Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
siwus2007 
Wys³any: 2009-03-13, 13:23   Akryl
0
UP DOWN


Posty: 194
Z krórej firmy akryl (bia³y) bedzie najlepszy:

-Profix
-Max Mayer
-Glasurit
-Novol

Na Duponta, Standoxa, SH mnie nie stac narazie wiec szukam tanszej alternatywy. Zw³aszca ze bede pewnie poprawia³ nie raz bo na b³edach cz³owiek sie uczy:P

Tak poza tym zastanawia mnie czy moge mieszac produkty róznych firm?
Tzn. czy moge uzyc pod. reaktywnego novola a na to podk³ad akrylowy profix, PZP novol podk³ad profix, albo podl³ad novol a lakier profix. Co do dodatków uelastyczniajacych to raczej chyba powinien byc tak jak utwardzacz tej samej firmy co lakier do którego go dolewamy tak mi sie wydaje.
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-13, 16:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Stary...ale ceny akryli sa podobne wszystkich firm i jest roznica 10,20 z³ na litrze. Jak Cie nie stac? Glasurit jest drogi jak ch.... Co ty porównujesz glasurita do Profixa.... Niebo a ziemia. Zreszta nie wiem czy znajdziesz gdzie¶ akryl.....u mnie w okolicy juz nie ma akryli wcale. (4 mieszalniki).
_________________
Bart
 
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-03-13, 17:34   
0
UP DOWN

Posty: 99
Akryle s±, ale trzeba uwa¿aæ na tych co proponuj± ni¿sz± cenê i daj± zamiast akrylu poliuretan. U mnie w jednej mieszalni tak robi± (cena 20 z³ ni¿sza ni¿ w drugiej).
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-03-13, 17:38   
0
UP DOWN


Posty: 194
Dlatego pytam bo niewiem. U mnie sa akryle profix po 130zl za kpl a MM za 190z³ kpl wiec nie jest to kwota 10 czy nawet 20 z³ róznicy... Novola mog³em miec w tej cenie co profix
 
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-03-13, 17:43   
0
UP DOWN


Posty: 194
Pozatym o Glasurit i MM wcale nie wypowiadaja sie jako o niebie... wiec nie znajac ceny zapyta³em
 
 

gola 
Wys³any: 2009-03-13, 21:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
zdenek_zdenek napisa³/a:
Akryle s±, ale trzeba uwa¿aæ na tych co proponuj± ni¿sz± cenê i daj± zamiast akrylu poliuretan. U mnie w jednej mieszalni tak robi± (cena 20 z³ ni¿sza ni¿ w drugiej).

co wcale nie oznacza ze ten drugi jest w jakis sposob gorszy jakosciowo anizeli ten pierwszy ;)
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-03-13, 21:14   
0
UP DOWN

Posty: 99
gola, ale je¿eli wciskaj± ci novola albo inne g to ju¿ inna bajka (nie mówie o DP), a handluj± Spies Heckerem, który w moim odczuciu te¿ nie jest najlepszy chyba ¿e maj± tam kijowego koloryste.
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-03-13, 21:42   
0
UP DOWN


Posty: 194
Gola jaki bia³y akryl (czy tez pliuretan) mi polecisz tani mozliwy w urzytku i który pokryje w miare dobrze. Bedzie to lakier do nauki na moim samochodzie (jesli próbne natryski bêd± wychodzic na starych elemetach). Puki co trenowa³em tylko z renolakiem ale niewime jak to sie ma do akrylu bo moze ca³kiem inna bajka i neima co nawet z renolakiem czasu tracic na same cwiczenia.
 
 

gola 
Wys³any: 2009-03-13, 22:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
nie znam cen w polsce lakierow akrylowych czy tez poliuretanowych.Nie znam tez jakosci novola czy rm-a o ktorych tutaj mowa.
Moim zdaniem lakier poliuretanowy z DP nie rozni sie niczym innym jak cena (biorac pod uwage tylko aspekty wizualne oraz aplikacje) od akrylu tego samego producenta.
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-03-14, 00:25   
0
UP DOWN


Posty: 194
Czesto pracujesz na poliuretanach?
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-14, 12:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
gola napisa³/a:
nie znam cen w polsce lakierow akrylowych czy tez poliuretanowych.Nie znam tez jakosci novola czy rm-a o ktorych tutaj mowa.
Moim zdaniem lakier poliuretanowy z DP nie rozni sie niczym innym jak cena (biorac pod uwage tylko aspekty wizualne oraz aplikacje) od akrylu tego samego producenta.

Latwiejsza aplikacja,krycie na 1,5 warstwyi szeroka gama doboru rozcieñczalników i utwardzaczy/Równie¿ proporcji./ :)
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-03-14, 13:40   
0
UP DOWN


Posty: 194
No-limit , jakich firm poliuretany mi polecisz bo widez ze co¶ tez o tym wiesz:) Nie daje mi spokoju dlaczego nadal akrylami sie lakieruje skoro poliuretany sa lepsze??? Czyzby jakies normy unijne czy wada poliuretanu?
[/b]
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-14, 15:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Poliureatn to przemys³owka na ciezarówki, traktory, kombajny. Wszytsko juz wiesz?
_________________
Bart
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-14, 15:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
mebArth napisa³/a:
Poliureatn to przemys³owka na ciezarówki, traktory, kombajny. Wszytsko juz wiesz?

Nie wszystko.Zgadzam siê z @mebem,¿e to przemys³ówka.ale DP du¿o lepsza jako¶ciowo ni¿ akryl w tanich systemach. :spoko:
 

gola 
Wys³any: 2009-03-14, 19:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
Poliureatn to przemys³owka na ciezarówki, traktory, kombajny. Wszytsko juz wiesz?

co nie oznacza ,ze nie mozna nia lakierowac osobowek,i ze jest gorsza jakosciowo od akrylu.
Oczywiscie nie u wszystkich producentow.
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-14, 19:45   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
gola napisa³/a:
mebArth napisa³/a:
Poliureatn to przemys³owka na ciezarówki, traktory, kombajny. Wszytsko juz wiesz?

co nie oznacza ,ze nie mozna nia lakierowac osobowek,i ze jest gorsza jakosciowo od akrylu.
Oczywiscie nie u wszystkich producentow.

@ :spoko:
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-04-04, 23:59   
0
UP DOWN


Posty: 194
Z poliureatnami postepuje sie tak samo i z tymi samymi dodatkami jak w przypadku akryli? Czy dodatki do akrylów moga byc do poliuretanów? A co do postepowania g³ównie chodzi mi o cieniowanie a o dodatki uelastyczniajace i pzp???
 
 

gola 
Wys³any: 2009-04-05, 00:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
siwus2007 napisa³/a:
Z poliureatnami postepuje sie tak samo i z tymi samymi dodatkami jak w przypadku akryli? Czy dodatki do akrylów moga byc do poliuretanów? A co do postepowania g³ównie chodzi mi o cieniowanie a o dodatki uelastyczniajace i pzp???

wszystko to definiuja karty techniczne.
Ja pracuje na DP i wszystkie "dodatki" o ktore ci chodzi sa takie same w akrylu jak i poliuretanie.
 

siwus2007 
Wys³any: 2009-04-05, 23:07   
0
UP DOWN


Posty: 194
oki wiec w wiekszosci przypadków powinno byc tak samo... Tylko pewnie dodatki musza byuc tej samej firmy co lakier
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group