Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 16:42
Autor Wiadomo¶æ
potrolu 
Wys³any: 2009-03-20, 10:58   mastyka
0
UP DOWN

Posty: 7
Witam wszystkich od niedawna jestem na forum i przeczyta³em ju¿ naprawdê wiele postów ale nie znalaz³em odpowiedzi na nurtuj±ce mnie pytanie jak zrobiæ mastyki w baga¿niku tak aby wygl±da³y na orygina³ . dodam ¿e kiedy¶ zajmowa³em siê lakierowanie ale by³o to z 8 lat temu teraz zamierzam powróciæ do tego mo¿e nie od razu w celach zarobkowych a podszkolenia siê w umiejêtno¶ciach , technice itp , i mo¿e wkrótce co¶ zacznê dzia³aæ na wiêksz± skalê . Dodam ¿e materia³y które ewentualnie mi polecicie nie musz± byæ tanie mog± byæ nawet z górnej pó³ki chodzi mi tylko o efekt koñcowy zbli¿ony do fabrycznego . Na za³±czonym foto przedstawiam Toyotê Yaris z 2007 roku i co z ni± zrobiæ aby wygl±da³o jak fabryka.
z góry dziêkujê za wasze cenne informacjê
pozdrawiam

yarisF2.jpg
Plik ¶ci±gniêto 1746 raz(y) 128.72 KB

 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-20, 16:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
2 opcje:

Guma na pedzel ale z tuby bno z puszki jest o d... rozbiæ. Pedzej wiadomo - do gumy z plastikowego w³osia.

Lub guma w spraju, ja to nazywam pasztetówk± bo to sa takie worki z gum± co sie wpina w odpowiedni pistol i sie natryskuje gumê. Nie wiem jak± twoje auto ma gume.
Lub pedzel plastikowy i na koniec mozesz preciagn±c lekko zwyk³ym pedzlem. Bywaj± gumy g³adkie.

Nie kupuj gumy Novola...barach³o jakich malo. FORCH BOLL to sie nadaje na gumke.
_________________
Bart
 
 

potrolu 
Wys³any: 2009-03-20, 21:43   
0
UP DOWN

Posty: 7
a jakie s± kolory poza czarnym i szarym bo te fabryczne jakby takie be¿owe
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-21, 08:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Nie spotka³em sie z tuba jescze bezow± ani ¿ó³ta bo to fabrika takie chyba jedynie. Moze ktos inny widzia³e takie. Ale s± rózne szare odcienie w tubach. Zaleznie od firmy. Novol (szajs) ma prawie bia³±, BOLL ma szar±, Auto-renova ma ciemno szar±, forch nie pamietam.

AAAA jescze jest bia³a guma. Ale jakas inna konsystencja, ¿adsza.
Gumy z puszki sie do niczego nie nadaj±, bo maj± s³abe krycie. Mówie o tych tanszych wyrobach. 3M tez chyba ma gume...nie wiem.
_________________
Bart
 
 

potrolu 
Wys³any: 2009-03-21, 09:50   
0
UP DOWN

Posty: 7
dziêki za info
 

jacklack 
Wys³any: 2009-03-21, 09:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
mebArth napisa³/a:
3M tez chyba ma gume...nie wiem.


3M ma gumê w trzech kolorach ,,bia³ym ,szarym i czarnym,,moim zdaniem 3M jest du¿o lepsza od Boll-a.. ³adniej siê uk³ada...
 
 

Piotr112
Wys³any: 2009-03-22, 07:23   
0
UP DOWN

Posty: 59
wurth ma czarn± i jasno szar± app jasno szar± ( masy natryskowe które u¿ywam pod pêdzel )bardzo ³adnie siê zalewaj± po godz podk³ad mokro na mokro i lakier
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group