Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 04:56
Autor Wiadomo¶æ
Piotr112
Wys³any: 2009-03-15, 20:06   sprê¿arka i osuszacz
0
UP DOWN

Posty: 59
chcia³bym zmieniæ sprê¿arkê nie staæ mnie na ¶rube wiêc t³okowa wydajno¶æ ok 500 - 600 l min. jeden pistolet sata 3000 i przy³bica sata . doradzaj± mi - airpres , walter, fini , abak , kupczyk nts (z app) wcze¶niej od 95r mia³em wana. Gdy wczoraj pojecha³em do go¶cia który remontuje pompy sprê¿arkowe powiedzia³ mi ¿e te wszystkie firmy maj± w³oskie pompy i odradzi³ mi je .oprócz sprê¿arki chcia³em kupiæ tak¿e osuszacz -powiedzia³ ¿e do t³okówki nie ma sensu bo zapcha go olej i teraz mam dylemat dorad¿cie na czym pracujecie i co kupiæ tak do 10 tys z³ pracuje na cromaksie
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-03-15, 20:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Ja kupi³em u¿ywanego airpresa i nie ma z nim ¿adnych problemów. Kup sobie odolejacz, i dopiero za nim za³óz osuszacz i nic Ci siê nie zapcha. Polecam firme CKD. Przy zakupie sprê¿arki zwróc uwage na to jakie masz przy³±cze energetyczne w domu. Ja kupi³em duuuu¿a bo by³a okazja, pod³±czy³em i dupa, wywala³o bezpieczniki na pionie. Mia³em z tym puzniej kupe problemów.
 

Piotr112
Wys³any: 2009-03-15, 20:27   
0
UP DOWN

Posty: 59
a czy masz osuszacz i czy bardzo dobre filtry dadza radê usun±æ wodê z powietrza ?ostatnio z cromaksa zszed³ mi bezbarwny 3750 duponta jeszcze nigdy mi siê to nie zdarzy³o gdy zadzwoni³em do dystrybutora powiedzia³ ¿e to woda w powietrzu
 

baqo 
Wys³any: 2009-03-15, 21:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Piotr112,
Piotr112 napisa³/a:
ostatnio z cromaksa zszed³ mi bezbarwny 3750 duponta jeszcze nigdy mi siê to nie zdarzy³o gdy zadzwoni³em do dystrybutora powiedzia³ ¿e to woda w powietrzu
ooo! zszed³?
 
 

Piotr112
Wys³any: 2009-03-16, 06:31   
0
UP DOWN

Posty: 59
po kilku miesi±cach zaczyna siê ³uszczyæ ze zderzaka (lakierowa³em ca³e auto)
 

baqo 
Wys³any: 2009-03-16, 09:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Piotr112 napisa³/a:
po kilku miesi±cach zaczyna siê ³uszczyæ ze zderzaka (lakierowa³em ca³e auto)
a móg³by¶ zapodaæ jakie¶ foto . jak to wygl±da?nie chce mi siê wierzyæ. wiesz ja robiê z pó³tora roku na DP i jak dot±d nie mia³em takiej niespodzianki. mo¿e ¿le zmatowany by³ ten zderzak ,a dochodzi to i¿ ten przedni jest najbardziej nara¿ony na kiepskie warunki exploatacji.
 
 

Piotr112
Wys³any: 2009-03-16, 10:31   
0
UP DOWN

Posty: 59
nie zesz³a mi baza od pod³o¿a (podk³ad1056 + uelastyczniaczDP) TYLKO BEZBARWNY £USZCZY SIÊ Z CROMAKSA , postaram siê daæ zdjêcie
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-03-16, 18:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Piotr112 napisa³/a:
a czy masz osuszacz i czy bardzo dobre filtry dadza radê usun±æ wodê z powietrza ?o

Piotrek, u mnie wygl±da to tak: Reduktor na sprêzarce, filtr powietrz, filtr oleju, filtr powietrza z reduktorem i dalej rury pcv. Filtry firm ckd zakupione w elakiery.pl. Nie mam ich zbyt d³ugo ale nie zdarzy³o mi siê ¿eby pistolet plun±³ wod±. Jacklack tez ich u¿ywa i je chwali.
 

gola 
Wys³any: 2009-03-16, 20:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
teraz nie ma problemu z woda.Problemy zaczynaja sie zazwyczej w lecie jak sa upaly ;)
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-03-16, 20:41   
0
UP DOWN

Posty: 349
cze¶æ zamówi³em uszczelke do tej saty my¶lisz ze to jest przyczyna tego ze przerywa podobno te uszczelki s± bardzo wrazliwe na rysy a tam s± dwie spore jak by kto¶ ja zdejmowal jakim¶ ¶rubokrêtem
 

Piotr112
Wys³any: 2009-03-16, 22:25   
0
UP DOWN

Posty: 59
dzisiaj po myciu i skrêceniu te¿ mi przerywa³a doci±gn±³em mocniej kluczem i jest dobrze
 

Piotr112
Wys³any: 2009-03-16, 22:30   
0
UP DOWN

Posty: 59
ZIEMBA napisa³/a:
Piotr112 napisa³/a:
a czy masz osuszacz i czy bardzo dobre filtry dadza radê usun±æ wodê z powietrza ?o

Piotrek, u mnie wygl±da to tak: Reduktor na sprêzarce, filtr powietrz, filtr oleju, filtr powietrza z reduktorem i dalej rury pcv. Filtry firm ckd zakupione w elakiery.pl. Nie mam ich zbyt d³ugo ale nie zdarzy³o mi siê ¿eby pistolet plun±³ wod±. Jacklack tez ich u¿ywa i je chwali.
mnie te¿ nie pluje wod± tylko mówili mi ¿e przy rozprê¿aniu siê powietrza robi siê mg³a której nie widaæ ale ta wilgoæ mo¿e te¿ reagowaæ z utwardzaczem
 

Piotr112
Wys³any: 2009-03-17, 05:29   
0
UP DOWN

Posty: 59
a co s±dzicie otym http://moto.allegro.pl/it...a_0zl_raty.html
 

jano 
Wys³any: 2009-03-22, 18:40   
0
UP DOWN
jano

Posty: 29
Sk±d: Bia³ystok
Cze¶æ!

W zwi±zku z tym, ¿e akurat siedzê przed katalogiem Metabo postaram siê wam pomóc - tzn. to bêdzie wypowied¼ tylko dla tych, którzy chcieliby kupiæ spr±¿arkê Metabo (bo bêdê opisywa³ konkretne modele):
Je¶li chodzi o lakierowanie najmniejsza i najtañsza jak± mo¿na stosowaæ (która jest zalecana a nie tylko opisana jako "warunkowo") to Power 280-10 nadaje siê do natryskiwania jak i do malowania i lakierowania, ale tutaj uwaga: do ambitniejszych prac kompresor okazuje siê za s³aby (ambitniejsze = wkrêcanie wykrêcanie ¶rub, udarowe wkrêcanie i wykrêcanie, wymiana kó³, podkuwanie, pisakowanie, ogumienie samochodów, wiercenie, ciêcie, SZLIFOWANIE!)

Nastêpnie ju¿ wszystkie sprê¿arki nadaj± siê do malowania, lakierowania, natrysku.

Do szlifowania szlifierk± mimo¶rodow± (oscylacyjn±) Metabo zaleca dopiero Sprê¿arkê profi 830-11 (warunkowo Profi 655-11).
T± spre¿arkê mo¿na zobaczyæ u mnie, tutaj: sprê¿arka metabo
inne zalecane do szlifowania: Profi 1210-11, Profi 1390-11, Megapress 570-15, Megapress 930-15
zalecane do lakierowania, natrysku i lakierowania: wszystkie z wyj±tkiem - uwaga! do lakierowania NIE nadaj± siê: Basic 240-8, Profi255-10, lakierowanie na tych sprê¿arkach jest jedynie warunkowe.

Mam nadziejê, ¿e mój post przyda siê tym którzy bêd± szukaæ profesjonalnego sprzêtu a nie bêd± mieli rozpiski, któr± ja teraz trzymam przed sob±.

Jak chcecie jakie¶ dane o kompresorach metabo mo¿ecie na PW dawaæ. Pozdrawiam! :)
_________________

 
 

Piotr112
Wys³any: 2009-03-22, 21:15   
0
UP DOWN

Posty: 59
z tego co siê nie mylê metabo ma te¿ pompê ABACA a chyba jest du¿o dro¿sze od gudepola i kupczyka
 

jano 
Wys³any: 2009-03-22, 22:27   
0
UP DOWN
jano

Posty: 29
Sk±d: Bia³ystok
dro¿sze, bardziej znane i na pewno cenione. Post by³ dla tych którzy chc± kupiæ sprê¿arkê Metabo i wybraæ dobry model, a nie ma wyja¶niæ jaki kompresor jest najtañszy. Pozdrawiam :)
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group