Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Neonis 
Wys³any: 2009-09-20, 16:33   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Mam pytanie do ludzi (miêdzy innymi do autora tematu), którzy skombinowali sobie sami tego typu sprê¿arkê z agregatu:

Jak mogê zrobiæ presostat, czyli wy³±cznik ci¶nieniowy (je¶li ci¶nienie zejdzie poni¼ej X to presostat w³±cza sprê¿arkê, a je¶li ci¶nienie przekroczy Y to wy³±cza sprzêt.)?
Podobno mo¿na ze starego termostatu z lodówki... A czy znacie jakie¶ inne, nawet prowizoryczne mo¿liwo¶ci?
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-09-20, 17:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
http://www.allegro.pl/sea...tring=presostat
:spoko:
 

Neonis 
Wys³any: 2009-09-22, 14:50   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Cytat:
Jak mogê zrobiæ presostat
 

Asellus5
Wys³any: 2009-09-22, 22:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Nie wiem jak mozna mozna zrobic pretostat! ja swoj kupilem w leroy merlin na niecale 50 zl! Ta cena nie jest warta zachodu kombinowania,poza tym to bardzo powazne i odpowiedzialne urzadzenie!!
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-09-23, 09:05   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Ja ju¿ jestem po wszystkim, kompresorak dzia³a i najg³o¶niejsze jest w³±czanie siê presostatu , a reszta pozostaje milczeniem ;) moje spostrze¿enia s± nastêpuj±ce po budowie wersji testowej: wyj¶cie z kompresora musi byæ ustawione poziomo lub najlepiej w dó³, ¿eby skropliny nie wraca³y do sprê¿arki tylko sp³uwa³y sobie gdzie tam chcemy. Mo¿na zastosowaæ "ch³odnicê" powietrza, przez zrobienie z przewodu powietrznego zwyk³ej spirali, w której powietrze bêdzie stygn±æ, a skropliny sp³ywaæ na dó³, i spostrze¿enie kolejne... ciiiisza.... ca³o¶æ umie¶ci³em w starej obudowie po komputerze, wpasowa³o siê nie¼le... trzeba jeszcze zwróciæ uwagê na dobr± jako¶æ opasek, bo potrafia strzelaæ zanim z³apie siê szczelno¶æ... aaah i jeszcze jedna rzecz, zamiast trójników typowo do pneumatyki, polecam z³±czki do instalacji CO w systemie PEX lub AluPEX... ja mialem takie na stanie, a wydaje mi siê¿e s± tañsze ni¿ pneumat.

A co do zrobienia presostatu to obawiam siê, ¿e gra nie warta ¶wieczki.
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Asellus5
Wys³any: 2009-10-09, 21:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Foto Lobo foto :>
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-10-12, 09:29   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
A¿ wstyd tego potworka pokazywaæ... ale pomyslê... ;)
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-10-23, 09:08   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Troche zakurzona maszynka do mielenia powietrza...



Wykorzysta³em presostat ze starego kompresora t³okowego, odwadniacz z zatartego kompresorka MAR, butle po ga¶nicy (aluminium, plus w planach jest jeszcze jeden zbiornik) do tego sprê¿areczka o mocy o ile siê nie mylê 130W, wszystko w obudowie od komputera... docelowo wszystko zabudowane...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Neonis 
Wys³any: 2009-10-23, 18:09   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Witam,
Chcia³em siê podzieliæ swoim pomys³em (nie gañcie mnie je¶li takowy ju¿ kto¶ opublikowa³):
Zamiast kupowaæ drogiego presostatu (w celu utrzymania sta³ego ci¶nienia) mo¿emy siê wyposa¿yæ w tak± pneumatyczn± koñcówkê, która po prostu wypuszcza powietrze gdy ci¶nienie w uk³adzie przekroczy pewn± warto¶æ (3 atm, 4 atm... ró¿ne do wyboru s±). Poprostu syczy gdy jest za du¿e ci¶nienie, a nie wy³±cza jak presostat :)
Kosztuje ona nieca³e 20z³...

PS: Oczywi¶cie kupuj±c takie co¶ nie traktujmy tego jak reduktora - kupujemy sobie np na 3 atm (tak jak ja mam), a dodatkowo reduktor, za pomoc± którego bêdziemy manipulowaæ ci¶nieniem wyj¶ciowym.
 

shadow 
Wys³any: 2009-10-23, 19:16   
0
UP DOWN

Posty: 30
Witam - nie wiem czy to ma sens taki zawór upuszczaj±cy powietrze - bo bêdzie sycza³ g³o¶no i denerwowa³ co chwile a wy³±cznik ci¶nieniowy stosowany w bodaj¿e hydroforach kupi³em ostatnio za 24 z³ - zaskoczy³a mnie ta cena bo w innych castoramach ten sam kosztuje ponad 35
ale i tak warto
Niedawno skoñczy³em budowê drugiego lodówkowca tym razem mialem za³ozenie zeby by³ bardziej mobilny i wsadzi³em go do obudowy po komputerze :) podobnie jak LoboLoko
Z tym ze mam butle po 6kg ga¶nicy 2 odwadniacze - jeden od razu przy agregacie a drugi razem z reduktorem na wyjsciu do tego 2 manometry (cisnienie w butli i na reduktorze) i z³±czki trójniki do pneumatyki (niestety drogie a przyznam siê ze jest ich tam trochê)- agregat siê rzadko w³±cza i nie grzeje siê tak jak przy 1kg. (kiedy¶ mia³em 1kg). Ogólnie moim skromnym zdaniem dobrze zrobiony lodówkowiec jest idealny do aerografu i przewy¿sza niejedna fabryczna konstrukcjê -jest cichy i wydajny
pozdrawiam
 

Neonis 
Wys³any: 2009-10-24, 12:57   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Zgadzam siê z tob±: lodówkowce s± naprawdê doskona³e, zw³aszcza, je¶li robimy je samemu: sami wówczas decydujemy o wszystkim - od pojemno¶ci zbiornika wyrównawczego, umieszczeniu i typie zaworów, ilo¶ci manometrów po kolor, ilo¶æ wgnieceñ i zadrapañ na poszczególnych elementach....

Wracaj±c do zaworu upuszczaj±cego powietrze: wcale nie syczy a¿ tak g³o¶no, w ka¿dym razie mi to wcale nie przeszkadza :)
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-10-26, 08:03   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Z tym zaworem to kwestia gustu... ja lodówkowca zrobi³em ¿eby by³ jak najbardziej cichy, wiêc dodatkowe syczenie by³oby nie na miejscu, ale jak komu¶ nie przeszkadza to syczenie, oraz to ¿e sprê¿arka ci±gle mieli to jest to rozwi±zanie do wyko¿ystania...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

kkk
Wys³any: 2009-11-17, 22:35   
0
UP DOWN

Posty: 22
Sk±d: Zgierz
Witam! Równie¿ posiadam podobne "cudo" - zdjeciem siê nie pochwalê,bo zbyt piêknie nie wygl±da - ale dzia³anie - SUPER!!! Mam tylko jedno pytanie,które spêdza mi sen z powiek ;) Podczas odkrêcania agregatora ze starej zamra¿arki niestety wyla³ siê ca³y olej,od czasu skonstruowania nie by³ wogóle uzupe³niony - nie wiem co teraz, czym go dope³niæ i ile?? Za³o¿yciel w±tku napisa³,¿e wymienia³olej w swoim agregacie - mój jest identyczny, prosze wiêc o wskazówkê,jak, czym,i gdzie taki olej kupiæ??
_________________
Trzeba uprzytomniæ sobie, ¿e nawet kiedy wszystko straci sens, znajdziesz przestrzeñ gdzie...
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-11-18, 07:44   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Z tego co wiem, je¿eli nie uda ci siê znale¼æ oleju do agregatów, to czyta³em , ¿e odpowiedni jest olej transformatorowy. Nie lej przypadkiem nic innego, bo spalisz sprê¿arkê. W ¶rodku puszki uzwojenia s± zanurzone w oleju, który nie mo¿e przewodziæ pr±du. Niektórzy olewaj± sprawdê oleju i te¿ ich kompresorek ¶miga, pytanie jak d³ugo?
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

kkk
Wys³any: 2009-11-18, 10:13   
0
UP DOWN

Posty: 22
Sk±d: Zgierz
Dziêki LoboLoco ale jestem zupe³nym laikiem w takich sprawach - wiêc wogóle w jakim sklepie pytaæ o taki olej? Pneumatycznym?I ile trzeba by go wlaæ skoro wylecia³o wszystko :help:
_________________
Trzeba uprzytomniæ sobie, ¿e nawet kiedy wszystko straci sens, znajdziesz przestrzeñ gdzie...
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-11-18, 10:37   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Nigdy dokladaniej nie wgryzalem sie w temat uzupe³niania oleju, ale mo¿e znajdziesz co¶ tutaj:

http://www.wentylacja.com...gie.asp?ID=4403

Na elektrodzie:
http://www.elektroda.pl/r...c1339081-0.html (tutaj jaki¶ kole¶ pisze ¿e transformatorowy nie smaruje, ciê¿ko powiedzieæ czy ma racje)

Zadzwoñ te¿ do nich, mo¿e co¶ podpowiedz±:

http://www.iglohurt.pl/index2.html
http://www.polskastrefa.e...46106_7533.html
http://klimatyzacje.gniezno.pl/oferta.html

Jak co¶ ustalisz to podziel sie informacj±, powodzenia. :spoko:
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

kkk
Wys³any: 2009-11-27, 21:46   
0
UP DOWN

Posty: 22
Sk±d: Zgierz
dziêki wielkie!Niestety nic ustaliæ siê nie uda³o :nie: Z techniki jestem noga kompletna a na pytanie przez telefon nikt siê nie zgadza, mo¿na siê na wizytkê umówiæ i to w wiêkszych sprawach ni¿ jedna "bezolejowa" sprê¿arka.
Mo¿e uda mi siê znale¼æ jaki¶ Piwnicowy Warsztat Naprawczy ;)
Jakby co pytanie nadal aktualne: ile oleju do kompresora, starego lodówkowego i gdzie taki olej kupiæ? :help:

Pozdrawiam
_________________
Trzeba uprzytomniæ sobie, ¿e nawet kiedy wszystko straci sens, znajdziesz przestrzeñ gdzie...
 

kkk
Wys³any: 2009-12-10, 12:57   
0
UP DOWN

Posty: 22
Sk±d: Zgierz
Eureka! wreszcie znalaz³am odpowied¼ i dziele siê jesli kto¶ by³by zainteresowany :)
Wiêc nale¿y wlac ok pó³ litra specjalnego oleju do sprê¿arek np. R134 A. Je¿eli sprê¿arka pracuje g³o¶niej, szybciej siê grzeje, to oznaka, ¿e trzeba dodaæ oleju. A wlewa sie go rurk± która zasysa powietrze. Koniec mych poszukiwañ :D
_________________
Trzeba uprzytomniæ sobie, ¿e nawet kiedy wszystko straci sens, znajdziesz przestrzeñ gdzie...
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-12-10, 13:24   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Nie wlewa siê go przez rurkê zasysaj±c±.... :nie:
jest do tego osobna rurka... przeie¿ ta zasysaj±ca prowadzi do komory sprê¿ania, a chyba nie chcesz mieæ tego oleju w przewodzie do aerografu... A " R134 A " to ch³odziwo a nie olej... chyba niestety bêdziesz musia³ jeszcze poszukaæ...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

kkk
Wys³any: 2009-12-15, 21:59   
0
UP DOWN

Posty: 22
Sk±d: Zgierz
Super! Dziêki za odpowied¼ ale niestety to znaczy ¿e znów zostaje w polu :/
Wiêc znalaz³am jeszcze co¶ takiego:
"LDA-100 równie¿ pod nazw± Taurus 100 (w hurtowni smarów i olejów w Radomiu 15 zeta za 1L.) lub ka¿dy inny olej sprê¿arkowy do sprê¿arek t³okowych i rotacyjnych.
Freole kojarzê dwa: 16 - 27, ale lepiej sprawd¼. Z tego co wiem to Freol jest dro¿szy, bo ma wspó³pracowaæ z okre¶lonym czynnikiem ch³odz±cym ("unosi siê" w ch³odziwie, jest z nim wymieszany). Je¶li sprê¿ara jest wymontowana ze swego naturalnego ¶rodowiska tzn. mówi±c pro¶ciej nie pracuje w lodówie, to ten wymóg znika. Nie jest wiêc istotne czy jest to olej mineralny (wspó³praca z freonem R12) syntetyczny czy pó³syntetyczny (czynnik ch³odz±cy R134, R600)."

Co ty na to?? A o jakiej osobnej rurce mówisz? Jedna jest do zasysania, jedna przy³±czona do butli i ta trzecia "do niczego" - to mo¿e do oleju? Bo wiêcej pomys³ów ju¿ nie mam :D
_________________
Trzeba uprzytomniæ sobie, ¿e nawet kiedy wszystko straci sens, znajdziesz przestrzeñ gdzie...
 

Asellus5
Wys³any: 2009-12-15, 22:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Ja olej do mego agregatu znlazlem w Leroy Merlin-specjalny olej do sprezarek nieco zadszy od normalnego!! ,co do napelniania to robilem to strzykawka z rurka,gdy nalejesz za duzo to agregat bedzie plul olejem i po chwili sie wylanczal! wowczas nalezy odlac! Wlewalem olej do dziorki ktora zasysa powietrze!i jak do tej pory wszystko jest ok!
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-12-16, 07:54   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
W kompresorze s± 2 dziurki i obydwie "zasysaj±" , ale zatkaj najpierw jedn± a potem drug± palcem, powiniene¶ wyczuæ ró¿nicê, która prowadzi to komory sprê¿ania, a która jest do uzupe³niania oleju. Po prostu jak zatkasz dolotow± to spada wydajno¶æ... Co do kompatybilno¶ci oleju z czynnikiem ch³odz±cym to kkk, masz racjê, olej jest zawarty w ch³odziwie jako mgie³ka i jest dedykowany odpowiednim czynnikom ... Olej z leroy merylin jest, o ile siê nie mylê do sprê¿arek, ale t³okowych... ale jak siê spisuje to OK, ogólnie z tym olejem w sprê¿arce lodówkowej myk jest taki, ¿e w tym oleju kompie siê ca³e uzwojenie silnika sprê¿arki, wiêc olej ten nie mo¿e przewodziæ pr±du... a ¿e ma smarowaæ to wiadomo ;)
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Erni 
Wys³any: 2009-12-31, 18:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
Witam,
planuje zrobiæ takie cudo jak w tym temacie. Mam pytanie odno¶nie konstrukcji bazuj±cej na dwóch agregatach. A pytanie brzmi: czy aby podpi±æ dwa agregaty wystarczy trójnik i przewód, czy nale¿a³oby jakie¶ zawory zwrotne... Gdzie¶ czyta³em ¿e owe agregaty maj± ju¿ wbudowane zawory i raczej nie ma potrzeby montowania ich w uk³adzie. Mam jeszcze jedno laickie pytanie co to jest "cewka ze stycznikiem"? i do czego ona s³u¿y.

Pozdrawiam Erni
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

manieks 
Wys³any: 2010-01-02, 08:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 112
Sk±d: Gdynia
Tak do koñca nie jestem pewien czy agregat lodówkowy ma wewn±trz jaki¶ zawór zwrotny, chyba nie. Tak czy siak, ja mam zaraz za wyj¶ciem z kompresora zamontowany taki zaworek by agregacik rusza³ na biegu ja³owym.

ciut o styczniku
_________________
- ALS IXN XAN -
www.airbrushlab.pl | www.maniex.pl | www.muraliki.pl
 
 

lapus10
Wys³any: 2010-02-18, 17:24   
0
UP DOWN

Posty: 2
tak sobie poczyta³em conieco
i wyrze¼bi³em takie có¶

pozdro

kompres(704 x 528).jpg
Plik ¶ci±gniêto 887 raz(y) 75.34 KB

 

Neonis 
Wys³any: 2010-02-18, 20:21   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Mam taki sam odwadniacz i reduktor (tylko miejscami na odwrót) :)
Fajne felgi - ja bym je wypolerowa³ na lustro a ranty omalowa³ na czarno :)
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

crystal
Wys³any: 2010-02-19, 00:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Ile wytrzyma ten baniak?
Wygl±da jak z bojlera.
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-02-19, 07:45   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
lapus10, no pieknie... kiedy zaczynasz produkcjê seryjn±? ;)
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Erni 
Wys³any: 2010-02-19, 08:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
napisz wra¿enia w praktyce. Ile czasu nabija? Malujesz tylko aerografem czy wiêkszymi pistoletami? Jak sie ogólnie sprawuje?
Ogólnie ³adne wykonanie. Planuje zrobiæ podobn± w przysz³ym czasie.
pozdrawiam
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

crystal
Wys³any: 2010-02-19, 09:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Erni napisa³/a:
Malujesz tylko aerografem czy wiêkszymi pistoletami?

Wydajno¶æ takiego agregatu lodówki zapewne nie przekracza 15l/min
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-02-19, 09:51   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
My¶lê, ¿e przekracza... zale¿y od mocy a dochodz± (sprê¿arki hermetyczne) nawet do 70kW ... pod aerograf 130W to rozs±dne minimum.

tu jest trochê info:
http://www.iglotech.pl/sprezarki_hermetyczne.html
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

crystal
Wys³any: 2010-02-19, 10:56   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
crystal napisa³/a:
...takiego agregatu...


Wiadomo, airbrush spoko, strza³ kluczem impulsowym te¿ ale my¶leæ o "lodówce" w kategoriach lakiernictwa :nie:
 

wisnia1 
Wys³any: 2010-02-19, 13:23   
0
UP DOWN
Tylko do przodu

Posty: 15
Sk±d: Grudzi±dz
Hej

Jestem w trakcie budowy kompresorka, oto link http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=3354

a tak na marginesie, worek 35l napelnia w 1min i 4sek

Pzdr
 
 

lapus10
Wys³any: 2010-02-19, 19:53   
0
UP DOWN

Posty: 2
chcia³bym sprostowaæ jedn± rzecz. niewiem jak siê sprawuje "sprê¿arka" w praktyce z prostego powodu. jeszcze nie zacz±³em malowaæ. prysn±³em sobie kiedy¶ co¶ chiñczykiem i na tym mój zapa³ siê zakoñczy³. ale je¶li kiedy¶ zaskoczy mnie nieodparta potrzeba zabawy z aero, to sprzêt ju¿ bêdzie czeka³.
czy robienie takiej sprê¿arki by³o zasadne? sceptykom mogê powiedzieæ, ¿e prawie wszystkie podzespo³y zdoby³em za tak zwany krzywy ryj. zainwestowa³em tylko w ci¶nieniówkê, szybkoz³±czkê i jaki¶tam trójnik. grzechem zaniechania by³oby nie z³o¿yæ tego do kupy. no i wysz³o mi co¶ takiego.

baniak ok 30l, prawdopodobnie z uk³adu hamulcowego od starego autobusu. mo¿e przypomina bojler ale to solidna konstrukcja przeznaczona do sporych ci¶nieñ, z zaworkiem na dole, którym mo¿na pozbyæ siê kondensatu.
ci¶nieniówkê mo¿na ustawiæ na 5 atm,reduktor wed³ug potrzeby. zapas powietrza powinien wystarczyæ na pry¶niêcie przyzwoitej powierzchni.

zamiast starterów u¿y³em przeka¿nika czasowego do od³±czenia uzwojenia rozruchowego.
akurat takie co¶ mia³em pod rêk±. tak mi by³o ³atwiej ni¿ ganiaæ za starterami.

pozdro
 

crystal
Wys³any: 2010-02-19, 22:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
lapus10 napisa³/a:
baniak ok 30l, prawdopodobnie z uk³adu hamulcowego

Nie no, noto oddaje honor :oops:
Taki baniaczek to pe³na kultura.
 

zolwik 
Wys³any: 2010-03-13, 18:27   
0
UP DOWN


Posty: 128
Od dzi¶ wst±pi³em do grona lodówkowców, znalaz³em po cotce w piwnicy star± lodówkê ,dziwn± bo wszêdzie napisy po nieniecku a kompresorek identyczny jak na pierwszej fotce i raczej polski z 76' i dzia³a .

Trzy rurki :
-ss±cy
-wydechowy
-za¶lepiony tak przegl±da³em czyta³em i tak wygl±da ¿e to od uzupe³niania oleju ?


Na schemacie autora postu jest ga¶nica z pod³±czeniem od do³u(wspawany gwint?) ,moje pytanie dlaczego nie od gotowego otworu ?
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-03-13, 18:49   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
To tylko schemat z neta... nie przejmuj siê nim :) Ga¶nica powinna mieæ standardowy gwint. 3 rurka prowadzi do komory silnika. Pochwal siê swoj± maszyn±...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

zolwik 
Wys³any: 2010-03-17, 09:44   
0
UP DOWN


Posty: 128
Dziekówka ,
Na razie nie mam czym siê chwaliæ ,prace trwaj± .

Jedna rzecz dla mnie nie jest do koñca jasna :
-G³ównie chodzi mi o , smarowanie zbieranie siê oleju w zbiorniczku i uzupe³nienie.
Z tego co wyczyta³em to spirali nie ma co budowaæ by olej wraca³ z powrotem do kompresora(bo bêdzie siê zbieraæ woda) ,z drugiej strony zbiorniczek w którym ma siê zbieraæ wypluty, mo¿na w spawaæ na dole w butli „wentyl” tak jak to jest w fabrycznych sprê¿arkach .
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-03-17, 11:03   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Tylko trzeba pamiêtaæ, by przewód dmuchaj±cy ze sprê¿arki by³ skierowany w dó³ do zbiornika.
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

cube 
Wys³any: 2010-04-18, 14:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
NO to ja siê te¿ pochwalê...
zrobiony w/g zamieszczonych tu wytycznych
i te¿ podobnie jak koledzy doda³em drugi reduktor ¿eby znaæ ci¶nienie wyj¶ciowe i aktualne w uk³adzie i jeszcze tak na wszelki wyp 3 skraplacz (choæ ju¿ nawet drugiego nie musia³em osuszaæ jeszcze nigdy)

w planie - zamiana butli gazowej na taki po 6kg ga¶nicy jak tylko znajdê sposób na opró¿nienie jej z proszku ( bo komu¶ siê uda³o spu¶ciæ ci¶nienie a zostawiæ proszek)

P1020589.JPG
Plik ¶ci±gniêto 957 raz(y) 190.48 KB

 

zolwik 
Wys³any: 2010-04-18, 16:25   
0
UP DOWN


Posty: 128
cube napisa³/a:
w planie - zamiana butli gazowej na taki po 6kg ga¶nicy jak tylko znajdê sposób na opró¿nienie jej z proszku ( bo komu¶ siê uda³o spu¶ciæ ci¶nienie a zostawiæ proszek)


No to ja jestem w trakcie budowy z ga¶nicy (pozosta³o¶æ proszku która zosta³a wyp³uka³em) :spoko:

Na dniach tez siê pochwale robie wolno bo kce na tiptop. :x:
 

Asellus5
Wys³any: 2010-04-19, 13:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Bardzo ³adnie cube!Prawie taka sama maszynka jak moja -PRAWIE bo martwi mnie tylko jedna rzecz!!powietrze trafia z agregatu do butli ta sama droga co z niej wychodzi! zastanawiales sie czy zdarzy sie ono wewnatrz rozprezyc,nieco skroplic czy przy wzroscie cisnienia nie bedzie ono szlo bezposrednio do separatora reduktora i tam mokre sie rozprezalo,czy zdarzy sie wyrownac (zadanie zbiornika wyrownujacego)Oczywiscie tak tez bedzie chodzila maszynka lecz wciaz istnieje ryzyko ze kiedys moze chlusnaæ kleksem na projekt w zaawansowanej jego czesci-a tego bysmy nie chcieli!!prawda?? Uwierz mi bo ja to juz przerabialem,a przy montarzu gasnicy zrob 2-gie wyjscie!(wykozystaj miejsce na barometr lub wspawaj rurke!) a wowczas bedziesz mial idealna sprezarke!
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-04-20, 08:51   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Zbiornik wyrównawczy ma za zadanie niwelowaæ pulsacje powietrza wychodz±cego ze sprê¿arki...nie rozprê¿a siê ono tam... skraplanie siê kondensatu zwi±zane jest nie z rozprê¿aniem siê powietrza, tylko z jego sch³odzeniem, wtedy para wodna w nim zawarta przybiera formê wiêkszych, widzialnych kropelek (pary wodnej) ...ale jakby nie patrzeæ zbiornik z osobnym wlotem i wylotem jest lepszym rozwi±zaniem...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

zolwik 
Wys³any: 2010-04-20, 09:55   
0
UP DOWN


Posty: 128
Po rozebraniu ga¶nicy jest rurka plastikowa przechodz±ca przez ca³± d³ugo¶æ butli.

Pozostawiæ czy obci±æ ?
Ma to jakie¶ znaczenie jak j± zostawiê?


ps. z tego co widzê to w wiêkszo¶ci projektów jest wstawiony trójnik na wêzach i nie wpawane dodatkowe z³±cze .
 

crystal
Wys³any: 2010-04-20, 19:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Zbiorniki do ga¶nic proszkowych nie s± liczone na przegnicie bo s± fabrycznie lub serwisowo zasypane suchym proszkiem, polecam co¶ co mo¿e normalnie pracowaæ z wilgotno¶ci±.
Butla CO2, zbiornik na powietrze do hamulców.
 

zolwik 
Wys³any: 2010-04-20, 19:48   
0
UP DOWN


Posty: 128
Ok przed chwil± dostalem a¿ muszê siê pochwaliæ (od freonu) :x:



ps. od gasnicy 2kg ³adnie pomalowa³em na gotowo i zmieni³a mi sie perspektywa.Jak kto¶ by by³ zainteresowany w kolorze pomarañczowym to mogê odstapiæ .
 

Neonis 
Wys³any: 2010-04-21, 13:25   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
Ha! Znam ten baniak! Mam jego brata i wiem co¶ o tym... Pogromcy warstwy ozonowej rz±dz±:P
Wdycha³e¶ te resztki freonu co tam by³y? Nawet fajny zapach :)

A ja przy okazji te¿ opublikujê swój sprzêt:

http://www.instru.unl.pl/airbrush.html

Jak siê podoba? W niedalekiej przysz³o¶ci mam zamiar zrobiæ "tuning" mojego ci¶nieniotwórcy wiêc pochwalê siê nim po raz drugi...

-----

Co do w³asnorêcznego rze¼bienia lodówkowca pragnê zaznaczyæ jedn± rzecz:
Je¶li nie mamy "wtyk", dostêpu do ró¿nego rodzaju badziewii to taka sprê¿arka mo¿e nas naprawdê drogo wyj¶æ.... Mówiê tu nie tylko o zorganizowaniu sobie agregatu, butli, reduktora, odwadniacza, ale jakichkolwiek drobnych rzeczach pneumatycznych niezbêdnych do takiej konstrukcji... Pragnê zaznaczyæ, ¿e byle jaka koñcówka, z³±czka, przej¶ciówka, trójnik, nakrêtka wcale nie kosztuje grosze jak mog³oby siê zdawaæ...

Mi do dzi¶ ojciec nie chce powiedzieæ ile wyda³ za zorganizowane dla mnie niektóre podzespo³y niezbêdne mi do z³o¿enia tego wszystkiego do kupy...
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

zolwik 
Wys³any: 2010-04-21, 13:50   
0
UP DOWN


Posty: 128
Jeszcze jedno pytanko ma³o kto mówi o zaworze wzrotnym-kierunkowym.

Po obejrzeniu u wujka google multum projektów ,ludziska stosuja na wej¶ciu z agregatu do butli wêtyl samochodowy .
Co wy na to ?

Dodatkowo taki ( chyba odwadniacz ) czy jak to sie nazywa ( to szkalne przezroczyste)?
 

LoboLoco 
Wys³any: 2010-04-21, 13:55   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Z tym wentylem pomys³ ca³kiem dobry... ja nie mam zaworów i na prace lodówy nie narzekam... wiêc chyba szkoda roboty
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

cube 
Wys³any: 2010-04-23, 12:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
Asellus5 napisa³/a:
martwi mnie tylko jedna rzecz!!powietrze trafia z agregatu do butli ta sama droga co z niej wychodzi! istnieje ryzyko ze kiedys moze chlusnaæ kleksem na projekt w zaawansowanej jego czesci


Nigdy mi siê nic podobnego nie zdarzy³o ale od wyj¶cia z butli jest ok 1m rury która idzie w dó³ potem znów w górê wchodzi do dwóch odwadniaczy a nastêpnie do kolejnej rurki 2,5m wiêc "dzie³a" s± raczej bezpieczne :spoko:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group