Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
dawid
Wys³any: 2009-03-24, 22:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
De Beer'a moze?
_________________
hmmm
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-25, 10:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
dawid napisa³/a:
De Beer'a moze?

DP.
 

dawid
Wys³any: 2009-03-25, 16:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Czyli Hot Hues ile w polszy za litera?
_________________
hmmm
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-25, 18:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
dawid napisa³/a:
Czyli Hot Hues ile w polszy za litera?

Nie wiem jaka cena.Na spotkaniu integracyjnym ;) /dziczyzna,wódeczka itd./wydêbi³em od technika po 50ml kilka kolorów.Ty chyba jeste¶ w Anglii.Czy tam s± dostêpne?Bo w DP Poland ciê¿ko siê doprosiæ nawet o Xyraliki.Wogóle pigmenty Fx/specjalne/.
 

dawid
Wys³any: 2009-03-25, 18:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
jestem w Norwegii mam tu np House of color tylko problem ze wszystko co specjalne jest w wiekrzosci w konwencji a jesli konwencja to bardzo droga sprawa ze wzgledu na duza emisje lotna, duzy podatek nazucaja na to wiec pytam zeby w polszy sie zaopatrzyc przy kazji jak bede:))
_________________
hmmm
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-25, 18:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
dawid napisa³/a:
jestem w Norwegii mam tu np House of color tylko problem ze wszystko co specjalne jest w wiekrzosci w konwencji a jesli konwencja to bardzo droga sprawa ze wzgledu na duza emisje lotna, duzy podatek nazucaja na to wiec pytam zeby w polszy sie zaopatrzyc przy kazji jak bede:))

Popytam.Mnie interesuje wy³±cznie konwencja ze wzglêdu na motocykle,których dyrektywa nie obejmuje.Spróbujê dowiedzieæ siê jak to wygl±da w Belgii.
 

dawid
Wys³any: 2009-03-25, 20:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
w Belgii?
_________________
hmmm
 

baqo 
Wys³any: 2009-03-25, 22:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Cytat:
w Belgii?
chyba w fabryce?
Du Pont de Nemours (Belgium) BVBA/SPRL
DuPont Refinish
Antoon Spinoystraat 6
B-2800 Mechelen

:idea: :idea: :idea:
 
 

gola 
Wys³any: 2009-03-25, 22:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
No-limit napisa³/a:
Mnie interesuje wy³±cznie konwencja ze wzglêdu na motocykle,których dyrektywa nie obejmuje.Spróbujê dowiedzieæ siê jak to wygl±da w Belgii.

jakie pigmenty cie interesuja z DP konwencji?
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-26, 15:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
gola napisa³/a:
No-limit napisa³/a:
Mnie interesuje wy³±cznie konwencja ze wzglêdu na motocykle,których dyrektywa nie obejmuje.Spróbujê dowiedzieæ siê jak to wygl±da w Belgii.

jakie pigmenty cie interesuja z DP konwencji?

Chodzi o HOT CANDY COLOURS /HCC/.
 

paszczurski
Wys³any: 2009-04-02, 21:19   
0
UP DOWN

Posty: 25
Witam, chcia³bym wróciæ na chwilê do tematu. Osobi¶cie jestem wielkim fanem lakierowania wielowarstwowego je¶li chodzi o bb. Robiê du¿o cha³tury bo tak zwyk³em nazywaæ schematyczne lakiernictwo renowacyjne ale zdarza mi siê tak¿e robiæ fajne rzeczy typu custom. Z w³asnego do¶wiadczenia (polecam to wszystkim teoretykom) wiem ¿e lakier zaczyna 'wygl±daæ' dopiero po 6 warstwie bezbarwnego. Mo¿na zrobiæ wolna chwil± ma³y test, blacha na 1,5 warstwy i blacha na 6(5) z matowaniem co 3(2,5). Obróbka po lakierowaniu oczywi¶cie identyczna. Kto¶ ju¿ wcze¶niej pisa³ ¿e co innego karty charakterystyki itd a co innego praktyka. I mia³ ogromn± racjê. Typowy lakiernik jak s³yszy 7,9 czy 12 warstw to blednie ze strachu. Jak to? Przecie¿ wystarczy 1,5! A prawda jest taka ¿e zabawa zaczyna siê dopiero po 6. Nikt mnie nie przekona ¿e to bzdura bo ju¿ to przerabia³em. Jak auto czy motor ma mieæ pow³okê najwy¿szej jako¶ci i nie chodzi mi tylko o wzglêdy techniczne to polecam waliæ maszynê nawet na 12. Sceptyków odsy³am do prac Kosmoskiego z House of kolor czy Jeffa Lilliego z Lilly Resto ¿eby popatrzyli jak wygl±daj± robione przez nich auta. Aha, ranty, kanty itd trzeba dobrze przygotowaæ ¿eby dobrze wygl±da³y ale to ju¿ inna hostoria. No i zapomnia³bym ¿e szk³o na budzie to przede wszystkim kupa roboty przed i po ale w du¿ej mierze po i tak sobie my¶lê ¿e tu powinien byæ raczej pies pogrzebany ni¿ w ilo¶ci bezbarwnego. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i mam nadziejê ¿e nikogo nie urazi³em bo to dopiero mój pierwszy post... Aaa i jeszcze jedno, szlachetnie urodzone rollsy wo¿± na sobie 9 warstw bb wiêc chyba o czym¶ to ¶wiadczy.
 

dawid
Wys³any: 2009-04-02, 21:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
Pozdrowiony:))
_________________
hmmm
 

baqo 
Wys³any: 2009-04-02, 22:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
paszczurski napisa³/a:
Z w³asnego do¶wiadczenia (polecam to wszystkim teoretykom) wiem ¿e lakier zaczyna 'wygl±daæ' dopiero po 6 warstwie bezbarwnego
to jak przyjedzie klient z klepniêtym b³otnikiem to lecisz go lakierem sze¶æ razy???chyba za ostro polecia³e¶ :fiu: :fiu: :fiu:
 
 

paszczurski
Wys³any: 2009-04-02, 23:48   
0
UP DOWN

Posty: 25
Moja wypowied¼ nie opisywa³a naprawy renowacyjnej... Dla szukaj±cych dziury w ca³ym - powy¿ej 1,5 dla lakierowañ specjalnych. Pozdrawiam!
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group