

Czy ten nowo polozony lakier trzeba bedzie polerowac?Jesli tak to czym?
To wszystko zale¿y od Twoich umiejetno¶ci jak po³o¿ysz nowy lakier
i jak± strukturê ma stary lakier.
 
 

Giezet 
Wys³any: 2009-03-08, 13:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 123
Sk±d: Krosno
Witaj. Auto na zdjeciach nie wygl±da tragicznie, prawie tego nie widac. Moim zdaniem wyj¶cia masz dwa:
a) nie przejmujesz sie tym, opu¶cisz ze 200-300 z³ przy sprzedazy, i bedziesz mia³ problem z g³owy,
b) mimo wszystko "utopisz" jeszcze kilka setek, i na pewno juz ich nie odzyskasz...Dlaczego?
Nie jestem lakiernikiem (jeszcze ;) ), ale pracuje w takim warsztacie blisko rok, i moge stwierdziæ (nie obra¿aj±c Cie), ze w domowych warunkach przy niewielkim do¶wiadczeniu NIGDY efekt koñcowy Cie nie zadowoli w 100%. Tak, jak którys kolega wyzej pisa³ auto raczej na pewno bedziesz musia³ oddac do warsztatu, a wtedy bedziesz buli³ za swoje b³êdy, i dodatkowo za us³uge.
N.p mój szef nie uznaje czegos takiego jak zaprawka (tu w sensie lakierowania kawa³ka elementu takiego jak np. b³otnik, jedne drzwi, etc, bo to praktycznie jest niewykonalne na "0")
Je¿eli a¿ tak Ciê to razi to radzi³ bym Ci to zostawic u jakiegos lakiernika, i zrobiæ to raz, a dobrze.
A tak na serio to cena za tak± us³uge jest nie proporcjonalna do wartosci tego auta, i ceny za jak± go sprzedaz (tym bardziej, ze piszesz, ze dosc juz utopi³es w niego)
Ja na Twoim miejscu (jak pisa³em wyzej) opu¶ci³ bym pare z³, i wszyscy beda zadowoleni.
Powodzenia.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group